1 ay doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınır mı

kfugkc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
70
55
28
Arkadaşlar evlenmeden 1 hafta önce doğum kontrol hapı kullanmaya başladım aslınd devamlı saati saatine aldım 1 defa 1 saat geç 1 defa da yumurtlama dönemim dışında 1 gün almayıp ertesi gün 2 hap içtim. Eşim hiç korunmuyor. Adet dönemimden 3 gün önce adet oldum ama kahverengi renkli ve çok az belki 5-6 damla kırmızı kan gördüm diyebilirim test yaptım negatif sizce kan tahlili vermelimiyim varmıdır

Öncelikle hamile kalacagnızı sanmıyorum stres yapmayın. Sonuc olarak kontrol hapı kullanıyorsunuz ve hormonlarda degısım oluyor kanamanızın tarıhınde miktarında ve rengınde degısıklık olması cok normal. Yalnız eger kesınlıkle( sımdılık) bebek düşünmüyorsanız; kontrol hapı artı yumurtlama döneminizde geri çekilme yöntemini de kullanmanızı tavsiye ederim.

Doğum kontrol hapı ilk ay korumuyor 1 ay öncesinden başlamalısınız saati saatine felan da icmenize gerek yok hamile olabilirsiniz

Test yaptırdım sonuç >2 çıktı. Arkadaşlar neden 0 değil de 2 negatif olduğunu biliyorum ama niye 2

tam koruma icin ilaca 1 ay once baslamaniz gerekiyor.Eger unuttugunuz hapin uzerinden 24 saat gecmeden aldiysaniz cok sıkınti olmuyor ama 24 saati gectiyse etkisini kaybediyor diye biliyorum.Bence siz tekrar bir test yaptirin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…