1 ay doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınır mı

kfugkc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
70
55
28
Arkadaşlar evlenmeden 1 hafta önce doğum kontrol hapı kullanmaya başladım aslınd devamlı saati saatine aldım 1 defa 1 saat geç 1 defa da yumurtlama dönemim dışında 1 gün almayıp ertesi gün 2 hap içtim. Eşim hiç korunmuyor. Adet dönemimden 3 gün önce adet oldum ama kahverengi renkli ve çok az belki 5-6 damla kırmızı kan gördüm diyebilirim test yaptım negatif sizce kan tahlili vermelimiyim varmıdır 🙄

Arkadaşlar evlenmeden 1 hafta önce doğum kontrol hapı kullanmaya başladım aslınd devamlı saati saatine aldım 1 defa 1 saat geç 1 defa da yumurtlama dönemim dışında 1 gün almayıp ertesi gün 2 hap içtim. Eşim hiç korunmuyor. Adet dönemimden 3 gün önce adet oldum ama kahverengi renkli ve çok az belki 5-6 damla kırmızı kan gördüm diyebilirim test yaptım negatif sizce kan tahlili vermelimiyim varmıdır 🙄
Öncelikle hamile kalacagnızı sanmıyorum stres yapmayın. Sonuc olarak kontrol hapı kullanıyorsunuz ve hormonlarda degısım oluyor kanamanızın tarıhınde miktarında ve rengınde degısıklık olması cok normal. Yalnız eger kesınlıkle( sımdılık) bebek düşünmüyorsanız; kontrol hapı artı yumurtlama döneminizde geri çekilme yöntemini de kullanmanızı tavsiye ederim.

Doğum kontrol hapı ilk ay korumuyor 1 ay öncesinden başlamalısınız saati saatine felan da icmenize gerek yok hamile olabilirsiniz

Test yaptırdım sonuç >2 çıktı. Arkadaşlar neden 0 değil de 2 negatif olduğunu biliyorum ama niye 2

tam koruma icin ilaca 1 ay once baslamaniz gerekiyor.Eger unuttugunuz hapin uzerinden 24 saat gecmeden aldiysaniz cok sıkınti olmuyor ama 24 saati gectiyse etkisini kaybediyor diye biliyorum.Bence siz tekrar bir test yaptirin

X