1 ayda 6 kilo verdim ve hala devam ediyorum :)

ayy evet eşler de mecbur yağsız yiyor değil mi?:KK1:

sizin eşiniz ne güzel ses çıkarmıyormuş:KK76:
ben ilk başlarda eşime ayrı yemek yapıyordum ama ona da kayınvalidemlerden ültimatom geldi :KK9:

söylene söylene:KK76::KK76:

artık o da benim yediklerimden yiyor :nazar::KK39::KK39:

evet evet devamlı destek:KK9::KK52:

Bugün yine eşim tarafından yağsız çorbama iltifat aldım. Aslında yemeğe konulan yağın lezzet açısından çokta bir katkısı olmuyormuş diye düşünüyorum son zamanlarda... Baharatını sebzelerini eksiksiz koyduğumuzda tadı tuzu yerinde oluyor canım :) Eşinin sana destek vermesini de son derece takdir ettim... Ayyy çamaşır ascam ütü yapcam şimdilik gettim, görüşürüz :)) :KK76:

Bugün yine eşim tarafından yağsız çorbama iltifat aldım. Aslında yemeğe konulan yağın lezzet açısından çokta bir katkısı olmuyormuş diye düşünüyorum son zamanlarda... Baharatını sebzelerini eksiksiz koyduğumuzda tadı tuzu yerinde oluyor canım :) Eşinin sana destek vermesini de son derece takdir ettim... Ayyy çamaşır ascam ütü yapcam şimdilik gettim, görüşürüz :)) :KK76:

Ahhah ben bunu son iki gündür çaktırmadan yapıyorum:KK53: Annem çalıştığı için evde yemekleri ben yapıyorum ve son iki gündür yemeklerin yağını bayağı bi azalttım ama farketmedi bile bizimkiler, demekki boşuna yağ yiyormuşuz. Bundan sonra onlarda yağsız yiyecek:))

Ahhah ben bunu son iki gündür çaktırmadan yapıyorum:KK53: Annem çalıştığı için evde yemekleri ben yapıyorum ve son iki gündür yemeklerin yağını bayağı bi azalttım ama farketmedi bile bizimkiler, demekki boşuna yağ yiyormuşuz. Bundan sonra onlarda yağsız yiyecek:))

hahaha :)) süpersin yaa... Bundan sonra yemekleri hep sen yap canım en iyisi... Senin sayende onlarda biraz kilo verirler belki :KK1:

Sabah aç karna Rezene çayı, geceden ıslattığım kayısılı suyum ve kayısılar... Bunlar tamamdır. 3,5 litre su içtim.
Ana öğün sonralarında Yeşil Çaylar içildi.

SPOR OLARAK : Evde 1600 Kere ip Atladım. :KK76:

Canım hiç tatlı istemedi. Süper bir gündü... :) KAÇAMAK YOK :21:

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

2. HAFTA

12.GÜN

*KAHVALTI*

1 Domates
1 Kibrit Kutusu Beyaz Peynir
Yarım Galete
Yarım Portakal
1 Bardak Siyah Çay

*KUŞLUK*

Yarım Portakal

*ÖĞLEN*

1 Porsiyon Tavuklu Çorba (2 Kepçe)
Bol Salata

*İKİNDİ*

Öğlen yaptığım salata o kadar bolduki bu öğünde
öğlenden kalan salatayı yedim :KK9:

*AKŞAM*

Yarım Porsiyon Kırmızı Mercimek Çorbası ( 1 Kepçe)
1 Bütün Palamut Balık (Fırında Yapılmış)
1 Dilim Ekmek

*GECE*

2 Yemek Kaşığı Yoğurtun içine çay kaşığının ucuyla azıcık bal ekledim.

( Sevgili Pael in önerisi ) :KK42:

Son düzenleme:
Herkese Merhaba,
Sporumu yaptım, Twince aynada kendimi iyice inceledim. Farkettim ki, vücudum çok gerginleşmiş ve karın bölgemde kaslar elime geliyor, hele ki karnımı içime çekip baktığımda gözle görülür kas ortaya çıkıyor. Ayrıca belim incelmiş süper ya. Kilomda rakamsal olarak 65 küsür ile başlamıştım, 64 olmuşum çok bir ilerlememiş ama şekilsel olarak sıkılaşma var:KK70:

sabah : lahana çorbası-- 2-3 bardak siyah çay
ara: bitki çayı, yarım greyfurt, yarım portakal, 1 elma, 1 lokma çikolata
öğle: lahana çorbası
ara: bitki çayı, lahana çorbası
akşam : lahana çorbası, 2-3 parça lahana turşusu (canım çekti)
ara: portakal (daha yemedim yiyeceğim)

su: 2,5 litre su içtim.
500 ip atlama, ama daha spor yapmadım.

Son düzenleme:
Herkese Merhaba,
Sporumu yaptım, Twince aynada kendimi iyice inceledim. Farkettim ki, vücudum çok gerginleşmiş ve karın bölgemde kaslar elime geliyor, hele ki karnımı içime çekip baktığımda gözle görülür kas ortaya çıkıyor. Ayrıca belim incelmiş süper ya. Kilomda rakamsal olarak 65 küsür ile başlamıştım, 64 olmuşum çok bir ilerlememiş ama şekilsel olarak sıkılaşma var:KK70:

Ayy çok güzel ya. Çok sevindim senin adına Pael im... Bende tartıya çıkmamak için kendimle savaşıyorum. Haftalık olarak mı tartılsam, yoksa aylık mı tartılsam karar veremedim. Gram gram kilo vermiş olmayı görmem sinirlerimi bozar diye düşünüyorum. Kilo olarak gittiğini görmek daha sevindirici olur benim için. Her ayın 5 inden, 5 ine tartılsam güzel olur :)
Sen zaten diyet yapalı çok olmadı... Bu şekilde dikkat ederek ilerlersek, hem sıkılaşma hem kilo kayb mutlaka olacaktır... Aynen devammm :KK55:

sabah : lahana çorbası-- 2-3 bardak siyah çay
ara: bitki çayı, yarım greyfurt, yarım portakal, 1 elma, 1 lokma çikolata
öğle: lahana çorbası
ara: bitki çayı, lahana çorbası
akşam : lahana çorbası, 2-3 parça lahana turşusu (canım çekti)
ara: portakal (daha yemedim yiyeceğim)

su: 2,5 litre su içtim.
500 ip atlama, ama daha spor yapmadım.

Diyet başlangıcın hayırlı olsun nelson :) İnşallah hedeflediğin kiloya düşersin. İradeli günler dilerim. Allah yardımcın olsun, sevgiyle kal :KK66:

:KK15:

Sabah aç karna Rezene çayı, geceden ıslattığım kayısılı suyum ve kayısılar... Bunlar tamamdır. 2 litre su içtim.
Ana öğün sonralarında Yeşil Çaylar içildi. SPOR OLARAK : 1,5 saat dışarda yürüyüş yaptım. Biraz ıslandım ama yinede güzeldi.

:) KAÇAMAK YOK

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

2. HAFTA

13.GÜN

*KAHVALTI*

1 Tabak Bol Maydonoz
1 Kibrit Kutusu Peynir
1 Domates
1 Közlenmiş Çarliston Biber

*KUŞLUK*

Yarım Avuç Kuru Üzüm
1 Fincan Türk Kahvesi

*ÖĞLEN*

1 Porsiyon Kırmızı Mercimek Çorbası ( 2 Kepçe)
Bol Yeşil Salata

*İKİNDİ*

Yarım Avuç Beyaz Leblebi

*AKŞAM*

6 Yemek Kaşığı Bulgur Pilavı
2 Porsiyona yakın cacık

*GECE*

Saat 21:00 de erkenden uyudum. Bu sebepten hiçbirşey yemedim...

Son düzenleme:
Kızlarr beni destekleyin bir şeyler yapın gaza falan getirin. Nolur nolur nolur hiç iyi değilim bu günlerde. Hiiç enerjim yok hiç diyet yapasım yok :KK14::KK14:

Sabah aç karna Rezene çayı, geceden ıslattığım kayısılı suyum ve kayısılar... Bunlar tamamdır. 2 litre su içtim.
Ana öğün sonralarında Yeşil Çaylar içildi. SPOR OLARAK : 1,5 saat dışarda yürüyüş yaptım. Biraz ıslandım ama yinede güzeldi.

:) KAÇAMAK YOK

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

2. HAFTA

13.GÜN

*KAHVALTI*

1 Tabak Bol Maydonoz
1 Kibrit Kutusu Peynir
1 Domates
1 Közlenmiş Çarliston Biber

*KUŞLUK*

Yarım Avuç Kuru Üzüm
1 Fincan Türk Kahvesi

*ÖĞLEN*

1 Porsiyon Kırmızı Mercimek Çorbası ( 2 Kepçe)
Bol Yeşil Salata

*İKİNDİ*

Yarım Avuç Beyaz Leblebi

*AKŞAM*

6 Yemek Kaşığı Bulgur Pilavı
2 Porsiyona yakın cacık

*GECE*

Saat 21:00 de erkenden uyudum. Bu sebepten hiçbirşey yemedim...

Twince' im, akşam meyveyi bırakmış süpersin:) bak farkı daha çok göreceksin:) Bugün pazar, ekstra spor yapmayı düşünüyorum. Rakamsal olarak benim de düşmem lazım, evet gram gram görünce sinirlerim bozuluyor.

Sabah aç karna Rezene çayı, geceden ıslattığım kayısılı suyum ve kayısılar... Bunlar tamamdır. 3,5 litre su içtim.
Ana öğün sonralarında Yeşil Çaylar içildi.

SPOR OLARAK : Evde 1600 Kere ip Atladım. :KK76:

Canım hiç tatlı istemedi. Süper bir gündü... :) KAÇAMAK YOK :21:

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

2. HAFTA

12.GÜN

*KAHVALTI*

1 Domates
1 Kibrit Kutusu Beyaz Peynir
Yarım Galete
Yarım Portakal
1 Bardak Siyah Çay

*KUŞLUK*

Yarım Portakal

*ÖĞLEN*

1 Porsiyon Tavuklu Çorba (2 Kepçe)
Bol Salata

*İKİNDİ*

Öğlen yaptığım salata o kadar bolduki bu öğünde
öğlenden kalan salatayı yedim :KK9:

*AKŞAM*

1 Bütün Palamut Balık (Fırında Yapılmış)
1 Dilim Ekmek

*GECE*

2 Yemek Kaşığı Yoğurtun içine çay kaşığının ucuyla azıcık bal ekledim.

( Sevgili Pael in önerisi ) :KK42:

Afiyet olsun Twince' ciğim:) Balı bir çay kaşığı rahat koyabilirsin.. :) farkı göreceksin:)

Twince' im, akşam meyveyi bırakmış süpersin:) bak farkı daha çok göreceksin:) Bugün pazar, ekstra spor yapmayı düşünüyorum. Rakamsal olarak benim de düşmem lazım, evet gram gram görünce sinirlerim bozuluyor.

:) Eveeet; ama sen benden daha süpersin tatlım. Senin Karatay diyetini inceledim... Zaten ilerleyen zamanlar içinde planım var Dukan diyetinin kitabını aldım ve okuyorum. Dukan diyetinde de tıpkı dediğin gibi meyve yemek kesinlikle yasak... O yüzden dukan diyetine geçmeden önce, meyve konusundaki açlığımı yeterince gidermek istiyorum. Sana daha önceki mesajımda da demiştim... Gece meyve yemek konusunda daha dikkatli olcam. Ne zaman gece şeker krizim tutarsa o zaman yerim sanırım :KK34:

Bugün pazar, dışarda şimdilik yağmursuz güzel bir hava var... Bende bunu değerlendirip sabah erkenden yürüyüş parkıma gittim... O kadar çok özlemişimki parkta spor yapmayı çikolata yesem beni bu kadar mutlu edemezdi kanımca :KK9:

Rakamsal olarak kilo veremeyişin belki şuna bağlıdır; hani vücudun şuan kendini toparlıyordur... Yeterince toparlandığı zaman kilolarından düşmeye devam edecektir sanırım. Zaten senin rakamsal kilo ile pek bir sıkıntın yok :) Vücudun toparlansında... ve zaten yediklerimize aynı dikkatle devam edip, spora da hiç vazgeçmeden devam ettikten sonra mutlaka rakamsal olarakta düşüş yaşayacaksın eminim... Ne derler geç olsun, güç olmasın... Bir gitsinler, bir daha gelmesinler inşaallaaahh körolası kilolar :)) :21:

:) Eveeet; ama sen benden daha süpersin tatlım. Senin Karatay diyetini inceledim... Zaten ilerleyen zamanlar içinde planım var Dukan diyetinin kitabını aldım ve okuyorum. Dukan diyetinde de tıpkı dediğin gibi meyve yemek kesinlikle yasak... O yüzden dukan diyetine geçmeden önce, meyve konusundaki açlığımı yeterince gidermek istiyorum. Sana daha önceki mesajımda da demiştim... Gece meyve yemek konusunda daha dikkatli olcam. Ne zaman gece şeker krizim tutarsa o zaman yerim sanırım :KK34:

Bugün pazar, dışarda şimdilik yağmursuz güzel bir hava var... Bende bunu değerlendirip sabah erkenden yürüyüş parkıma gittim... O kadar çok özlemişimki parkta spor yapmayı çikolata yesem beni bu kadar mutlu edemezdi kanımca :KK9:

Rakamsal olarak kilo veremeyişin belki şuna bağlıdır; hani vücudun şuan kendini toparlıyordur... Yeterince toparlandığı zaman kilolarından düşmeye devam edecektir sanırım. Zaten senin rakamsal kilo ile pek bir sıkıntın yok :) Vücudun toparlansında... ve zaten yediklerimize aynı dikkatle devam edip, spora da hiç vazgeçmeden devam ettikten sonra mutlaka rakamsal olarakta düşüş yaşayacaksın eminim... Ne derler geç olsun, güç olmasın... Bir gitsinler, bir daha gelmesinler inşaallaaahh körolası kilolar :)) :21:

:KK1::KK1:

inşallah inşallah :KK52:

2012 Aralık ayının 5 inde diyete başlarken 84.7 kilo geliyordum.
04.01.2013 Yani buraya diyet günlüğümü açtığımda 78.9 kilo geliyordum.

Bugün spordan gelip aç karna iç çamaşırlarımla tartıldım. Tam 40 gün olmuş diyete başlayalı... ve bugün tartının bana gösterdiği rakam; 75.7 kilo :KK9:

Yani 04.01.2013 - 13.01.2013 --- TAAMMMM OLARAK; 3 KİLO 200 GRAM DAHA VERMİŞİM :)) :21:

VEEE TOPLAMDA 40 GÜN SÜRESİNCE VERDİĞİM TOPLAM KİLO; 9 KİLO :)))

Eşimde benimle birlikte diyet yapıyor. O da yediğine içtiğine işyerinde daha dikkat ediyor ve akşam ben ne yersem o biraz daha fazlasını yemeye çalışarak diyet ve sporla...

88 Kilodan 80.9 kiloya düştü... Yaklaşık bir 8-9 kilo kadarda eşim vermiş yani :KK66:

Ayyy çok sevindirik oldum yaa :) Bugün Kayınvalidem ve Kaynatam bize kahvaltıya geldiler... Çok zayıf gördük seni dediler :) Ama onlar şişko gelin seviyolarmış :KK9:
Biz seni kilolu halinle çok seviyorduk, çokta zayıflama dediler... :))
Bende onlara zayıf halimi de seversiniz merak etmeyin, ben yine aynı benim tek fark giden kilolar olcak dedim :KK52:

40 gün boyunca hiiiiç aç kalmadım. Hatta kendimi her zamankinden daha tok hissettim hep. Sağlığıma gelince, diyetli bu soğuk günlerde hiçbir hastalık belirtisi yok. Yani maşallah sağlığım yerinde. Tek sorun şimdilik 3 gün önce ip atlarken sol bileğim ani bir hareketten dolayı incindi sanırım. Biraz acıyor ama çok büyük bir acı değil...

Bugün çooook mutluyum, ve artık daha da azimliyim... 40 günlük yaptığım sporun ve tam olarak uymaya çalıştığım diyetli günlerimin meyvesini bir kere daha almış oldum. Darısı tüm fazla kilolarından kurtulmak isteyen arkadaşlarımın başına :KK66:

Bugün spordan gelip aç karna iç çamaşırlarımla tartıldım. Tam 40 gün olmuş diyete başlayalı... ve bugün tartının bana gösterdiği rakam; 75.7 kilo :KK9:

Yani 04.01.2013 - 13.01.2013 --- TAAMMMM OLARAK; 3 KİLO 200 GRAM DAHA VERMİŞİM :)) :21:

Eşimde benimle birlikte diyet yapıyor. O da yediğine içtiğine işyerinde daha dikkat ediyor ve akşam ben ne yersem o biraz daha fazlasını yemeye çalışarak diyet ve sporla...

88 Kilodan 80.9 kiloya düştü... Yaklaşık bir 8-9 kilo kadarda eşim vermiş yani :KK66:

Ayyy çok sevindirik oldum yaa :) Bugün Kayınvalidem ve Kaynatam bize kahvaltıya geldiler... Çok zayıf gördük seni dediler :) Ama onlar şişko gelin seviyolarmış :KK9:
Bende onlara zayıf halimi de seversiniz merak etmeyin, ben yine aynı benim tek fark giden kilolar olcak dedim :KK52:

40 gün boyunca hiiiiç aç kalmadım. Hatta kendimi her zamankinden daha tok hissettim hep. Sağlığıma gelince, diyetli bu soğuk günlerde hiçbir hastalık belirtisi yok. Yani maşallah sağlığım yerinde. Tek sorun şimdilik 3 gün önce ip atlarken sol bileğim ani bir hareketten dolayı incindi sanırım. Biraz acıyor ama çok büyük bir acı değil...

Bugün çooook mutluyum, ve artık daha da azimliyim... 40 günlük yaptığım sporun ve tam olarak uymaya çalıştığım diyetli günlerimin meyvesini bir kere daha almış oldum. Darısı tüm fazla kilolarından kurtulmak isteyen arkadaşlarımın başına :KK66:

tabrikler canım hiç bir emeksiz karşılıksız kalmaz darısı bizim başımıza

:KK9::KK9::KK9:
canım harikasın kutluyorum seni

harikasın tatlım. tebrik ediyorum senii

Bana destek olan tüm arkadaşlarım hepinize çoook çoook TEŞEKKÜR EDERİM... Tebrikleriniz için ayrıca teşekkürler, iyiki varsınız :):KK42:

Sevgili Twince, senin yazını okurken verdiğin toplam kilonun sayısına daha gelemeden kalbim küt küt çarptı ve ''Acaba kaç kilo, haydi inşallah işe yaramış olsun'' dedim ve o kadar duygulandım ki.. Seni canı gönülden tebrik ederim. ayağına dikkat et, kasın incinmiştir, üzerine fazla abanmadan devam et. Eşin için de tebrikler, tam destek vermiş demek ki sana. Bir bakacaksın ki kilolar gitmiş, aynada bambaşka birisi belirmiş. Açıkcası senin verdiğin kilodan ben bile gaza geldim, yediklerime ekstra fazla dikkat edeceğim. Sizin gibi sabah kahvaltı da kalori hesaplayarak yiyemiyordum çünkü çalıştığım için direk işe gidiyorum ve saat falan şaşıyordu. Ama gerekiyorsa sabah daha da erken kalkıp bir kahvaltı programı yapacağım.

X