1 ayda 6 kilo verdim ve hala devam ediyorum :)

Sevgili Twince, senin yazını okurken verdiğin toplam kilonun sayısına daha gelemeden kalbim küt küt çarptı ve ''Acaba kaç kilo, haydi inşallah işe yaramış olsun'' dedim ve o kadar duygulandım ki.. Seni canı gönülden tebrik ederim. ayağına dikkat et, kasın incinmiştir, üzerine fazla abanmadan devam et. Eşin için de tebrikler, tam destek vermiş demek ki sana. Bir bakacaksın ki kilolar gitmiş, aynada bambaşka birisi belirmiş. Açıkcası senin verdiğin kilodan ben bile gaza geldim, yediklerime ekstra fazla dikkat edeceğim. Sizin gibi sabah kahvaltı da kalori hesaplayarak yiyemiyordum çünkü çalıştığım için direk işe gidiyorum ve saat falan şaşıyordu. Ama gerekiyorsa sabah daha da erken kalkıp bir kahvaltı programı yapacağım.

Ayyy canım benim yaa, çok sevindiğine kalbimden inanıyorum. Çünkü aynı hisleri bende herbirinizin kilo verdiği haberini aldığımda, ayrı ayrı yaşıyorum... Ayağımı da düşünürmüşşş :) Allah ım, sen ne tatlısın Pael :)

Eşim, benden çok gaza geldi. Ben yürüyüş yaparken, o koşup duruyor deli danalar gibi :KK1:

İnşallah dediğin gibi sabah erkenden uyanıp kahvaltını yapabilirsin ve dediğin gibi yediklerine daha çok dikkat edersin... Ki ben gerçekten inanıyorum, sende benim kadar kafayı koyduğunu yapabilecek karakterde bir insansın, buna eminim :KK9:

Yarın benim doğumgünüm :) Ocak 14. Aslında doğumgünlerinde hediye olarak hepbişeyler gelir, alırız seviniriz. Bu benden giden kilolar, benim için bu yıl en büyük hediye oldu. Gelene değil, gidene sevindim yani.

Duraklama aşamasını atlatmak için, hemde vücudumun kilo verme psikolojisini atlatmak için şimdilik hedefim olan 74 kiloya çok az bir şey kaldı. Planlarıma göre en fazla 15 - 20 gün içinde tartıda 74 kiloyu görmüş olurum. O gün için sabırsızlanıyorum, çünkü 3 gün boyunca önüme geleni yiycem... Tabi sporu da bırakmamak şartıyla :21:

Ayyy çok heyecanlıyımm. Nasıl seviniyorum anlatamam... Benim başarım aslında hepimizin başarısı, sizlerin sayesinde bende acayip gaza geliyorum :)
Senin yazdığını görünce, belki burdasındır diye heyecanlanıp bir anda dalıverdim topiğe, ama yine kaçırmışım seni. Kısmet başka zamana artık.
Seviyorum kız seni Pael... Sevgiyle kal :KK54:

aaa burdasıııın :) aşağıya bakmasam çıkıp gitcektim :18:

Hoşgeldin, ne yaptın bakalım bugün ekstra sporunu yapabildinmi? :KK4:

Ayyy canım benim yaa, çok sevindiğine kalbimden inanıyorum. Çünkü aynı hisleri bende herbirinizin kilo verdiği haberini aldığımda, ayrı ayrı yaşıyorum... Ayağımı da düşünürmüşşş :) Allah ım, sen ne tatlısın Pael :)

Eşim, benden çok gaza geldi. Ben yürüyüş yaparken, o koşup duruyor deli danalar gibi :KK1:

İnşallah dediğin gibi sabah erkenden uyanıp kahvaltını yapabilirsin ve dediğin gibi yediklerine daha çok dikkat edersin... Ki ben gerçekten inanıyorum, sende benim kadar kafayı koyduğunu yapabilecek karakterde bir insansın, buna eminim :KK9:

Yarın benim doğumgünüm :) Ocak 14. Aslında doğumgünlerinde hediye olarak hepbişeyler gelir, alırız seviniriz. Bu benden giden kilolar, benim için bu yıl en büyük hediye oldu. Gelene değil, gidene sevindim yani.

Duraklama aşamasını atlatmak için, hemde vücudumun kilo verme psikolojisini atlatmak için şimdilik hedefim olan 74 kiloya çok az bir şey kaldı. Planlarıma göre en fazla 15 - 20 gün içinde tartıda 74 kiloyu görmüş olurum. O gün için sabırsızlanıyorum, çünkü 3 gün boyunca önüme geleni yiycem... Tabi sporu da bırakmamak şartıyla :21:

Ayyy çok heyecanlıyımm. Nasıl seviniyorum anlatamam... Benim başarım aslında hepimizin başarısı, sizlerin sayesinde bende acayip gaza geliyorum :)
Senin yazdığını görünce, belki burdasındır diye heyecanlanıp bir anda dalıverdim topiğe, ama yine kaçırmışım seni. Kısmet başka zamana artık.
Seviyorum kız seni Pael... Sevgiyle kal :KK54:

Ahahah teşekkür ederim Twince, ben burdayım. Sen yazınca mesaj geliyor telefonuma müsaitsem giriyorum. Topiği elimden geldiğince kaçırmamaya çalışıyorum:) Arkadaşalrın yazılarını ve yorumlarını okuyorum.

aaa burdasıııın :) aşağıya bakmasam çıkıp gitcektim :18:

Hoşgeldin, ne yaptın bakalım bugün ekstra sporunu yapabildinmi? :KK4:

Burdayım, evet yaptım. Ekstra kardiyo yaptım hatta arka bacak kaslarım bile dur artık diye bağırıyor şuan:KK70::KK70: akşama da kelogs umu yiyeceğim. Yanımda pet şişede suyum var gördükçe içiyorum:) Sen neler yaptın bakalım bugün başka?:)

Burdayım, evet yaptım. Ekstra kardiyo yaptım hatta arka bacak kaslarım bile dur artık diye bağırıyor şuan:KK70::KK70: akşama da kelogs umu yiyeceğim. Yanımda pet şişede suyum var gördükçe içiyorum:) Sen neler yaptın bakalım bugün başka?:)

woww :) İnan bana yapacağın yorumları dört gözle bekliyorum... Seni topikte görmeyi umut ederek giriyorum hep buraya :) Maşallaahh süpersin yaa... Onlar dur diye bağırsada durmak yok. Benimkilerde dur diye bağırıyor ama kendimi durduramıyorum. Biri beni durdursun :KK9:

Diyete başlamadan öncede böyleydim ben. Yemek konusunda kendimi durduramıyordum işte :KK70: Geride kaldı neyseki o günler, artık geleceğe bakmak lazım :)

Ne olsun, aynı koşturmaca... Yemek, ev işi falan. Bugünki menüm, çok gözümü korkuttu malum kayınvalidem ile kaynatam bizdeler... Köfteler, pilavlar falan... Umarım akşam yemeğinde fazla kaçırmam :)

woww :) İnan bana yapacağın yorumları dört gözle bekliyorum... Seni topikte görmeyi umut ederek giriyorum hep buraya :) Maşallaahh süpersin yaa... Onlar dur diye bağırsada durmak yok. Benimkilerde dur diye bağırıyor ama kendimi durduramıyorum. Biri beni durdursun :KK9:

Diyete başlamadan öncede böyleydim ben. Yemek konusunda kendimi durduramıyordum işte :KK70: Geride kaldı neyseki o günler, artık geleceğe bakmak lazım :)

Ne olsun, aynı koşturmaca... Yemek, ev işi falan. Bugünki menüm, çok gözümü korkuttu malum kayınvalidem ile kaynatam bizdeler... Köfteler, pilavlar falan... Umarım akşam yemeğinde fazla kaçırmam :)

Baktın ki fazla kaçıracaksın, o kadar çok çiğne ki midene götüremeden erimiş olsunlar. Bir yerde bir cümle duymuştum ''Midemizin dişi yok, sindirim önce ağızda başlar, çok çiğneyin '' diye. Baktın ki ayıp olacak yemen lazım birer kaşık koy, çok çiğne. akşam ballı yoğurduna fazla bal koyarsın akmış olursun:)

Teşekkür ederim, ben de foruma girdiğimde seni burada görmeyi umut ediyorum:)

Baktın ki fazla kaçıracaksın, o kadar çok çiğne ki midene götüremeden erimiş olsunlar. Bir yerde bir cümle duymuştum ''Midemizin dişi yok, sindirim önce ağızda başlar, çok çiğneyin '' diye. Baktın ki ayıp olacak yemen lazım birer kaşık koy, çok çiğne. akşam ballı yoğurduna fazla bal koyarsın akmış olursun:)

Teşekkür ederim, ben de foruma girdiğimde seni burada görmeyi umut ediyorum:)

''Midemizin dişi yok, sindirim önce ağızda başlar, çok çiğneyin '' tuttum bu sözü, bırakmam artık :)

Haklısın canım, öyle yapayım en iyisi. Ama kendimi övmek gibi olmasın yemeklerime ya çok az yağ koyuyorum, yada hiç koymuyorum. Buna rağmen lezzeti mükemmel oluyor yaa...
Yemeğin tadına bakarken kendime övgüler yağdırıyorum :KK1:

Ben ne süperim yaa yine döktürdüm gibisinden. Artık bende az yerim ama; birazda parmaklarımı yerim napayım :p :KK52: Gecede ballı yoğurt ve yarın tam gaz devam spor falan...

Son düzenleme:
''Midemizin dişi yok, sindirim önce ağızda başlar, çok çiğneyin '' tuttum bu sözü, bırakmam artık :)

Haklısın canım, öyle yapayım en iyisi. Ama kendimi övmek gibi olmasın yemeklerime ya çok az yağ koyuyorum, yada hiç koymuyorum. Buna rağmen lezzeti mükemmel oluyor yaa...
Yemeğin tadına bakarken kendime övgüler yağdırıyorum :KK1:

Ben ne süperim yaa yine döktürdüm gibisinden. Artık bende az yerim ama; birazda parmaklarımı yerim napayım :p :KK52: Gecede ballı yoğurt ve yarın tam gaz devam spor falan...

ahahahah süpersin:) Ellerine sağlık, afiyet olsun.
yarın devam tam gaz spora!:)

ahahahah süpersin:) Ellerine sağlık, afiyet olsun.
yarın devam tam gaz spora!:)

Teşekkür ederim canım :) Şimdilik müsade masamı neyim hazırlayım... Görüşmek üzere, inşallah hep böyle denk geliriz. Çok özletme kendini :KK66: :KK54:

Teşekkür ederim canım :) Şimdilik müsade masamı neyim hazırlayım... Görüşmek üzere, inşallah hep böyle denk geliriz. Çok özletme kendini :KK66: :KK54:

Kolay gelsin:) daha çok girmeye çalışacağım:) İyi Akşamlar, bol çiğnemeli yemekler!:)

Sabah aç karna Rezene çayı, geceden ıslattığım kayısılı suyum ve kayısılar... Bunlar tamamdır. 3,5 litre su içtim.
Ana öğün sonralarında Yeşil Çaylar içildi. SPOR OLARAK : 1 saat dışarda yürüyüş ve yarım saat spor aletlerinde egzersiz
yaptım. Ayak bileğim acımasaydı evde ip atlayacaktım... Birkaç gün atlayamacağım gibi görünüyor...:KK43:

:) TEK KAÇAMAK DOĞUMGÜNÜMÜ 1 GÜN ERKEN KUTLADIK VE 2 DİLİM PASTA YEDİM. AMA TELAFİ EDERİM :)

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

2. HAFTA

13. GÜN

*KAHVALTI*

3.5 Yemek Kaşığı Menemen
1 Kibrit Kutusu Peynir
2 Zeytin

*KUŞLUK*

Yarım Portakal

*ÖĞLEN*

2 Porsiyon Sütlü Nesfit Fruit

*İKİNDİ*

Nesfit çok fazla geldi, hiçbirşey yiyemedim.

*AKŞAM*

1 Porsiyon Mantar çorbası
4 Yemek Kaşığı Karnıbahar Yemeği

*GECE*

2 Dilim Pasta ve
2 Yemek Kaşığı Yoğurda 1 Çay Kaşığı Bal ekleyip yedim...

Sabah aç karna Rezene çayı, geceden ıslattığım kayısılı suyum ve kayısılar... Bunlar tamamdır. 3,5 litre su içtim.
Ana öğün sonralarında Yeşil Çaylar içildi. SPOR OLARAK : 1 saat dışarda yürüyüş ve yarım saat spor aletlerinde egzersiz
yaptım. Ayak bileğim acımasaydı evde ip atlayacaktım... Birkaç gün atlayamacağım gibi görünüyor...:KK43:

:) TEK KAÇAMAK DOĞUMGÜNÜMÜ 1 GÜN ERKEN KUTLADIK VE 2 DİLİM PASTA YEDİM. AMA TELAFİ EDERİM :)

1 AYLIK DİYET PROGRAMI

2. HAFTA

13. GÜN

*KAHVALTI*

3.5 Yemek Kaşığı Menemen
1 Kibrit Kutusu Peynir
2 Zeytin

*KUŞLUK*

Yarım Portakal

*ÖĞLEN*

2 Porsiyon Sütlü Nesfit Fruit

*İKİNDİ*

Nesfit çok fazla geldi, hiçbirşey yiyemedim.

*AKŞAM*

1 Porsiyon Mantar çorbası
4 Yemek Kaşığı Karnıbahar Yemeği

*GECE*

2 Dilim Pasta ve
2 Yemek Kaşığı Yoğurda 1 Çay Kaşığı Bal ekleyip yedim...
sabah yani 8.30 da ekmek arası sadece peynir olan sandvic yedim + yanına çay,

ÖĞLEN: balık tava, çorba, salata
İKİNDİ: diyet 2-3 adet bisküvi
AKŞAM: Keloggs (1 kase)+ elma

sabah yani 8.30 da ekmek arası sadece peynir olan sandvic yedim + yanına çay,

ÖĞLEN: balık tava, çorba, salata
İKİNDİ: diyet 2-3 adet bisküvi
AKŞAM: Keloggs (1 kase)+ elma

Süper bir diyet menüsü Pael im :) İlk bakışta gözümüze az gibi görünen şeylerle doyabilmek ne kadar güzel. Ömrümde ilk defa bu kadar başarılı bir diyet uyguluyorum. Diğer diyet denemelerimde hep kendimi aç bırakıyordum. Onca aç kalmama rağmen de bir türlü gitmek bilmeyen kilolar benimle kalmaya devam ediyordu. Aç kalınca hemen kilo verceğimizi sanıyoruz ama yanılıyoruz metabolizma çalışmıyorki :KK20:

Süper bir diyet menüsü Pael im :) İlk bakışta gözümüze az gibi görünen şeylerle doyabilmek ne kadar güzel. Ömrümde ilk defa bu kadar başarılı bir diyet uyguluyorum. Diğer diyet denemelerimde hep kendimi aç bırakıyordum. Onca aç kalmama rağmen de bir türlü gitmek bilmeyen kilolar benimle kalmaya devam ediyordu. Aç kalınca hemen kilo verceğimizi sanıyoruz ama yanılıyoruz metabolizma çalışmıyorki :KK20:

Kesinlikle öyle Twince,
zaten hollywood diyetlerinde bile kathiyen açlık yok. Aç kaldığımızda vücut kastan ve mevcut değerlerden götürüyor. Buda metabolizmayı sarsıyor. Misal ben de senin gibi daha evvel farkına varmadan bilinçsizce diyet yapmıştım, aç kalıyordum. Sonra sürekli grip gibi hastalanmaya başladım serum yemeden ayağa kalkamaz oldum. Dr artık antibiyotik veremiyordu sınırı aştık, böbrekler mahvolur diyordu... bu vesileyle bütün bayan arkadaşlara sesleniyorum. Lütfen aç kalmadan, sadece porsiyon ve kalori grubunu azaltarak diyet yapın.

Bu arada menume verdiğin destek için teşekkür ederim Twince:) Dün senin menuye özendim dedim ki akşamdan bardağa kayısı koyayım sabah suyunu içer, tanesini yerim. Evden çıkarken unuttum içmeyi, tezgahta kaldı:)

2012 Aralık ayının 5 inde diyete başlarken 84.7 kilo geliyordum.
04.01.2013 Yani buraya diyet günlüğümü açtığımda 78.9 kilo geliyordum.

Bugün spordan gelip aç karna iç çamaşırlarımla tartıldım. Tam 40 gün olmuş diyete başlayalı... ve bugün tartının bana gösterdiği rakam; 75.7 kilo :KK9:

Yani 04.01.2013 - 13.01.2013 --- TAAMMMM OLARAK; 3 KİLO 200 GRAM DAHA VERMİŞİM :)) :21:

VEEE TOPLAMDA 40 GÜN SÜRESİNCE VERDİĞİM TOPLAM KİLO; 9 KİLO :)))

Eşimde benimle birlikte diyet yapıyor. O da yediğine içtiğine işyerinde daha dikkat ediyor ve akşam ben ne yersem o biraz daha fazlasını yemeye çalışarak diyet ve sporla...

88 Kilodan 80.9 kiloya düştü... Yaklaşık bir 8-9 kilo kadarda eşim vermiş yani :KK66:

Ayyy çok sevindirik oldum yaa :) Bugün Kayınvalidem ve Kaynatam bize kahvaltıya geldiler... Çok zayıf gördük seni dediler :) Ama onlar şişko gelin seviyolarmış :KK9:
Biz seni kilolu halinle çok seviyorduk, çokta zayıflama dediler... :))
Bende onlara zayıf halimi de seversiniz merak etmeyin, ben yine aynı benim tek fark giden kilolar olcak dedim :KK52:

40 gün boyunca hiiiiç aç kalmadım. Hatta kendimi her zamankinden daha tok hissettim hep. Sağlığıma gelince, diyetli bu soğuk günlerde hiçbir hastalık belirtisi yok. Yani maşallah sağlığım yerinde. Tek sorun şimdilik 3 gün önce ip atlarken sol bileğim ani bir hareketten dolayı incindi sanırım. Biraz acıyor ama çok büyük bir acı değil...

Bugün çooook mutluyum, ve artık daha da azimliyim... 40 günlük yaptığım sporun ve tam olarak uymaya çalıştığım diyetli günlerimin meyvesini bir kere daha almış oldum. Darısı tüm fazla kilolarından kurtulmak isteyen arkadaşlarımın başına :KK66:

günaydın canım maşallah çok iyi vermişsin ve çok güzel gidiyorsun.eminimde devamı gelecek.yalnız ben tartılma biçimine taktım neden iç çamaşırlarınla tartılıyorsun daha gerçekçimi oluyor bende dışarı kıfafetimle tartılmam ama üzerimde bir badi altımda eşofman olur.arada 800 gram kadar fark oluyor ama ben çamaşırlı kilomu söylüyorum.gerçi sabah aç karnına tartıldığımızdada normal tartılma arasında fark oluyor neyse.....sabah aç tartıldım kıyafetlerle genelde aynı kıfafetlerle tartılıyorum 85,100 geldim.çok mutlu oldum bir haftada 1,600 vermişim inşallah böyle gider.gitsin kilolar
bu arada bugün doğum gününmüş doğum günün kutlu olsun Rabbim sağlıklı mutlu huzurlu bir ömür nasip etsin

Kesinlikle öyle Twince,
zaten hollywood diyetlerinde bile kathiyen açlık yok. Aç kaldığımızda vücut kastan ve mevcut değerlerden götürüyor. Buda metabolizmayı sarsıyor. Misal ben de senin gibi daha evvel farkına varmadan bilinçsizce diyet yapmıştım, aç kalıyordum. Sonra sürekli grip gibi hastalanmaya başladım serum yemeden ayağa kalkamaz oldum. Dr artık antibiyotik veremiyordu sınırı aştık, böbrekler mahvolur diyordu... bu vesileyle bütün bayan arkadaşlara sesleniyorum. Lütfen aç kalmadan, sadece porsiyon ve kalori grubunu azaltarak diyet yapın.

Bu arada menume verdiğin destek için teşekkür ederim Twince:) Dün senin menuye özendim dedim ki akşamdan bardağa kayısı koyayım sabah suyunu içer, tanesini yerim. Evden çıkarken unuttum içmeyi, tezgahta kaldı:)

haahaa şaşkınnn arkadaşım :))) aşıkmısın kız :KK9: sorduğum soruya tabi enişteye aşıksın. E birde sabah işe yetişme telaşı çok normaldir. Bazen ben kendimi bile unutuyorum.

günaydın canım maşallah çok iyi vermişsin ve çok güzel gidiyorsun.eminimde devamı gelecek.yalnız ben tartılma biçimine taktım neden iç çamaşırlarınla tartılıyorsun daha gerçekçimi oluyor bende dışarı kıfafetimle tartılmam ama üzerimde bir badi altımda eşofman olur.arada 800 gram kadar fark oluyor ama ben çamaşırlı kilomu söylüyorum.gerçi sabah aç karnına tartıldığımızdada normal tartılma arasında fark oluyor neyse.....sabah aç tartıldım kıyafetlerle genelde aynı kıfafetlerle tartılıyorum 85,100 geldim.çok mutlu oldum bir haftada 1,600 vermişim inşallah böyle gider.gitsin kilolar
bu arada bugün doğum gününmüş doğum günün kutlu olsun Rabbim sağlıklı mutlu huzurlu bir ömür nasip etsin

Günaydıın :) desteğin için çok teşekkür ederim ahsen inşallah sizlerde yaptığınız diyet sonrası istediğiniz sonuçlara ulaşırsınız. Neden iç çamaşırlarımla tartılıyorum söyleyim. Psikolojik olarak tartıda ne kadar eksik ve net rakam görürsem o kadar mutlu olurum diye düşünüyorum ve öyle de oluyor. Dediğin gibi üstümde kıyafet olsa 800 gram yada 1 kilo kadar farkeder. 800 gram eksik görmek benim motivasyonumu daha çok artırıyor :))

Verdiğin kilo için tebrik ederim canım, inanılmaz sevindim senin adına... Aynı dikkatle devam et mutlaka devamı gelecektir :)

Doğum günümü kutladığın içinde çoook teşekkür ederim. Bir yaş daha yaşlandık işte :) Hatırlıyorum da 18 yaşıma girdiğim zaman sevinçten havalara uçuyordum. Her biten gün ömürden gidiyor; ama yinede Rabbim hepimize sağlıklı, mutlu, huzurlu ömürler nasip etsin. Önemli olan yaşlandığımızda... oturduğumuz yerde, yüzümüzde kocaman bir tebessümle, hatırlayacağımız güzel bir ömür yaşamak. :KK54:

X