1 aylık bebeğimde alerji mi reflü mü bilemiyorum yardım

nazloz

Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2022
112
31
24
Merhaba güzel anneler. Yıpratıcı geçen lohusalığımın etkisiyle her şey bana çok ağır geliyor. 36 günlük bebeğimde doğumdan sonra hırıltılı nefese normal dedik, emmedi reddetti normal dedik şırıngayla (mememden ayırmadan) mama verdik, 2 hafta içinde beni emmeye başladı emerken ağlıyor karnı gurulduyor bu bana normal gelmiyor . İki kere mukuslu yeşil noktalı kaka yaptı normalde hardal sarısı kakası var, kaşlarında kocaman konak oldu yavrumun şimdi saç diplerinde var sarı sarı kabuklar. Sürekli ama sürekli ağlıyor sesi kısıldı çok şiddetli hıçkırığı ve çıkmayan gazı var. Uzayan anne sütü sarılığı var Doktor kilo alımı olduğu için sana diyet veremem istersen dene gibi muallakta bıraktı iki gündür süt ve süt ürünleri diyeti yapıyorum ama ne zaman geçer bu huzursuzluk, alerji mi bu çok moralim bozuk tecrübeli anneler yardım edebilir mi

Son düzenleme:
Merhaba, bebeğinize Rabbim sağlıkla sıhhatle bakmayı nasip etsin. İlk aylarda benimde endişe ettiğim reflü ve alerjiydi.
Alerji icin siz doğru yapıyorsunuz şu an, üç günden fazla yapın , yeşil mukuslu direkt alerji denilmiyor. Kan vs görürseniz eğer net şekilde anlaşılır.
Hiç canınızı sıkmayın.
Reflude çok kusma oluyor mu? Yenidoğan da zaten reflü az da olsa olurmuş, basit bir durum endişe etmeyin.
Konakta basit , zeytinyağı ve karbonat karıştırın banyodan önce sürün tarayın, konaklar iyice dökülsün sonra güzelce yıkayın, çok çabuk geçiyor, bizim ikinci yapmamizda geçti elhamdülillah. Konak gaz reflü gerçekten her bebekte oluyor.
Yedi gün kuvozde kaldı bebeğim, sarılık oldu hemen geçmedi, kilo çok az aldı konak oldu göz enfeksiyonu oldu vs vs epey uzuyor bunlar şimdi yazmamın sebebi hepimizin atlattık kardeşim.
İnşallah sizinde geçecek ve güzel bir şekilde bebekliginin tadını çıkaracaksın.
Alerjiden de hiç korkmayın, çaresi var .
Gaz için masaj yapıyorsunuzdur, siz kimyon çayı için bana elhamdülillah o çok iyi geldi.
Ayağınızida heeep sıcak tutun bu çok mühim.
Hıçkırık gelişim için güzel bir durum. O an ha dik tutup gezdirin yahut emzirin. Birkac dakikaya geçiyor.
Ağlaması noktasında eğer bana zor olur yapmam diyebilirsiniz ama ben ancak öyle kızımı uyuttum susturdum. Kucağınizdaa kundak yapılmış şekilde önce hafif hafif zıplayın deneyin , gerçekten işe yarıyor, hem de sizinle olunca daha sakin kalıyor

Merhaba güzel anneler. Yıpratıcı geçen lohusalığımın etkisiyle her şey bana çok ağır geliyor. 36 günlük bebeğimde doğumdan sonra hırıltılı nefese normal dedik, emmedi reddetti normal dedik şırıngayla (mememden ayırmadan) mama verdik, 2 hafta içinde beni emmeye başladı emerken ağlıyor karnı gurulduyor bu bana normal gelmiyor . İki kere mukuslu yeşil noktalı kaka yaptı normalde hardal sarısı kakası var, kaşlarında kocaman konak oldu yavrumun şimdi saç diplerinde var sarı sarı kabuklar. Sürekli ama sürekli ağlıyor sesi kısıldı çok şiddetli hıçkırığı ve çıkmayan gazı var. Uzayan anne sütü sarılığı var Doktor kilo alımı olduğu için sana diyet veremem istersen dene gibi muallakta bıraktı iki gündür süt ve süt ürünleri diyeti yapıyorum ama ne zaman geçer bu huzursuzluk, alerji mi bu çok moralim bozuk tecrübeli anneler yardım edebilir mi
Merhaba eğer alerji için diyet yapıyorsanız sadece süt ürünlerini değil yumurtayı da kesip denemenizi öneririm. Evet zor oluyor yumurta içeren şeyleri yememek süt ürünü yememek ama bir deneyin. Konak için de zeytinyağı sürüp bekletip konak şampuanı ile yıkamıştım ben kızımı sonra da konak tarağı ile taradım 1 hafta da geçti.

Merhaba ne yazıkki bebeklere yapılan alerji testleri doğru sonuç vermiyor kızım 2 aylıktı farkettiğimde kolik bi bebek sandım ilkte mukuslu kaka kaşlarında yüzünde saçlarında oluşan kızarıklıklar inek sütü alerjisi belirtisiydi doktorun tek anlama yolunun inek sütü diyeti yapmak olduğunu söyledi. 3 gün boyunca inek sütü peyniraltı suyu süt tozu tereyağı vs içeren hiçbirşey yemedim mama olarakta alerji maması kullandım ve ağlama krizleri gaz sancıları geçti bi süre sonra diyeti açalım yavaş yavaş dedi doktorum yoğurt yedim emzirdikten sonra tekrar aynı şikayetlerim oldu şuan 2,5 yaşında daha yeni geçti

Merhaba ne yazıkki bebeklere yapılan alerji testleri doğru sonuç vermiyor kızım 2 aylıktı farkettiğimde kolik bi bebek sandım ilkte mukuslu kaka kaşlarında yüzünde saçlarında oluşan kızarıklıklar inek sütü alerjisi belirtisiydi doktorun tek anlama yolunun inek sütü diyeti yapmak olduğunu söyledi. 3 gün boyunca inek sütü peyniraltı suyu süt tozu tereyağı vs içeren hiçbirşey yemedim mama olarakta alerji maması kullandım ve ağlama krizleri gaz sancıları geçti bi süre sonra diyeti açalım yavaş yavaş dedi doktorum yoğurt yedim emzirdikten sonra tekrar aynı şikayetlerim oldu şuan 2,5 yaşında daha yeni geçti
Merhaba benim kızım 48 günlük. Derisi kuru çok gazlı reflüsü de vardı ama o maflor Damla’yla azaldı sanırım. fakat kakasında mukus gördüm ben de 2 gündür süt ürünleri tüketmiyorum ama mama da kullanıyorum ve mamada süt ürünü var ne yapmamı tavsiye edersiniz ne kadar sürede eğer alerjisi varsa düzelir?

Merhaba benim kızım 48 günlük. Derisi kuru çok gazlı reflüsü de vardı ama o maflor Damla’yla azaldı sanırım. fakat kakasında mukus gördüm ben de 2 gündür süt ürünleri tüketmiyorum ama mama da kullanıyorum ve mamada süt ürünü var ne yapmamı tavsiye edersiniz ne kadar sürede eğer alerjisi varsa düzelir?
Alerjisi varsa alerjisi olan bebeklere özel mamalar var onları kullanmalısın

Tecrübesi olan yok mu 😭
benimde bebegim ayni anlattiginiz belirtileri gosteriyor hala bir duzelme yok diyetteyim bende aglamalari falan bitti eskisi gibi degil ama kakasi asla gecmedi gecer gibi oluyor sonra tekrar ful mukuslu oluyor bende cok caresizim ne yapacagimi bilmiyorum kan testi yaptik cikmadi