Bebeğim reflü olabilir mi, belirtilerine bakar mısınız?

Minnakeller

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
637
1.818
33
Herkese merhaba… 39 günlük bebeğim var. Bebeğimin bir sıkıntısı var ama anlayamıyorum bir türlü;
Günde 3-4 kez kusuyor peynir kesiği görünümünde
Çoğu zaman beni emerken karnı gurulduyor
Kakası bazen sarı bazen yeşil hafif mukuslu ve beyaz minik topcuklar var gibi
Uyanık olduğu zamanlarda sürekli huzursuz ve ağlıyor
Sırt üstü durmayı sevmiyor huysuzlanıyor, oto koltuğunda bile durmuyor
Uyurken göğsümde dik olarak uyuyor, yatırdığım anda uyanıp ağlıyor

İlk zaman kolik sanmıştım sürekli ağladığı için ama kolik belirtilerini sanırım çok karşılamıyor. Bu belirtileri yaşayan var mı? Reflüsü mü var yoksa laktoz intoleransı mı yada benim düşünemediğim başka bir derdi mi var. Uyanık olduğu her an huzursuz şekilde ağlaması beni çok üzüyor.

Bu arada uzamış sarılığı da var. Dün sarılık için doktora gittiğimde bunu da konuşacaktım ama vakit darlığından konuşamadım. Şimdi de randevulu doktora gittiğim için 15 gün boyunca çocuk doktorundan randevu alamayacakmışım. O yüzden burada tecrübeli annelere danışmak istedim 🌸

15 gün nasıl randevu alamayacakmışsın. 10 gün kontrol süren var

Kuzum kakada mukus, kusma, beslenme reddi ve huzursuzluk reflu belirtisi olabilir
Benim kızımda hiç kusma yoktu mesela. Sadece kakada mukus vardı ve çok az emerdi ya da çok az mama yerdi. Meğerse reflusu varmış minik kuzumun. Kusmamak için az yermiş. Sonra doktor tavsiyesiyle ar mama aldık. Öyle götürüyoruz şu anda

15 gün nasıl randevu alamayacakmışsın. 10 gün kontrol süren var

Kuzum kakada mukus, kusma, beslenme reddi ve huzursuzluk reflu belirtisi olabilir
Benim kızımda hiç kusma yoktu mesela. Sadece kakada mukus vardı ve çok az emerdi ya da çok az mama yerdi. Meğerse reflusu varmış minik kuzumun. Kusmamak için az yermiş. Sonra doktor tavsiyesiyle ar mama aldık. Öyle götürüyoruz şu anda

182 yi aradım, randevusuz gitsem muayene olabilir mi diye kesin bilgi vermediler. Anlamadım ben de. 13 mayısta çıkan genelgeye göre randevu alıp hastanede muayene olunca aynı branşa 15 gün boyunca tekrar randevu alınamıyormuş.

Oğlumun emmesinde problem yok bol bol emiyor sonra kusuyor. Reflünün bir çaresi yok sanırım bebeklerde.

182 yi aradım, randevusuz gitsem muayene olabilir mi diye kesin bilgi vermediler. Anlamadım ben de. 13 mayısta çıkan genelgeye göre randevu alıp hastanede muayene olunca aynı branşa 15 gün boyunca tekrar randevu alınamıyormuş.

Oğlumun emmesinde problem yok bol bol emiyor sonra kusuyor. Reflünün bir çaresi yok sanırım bebeklerde.
Ben olsam doktoruna da danışıp her emzirmeden sonra 30 cc reflu maması verirdim… ben öyle yapıyorum. Emziriyorum hemen peşine reflu maması veriyorum. Yoğun kıvamlı bir mama. Kusmasını engelliyor

Herkese merhaba… 39 günlük bebeğim var. Bebeğimin bir sıkıntısı var ama anlayamıyorum bir türlü;
Günde 3-4 kez kusuyor peynir kesiği görünümünde
Çoğu zaman beni emerken karnı gurulduyor
Kakası bazen sarı bazen yeşil hafif mukuslu ve beyaz minik topcuklar var gibi
Uyanık olduğu zamanlarda sürekli huzursuz ve ağlıyor
Sırt üstü durmayı sevmiyor huysuzlanıyor, oto koltuğunda bile durmuyor
Uyurken göğsümde dik olarak uyuyor, yatırdığım anda uyanıp ağlıyor

İlk zaman kolik sanmıştım sürekli ağladığı için ama kolik belirtilerini sanırım çok karşılamıyor. Bu belirtileri yaşayan var mı? Reflüsü mü var yoksa laktoz intoleransı mı yada benim düşünemediğim başka bir derdi mi var. Uyanık olduğu her an huzursuz şekilde ağlaması beni çok üzüyor.

Bu arada uzamış sarılığı da var. Dün sarılık için doktora gittiğimde bunu da konuşacaktım ama vakit darlığından konuşamadım. Şimdi de randevulu doktora gittiğim için 15 gün boyunca çocuk doktorundan randevu alamayacakmışım. O yüzden burada tecrübeli annelere danışmak istedim 🌸
Sarılık haricinde hepsi bizde de vardı. Bebeklerin sindirim sistemi daha gelişmemiş oluyor. Ondan kaynaklı bu durumlar. 4 ayı doldurduğumuzda geçmişti

X