1 kızı olan yeni biri

Barista00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
415
801
Herkese merhaba. Bundan 2 yıl önce boşandığımda bu sayfa bana ilaç olmuştu😍 her türlü şiddet ve kumar sonucu boşandığım halde çok kötü dönem geçirmiştim ve buradaki ablalarım beni silkeleyip toparlamıştı adeta. Şimdi üzerinden 2 sene geçti ve benim karşıma yeni biri çıktı. Aynı desteği şimdide sizlerden bekliyorum, fikirlerinizi merak ediyorum. Bu kişi 6 yıl önce yurt dışında yüksek lisans yaparken sınıfında ki Ukraynalı bir kadınla evlenmiş ve evlendiği gibi bir kızları olmuş. Ama evlilikleri hiç yolunda gitmemiş. Kadın Özgür ruhlu biri, sürekli kızını alıp Ukrayna’ya gidip uzun yıllar gelmiyormuş. 6 yıl evli kalmışlar ama tüm yıllar yan yana geçirmemişler. Sevgilim evlenirken de o kadına büyük aşklar duymadığını, sadece birlikte yaşamanın dini açıdan sıkıntı olduğu için ailesinin zoruyla evlendiğini söylüyor. 2023 ün Ocak ayında boşandılar ve kadın kızıyla birlikte bizden çok uzak bir memlekete yerleşti. Bizde mart gibi sevgilimle tanıştık. Konuştuk dertleştik arkadaş olarak. Sonra yakınlaştık, çok iyi anlaştık. Bana karşı çok ilgili çok sevgi dolu. Yeni boşandım ama 4 yıldır karı-koca ilişkim yoktu diyor. Şimdi 2-3 ay aralığında eski eşinin memleketine gidip kızını görecek. 2 gün kalıcak orda kızıyla vakit geçirecek. Kızı daha 6 yaşında olduğu için ona ait bir telefon yok o yüzden eski eşiyle iletişim halinde. Her gün mutlaka görüntülü arar kızına çok düşkün bir baba. Eski eşiyle de anladığım kadarıyla uzun zamandır karı koca ilişkileri kalmadığı için iletişimler arkadaşça. Sürekli tartışma savaş halinde geçmiş, şimdide boşanınca sakinleştiler ve bana söylediği kadarıyla çocuk için sadece iletişimdeler. Kadın faceden hala soyadını değişmemiş durumunda evli yazıyor, alyans takıyor. Ben bunu sevgilime söylediğimde izin verirsen facede neden soyadını kaldırmadığını sormak istiyorum dedi. Bende sorabilirsin dedim. Aradığımda direk kızım açıyor eski eşimle konuşmuyoruz dedi ama ben hiç konuşmalarına denk gelmedim. 2 aydan fazladır birlikteyiz sadece yanımda bir kere eski eşi aradı onu da açmadı, kızım arıyordur sonra konuşurum dedi. Aslında görünüşte bir sıkıntı yok her şey olması gerektiği gibi. Fakat bende korku var ve ilerde bu kadın sanki sıkıntı olacakmış gibi. Sevgilimle bu korkuları paylaştığımda da hak veriyor, bu senin kırmızı çizgin olduğu için çok dilkat edeceğim diyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum, mutluyum aslında uzun zamandır bozulacak diye korkuyorum. Bağlandım baya ayrılık olur üzülürüm diye korkuyorum fakat ileride daha büyük sıkıntılar olacağına şimdiden görsem daha iyi olur diyorum. Size kabataslak yazdım fikirlerinizi almak istiyorum. Bu arada sevgilimin maddi sıkıntısı yok. Yani tek kafama takılan şey eski eşi.

Herkese merhaba. Bundan 2 yıl önce boşandığımda bu sayfa bana ilaç olmuştu😍 her türlü şiddet ve kumar sonucu boşandığım halde çok kötü dönem geçirmiştim ve buradaki ablalarım beni silkeleyip toparlamıştı adeta. Şimdi üzerinden 2 sene geçti ve benim karşıma yeni biri çıktı. Aynı desteği şimdide sizlerden bekliyorum, fikirlerinizi merak ediyorum. Bu kişi 6 yıl önce yurt dışında yüksek lisans yaparken sınıfında ki Ukraynalı bir kadınla evlenmiş ve evlendiği gibi bir kızları olmuş. Ama evlilikleri hiç yolunda gitmemiş. Kadın Özgür ruhlu biri, sürekli kızını alıp Ukrayna’ya gidip uzun yıllar gelmiyormuş. 6 yıl evli kalmışlar ama tüm yıllar yan yana geçirmemişler. Sevgilim evlenirken de o kadına büyük aşklar duymadığını, sadece birlikte yaşamanın dini açıdan sıkıntı olduğu için ailesinin zoruyla evlendiğini söylüyor. 2023 ün Ocak ayında boşandılar ve kadın kızıyla birlikte bizden çok uzak bir memlekete yerleşti. Bizde mart gibi sevgilimle tanıştık. Konuştuk dertleştik arkadaş olarak. Sonra yakınlaştık, çok iyi anlaştık. Bana karşı çok ilgili çok sevgi dolu. Yeni boşandım ama 4 yıldır karı-koca ilişkim yoktu diyor. Şimdi 2-3 ay aralığında eski eşinin memleketine gidip kızını görecek. 2 gün kalıcak orda kızıyla vakit geçirecek. Kızı daha 6 yaşında olduğu için ona ait bir telefon yok o yüzden eski eşiyle iletişim halinde. Her gün mutlaka görüntülü arar kızına çok düşkün bir baba. Eski eşiyle de anladığım kadarıyla uzun zamandır karı koca ilişkileri kalmadığı için iletişimler arkadaşça. Sürekli tartışma savaş halinde geçmiş, şimdide boşanınca sakinleştiler ve bana söylediği kadarıyla çocuk için sadece iletişimdeler. Kadın faceden hala soyadını değişmemiş durumunda evli yazıyor, alyans takıyor. Ben bunu sevgilime söylediğimde izin verirsen facede neden soyadını kaldırmadığını sormak istiyorum dedi. Bende sorabilirsin dedim. Aradığımda direk kızım açıyor eski eşimle konuşmuyoruz dedi ama ben hiç konuşmalarına denk gelmedim. 2 aydan fazladır birlikteyiz sadece yanımda bir kere eski eşi aradı onu da açmadı, kızım arıyordur sonra konuşurum dedi. Aslında görünüşte bir sıkıntı yok her şey olması gerektiği gibi. Fakat bende korku var ve ilerde bu kadın sanki sıkıntı olacakmış gibi. Sevgilimle bu korkuları paylaştığımda da hak veriyor, bu senin kırmızı çizgin olduğu için çok dilkat edeceğim diyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum, mutluyum aslında uzun zamandır bozulacak diye korkuyorum. Bağlandım baya ayrılık olur üzülürüm diye korkuyorum fakat ileride daha büyük sıkıntılar olacağına şimdiden görsem daha iyi olur diyorum. Size kabataslak yazdım fikirlerinizi almak istiyorum. Bu arada sevgilimin maddi sıkıntısı yok. Yani tek kafama takılan şey eski eşi.

Anlattıklarınıza göre, kadın eski eş falan değil.Yazdıklarınızı yeniden okursanız; siz de anlayacaksınız.

Adam hangi ailenin zoruyla evlenmiş ? Kadın o kadar özgür ruhluysa, sosyal medya hesabında neden boşandığı adamla evli olduğunu yazsın; soyadını kullanıp, alyansını taksın ?

İyice araştırın karşı tarafın soyadını kullanması , alyans takması normal gelmedi.
Ama alyansla fotoğraf eski bir fotoğrafta olabilir.
Yeni ise şüpheli.
Araştırın. Gözlemleyin
Bende boşandım davayı açtığım gün soyadımı sosyal medyadan sildim hemen. Boşanmışlarsa bana tuhaf geldi kadının kullanması 😨

Öncelikle hayırlı olsun sevindim atlatmaniza 💐 benim aklıma takılan sizin yanınızda telefonu açmaması oldu . Bence sizin yanınızda konuşmalı eski eşle de konuşuyorsa kızıyla da konuşuyorsa yani sizin de orda olduğunuzu belirtmeden konuşmalı. Zaten sizin orda olup olmamanizin bir etkisi olamaz eğer aralarında bisey kalmamışsa

Bazi seyler bana inandirici gelmiyor, siralayayim:
-Türkiye de olsa tamam diyecegim, zorla evlenmistir. Ukraynali kizla ne dini hassasiyeti?
-Kari koca iliskisinin 4 yildir olmamasi kulliyen yalan.
- ben daha bosanma davasi acilmadan soyadimi degistirmistim sosyal medyadan. Alyansimin nerde oldugunu bile bilmiyorum, gero verdim eski esime. Bekar bir kadin olarak neden alyans takayim?

Yani böyle mi oluyor, birinden boşanıp yeni biriyle birlikte olunca evlilikte yaşanan her şey karı koca ilişkisinin ne zaman kesildiğine dair bilgi mi veriliyor? Bu karşı tarafı rahatlatma aracı olarak mı kullanıliyor? Siz de bu kadar özelinizi anlattınız mi eski evliliğinizle ilgili?

Bana pek boşanmislar gibi gelmedi açıkçası. İyice bir araştırın derim.

Edevletinde gozunuzle gormediyseniz ben bu kisinin hala evli oldugunu dusunuyorum. Hele ki esinin telefonunu yaninizda acmamasi en buyuk red flag.

E-devletten bakmak bu tür durumlarda yeterli değil. Yabancı ülkede yapılan evliliği; Türkiye'de nüfus kütüğüne kaydettirmediyse, e-devlette gözükmez.

E-devletten bakmak bu tür durumlarda yeterli değil. Yabancı ülkede yapılan evliliği; Türkiye'de nüfus kütüğüne kaydettirmediyse, e-devlette gözükmez.

Eger Turkiye'de yasadilarsa kaydettirmediklerini sanmiyorum, kendim Turkiye'de evlendim ama gelir gelmez yasadigim ulkede kaydettirdim, diger turlu ortak haklardan yararlanilamiyor. Kadin Turkiye'de yasadiysa evlililik sebebiyle vize almistir.

Bence kadın ekonomik sebeplerden, iş için falan başka şehre gitti, kocasıyla uzaktan yürütmeye çalışıyor. Mümkün mü boşanan insan soyadını degistirmesin, alyans taksın.
Saf misin konu sahibi?
Hadi Anadolu'nun ücra köşesinde olsa laf söz olur diye böyle evliymis gibi devam eder ortalikta , ama kadın Ukraynalı.
Ayrıca 'hic sevmedim evlendim" diye altı yıllık karısını b.klayan adam seni ki seviyor üç günde? Karısı için bunu diyen yarın senin arkandan ne der

Daha önce de böyle konular açıldı, eski eşiyle kari koca ilişkisi yokmuş, azmış. Bunu yazarken hoşunuza mı gidiyor? Ortada 6 yıllık bir evlilik, çocuk var. Azi çoğu mu kalmış? Bu detaylar niye veriliyor? Kadinlarda aynı detayları veriyor mu?
Gerçekten merak ettiğim için soruyorum.

Son düzenleme:
Bu kişi 6 yıl önce yurt dışında yüksek lisans yaparken sınıfında ki Ukraynalı bir kadınla evlenmiş ve evlendiği gibi bir kızları olmuş.

Eger Turkiye'de yasadilarsa kaydettirmediklerini sanmiyorum, kendim Turkiye'de evlendim ama gelir gelmez yasadigim ulkede kaydettirdim, diger turlu ortak haklardan yararlanilamiyor. Kadin Turkiye'de yasadiysa evlililik sebebiyle vize almistir.

Konuda geçen kısımdan, evlilik yurtdışında olmuş gibi anlaşılıyor. O yüzden, e-devletten bakmak doğru bilgiyi vermeyebilir diye uyarmak istedim.

Sevgilinizin anlattığı hikayelerde tutarsizliklar var.İlk başta birlikte yaşarken dini hassasiyetleri yüzünden aile ile zorla evlendirilmek?Bence çok saçma.Yakinlasirken dini hassasiyet yok,birlikte olurken yok.Sonra hemen dini hassasiyetler ortaya cikiyor.Canimin istediğini yapayım,azicik da dinen bişeyler yapayım da cehenneme gitmeyeyim gibi bir şey sanırım.Yabanci ülkede ne aile baskısı ?Sonra kadın özgür ruhlu ama sosyal medyada evli,soyadıni kullanıyor ve alyans takıyor.Kizi arıyor(?) ama senin yanında açmıyor.Ben olsam uzak dururdum böyle bir adamdan.

X