1 mart normalleşme

Az önce başka okujda görevli müdür yardımcısı bir arkadaşı aradım. Bakanlık ile görüşmüşler. Bekleyin, program yapmayın demiş görüştükleri kişş

Az önce başka okujda görevli müdür yardımcısı bir arkadaşı aradım. Bakanlık ile görüşmüşler. Bekleyin, program yapmayın demiş görüştükleri kişş
Ben de şimdi haberlerde gördüm 5 köy yüz yüze eğitime ara vermiş ve köy karantinaya alınmış. Ne olacağı belli olmaz diyorum onun için şimdi.

Birisi Artvin, vaka az, birisi Ordu vaka çok. Ordu hiçbir ilişiğimizin olmadığı ancak ilk atamalarımızın olduğu ve yıllardır tayin açılmmadığı için ikamet etmek zorunda kaldıpımuz yer. Trakya, Tekirdağ hayatımda gitmedim. Benim memleketim Karadeniz e çok uzak.Artvin merkezde değil ama merkeze 2 saat uzaklıkta ilçesi. Kapıdan kapıya 8-9 saat sürüyor. Sahildeki Karadeniz ve batı Karadeniz ile Doğu Karadeniz çok farklı. Ben de yaşamadan aynı diye düşünüyordum. Hatta çok ilginç ki ne ordulular Giresunluları sever, ne Giresunlular orduluyu, herkes Trabzonlular gıcık olur falan
Bunu okuyunca aklıma aşağıdaki yazı geldi. Bu arada kesinlikle size katılıyorum tüm karadenizi bilen biri olarak.(karadenizli değilim)

Eklentiler

• 2D31B409-589A-4A4C-A390-3B99C971BFEA.jpeg
    2D31B409-589A-4A4C-A390-3B99C971BFEA.jpeg
    227 KB · Görüntüleme: 63
öğretmenler zaten ders saatlerini dolduruyorlar onu biliyorum.ders olmayacağını söyledi bugün ingilizce öğretmeni mesela.elinde olan bir şey yok.sınava girecek 8 12 ve başlangıç eğitime ihtiyacı olan 1. 2. sınıf dışında açılmasaydı okullar diyorum. :rolleyes:
Ben de öğretmenim. Biz geçen 2 haftalık açıldığında sınıftan online ders yaptırdık. Şöyle anlatayım. Lisede 6 saat matematik dersi var. İlk 3 saati pazartesi salı gelen ilk gruba son 3 saati Perşembe cuma gelen ikinci gruba anlattık, dersi sınıfta anlatırken sınıftan da zoom açtık. Böylece ilk grup pazartesi salı yüzyüze iken Perşembe cuma online gördü dersin devamını(ikinci grupta tam tersi) hiç gelmeyen de hepsini online. (Kafam bugün çok dolu umarım anlatabilmişimdir)

Haftaya biz sınav yapacağız. 15 marttan sonra duruma göre bir planlama daha yapılır sanırım.
Ama oğlum 5.sınıf. Geçen pazartesi salı okula gitti, çarşamba online sonrasında ders yoktu. Zorlandık okula gitmesine rağmen. Hiç gitmeyenler daha zor durumdadır.

1 martta bütün ülkede 8. Ve 12. Sınıflar başlayacak mı yoksa risk haritasına göre valilikler mi karar verecek. Arkadaşımın annesi bebeğine bakmak için uzun yoldan gelecek ve bilet alması lazım. Okul idaresi emin olamadı, şube müdürü emin olamadı, internet milli eğitim bilgi sitelerinin bazılarıp valilik karar verecek diyor bazıları açılacak diyor. Belirsizlik kadar kötü bir şey yok.Bizim okulumuz ilçe milli eğitime bağlı. Daha büyük illerde çalışıp bilgilendirme yapılan var mı? Ya da okul müdürü bilgi veren.

Bildiğim kadarıyla bütün ülkede 8-12'ler başlayacak (ki başlasın artık)
Diğer kademeler risk durumuna göre bir ilde acilabilecekken başka ilde kapalı da kalabilecek
Hatta birinci dönemki gibi sınıf bölünmesi yani seyreltilmis eğitim bu dönem yok Varsa da bu karar yerelde alınıyor sanırım Çünkü bizim sınıflar birinci dönem bölünmüştü bu dönem milli eğitim onay vermemiş Yani yaklaşık 30'ar kişilik 8'lerimiz 1 Mart'ta başlıyor bizde durum bu

ben çalışmıyorum bıraktım iş hayatını bazı hastalıklarımdan dolayı bilenler biliyor sitede durumumu.eşim de idari izinli ağır kronik hasta.bir de bizle yaşayan yaşlı annem var.çocuk okula giderse taşıyıcı olur dedi doktorlarımız.yoksa ben de isterim eğitimden geri kalmasınn.

Seni biliyorum canım

Hem sen hem eşin de evdesiniz

O nedenle diğer arkadaşa sordum

Umarım şu hastalık en kısa sürede gider

1 martta bütün ülkede 8. Ve 12. Sınıflar başlayacak mı yoksa risk haritasına göre valilikler mi karar verecek. Arkadaşımın annesi bebeğine bakmak için uzun yoldan gelecek ve bilet alması lazım. Okul idaresi emin olamadı, şube müdürü emin olamadı, internet milli eğitim bilgi sitelerinin bazılarıp valilik karar verecek diyor bazıları açılacak diyor. Belirsizlik kadar kötü bir şey yok.Bizim okulumuz ilçe milli eğitime bağlı. Daha büyük illerde çalışıp bilgilendirme yapılan var mı? Ya da okul müdürü bilgi veren.
Benim bildiğim ilkokul tüm sınıflar ve 8.sınıf ve 12.sınıf tüm illerde seyretilmiş sınıflarla acılıyor

Hocam, 1 Mart’ta ara sınıflar hariç tüm kademe açılacak diye biliyorum. Haftanın iki günü çocuklar gruplar şeklinde gelecek ama biz hijyen günü hariç her gün gideceğiz. Bence arkadaşınız bir iki gün bebeği birine emanet etsin baba olur komşu olur . Zaten okulun ilk gibi belli olur o zaman annesi alır bileti

sizin orada okullar açılmayacak galiba

"Ordu'da koronavirüs kararları: Gün yapmak, misafirliğe gitmek, köy ve yayla ziyaretleri yasaklandı" haberini gördüm,

dikkat edin kendinize

X