Erkek İnfertilitesi 1 Morfoloji Değeri İle Hamilelik

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Yaa Rabbim ne güzel nasip etmiş işte❤️
Bizim değerler bi tık daha yüksek ama olmadı işte zamanı var demek ki..
Gerçekten de morfolojiye hıza çok takılmamak gerekiyo.
Darısı inşaAllahh bizim başımıza papatyamm😇

E ezgisavaran hayırlı olsun canım Rabbim sağlıcakla kucağına alacağın günleride görmeyi nasip etsin inşaAllah🤲🏻
Amiiinnn kuzum inşallah ❤️🤲

Morfolojiye çok iyi geliyor dediğiniz tecrübeleriniz varsa seve seve alırım. %4ten ilaç kullandığımız halde %1e düştü. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Herkese merhaba.Çocuk istememiz sebebiyle doktora gitmeye karar verdik.Benim değerlerimde bir sorun çıkmadı. İşimizi sağlama almak maksadıyla eşim de aynı şekilde test verdi. Testte sperm sayısı 14 Milyon/ml(Toplam 68 Milyon) ileri ve yavaş hareketli %29 ve morfoloji değeri 1 olarak çıktı.Doktorumuz üroloğa yönlendirdi. Yapılan testlerde sub-klinik varikosel çıktı ve doktor Klomen, proxeed plus, İmpryl ve Evicap 200 mg adlı ilaçları yazdı 1 Mart’ta.Ve 3 ay kullanım önerdi.

Eşim ilaçların işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için kendi kendine gidip 1 Nisan’da yeniden test yaptırmış.Sperm sayısı 18 Milyon/ml’e, hareket %31’e yükselmiş ve morfoloji değeri değişmemiş halen 1.

Bazı belirtiler sebebiyle dün yaptırdığımız testte hamile olduğumu öğrendik.Kısacası morfolojinin düşük olması tek başına aşılamaz bir sorun değil.Okuduğumuz makaleler de bunu söylüyor. Forumdaki bazı konularda da bu konu belirtilmekle birlikte ısrarla morfoloji düşüklüğü süreci uzatıyor denilse de bu da tek başına anlam ifade etmiyor.Çünkü kruger denen değerlendirme biraz subjektif sayılıyormuş ve tespit edilen değer embriyologlara göre değişebiliyormuş. Aynı sorunu yaşayan insanlara destek olmak amacıyla yazdım.
(Son olarak eşim yukarıdaki ilaçlara ek olarak, Çoban çökerten, Solgar Co Enzim Q-10, Keçiboynuzu Özü ve Kürü, arı sütü, probolis, incir kürü kullandı.Bol miktarda da kuruyemiş tüketti.Bunların da etkili olduğunu düşünüyoruz.)Sağlıcakla kalın.
Ayni sorun bizdede var proxeed plus bulamiyoruz siz nerden buldunuz acaba

dna hasra testi yapan yerler var galiba yanlış bilmiyorsam devlet yapmıyor.
özel labaratuarlar yapıyor istanbulda yapan çok yer var.
Siz tüp bebeğe geçmeyi düşünüyormusunuz? süreciniz nasıl ilerleyecek?
ben doktora dedimki morfolojimiz çok düşük hasar testi yaptıralam mı ?
ben zaten hasar varmış gibi tedavi veriyorum şuan size teste gerek yok dedi.
ama tüp bebeğe başlayacağım zaman kesinlikle yaotırıcam
ıstanbulda iseniz, istanbul lab. dns hasarı yapıyor sanırım birde düzen lab. vardı..
bızde mayıs ayında baktırmıstık

Merhabalar, sizinle daha önce konuşmuştuk bizim de baş 92 morfoloji 2 ydi.Emodex 2.kutusunun bitiminde test verdik morfoloji 4 e yükselmiş.Baş 38 diğerleri58.Testi farklı bi yerde özel bi laboratuvarda yaptırdık çift baş büyük baş oranını tek tek vermiş.İşe yaramış gibi görünüyor bakalım artık .Emodex yanında impryl başladık artık
Merhaba, baş boyun kuyruk anomalisini ayrı ayrı hangi test gösteriyor acaba? Bizim florence’ta yaptırdığımız spermiyogramda bu detaylar yoktu? Hangi laboratuvarda hangi test ismiyle yaptırmıştınız?

Merhaba, baş boyun kuyruk anomalisini ayrı ayrı hangi test gösteriyor acaba? Bizim florence’ta yaptırdığımız spermiyogramda bu detaylar yoktu? Hangi laboratuvarda hangi test ismiyle yaptırmıştınız?
Özel bi laboratuvarda yaptırdık.Spermiyogramı diye yaptırdık. Öyle özel bi şey söylemedik

merhaba
bizimde bu şekilde ayrıntılı bakılmıştı
ilk testimizdi hiç bir şeyden haberimiz yoktu
normal bir özel hastanede vermiştik bu şekilde detaylı bakmıştı
sonrasında bahçeci tüp bebek merkezinde verdik onda baş boyun detayı yoktu.
Ama siz vereceğiniz yere sorun bu özellikleri ayrıntılı bakıyor musunuz diye

merhaba
bizimde bu şekilde ayrıntılı bakılmıştı
ilk testimizdi hiç bir şeyden haberimiz yoktu
normal bir özel hastanede vermiştik bu şekilde detaylı bakmıştı
sonrasında bahçeci tüp bebek merkezinde verdik onda baş boyun detayı yoktu.
Ama siz vereceğiniz yere sorun bu özellikleri ayrıntılı bakıyor musunuz diye
Sorayım, acaba baş boyun gibi detaylar tedavi açısından bir fark yaratıyor mu?

O zaman o detayların peşine düşmiyim. Bizim tüp bebek de olmadı morfoloji dışında sorun olmadığı halde.

Doğal yolla olur inş 🤲🏻 Bizim de morfolojiden başka sorunumuz yok tüp bebek deneyeceğiz o da olmazsa yapacak bi şey yok.
Amin hemen doğal yolla olur inşallah, zira yaş 44 çok zaman yok. İnşallah sizin de hemen olur tüp bebek sürecine gerek kalmaz, çok yıpratıcı çünkü

Amin hemen doğal yolla olur inşallah, zira yaş 44 çok zaman yok. İnşallah sizin de hemen olur tüp bebek sürecine gerek kalmaz, çok yıpratıcı çünkü
Doktorlarınız morfolojiyi düzeltmek için bi yol izledi mi peki ? Benim karşılaştıklarım genelde pek önemsemedi

Doktorlarınız morfolojiyi düzeltmek için bi yol izledi mi peki ? Benim karşılaştıklarım genelde pek önemsemedi
seninle konusuyoruz canım benim karşılaştığımda pek önemsemedi fakat ne kadar önemli oldugunu burada arkadaşlarımızın durumlarından da gördük çok zor bir süreç uyutmuyor yedirmiyor psikoloji kalmadı bende
kıskanmak değil ama bazen hemen hamile kalanları görünce ultra süper mi yani bunların değerleri diye düşünmeden edemiyorum neyse ne diyelim Rabbim beterinden korusun insanlar nelerle uğraşıyor

Malesef hayır, kadın doğumcular kadının yaşına takılıyor sadece, morfolojiyi düzeltelim dna hasarına bakalım dediğimde gerek yok sayı iyi deniyor, halbuki sayı ile spermde dna hasarı olup olmadığı anlaşılamaz. Yumurta sayısı da iyi o zaman neden sperm yaşına değil de sadece yumurta yaşına takılıyoruz. Yeterli tetkikyapılmıyor malesef hiçbir sebep olmayınca kadının yaşı denip geçiliyor. Ben kendi araştırmalarım sonucu dna hasar testi fish analizi, oksidatif stres vb önemli olduğunu öğrenip ürolog peşine düştüm şimdi.

Malesef hayır, kadın doğumcular kadının yaşına takılıyor sadece, morfolojiyi düzeltelim dna hasarına bakalım dediğimde gerek yok sayı iyi deniyor, halbuki sayı ile spermde dna hasarı olup olmadığı anlaşılamaz. Yumurta sayısı da iyi o zaman neden sperm yaşına değil de sadece yumurta yaşına takılıyoruz. Yeterli tetkikyapılmıyor malesef hiçbir sebep olmayınca kadının yaşı denip geçiliyor. Ben kendi araştırmalarım sonucu dna hasar testi fish analizi, oksidatif stres vb önemli olduğunu öğrenip ürolog peşine düştüm şimdi.
Bizede gerek yok dna hasarına ben ona göre takviye veriyorum dedi baktırmadı tahlile
Erkek konularında çok rahatlar heralde sayı yüksek olunca birinden biri illa döller diye düşünüyolar ama öyle olmuyo işte

seninle konusuyoruz canım benim karşılaştığımda pek önemsemedi fakat ne kadar önemli
seninle konusuyoruz canım benim karşılaştığımda pek önemsemedi fakat ne kadar önemli oldugunu burada arkadaşlarımızın durumlarından da gördük çok zor bir süreç uyutmuyor yedirmiyor psikoloji kalmadı bende
kıskanmak değil ama bazen hemen hamile kalanları görünce ultra süper mi yani bunların değerleri diye düşünmeden edemiyorum neyse ne diyelim Rabbim beterinden korusun insanlar nelerle uğraşıyor

Bizede gerek yok dna hasarına ben ona göre takviye veriyorum dedi baktırmadı tahlile
Erkek konularında çok rahatlar heralde sayı yüksek olunca birinden biri illa döller diye düşünüyolar ama öyle olmuyo işte
Döllenmesi yetmiyor ki, dölleyen spermde dna hasarı varsa da ya tutunamıyor ya da düşüyor. Benim ilki tutmadı 2.si düştü. Çok da güzel dölleniyor laboratuvar ortamında, 5. Güne kadar aa kalitede hem de ama normal yolla olmuyor döllenemiyor demek ki spermde bir sıkıntı var ki dölleyemiyor doğal yolla ancak enbriyoloğun düzgün olanı seçerek kullanması gerekiyor. 2% morfoloji demek zaten 98%’i dölleyemryecek demek. Kaldı ki o 2%’nin de ne kadarı hızlı hareketli ne kadarı yumurtaya ulaşabiliyor, dna hasarlı mı bilmiyoruz. Önce bir düzeltin morfolojiyi bakın dna hasarı var mı, kadın zaten hamile kalabiliyor. Çok kzıgınım ben. Psikolojim alt üst oldu 10 gündür uyuyamıyorum mor göz altlarıyla dolaşıyorum ve çok sinirliyim.

Döllenmesi yetmiyor ki, dölleyen spermde dna hasarı varsa da ya tutunamıyor ya da düşüyor. Benim ilki tutmadı 2.si düştü. Çok da güzel dölleniyor laboratuvar ortamında, 5. Güne kadar aa kalitede hem de ama normal yolla olmuyor döllenemiyor demek ki spermde bir sıkıntı var ki dölleyemiyor doğal yolla ancak enbriyoloğun düzgün olanı seçerek kullanması gerekiyor. 2% morfoloji demek zaten 98%’i dölleyemryecek demek. Kaldı ki o 2%’nin de ne kadarı hızlı hareketli ne kadarı yumurtaya ulaşabiliyor, dna hasarlı mı bilmiyoruz. Önce bir düzeltin morfolojiyi bakın dna hasarı var mı, kadın zaten hamile kalabiliyor. Çok kzıgınım ben. Psikolojim alt üst oldu 10 gündür uyuyamıyorum mor göz altlarıyla dolaşıyorum ve çok sinirliyim.
değiştirin doktorunuzu
gerekiyorsa imprly ve quenzim q10 kullanın bunlar dna hasarına iyi geliyor (eşiniz kullansın yani) hem vitamin içerikliler bir zararı yok
birde proseed plus kullanabilirsiniz buda genel olarak spermin hızına vs iyi geliyor

X