1 yaşındaki oğlum ve sıkıntılarım

BlairWaldorf_23

Be your own hero !
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2011
538
406
Merhaba arkadaşlar, konuya nereden başlasam bilemiyorum ama genel bir özet geçeyim kısaca.

Evliyim, 1 yaşında bir oğlum var ve Almanya da yaşıyorum. Evlenince Almanya içinde farklı bir şehre taşındım eşimin yanına, yani kendi aileme 500 km uzaktayım.

Babam 64 yaşında ve maalesef bizi dinlemeyip buradan Türkiye ye gitti. Orada rahatsızlandı, Corona olduğu anlaşıldı ve şimdi 2,5 haftadır yoğun bakımda. Her dakikamız yeni bir haber beklemekle geçiyor.

Eşim işten geç geliyor ve günün neredeyse tamamını oğluma 2 odalı evin içinde tek başımıza geçiriyoruz. Her gün mutlaka biraz dışarı çıkıyoruz ama eve dönünce kıyametler kopuyor. Çok sıkılıyor artık evde fark ediyorum fakat ne yapabilirim bilmiyorum. Oyuncaklarla oynuyoruz, şarkılar dinliyoruz, şarkı söyleyip taklit yapıyorum ama hepsinden sıkılıyor bir süre sonra. Babamın durumundan dolayı onunla da yeterince ilgilenemiyorum sanırım.

Bu dönemde oyuncaklar haricinde ne gibi etkinlikler yapılabilir? Daha uzun süre dikkatini dağıtacak, eğlenceli ne yapabilirim önerileriniz var mı?

Bir de kış geliyor diye 2 haftadır çok az miktarda propolis veriyorum oğluma. Bir kaç gündür cildinin bazı yerlerinde kuruluklar vardı üzeri kızaran. Doktora gösterdim egzama falan değil sadece kuru merak etmeyin dedi. 2 gündür çok sert şekilde ensenin üzerinde kafasını kaşıyor. Tekrar tekrar baktım ve yeni fark ettim ki saçlarının arasında döküntü oluşmuş. Konak gibi ama kaşıyıp kaldırmış hep kabukları. Propolis yan etkisi olabilirmiş. Öyle pişmanım ki şu an verdiğim için.
Bunu deneyimleyen başka birileri oldu mu acaba aranızda?

Vakit ayıran herkese teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın 🌼

Kızım 7 yaşında.onunda ensesinde konak var.losyonu bırakınca gene çıkıyor.şimdi yeni bir şampuan aldım.onu deneyeceğim.birde ardıç katranı sabunu iyi geliyormuş.henüz kullanmadım.9 ay oldu..😕

Benimkiler 13 aylik.Doktorumuz d vitaminini kesmeyelim kış boyu yeterli dedi.Propolisi 2 yaştan sonra diye hatirliyorum yanlis ta olabilir.Oyalamaya gelince su an icin etkinlige konsantre sureleri max. 5 dk o da suyla bir etkinlik olunca.Onun disinda postaci gibi devamli yuruyorlar.hele bir tanesi uyuyana kadar kesin en az 1 km yuruyordur😄 Top havuzu,bul tak,harkeretli kitaplar,hayvan flashcardlari arada zaptedemedim zamanlar da youtube da kenarda minimize edilmis sekilde sarki dinletiyorum.Bir de uzun sure salonda duruyorlar mesela sonra yatak odasina goturuyorum .Sanki cok farkli bir yermis gibi en az 15 dk orayi tirtikliyorlar.Mutfakta tehlikesiz dolaplari aciyorum paketler,kavanozlar vs orada baya oynuyorlar ben yemek yaparken bu sekilde biz.
Cok gecmis olsun acil sifalar bir de.

Merhaba arkadaşlar, konuya nereden başlasam bilemiyorum ama genel bir özet geçeyim kısaca.

Evliyim, 1 yaşında bir oğlum var ve Almanya da yaşıyorum. Evlenince Almanya içinde farklı bir şehre taşındım eşimin yanına, yani kendi aileme 500 km uzaktayım.

Babam 64 yaşında ve maalesef bizi dinlemeyip buradan Türkiye ye gitti. Orada rahatsızlandı, Corona olduğu anlaşıldı ve şimdi 2,5 haftadır yoğun bakımda. Her dakikamız yeni bir haber beklemekle geçiyor.

Eşim işten geç geliyor ve günün neredeyse tamamını oğluma 2 odalı evin içinde tek başımıza geçiriyoruz. Her gün mutlaka biraz dışarı çıkıyoruz ama eve dönünce kıyametler kopuyor. Çok sıkılıyor artık evde fark ediyorum fakat ne yapabilirim bilmiyorum. Oyuncaklarla oynuyoruz, şarkılar dinliyoruz, şarkı söyleyip taklit yapıyorum ama hepsinden sıkılıyor bir süre sonra. Babamın durumundan dolayı onunla da yeterince ilgilenemiyorum sanırım.

Bu dönemde oyuncaklar haricinde ne gibi etkinlikler yapılabilir? Daha uzun süre dikkatini dağıtacak, eğlenceli ne yapabilirim önerileriniz var mı?

Bir de kış geliyor diye 2 haftadır çok az miktarda propolis veriyorum oğluma. Bir kaç gündür cildinin bazı yerlerinde kuruluklar vardı üzeri kızaran. Doktora gösterdim egzama falan değil sadece kuru merak etmeyin dedi. 2 gündür çok sert şekilde ensenin üzerinde kafasını kaşıyor. Tekrar tekrar baktım ve yeni fark ettim ki saçlarının arasında döküntü oluşmuş. Konak gibi ama kaşıyıp kaldırmış hep kabukları. Propolis yan etkisi olabilirmiş. Öyle pişmanım ki şu an verdiğim için.

Öncelikle babanız için çok geçmiş olsun. Almaya daki tedbirleri bilmiyorum ama topluluğa karismayacak şekilde dışarı çıkarsanız çocuğunuz için de çok iyi olur . Bunun dışında benim oğlum ahşap blokları ve resimli kartları seviyo en sevdiği şeyse tabiki evi keşf etmek.

Arı sütü, poleni, propolis vs hep 2 yaşını beklemelisiniz. Kendinizi bunun için yipratmayin kesince düzelir.

Kum ve su oyuncagi var evin icinde oynamasi icin ben su bolumunu yazin kullanirdim kum la oynasin park oyuncaklari verin cok zor ya eskiden kapali oyun yerleri vardi kisin hep oralardaydik esimle ee malum lanet corona her yer kapali evde oyalican artik en azindan 2 yas sendromu degil

Öncelikle babanıza acil şifalar diliyorum.
Siz biraz da kendinizi iyi hissedecek şeyler yapın siz gergin oldukça çocukta huzursuz olabilir.
Benim konum belki size yardımcı olur bir bakın isterseniz.

O dönem bizim favorimiz kesinlikle alüminyum folyoya hayvan sarıp onları açmaktı😊

Geçmiş olsun

Çocuğa bol ses çıkaran plastik kaplar verin farklı büyüklük ve farklı dokular farklı ses çıkarır

Buna ek olarak yırtma yaptırın gazete var büyük büyük yırtsın kasları gelişir hatta birlikte yorgun stres atın

Kızarıklık vs geçer ama sizdeki bu gerginlik ister istemez ona da yansır

İdare edin bir süre o yanınızda yalnız takılmaya da alışır yuvarlanın yerde birlikte koyun bir top yattığı yerde yakalamaya çalışsın kalksın alsın getirince yine yatırın yine yuvarlasın

Siz ona görev verin yapsın siz de oturun dinlenin hem kasları hem bilişsel algısı gelişir hem de ne nerede öğrenir çorap getir vs gibi basit şeyler ile renk ve kelime dağarcığı da gelişir

Babanıza geçmiş olsun. Tez zamanda şifa bulsun insalah.

Boyama kitabı alibilirsiniz, küçük hayvan, dinozor oyuncaklar var. Oyun hamuru duyu gelişimi için iyi olabilir ama yanlız bırakmayin.

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Instagram hashtag kısmına “montessorie etkinlikleri” yazarsanız birçok etkinlik çıkar karşısınıza :)

Propolis alerjen bir maddedir. Birde erken ergenliğe sebebiyet veriyor. Aman dikkat.

Bir yaş çocuğu anneyle sıkılmadan vakit geçirebilir. Başka insan aramaz, sokak aramaz normal şartlarda. Henüz o gelişim seviyesine gelmedi.

Bu dönemde motor becerileri geliştirecek etkinlikler yapabilirsiniz. Çok fazla etkinlik var. İnternette ya da sosyal platformlarda “1 yaş için motor beceri etkinlikleri” yazarsanız pek çok şey çıkar önünüze.

Babanıza acil şifalar diliyorum.

konak icin bebe yagini saclarina surun bekletin.
ust uste dizilen renkli seyler varsa onlarla falan ooynayabilirsiniz nete 1 yas etkinlikleri yazarsaniz bir cok sey bulursunuz suyla oynamayi cok sever hem enerjisini atar hem zaman gecirtir suyun icerisine cesitli sertlikte yumudaklikta esyalar koyup deneyimletebilirsiniz ozellikle bulasik sungeriyle oynamaya bayiliyolar

Öncelikle şunu söyleyeyim corona salgını nedeniyle probolis bu dönemde önerilmiyor çünkü bağışıklık sistemini gereğinden fazla uyardığından doona geçirirse eğer kavasaki ve mis-c sensörünü görülme ihtimalini artırıyor be Allah korusun ölümcül olabiliyor. Probolis kesmenizi öneririm bunın yerine d vitamini çinko ve c vit amasınyeterlş olur. 2 yalıdaki oğluma doktorumuzun da önerisiyle bunları başladık. Benim oğlum çadırda oynamayı banyoda küveti doldurup yıkanmayı suyla oynamayı saklambaç oynamayı birlikte yemek yapmayı temizlik yapmayı seviyor her günümüz bunları sırayla yaparak geçiyor. Oyun hamuru boya piyano çalma vs

Öncelikle babanıza acil şifalar diliyorum.
Siz biraz da kendinizi iyi hissedecek şeyler yapın siz gergin oldukça çocukta huzursuz olabilir.
Benim konum belki size yardımcı olur bir bakın isterseniz.

O dönem bizim favorimiz kesinlikle alüminyum folyoya hayvan sarıp onları açmaktı😊
Çok teşekkür ederim mutlaka okuyacağım ❤️

Sarı kantaron yağı var orada bulabilir misiniz bilmiyorum ama bu tür kaşıntılara en iyi gelen doğal çözüm.
Çok geçmiş olsun sıkıntıdan da olabilir.

Hepinize çok çok teşekkür ederim ❤️
Hem geçmiş olsun dilekleriniz, hem etkinlik önerileriniz, hem de propolis bilgileriniz için

Bilmediğim şeyler öğrendim sayenizde.
Zaten kesinlikle vermeyeceğim ve gözlemleyeceğim. Bu durum sadece bal ve türevi şeylere alerjisi olan insanlarda mı yaşanır acaba? Yani normal bala da alerjisi var mıdır? Denemeye korkuyorum açıkçası.

Etkinlikler için internette araştırma yapacağım ve başlık okuyacağım.
Banyoyu çok seviyor fakat şu anki cilt durumu sebebiyle suyla teması mümkün olduğunca az tutmamız gerekiyor.

D vitamini aralıksız veriyorum doğduğundan beri. Sadece yazın çok güneşli günlerde vermedim bazen.

Tekrardan teşekkürler ❤️

Benimde kizim var altı yaşında. Hangi losyon iyi geldi....
Betnovate iyi geldi ama bırakınca tekrar çıkıyor.ketoral şampuan kullandım ama bırakınca gene oluyor.doktor babe konak şampuanı önerdi.ona başladım.1 defa kullandım.inşallah kalıcı olarak geçer..birde ardıç katranı sabunu alacağım.geçmezse iyice yaylılırsa diye çok korkuyorum..😕kesin çözümü yok mu bunun

X