Davranış Bozuklukları 1 yaşındaki oğlum yürümüyor ve konuşmuyor??

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Benim kızım 17,5 aylık yürüdü çok kilolu bir bebekti Dr kilolu olduğu için yormuyor kendini cesaret edemiyor demişti ama erken konuştu 10 aylıkken birçok şeyi söylüyordu,gelişim aşamalı ilerliyor biri ilerlerken diğeri yavaşlıyor daha çok erken hiç korkmayın🤗

Benim kızım 17,5 aylık yürüdü çok kilolu bir bebekti Dr kilolu olduğu için yormuyor kendini cesaret edemiyor demişti ama erken konuştu 10 aylıkken birçok şeyi söylüyordu,gelişim aşamalı ilerliyor biri ilerlerken diğeri yavaşlıyor daha çok erken hiç korkmayın🤗
eskiler dili isleyen cocugun ayagi yurumez ayagi yuruyen cocugun dili islemez derlermis

İyide daha yeni yeni başlar zaten . Lütfen çocuklarınızı kiyaslamayin. Benim cocuğum 1 yaşını geçmişti yürüdü . Yeğenim 10 aylık yürüdü diğer yeğenim de 1 yaşını geçti. Sonuç olarak çocuk hazır olduğunda zaten yürüyecek lütfen akışına bırakın bazı şeyleri .

Merhaba kızlar, 1bir yaşındaki çocuğun yürümemesi ve hiç konuşmaması sizce normal mi? 1 yaşını doldurmasına 2 hafta kaldı ancak sadece Anlamsız sesler çıkartıyor ve emekliyor. Arkadaşlarımın çocuklarına baktığımda bir çoğu anne baba dede gibi kısa heceleri kelimeleri söyleyebiliyorlar, birkaç adım olsa da atıyorlar. Sizde durumlar nasıldı? Tecrübeli annelerden yardım bekliyorum endişelenmeye başladım:KK43:

2 yaşına kadar vakit var diyor doktorlar, yürümesi için. Panik yapmayın bence, koşacaktır kısa zamanda..

X