10 ayda bütün sayisal konularını bitirebilir miyim acaba?

Merhaba, bu yıl liseyi bitirdim sözel öğrencisiyim ve YKS sınavına girdim fakat mezuna kalacağım. Lisede hiç sayısal bölüm dersi görmedim 9. sınıfa eşit ağırlıktan başladım. Fakat şuan çok kararsızım sözelde meslek tercihim çok az, ama 10 ay içinde sıfırdan bütün sayısal konuları bitirip derece yapabilir miyim. fakat daha önce hiç sayısal ders görmedim en son 8. sınıfta. bu yıl içinde 9 10 11 12. sınıf konularını yapabilir miyim acaba? sozeli rahatlıkla yapabileceğimi düşünüyorum fakat sayisald korkuyorum bir yılı tehlikeye atma konusunda kararsizim. hacettepeyi veya ankara üniversitesini kazanmam gerek.
On ay büyük bir zaman bence yapılır ama sıkı tutman lazım

benım zamanımda mat 1 mat 2 vardı
mat 2 de ıntegral polınom fonksıyonlar trıgonometrı falan vardı
mat 1 de kumeler problemler falan

sımdıkı sıstem hakkında en ufak fıkrım yok ben lıseden 2004 yılında mezun oldum
o yılların matematıgı gıbıyse sımdıkı sıstemde de 10 ayda cok sıkı bır sekılde calısmayla ama özel ders de alarak yetısır. hıc sayısal bılmeden alt yapı olmadan zor ... eksık kalır konular
hoca taaa temele ınerek anlatacak en bastan resmen dort ıslemden baslayacak cunku
destekle sıkı calısmak gerek zor ama ımkansız degıl

ilk 10 bine girmem gerek iyi bir bölüm için odtü gelme şansı olur belki
ınsallah hedefınden hayalınden daha da ıyı sonuca ulasırsın yasıtların burda sacma erkek arkadaslarının sacma trıplerını yazarken sen cok guzel bır konu acmıssın en ıcten dılegımle canı gonulden dılıyorum ınsallah emeklerının karsılıgını alırsın sansın acık olsun

ilk 10 bine girmem gerek iyi bir bölüm için odtü gelme şansı olur belki
Ben derece deyince ilk 10 anladım

Odtü gelir mi o gelir mi bu gelir mi diye şimdiden pazarlık olmaz

Emek gerekir çok çalışmak gerekir iyi stres yönetimi gerekir

Çalışırken de sınavda da elden gelenin en iyisini yapmak gerekir

İyi çalışmalar

Aileni zorlamayacaksa dershane iyi olur disipline eder seni, çevredekiler de başarılı olursa motive eder

ınsallah hedefınden hayalınden daha da ıyı sonuca ulasırsın yasıtların burda sacma erkek arkadaslarının sacma trıplerını yazarken sen cok guzel bır konu acmıssın en ıcten dılegımle canı gonulden dılıyorum ınsallah emeklerının karsılıgını alırsın sansın acık olsun
guzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim

Merhaba, bu yıl liseyi bitirdim sözel öğrencisiyim ve YKS sınavına girdim fakat mezuna kalacağım. Lisede hiç sayısal bölüm dersi görmedim 9. sınıfa eşit ağırlıktan başladım. Fakat şuan çok kararsızım sözelde meslek tercihim çok az, ama 10 ay içinde sıfırdan bütün sayısal konuları bitirip derece yapabilir miyim. fakat daha önce hiç sayısal ders görmedim en son 8. sınıfta. bu yıl içinde 9 10 11 12. sınıf konularını yapabilir miyim acaba? sozeli rahatlıkla yapabileceğimi düşünüyorum fakat sayisald korkuyorum bir yılı tehlikeye atma konusunda kararsizim. hacettepeyi veya ankara üniversitesini kazanmam gerek.
Ortaokul altyapınız nasıl sayısal derslerdeki? Çalısmanın sınırı yok ama alt yapı da gerekli, matematik ogretmeniyim özverili planlı bi sekilde calısırsanız altından kalkarsınız matematiğin.. Ama dediğim gibi alt yapı cok onemlı..

Bir matematikçi olarak tavsiye vermem gerekirse alt yapı çok önemli. Alt yapınız saglamsa matematigi halledebilirsiniz. En azından birinci kısmını. Tüm sayısal dersleri diyorsanız bence coook zor.

Tabi ki bitirirsin. Ama planlı bir şekilde gidersen. Her gün neyi ne kadar çalişacağın belli olması lazım.

sadece matematik olur da fizik kimya biyoloji olmaz. Matematik de bazı insanlar için baya zor olabiliyor genel bi yeteneksizliğiniz yoksa matematiğe olur neden olmasın

Yapamazsınız .4 sene için altyapısı olmayan biri bırak derece yapmayı ,iyi puan bile çıkaramaz ,daha temeliniz olduğu bölümden hazirlanmanizi tavsiye ederim.10 ayda sadece matematik konularını bile yetistiremezsiniz, ama bu sene çok çalışıp altyapı yapıp seneye iyi puan çıkarabilirsiniz

Biter ama başla bir an önce. Düzenli çalışıp çok soru çözmen lazım. Ben de lisede hiçbir şey öğrenmedim, temelimi mezun senemde oturttum

Derece yapmak derken ? Sözel çıkışlı biri bir sene sayısal dan derece yapamaz bence. Sadece matematik bile zor. Bence tm deneyin.

düzenli calisma programı oluşturman gerekiyor

Basarilar dilemeye geldim.
Gidecegi yonu bilmeyen gemiye hic bir ruzgar yardim edemez derler.Sen yonunu biliyorsun,insallah ilk 10000e girersin,Allah yardimcin olsun:KK200:

Başarılar öncelikle.
TM'den girmeyi düşünün bence.Sayısalda matematik değil de fizik,kimya bunlar zaman alıyor bana kalırsa.Matematik sadece pratik isteyen bir ders mantığını kavradıktan sonra,fizik/kimya biraz daha iyice öğrenmek ve düzenli tekrar istiyor.Biyoloji bir tık daha yapılabilir sanki okumayı sevenler için.Bir de doğal olarak lisede hiç görmedim demişsiniz,4 yıl sayısal hiç görmeyip bir anda öğrenmek biraz zorlayabilir.Çalışma temponuza da bağlı tabii.
Her ne olursa olsun motivasyonu yüksek tutun,hedef koymanız çok güzel,umarım başarırsınız :KK200:

eşit ağırlıktan derece yapabilir miyim ki? hem sözel çalışırken hem mat?
Söz ve ea arasındaki tek fark mat-2 konuları. Ayt'de Mat-2den 20 net , edebiyat-sosyalden 35 gibi bir net yapsan sağlam bir sıralama gelir. Tabi tyt de iyi olacak. Sadece ekstra mat-2 çalışacaksın. Onda da bazı konuları seçip, sadece onlara sağlam çalışırsan olur. Amaç hem söz hem ea'da iyi bir sıralama yapmak,tercih alanını geniş tutmak. Şimdiden çalışmaya başlamalısın, eylülü bekleme sakın.Sağlam bir program yap günde en az 8 saat çalış, 300 soru altına inme,rutin tekrarlar yap.
Senin aklındaki zor ;ama sana bu anlattığım yöntem makul.

TM den hazırlanın derim
Sayısalda tıp dışında çok hemen iş hayatına kolaylıkla akıp düzgün maaş alabileceğiniz bir bölüm yok ki
Meslek hedefiniz var mı yoksa amaç sadece derece yapmak mı ?
TM den hazırlık yapın derim rahatlıkla hukuk pdr kazanırsınız.
Kolay gelsin.

X