10 cmlik çikolata kisti

Snyersari34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2021
2
0
30
Arkadaşlar merhaba.
18 yaşımdan beri çikolata kisti ile uğraşıyorum. 20 yaşında açık ameliyat oldum. 1 sene sonra kist tekrarladı 6 cm ile tekrar ameliyat dediler ama kabul etmedim. Yazz24 ilacını kullandım. Kistim 2 senede de küçüldü kayboldu. Sonra çok zor uğraşlarla bir evladım oldu şimdi 2 yaşına girecek. Velhasıl bu kist bende tekrar ortaya çıktı. Şu an 10 cm ve 5 cm lik iki tane Kistim var. Doktor ameliyat diyor tüm evrakları tamamladım aramalarını bekliyorum. Ama bu ameliyat içime sinmiyor. Tekrar ameliyat olursam çocuk sansım çok çok azalacak. Oğlumda küçük. Aranızda bu kadar büyük kist ile ilaç kullanan ve faydasını gören var mı aile hekimim olma diyor. İlaç başla dene belki küçülür diyor. Sizin fikirleriniz neler yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba, 2 senelik evliyim evliliğimin 6. Ayında kist olduğunu öğrendim 1,5 senedir çikolata kistiyle uğraşıyorum gitmediğim doktor kalmadı ameliyat dediler kistten dolayı çocuk olmaz ameliyat ol çocuk olma şansın daha çok olur dediler güvenip ameliyat oldum ameliyat olalı 6 ay geçti henüz bir şey yok. Bana ameliyat yumurta kalitesini düşürür dediler ameliyat öncesi yumurta dondurma işlemi yaptım şuan tek tesellim doğal yolla çocuk olmaz ise tüp bebek tedavisi. Eğer ameliyat öncesi böyle birşey yapma şansınız var ise yumurta dondurma işlemi yapın ne kadar da yumurta rezerve düşmüyor deseler de düşüyor

Arkadaşlar merhaba.
18 yaşımdan beri çikolata kisti ile uğraşıyorum. 20 yaşında açık ameliyat oldum. 1 sene sonra kist tekrarladı 6 cm ile tekrar ameliyat dediler ama kabul etmedim. Yazz24 ilacını kullandım. Kistim 2 senede de küçüldü kayboldu. Sonra çok zor uğraşlarla bir evladım oldu şimdi 2 yaşına girecek. Velhasıl bu kist bende tekrar ortaya çıktı. Şu an 10 cm ve 5 cm lik iki tane Kistim var. Doktor ameliyat diyor tüm evrakları tamamladım aramalarını bekliyorum. Ama bu ameliyat içime sinmiyor. Tekrar ameliyat olursam çocuk sansım çok çok azalacak. Oğlumda küçük. Aranızda bu kadar büyük kist ile ilaç kullanan ve faydasını gören var mı aile hekimim olma diyor. İlaç başla dene belki küçülür diyor. Sizin fikirleriniz neler yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ankara da murat gültekin var kisti boşaltıp içine yeni bulunan bir ilacı veriyorlar kist 6 ay içinde yok oluyor rezervide etkilemiyor ben yaptırdım isterseniz bi hocayla görüşün hacettepede

X