10 yas Fark

:KK57: konum gerçek sevgililer günü diye çok giremedim herkesin yazdığını da okuyamadım neden herkes birbirine girdi şok oldum .Google da ne diye aratsam cikar merak ettim yeni mi acilmis ?

Burda bi çete var konu sahiplerini aşağılayıp konu sahibine iyi yorum yapanları birleşip saldırıp her cevabına eksi atıyorlar ondan.

Rica ediyorum çete var o var bu var yazarak konuyu daha da hararetlendirmeyin, site kurallarına aykırı olduğunu düşündüğünüz mesajlar varsa şikayet et butonuna basarsınız incelenir, konu açanlar da yorumlarından rahatsız oldukları üyeleri konudan yasaklayabiliyorlar.

Göz ardı Et butonu da var bu özellikleri kullanın diye yaptılar, her bulduğunuz fırsatta birbirinize laf sokmayın lütfen.

Benim için yaş farkı fazla ama çok fazla insan için de normal. O yüzden bu size göre nasıl onu kendiniz değerlendirmelisiniz.
Benim takıldığım nokta sizin henüz 26 yaşında olmanız, mesleki olarak işin başında olmanız. Çünkü insanlar genelde yeni para kazanmaya başladığında biraz yiyeyim, gezeyim tozayım diye düşünürken birkaç seneyi devirmiş kişiler artık birikim yapayım kafasında oluyor. Bu konuda nasıl olursunuz? Hayat tarzlarınız örtüşür mü? Siz 30 a kadar beklemek isteseniz kendisi 40 yaşında evlenmeyi bekler mi? Bunların cevabı olmalı ama henüz 2 aylık ilişki için de erken sorular. Her ilişki sizin için evlilik garantili olmalıysa bunları şimdiden kendinize sorup en ufak tereddüt varsa da bitirmelisiniz. Onun dışında normal çerçeveden bakıyorsanız önce tanıyıp vakit geçirdikten sonra eğer evlilik düşünüyorsanız bu soruları sorabilirsiniz.

26 ya 36 çok değil bana normal geliyor
ama hayatlarınız çok farklıysa o problem olabiliyor
benim bi sevgilimle aramda sadece 4 yaş vardı, o 4 yaş büyüktü
ama hayatlarımız çok farklıydı
o kendi işini yapan, çok da fazla derdi tasası sorunu olan biriydi
ben ise bi yerde maaşlı çalışan, hayatı ve işi daha stabil bir insanım
onun başında büyük sıkıntıları oluyordu, benimkiler daha küçük çaplı şeylerdi
bi yerden sonra onun sıkıntılarıyla ilgili şeyler dinlemek benim içimi şişiriyordu
bi keresinde buna icra kağıdı geldi
bi yerden 20 küsür bin liralık alışveriş yapmış senetleri ödememiş falan
icraya vermişlerdi 3 gün içinde ödemezseniz kapınızı çilingirle açıp eşyalarınızı alıcaz falan yazıyordu kağıtta
ama o bu olaya karşı çok umursamaz davranmıştı yani ben bi borç yapıcam, taksitleri ödemicem
icra kağıdı gelecek falan panik atak olurdum herhalde
bazen ev kirasını iş yeri kirasını geciktiriyordu, depozito geciktirmişti falan
yani ben gerekirse yemek yemiyorum ev kiramı gününde ödemek için denkleştiriyorum
böyle ciddi sorunları oluyordu ve stres de yapmıyordu ben uyku uyuyamazdım açıkçası
altında kiralık araç vardı, şehirlerarası yola çıktı sonra cebinde parası olmadığı için dönmekte sorun yaşadı falan
asla bana göre şeyler değil, ben mutlaka yol masrafını ayarlar öyle çıkardım o yolculuğa
param yoksa da çıkmazdım yani ama o bunu yapabiliyordu
bunlar bana çok uzak ve tuhaf şeylerdi
hayatlar birbirine çok uzak olunca yürümüyor aklında olsun

Yahu nasıl bu kadar net konuşuyorsunuz. Yalan söylüyordur falan. Kocamla aramda yaş farkı var, çok aşkla evlendik, benim maddi durumum daha iyi para mevzu değil yani, 15 senedir de kimse kimseyi aldatmadı. 10 yaş büyük değil 15 yaş küçük olsa yine evlenirdim, evlenirdik. Çünkü yaş bir kriter değil bazı insanlar için.

Bu arada burada evliliğimi bilen, eşimi tanıyan gerçek hayattan dostlarım arkadaşlarım da var. Palavra sıkmıyorum sanal ortamda yani.

Ben genelleme yapmıyorum, kimseye de kendinizden büyük eş seçin demiyorum. Bu tavsiyesi verilecek ya da direkt parası için, aldatır vs denilerek reddedilecek bir durum değil. Çok spesifik, çok kişiye özel durumlar bunlar. Ruh eşini bulduysan yaşın önemi yok, mantık evliliği yapacaksan kriterlerden biri yaş olabilir.
Çünkü arada yaş farkı olan birliktelik/evliliklerde kadın küçükse kesin para yiyicidir (!)
Direkt bu damgayı yapıştırırlar hayır ben kendimde de etrafımda da böyle sözde “para yiyen kadın” görmedim. Türk filmleri etkisi altında kalanların yorumları

Rica ediyorum çete var o var bu var yazarak konuyu daha da hararetlendirmeyin, site kurallarına aykırı olduğunu düşündüğünüz mesajlar varsa şikayet et butonuna basarsınız incelenir, konu açanlar da yorumlarından rahatsız oldukları üyeleri konudan yasaklayabiliyorlar.

Göz ardı Et butonu da var bu özellikleri kullanın diye yaptılar, her bulduğunuz fırsatta birbirinize laf sokmayın lütfen.
Burda şahsımiza etmedikleri hakaret kalmıyor .
Evet bir çete var sizde bunu çok iyi biliyorsunuz .
Her konuda sapık gibi yıllardan beri peşimde .
Şuraya iki cümle yazamıyorum.
Bu kadını uyarın lütfen.
Tacizlerine devam ederse mahkemeye vericem .
Burdan yazıyorum.

Burda şahsımiza etmedikleri hakaret kalmıyor .
Evet bir çete var sizde bunu çok iyi biliyorsunuz .
Her konuda sapık gibi yıllardan beri peşimde .
Şuraya iki cümle yazamıyorum.
Bu kadını uyarın lütfen.
Tacizlerine devam ederse mahkemeye vericem .
Burdan yazıyorum.

Kendi profillerinde bile kendileri nasıl çeteleştiklerini itiraf ediyorlar ama siz bilirsiniz.

Araştırmadım bile direkt profil mesajı,daha önce de konundan engellenirseniz de pro üye olduğunuz için mesajınızı düzenleyerek laf sokmaya devam edebilirsiniz diye birbirlerine tavsiye veriyorlardı. Pro üye olunca mesaj düzenleme süresi uzunmuş.

Bu tarz hastalıklı üyeler yüzünden konu amacından sapıyor konu sahipleri zaten yıkık bir şekilde konu açtıkları için bir de bu üyelerin mesajlarıyla iyice üzülüyorlar.

BDV amacından çıkıyor.

Dert anlatma yerinin laf sokma yerine dönmesi sizce mantıklı mı?

Eklentiler

• IMG_1149.png
    IMG_1149.png
    217,9 KB · Görüntüleme: 66
Çünkü arada yaş farkı olan birliktelik/evliliklerde kadın küçükse kesin para yiyicidir (!)
Direkt bu damgayı yapıştırırlar hayır ben kendimde de etrafımda da böyle sözde “para yiyen kadın” görmedim. Türk filmleri etkisi altında kalanların yorumları
Ay ülkenin %80’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Zengin adam kaynıyor sanki ortalık. Kimin parasını yiyeceksek artık 😂

Kendi profillerinde bile kendileri nasıl çeteleştiklerini itiraf ediyorlar ama siz bilirsiniz.

Araştırmadım bile direkt profil mesajı,daha önce de konundan engellenirseniz de pro üye olduğunuz için mesajınızı düzenleyerek laf sokmaya devam edebilirsiniz diye birbirlerine tavsiye veriyorlardı. Pro üye olunca mesaj düzenleme süresi uzunmuş.

Bu tarz hastalıklı üyeler yüzünden konu amacından sapıyor konu sahipleri zaten yıkık bir şekilde konu açtıkları için bir de bu üyelerin mesajlarıyla iyice üzülüyorlar.

BDV amacından çıkıyor.

Bide şöyle bir şey var ben bu üyeyi engelliyoryum hala benle ilgili yazıyor.
Iftiralar saçma sapan yorumlar .
Engellemek de işe yaramıyor .
Defalarca şikayet ettim .
Sapık gibi peşimde bakın bir iki gün değil yıllar oldu ya .
Benim eski konuyu acali yıllar oldu .
Hasta bu kadın normal değil.
Tuhaf bir şekilde görmediği bir kadına takmış .
Ama nurdan son ikazım o kendini biliyor bir daha benimle ilgili herhangi bir şey yazarsa mahkemede alicak soluğu.
Bu kadar netim.
Hiç usenmem uğraşırım .
Bu kişileri herkes tanıyor artık sitede .
Konu sahiplerini delirtip banlattiklarini tek amaçlarının burdaki kadınlara saldırmak olduğunu .
Linç için bekliyorlar .
Biri arkadaşına birşey deyince hepsi üşüsuyor .
Bu kadınlar sizce normal mi ya .
Işleri güçleri saldırganlık .
Inanılmaz hirslilar bide beni bulsalar saçımı başımı yolacaklar .
Bu ne hasetlik gerçekten çok çok tuhaf

BDV amacından çıkıyor.

Kinayeyi de mi anlamıyorsunuz gerçekten? 😦

Mune hanım gözardı etme seçeneğini anlatmış zaten. Rahatsız oluyorsanız gözardı ediniz. Saçmalıklarınıza cevap vermeye tenezzül etmedim iki gündür ancak hakarete vardırıyorsunuz mevzuyu.

Mune Mune polemiğe girmek istemiyorum ancak işin dozu kaçtı sanki.

Ay ülkenin %80’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Zengin adam kaynıyor sanki ortalık. Kimin parasını yiyeceksek artık 😂
Paradan bu kadar çok konuşup parasız olmayı becerebilen nadir milletlerdeniz çünkü hasetlik bambaşka boyutlarda…
Ha bir de erkekte kendinden küçük kıza bakıyorsa kesin sübyancıdır (!) falan…
Sübyancının anlamını bilmeyende çok 20’lerinde 30’larında bir kıza bakan adam sübyancı olmaz.
Kaldı ki ilişki aşk gibi mevzular sayılara takılmayacak kadar değerli kurallara bağlı olmayacak kadar da kendine özgü bana göre…
O kadar saçma genellemeler okuyorum ki şurda bunları söylemek/yargılamak anca mutsuz mental olarak yıpranmışların işi

Paradan bu kadar çok konuşup parasız olmayı becerebilen nadir milletlerdeniz çünkü hasetlik bambaşka boyutlarda…
Ha bir de erkekte kendinden küçük kıza bakıyorsa kesin sübyancıdır (!) falan…
Sübyancının anlamını bilmeyende çok 20’lerinde 30’larında bir kıza bakan adam sübyancı olmaz.
Kaldı ki ilişki aşk gibi mevzular sayılara takılmayacak kadar değerli kurallara bağlı olmayacak kadar da kendine özgü bana göre…
O kadar saçma genellemeler okuyorum ki şurda bunları söylemek/yargılamak anca mutsuz mental olarak yıpranmışların işi
Ahahah ben de travmanızı çözmeye çalılıyorum dedim diye linç yiyorum günlerdir.

Yaşamadığı, deneyimlemediği, bir iki örnek dışında yeterli gözlem bile yapmadığı bir durum hakkında bu kadar genelleme yapan insanın travması vardır bence.

Sübyancılığa zaten gülüyorum 😂 30’una merdiven dayamış kadını bile sübyan yaptılar 😂😂

Kinayeyi de mi anlamıyorsunuz gerçekten? 😦

Mune hanım gözardı etme seçeneğini anlatmış zaten. Rahatsız oluyorsanız gözardı ediniz. Saçmalıklarınıza cevap vermeye tenezzül etmedim iki gündür ancak hakarete vardırıyorsunuz mevzuyu.

Mune Mune polemiğe girmek istemiyorum ancak işin dozu kaçtı sanki.
O arkadaşına söyle benden uzak dursun sonucuna katlanır .
Engelledim hala arkamdan konuştu .
Ne yaptıysam atamadım başımdan.
Kesicek sesini .
Veriririm mahkemeye uğraşırım onla çok ciddiyim .
Hiç usenmem .
Terbiyesini takinacak.
Siz kimsiniz pardon hayırdır.
Hakaret ediyorsunuz insanlara .
Kim size hakaret etti .
Ne olduğunuz belli yürüyün gidin işinize .
Bir daha asla yorum yapmayın benim yazdıklarıma uğrasirim.
Işin dozu kaçmış mis öyle mi insanlarla dalga geçip aşağılarken neyin dozu kaçıyor peki?
Sizin dalga geçme alanınız mi burası .
Siz kimsiniz ya gerçekten yani nasıl olsa sanal alem .
Hastalıklı ruhunuzu alın çekilin şimdi .
Koskoca kadınlar utanmıyorlar ya ergen olsa çocuk derim gecerim.
Senin koca baban yasında tabi seni çok simartmis belli .

Son düzenleme:
Merhaba , bu sene formasyon aliyorum . sınav dönemimizde sınavımıza giren gözetmen hocayla 2 aydir flört ediyorum kendisi 36 yaşında ben 26ya yeni girdim ciddi düşünüyor ve evlenmek istediğini söylüyor benimle .Benim takildigim nokta bu hem yas farki hem statu durumu .Benim ailem de eğitimci ve eğitimli insanlardan oluşuyor ama yine de ben kendimi o kadar geliştiremedim o yardımcı doc bense üniyi bitirmiş hiç çalışma hayatı olmamış formasyonu yeni alan birisiyim.Fiziksel olarak ben ondan daha iyiyim hem çevrem tarafından begeniliyorum hem de olduğumdan daha genç gözüküyorum o da yakışıklı aslında ama 36 yasin verdiği çöküklük ve kırışıklıklar bol yine de begeniyorum ama evlilik fikri kafamı karıştırıyor. Nasıl olur sizce ? Hic cinsellik falan yasamadik kucuk yakinlasmalar ama o da bu tarz yakinlasmalarda tedbirli yaklasiyor ben bu ilişkiye karşı çekimserim diye .İlerletsem zaman kaybi mi olur su an gayet her seyinden memnunum ama gelecek beni hem dusunduruyor hem de korkutuyor Her türlü eleştiriye açığım .Şimdiden teşekkürler

Anlattıkların, ilerde karşına bir Behlül çıktıgında Bihter gibi bir durum yaşamaman açısından mantıklı olanı seçip hayır deyip yoluna bak.. İlerde yanında baban gibi birini istemezsin herhalde yıllar acımasızdır, sen 45 inde bile belki fit olucaksın ama yanındaki beli tutulup romatizma diye ağlarken, se de kendine ağlama

X