10 yıldır çalışıyorum

bodrum salatasi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2017
706
537
34
Merhabalar
10 yıl aynı işyerinde aynı statü çalışıp da sektör değişikliği yapmak için haklarımı alıp çıkabilir miyim?

Bu pandemi de ne çıkması demeyin
Tahammülüm kalmadı 2 haftadır ağlamaktan mahvettiler
Onlar çıkaramaz da çünkü benim gibi enayi zor bulurlar silik karakterim hiçbir zaman hakkımı istemedim ilk defa istedim ilgilenmediler

Merhabalar
10 yıl aynı işyerinde aynı statü çalışıp da sektör değişikliği yapmak için haklarımı alıp çıkabilir miyim?

Onlar çıkaramaz da çünkü benim gibi enayi zor bulurlar silik karakterim hiçbir zaman hakkımı istemedim ilk defa istedim ilgilenmediler
İstifa ederseniz haklarınızı alamazsınız.

Merhabalar

Şu anda isteseniz de işten çıkamazsın, bildiğim kadarıyla resmi gazete’de yayınlandı, işten çıkarmak yasağı 17 mart’a kadar uzatıldı. Yani istifa da edemezsin, onlar da seni çıkaramaz. Ancak anlaşabilirseniz, seni ücretsiz izne ayırırlar, sonrasında işten çıkarma yasağı kalkınca çıkışını alırsın tabii iyi insanlarsa. Diğer türlü istifa edersen hiçbir hak maalesef talep edemezsin.

Merhabalar

Istifa ederseniz haklarinızı alamazsınız. Ama iş şartlarınız ağırlaştıysa ve mobbinge uğradiysaniz bunu öne sürerek hakkinizi alabilirsiniz dava yoluyla sanırım bir araştırın derim

Şu anda isteseniz de işten çıkamazsın, bildiğim kadarıyla resmi gazete’de yayınlandı, işten çıkarmak yasağı 17 mart’a kadar uzatıldı. Yani istifa da edemezsin, onlar da seni çıkaramaz. Ancak anlaşabilirseniz, seni ücretsiz izne ayırırlar, sonrasında işten çıkarma yasağı kalkınca çıkışını alırsın tabii iyi insanlarsa. Diğer türlü istifa edersen hiçbir hak maalesef talep edemezsin.
İşten çıkarmak yasak işten çıkmak değil.

Evet işte hiçbir şey alamaz, çıkamaz yani. Ha çıkarsa hak da talep edemez.
Kendi istifa ederse zaten pandemi dönemi olmasa da hak talep edemez.

Ancak mobbing vs. birşeyler ispatlayıp dava açarsa hak talep edebilir onun da işten çıkarma yasağıyla ilgisi yok. Ispatlayacağı bir şey varsa her halükarda hak talep edebilir. Ancak istifa öncesinde ihtar çekmesi lazım bildiğim kadarıyla.

Ancak mobbing vs. birşeyler ispatlayıp dava açarsa hak talep edebilir onun da işten çıkarma yasağıyla ilgisi yok. Ispatlayacağı bir şey varsa her halükarda hak talep edebilir. Ancak istifa öncesinde ihtar çekmesi lazım bildiğim kadarıyla.
bir ara bir iş yerinde belirli bir sigorta gunu dolunca tazminat alinabiliyor du sanki 😳🙄
simdi baktim 15 yillik sigorta istiyormuş kıdem tazminatiymis

Sanırım aynı şeyden, farklı şekilde bahsediyoruz. Çıkamaz derken ‘çıkış belgesini’ alamaz. Bu da demek oluyor ki, işveren ile anlaşmış olsa dahi yasaktan sebep işten çıkamaz. Ancak istifa edebilir, durumu gayet net yazdığımı düşünüyorum yine de senin de bilgilerin için teşekkürler.

Sanırım aynı şeyden, farklı şekilde bahsediyoruz. Çıkamaz derken ‘çıkış belgesini’ alamaz. Bu da demek oluyor ki, işveren ile anlaşmış olsa dahi yasaktan sebep işten çıkamaz. Ancak istifa edebilir, durumu gayet net yazdığımı düşünüyorum yine de senin de bilgilerin için teşekkürler.
Çıkamaz dediğinizde hiç bir şekilde çıkamaz, istifa da edemez çalışmak zorunda gibi anlaşılıyor çünkü.

10 yıl da az değil. Çok canınıza tak ettiyse malesef tazminatı yakıp çıkacaksınız, kafanız rahat edecek. Bekar mısınız? Evlenince ilk 1 sene içinde çıkarsanız tazminat alabilirsiniz ama sırf tazminat almak için de evlenmeyin tabi =))

Ah ya bazı işverenler öyle sinsi ki küçük bir hatanda savunmanı isteyip 3 savunma olduğunda ücretsiz gönderebiliyorlar işçiyi. Anlaşmaya varılırsa bir kaç arkadaşım kıdemini alıp çıkmıştı. 10 yıl çalışmıssınız emeklerinize yazık etmeyin kıdem almadan çıkmayın. Mobing vs şahit istiyor ve davalar çok uzun sürüyor. İşverene durumunuzu anlatıp ortak bi nokta bulmakta fayda var.

Zaten istifaya zorluyorlar yasak var diye. İstifa ile çıkmak mümkün.

Merhabalar

Bu ıstıfaya girer .İstıfa edersenız haklarınızı slamazsınız.Odemelerınızı gecıktırıolarsa ıhtar cekıp haklı fesıh yapabılırsınız

Kac yasindasiniz toplam da kac gun sigorta priminiz var 3600 den ya da 4100 gunden tazminatli cikis yapabilirsiniz
Yasiniz da onemli tabi bunun icin
Bekarsaniz evlenin yine tazminatinizi alirsiniz
Benim tanidigim biri yapmisti
Tazminati aldiktan sonra bosandi

X