10 yıllık dostumun benim ilişkimden sonraki değişimi

Bana şunu dedi zaten eflatuns ben kötü gün dostuyum biliyosun şimdi iyisiniz ben hiç aranıza girmeyeyim. Bunun akla sığar bi tarafı var mı allah askına
Sadece kötü gün dostu ne demek biliyorsun di mi? Ben senin mutlu olmanı çekemiyorum, sen mutsuzken yaninda olup kendimi rahatlatiyorum.

Konuşucaz dedi ama düşünün konuşucaz dediği yer işyerimiz. Özensizliğe bakın. Ben de burada konuşulacak kadar basit değil bence dedim.
Valla sizin yerinizde olsam o kisiye neden böyle oldu neden uzaklaştın bir problem mi var falan diye sormadan arkadaşlığımı bitiririm. Sizin ilişkiniz yokken hiç bir problem yok ama düzgün bir ilişkiniz olunca garip bir tripler. Bırakın kıskançlığında boğulsun. Hesap falan sormadan direk uzaklaşın kendi kaybeder.

Kızlar herkese iyi akşamlar diliyorum :) Sizi yormadan özetlerle yazmaya çalışacağım bir kadın gözüyle yanıtlarsanız çok sevinirim yoksa gerçekten aklımı kaçıracağım ben.

Liseden beri arkadaşlığımın dostluğumun olduğu kız arkadaşımla aynı şehirdeyiz. İyi kötü çok zamanımız ve anımız geçti. Birbirimizin en yakınıydık bu şehirde ikimiz de memlekette değiliz çalışıyoruz. Benim tüm toksik ilişkilerimde hep yanımdaydı, ben de onun hala sürmekte olan toksik ve iğrenç ilişkisinde hep yanında oldum, ben yalnızken hep yanlarındaydım hiç bir zaman eksik kalmadım ortamım hep onlarla birlikteydi ve ben hep yalnızdım ilişkim flörtüm falan yoktu. Mutlu muyduk evet sorunlarımız yoktu kendi ilişkisi aşırı sıkıntılı olduğu için ilişkisinii hiç onaylamasam da yanındaydım. Kardeş gibiydik yani herkes ikinci planda yeni arkadaşlıklar vs biz hep yan yanaydık.

7 ay önce benim ilişkim başladı. Şükür ufak tefek sorunlar dışında mükemmel beklentimi karşılayan sevip sevildiğim bir ilişki. Ve başlamasından itibaren ben hep dengeyi korumaya çalıştım, arkadaşıma X diyeceğim; X hadi çıkalım, plan yaparım iptal eder. X hadi 4lü rakı balık yapalım yok erkek arkadaşım çok yoğun, e X biz hiç görüşemiyoruz tamam akşam kahveye çıkalım bunlar hep konuşulan ama yapılamayan planlar oldu. Benim sevgilim bile e siz nasıl arkadaşsınız hiç görüşmüyosunuz demeye başlamıştı bana. Yok erkek arkadaşı cok yoğun Mayıstan sonra boşa çıkacak o zaman bolbol görüşürüze geldi olay ve hiç görüşemedik. Aynı kurumdayız birbirimizden bi haber olmaya başladık. Bu sırada erkek arkadaşının işi hafifledi ve gezmeye eğlenmeye başladılar ben yine e ne zaman çıkıyoruza getirdiğimde haberleşiriz oldu.

O hep sevgilisinin ailesiyle tanışmak ciddiyete bindirmek istiyordu olmadı, kısa sürede bile olsa beni tanıştırdı ama bunu bi kere bile gözüne sokmadım spontane oldu dedim bahsetmedim bile, geçenlerde otururken kalabalık bi ortamda ee beni de ailesiyle tanıstırıcak ama ben hic istemiyorum tanısmıcam dedi durup dururken, ki içini biliyorum çok istiyor. Başka bişey olur biz zaten yurtdısına tasınıcaz siz düşünün tavırları yok biz ev alıcaz zaten yok şuraya tatile gidicez bunu yapıcaz sanki ben düşmanıyım onun hasetiyim hissi duydum.

Ve konuştum açık açık sitem ettim ağladım hatta hatam mı var dedim konuşalım dedim niye bana 5.plandaymşım gibi davranıyorsun çünkü anlatmadıgım cok şey yaşandı sürekli aynı ortamdayız, bana konuşucaz bunu ayrıntılı dedi 2 hafta oldu ses seda yok ama yeni samimi olduğu kızlarla gezip içip fotograflar paylaşıyor ve bana zamanı yok. Dediği şey ben seni sürekli sevgilinlesin ve onun arkadaşlarıylasın diye düşünüp iyi bir ilişkin olduğu için rahatısz etmek istemiyoruma çevirdi, benim ondan böyle bi talebim olmadı ve kafasında kurduğumu söylememe rağmen. Hala tık yok inanın çok üzülüyorum. Bu ne demek? Siz olsanız ne yapardınız?
"Kıskançlık" olayını pek ciddiye almazdım ta ki benimde başıma gelene kadar. Benimde 10 yıllık yedigimiz ictigimiz ayri gitmeyen arkadasim saglam bi sekilde beni sirtimdan vurarak arkadasligimizi bitirdi ben nisanlandiktan sonra.. Herkes seni kiskandi derdi ben kabul etmezdim ama dogruymus maalesef.. Muhtemelen onun toksik iliskisine karsi sizin cok iyi giden bi iliskinizin olmasini kabul edememistir

"Kıskançlık" olayını pek ciddiye almazdım ta ki benimde başıma gelene kadar. Benimde 10 yıllık yedigimiz ictigimiz ayri gitmeyen arkadasim saglam bi sekilde beni sirtimdan vurarak arkadasligimizi bitirdi ben nisanlandiktan sonra.. Herkes seni kiskandi derdi ben kabul etmezdim ama dogruymus maalesef.. Muhtemelen onun toksik iliskisine karsi sizin cok iyi giden bi iliskinizin olmasini kabul edememistir
Ben de istemesem de bunu düşünüyorum artık. Çünkü benim eski ilişkimde en kötü zamanlarımda yanımdaydı hep yanımdaydı asla inkar edemem. Ama şimdi??

Ben de istemesem de bunu düşünüyorum artık. Çünkü benim eski ilişkimde en kötü zamanlarımda yanımdaydı hep yanımdaydı asla inkar edemem. Ama şimdi??
Kötü zamanlarimda benim arkadasimda hep yanimdaydi ama iyi zamanimi benimle oaylasamadi maalesef.. Ve anladim ki kötü zamaninda birinin yaninda olmak kolaymis önemli olan o kisinin mutlulugunu paylasabilmek.. Buda bizim dost bildiklerimizde yokmus

Siz neden sizinle plan yapmak istemeyen birinin pesinde kosup bide agliyosunuz istemiyor kiskaniyor cekemiyor gorusmek istemiyor yani neticede sizde baska arladaslarinizla takilin mesafeye mesafe ile karsilik verin neden bukadar israrcisiniz anlaMadim
Çok uzun yıllardır arkadaş olduğumuz için bi kalemde atamam ki köşeye, daha önce de geçti böyle şeyler basımızdan ve hep aştık. O yüzden çabaladım fakat son kezdi bu

Dost dediğin hem iyi günde hem kötü günde belli olur. Hatta iyi gün dostu bulmak daha zordur.
Benim de başıma o kadar çok geldi ki. Sorsan sebep bile sunamıyorlar adam gibi. Kıskançlıktan çatlıyorum diyemeyeceklerine göre bahaneler sunuyorlar. Seni layık görmüyor çünkü. O güne kadar sen de onun gibiydin. Sana bakıp kendini rahatlatıyordu. Şimdi onu yapamıyor. Mesela başka biri olsa öyle yapmaz. Ama seni kendi kafasında kendiyle aynı yere koymuştu. Şimdi sen nasıl olurda mutlu olursun? Her konuda bunu birileri sana yaşatacak. İşe girince, ev araba alınca, ilişkin de, evlenince, çocuğun olunca... Bunlar olmayınca kötü mü? Tabi ki hayır. Ama işte bizim millet hele de evliliği ölüm kalım haline getiriyor. O yüzden burada şiddet, aldatma olduğu halde ayrılmayan kadınları okuyup duruyoruz.

Belkide birileri sana iftira attı arkandan konuştu.x de inandı tavır aldı. Veya sevgilisini senden kıskanıyor.
Ama arkandan konuşulmuş olması daha büyük ihtimal. Çünkü sana hava atma gibi bir derde düşmüş.
Ama neyse ne. Ben olsam ilgilenmem ne diye ağlayıp sızlayacağım canı cennete yani...

tabiki öyle bitebilir ama ben konuşmayı yaptıgımda bana cevapsız kalması ben böyle düşündüğünü bilmiyodum üzdün beni demesi, ona sundum görüşmeyelim dedim saçmalama sen benim canımsın seni cok seviyorumlar havada uçuştu. Ki hep hayalimizdi 4lü grup olup gezmek tatillere gitmek vs. şimdi yüzünü bile görmüyorum. Keza kendi erkek arkadaşı bana '' ee eflatuns sevgili yaptın unuttun bizi.'' kız kardeşi eflatuns abla gelmiyosun hiç bizimle vb. bana yüklüyorlar herşeyi
Erkek arkadaşı ve kız kardeşinin bu durumlardan haberi olmadığı için öyle diyorlardır. Onlarada sizin görüşmek istemediğinizi söylüyor olabilir. Ne desin ben arkadaşımı kıskanıyorum mu desin. Boşverin kim ne yaparsa yapsın koşmayın peşinden

Kızlar herkese iyi akşamlar diliyorum :) Sizi yormadan özetlerle yazmaya çalışacağım bir kadın gözüyle yanıtlarsanız çok sevinirim yoksa gerçekten aklımı kaçıracağım ben.

Liseden beri arkadaşlığımın dostluğumun olduğu kız arkadaşımla aynı şehirdeyiz. İyi kötü çok zamanımız ve anımız geçti. Birbirimizin en yakınıydık bu şehirde ikimiz de memlekette değiliz çalışıyoruz. Benim tüm toksik ilişkilerimde hep yanımdaydı, ben de onun hala sürmekte olan toksik ve iğrenç ilişkisinde hep yanında oldum, ben yalnızken hep yanlarındaydım hiç bir zaman eksik kalmadım ortamım hep onlarla birlikteydi ve ben hep yalnızdım ilişkim flörtüm falan yoktu. Mutlu muyduk evet sorunlarımız yoktu kendi ilişkisi aşırı sıkıntılı olduğu için ilişkisinii hiç onaylamasam da yanındaydım. Kardeş gibiydik yani herkes ikinci planda yeni arkadaşlıklar vs biz hep yan yanaydık.

7 ay önce benim ilişkim başladı. Şükür ufak tefek sorunlar dışında mükemmel beklentimi karşılayan sevip sevildiğim bir ilişki. Ve başlamasından itibaren ben hep dengeyi korumaya çalıştım, arkadaşıma X diyeceğim; X hadi çıkalım, plan yaparım iptal eder. X hadi 4lü rakı balık yapalım yok erkek arkadaşım çok yoğun, e X biz hiç görüşemiyoruz tamam akşam kahveye çıkalım bunlar hep konuşulan ama yapılamayan planlar oldu. Benim sevgilim bile e siz nasıl arkadaşsınız hiç görüşmüyosunuz demeye başlamıştı bana. Yok erkek arkadaşı cok yoğun Mayıstan sonra boşa çıkacak o zaman bolbol görüşürüze geldi olay ve hiç görüşemedik. Aynı kurumdayız birbirimizden bi haber olmaya başladık. Bu sırada erkek arkadaşının işi hafifledi ve gezmeye eğlenmeye başladılar ben yine e ne zaman çıkıyoruza getirdiğimde haberleşiriz oldu.

O hep sevgilisinin ailesiyle tanışmak ciddiyete bindirmek istiyordu olmadı, kısa sürede bile olsa beni tanıştırdı ama bunu bi kere bile gözüne sokmadım spontane oldu dedim bahsetmedim bile, geçenlerde otururken kalabalık bi ortamda ee beni de ailesiyle tanıstırıcak ama ben hic istemiyorum tanısmıcam dedi durup dururken, ki içini biliyorum çok istiyor. Başka bişey olur biz zaten yurtdısına tasınıcaz siz düşünün tavırları yok biz ev alıcaz zaten yok şuraya tatile gidicez bunu yapıcaz sanki ben düşmanıyım onun hasetiyim hissi duydum.

Ve konuştum açık açık sitem ettim ağladım hatta hatam mı var dedim konuşalım dedim niye bana 5.plandaymşım gibi davranıyorsun çünkü anlatmadıgım cok şey yaşandı sürekli aynı ortamdayız, bana konuşucaz bunu ayrıntılı dedi 2 hafta oldu ses seda yok ama yeni samimi olduğu kızlarla gezip içip fotograflar paylaşıyor ve bana zamanı yok. Dediği şey ben seni sürekli sevgilinlesin ve onun arkadaşlarıylasın diye düşünüp iyi bir ilişkin olduğu için rahatısz etmek istemiyoruma çevirdi, benim ondan böyle bi talebim olmadı ve kafasında kurduğumu söylememe rağmen. Hala tık yok inanın çok üzülüyorum. Bu ne demek? Siz olsanız ne yapardınız?
Sizi ilişkinizin güzel oluşunu kıskanıyor gibi. Ederinden fazla değer vermeyin insanlara.

Onun ilişkisi toksik ve iç karartıcı olduğu için sizin iyi giden ilişkinizi kıskanmış. Artık daha fazla görüşmek için yalvarmayın. Eğer o aramaya kalkarsa da tavrınızı koyun.

Belki sevgilisi istemiyordur görüşmenizi. Ya da komplekse girmiştir kendisinden daha iyi bir ilişkiniz olduğunu düşünerek.

Zaman girmedi ama biz hep yan yanayız. Herşey çok iyiyken benim ilişki yapmamdan sonra yaşandı hepsi zaman aralığı olarak

Siz bahsetmemissiniz ama farkli bi taraftan da degerlendirin sizden uzaklasmasini. Mesela hep bi tarafin verici oldugu iliskilerde de boyle aciklamasiz kopmalar olabiliyor. Mesela hep o mu sizin dertlerinizi dinlerdi? Hep o mu size yardimci olmaya calisirdi? Genelde o mu size bişeyer ısmarlardı? Hep o mu sizi evinde ağırlardı? Bu şekilde bi dengesizlik oluştu mu ilişkinizde?
10 yıllık arkadaşım benden uzaklaşsa ben de üzülür ve sebebini bilmek isterdim açıkçası.

Arkadaşlıklar "sonsuz" ilişkiler değildir, bu kadar yoğunlaşmayın bence bu konuya.
Kafasındaki bir konudan size mesafe koymuş, sizin ona yaptığınız bir hatadan değil. Belki de ilişkinizi kıskanmıştır, ki olabilir doğal böyle şeyler...

Bence görüşme isteğinde bulunmayın, belki de böyle böyle kopacak. Dünyanın sonu değil, herkes kendi yolunda mutlu olsun.

Onun ilişkisi toksik ve iç karartıcı olduğu için sizin iyi giden ilişkinizi kıskanmış. Artık daha fazla görüşmek için yalvarmayın. Eğer o aramaya kalkarsa da tavrınızı koyun.

Bugün gelip konuşalım dedi, 10 dakikalık bir arada. ''Yıllardan beri süren arkadaşlığımızın sorumlulugu bana sanırım ağır geliyor, yorucu süreçlerden geçiyorum, hiç iyi değilim eflatuns kafa dağıtmaya ihtiyacım var, sen beni aradın ama bi kere daha arasaydın o zaman, ne zaman plan sundun bana yapalım diye vb. '' bahaneler saçma sapan açıklamalar yaptı gerçekten sogudum bu kadar olmaz gerçekten. açtım ağzımı yumdum gözümü ve konuştum son kez yine cevap veremedi ık mık bahanelerle geldi artı yalanlarla bence. Şimdi de o çok kötüyüm diyen kız plajda eğleniyor. Artık kurumdaki X kişisinden bir farkı kalmadı benim için.

Bence artık bırak o seni arayıp sorsun içinden gelirse tabi. Sende yeni arkadaşlıklara ve ilişkine yoğunlaş. Boşver olmak isteyen yanında oluyor zaten

ne güzel işte sizin mutluluğunuzdan rahatsızlık duyan bir insan siz uğraşmadan sizden uzaklaşmış 10 yıllık arkadaşım diye üzülmeyin bazen arkadaşlıkların bitmesi zararlı bir şekilde devam etmesinden iyidir

Daha önce de yaşadım çünkü. Güzel giden bi ilişkim vardı yine aynısı olmuştu
kıskanç o zaman kimse kusura bakmasın
veee öyle bir hale getiriyor ki sevgilin olunca bizi unuttun diyecek sen yaptın diyecek
yeni konunuzdan geliyorum bu arada :)
görümce adayınıza arkanızdan bile konuşmuş
terbiyesiz!

X