Davranış Bozuklukları 11 aylık bebeğim beni tanımıyor mu tecrübeli anneler yardım ???

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Nfgsl125

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2017
35
6
33
MerhabA sevgili anneler size danısmak istediğim bir konu var bebegım 10 aylık ve cok az emdi mama ile besledik ben bakıyorum haftada bır ıkı de kv gile gidiyoruz onlar gelıypr süreklı iç içeyiz görümclr fılan sorum su bebegım onlara bırakıp geri döndiğimde bir tepkıso yok hıc aramıyorda benı bıraksam süreklı kalor yanı neyı yanlıs yaptım aöylermisiniz bebegım benı ne zaman farkedecek cok üzülüyorum bu duruma tamam cok güzel ilgililer bakıyorşar ama bız bakarız buna bırda kalsın demelerı esimin onlara bırakalom onlar baksın diye demelwri saka amaclı ama cok dokunuyor bana ne yPmalıyım

MerhabA sevgili anneler size danısmak istediğim bir konu var bebegım 10 aylık ve cok az emdi mama ile besledik ben bakıyorum haftada bır ıkı de kv gile gidiyoruz onlar gelıypr süreklı iç içeyiz görümclr fılan sorum su bebegım onlara bırakıp geri döndiğimde bir tepkıso yok hıc aramıyorda benı bıraksam süreklı kalor yanı neyı yanlıs yaptım aöylermisiniz bebegım benı ne zaman farkedecek cok üzülüyorum bu duruma tamam cok güzel ilgililer bakıyorşar ama bız bakarız buna bırda kalsın demelerı esimin onlara bırakalom onlar baksın diye demelwri saka amaclı ama cok dokunuyor bana ne yPmalıyım
tanımıyor demeyelimde ayrılma korkusu yok diyelim.onlari sürekli gördüğü için vede orda bıraktığınız için bu onun rutini olmuş alışmış yani bu duruma.ben çok acil bi durum olmadıkça çocuklarımı kimseye birakma taraftarı değilim.benim kv gorumcede çok yakin ama şimdiye kadar iki çocuğum var onlara birakmadim hiç kv buraya gelir bi kac saat yanlarında durur gider.ilk zamanlarda banada çok soylediler bizde kalsin diye ama karşı çıktım.bundan sonra çocuğunuzu size alışsın istiyorsaniz birlikte gidip dönün kalmasina izin vermeyin onsuz uyuyamıyorum deyin.

tanımıyor demeyelimde ayrılma korkusu yok diyelim.onlari sürekli gördüğü için vede orda bıraktığınız için bu onun rutini olmuş alışmış yani bu duruma.ben çok acil bi durum olmadıkça çocuklarımı kimseye birakma taraftarı değilim.benim kv gorumcede çok yakin ama şimdiye kadar iki çocuğum var onlara birakmadim hiç kv buraya gelir bi kac saat yanlarında durur gider.ilk zamanlarda banada çok soylediler bizde kalsin diye ama karşı çıktım.bundan sonra çocuğunuzu size alışsın istiyorsaniz birlikte gidip dönün kalmasina izin vermeyin onsuz uyuyamıyorum deyin.
Yatılı kalsın diyorlar sınır oluyorum ama izin vermiyorum her gittiğimizde bende gidiyorum bende cok bırakmıyorum. Pekı bu durum ne zaman düzelir arkadasım ne zaman bana baglanır arkama duser

Yatılı kalsın diyorlar sınır oluyorum ama izin vermiyorum her gittiğimizde bende gidiyorum bende cok bırakmıyorum. Pekı bu durum ne zaman düzelir arkadasım ne zaman bana baglanır arkama duser
bence çok sık görüşmeyi birakinca düzelir sizinle daha çok zaman geçirmesi lazım. benim kizimda 13 aylık kimseye gitmiyor sürekli benim peşimde babasinda bile çok durmaz çünki dogdugundan beri ilgilenen sadece benim.

Haftada bir ya da ıkı görüsüyoruz cok da degil aslında benımkı hıc aramıyor benı wala düzeleceğede bnzemıyor hıc böyle ummamstım neyse saglıklı olsunlarda 😅

Benimde oglum kalirdi ama bi iki saat sonra baslardi anne anne demeye gerci cok acil hastane dugun filan gibi biyere gitmiyorsam bırakmıyorum yatiya hele hic birakmam ama büyüyüp akli erdikce dahada anneci oldu simdi bi saat bile durmuyor. Birazda bizim yapma dedigimiz seylere onlar ses çıkarmıyor çocuklar bu durumu fark ettikleri icin onlarda kalmak cazip geliyor ama bana sorarsanız carsi pazar nereye olsa yaninizda gelsin sizinle vakit geçirsin kacarak gitmeyin anlatin ben gidiyorum gelmek istermisin diye sogukta olsa ben oglumla gidiyorum üşümeyede ihtiyaci var çocuğun yoksa ilk sogukta hasta olur. Zaten cok soguksa bende çıkmıyorum

Bir şey yapmanıza gerek yok çok sizi görmekten sıkılmisstir keşif zamanları tabi farklılık isticek sınır olduğunuz konu size bağlı olmaması ise bu aslında iyi bir şey yani iyi tarafından bakmanız gerekir ayrılık korkusu yasamiyor güvende hissediyor illa mizildansin mi yani başkasını görünce. Bunda sorun çocuk çocukta değil sizde başkasının yanında iyi olması bundan rahatsızlık duymaması sizin zorunuza gidiyor anne olarak ama bunu aşın ve çocuğun bu durtusunu koreltmeyin destekleyin atılgan sosyal olsun şaka amaclı sözler ediyorlar buna da alınıyorsunuz da tolere etmeniz lazım bunu kendi içinizde burda kalsın diyorlar benim çocuğum olsun demiyorlar sonuçta kaldiki deseler bile ne kadar çok seviyorlar demekki sizi de çocuğu da güzel bakın olaya dert etmeyin .
Gazlı bir bebeğim vardı birinin kucağına verdiğimde evdeysek eğer catlarcasina ağlardı ama başkasının evinde kuzu gibi olurdu içimden keşke biraz bıraksam da ben de dinlenebilsem diye düşünürdüm çocuğu rahat duran annelere özenirdim ama olsun yine de gazi bir tarafa evlat kavramını bir tarafa koyup tüm gelişimini aksatmadan yaptım ağlasana oyun oynadım ağlasa da sevmeye ilgilenmeye sanki ağlamıyormuş gibi akışa devam ettim kulağımı ağlama sesine kapattım şimdi ise babasına çok düşkün bana hiç baglanmicak sanardim ama hepsi normalmiş ah salak kafam sen annesin tabi sana ağlayacak senden başka nazini ağlamasını kim çeker çocuk bile farkında ben değilmişim diyorum şimdi. Şu an 2,5 yaşında 1 yıl gaz çekmiştik maşallah beni de biliyor bağlı da yabancı biri olduğunda gönlünü gözünü bana koyuyor ama somut davranışı başkasına gösteriyor yani duygusal eksikliği yok sosyal eksikliğini tamamlarken duygusal bağı da unutmuyor ama.
Bağ kurmak dediniz ya işte aranızda illaki bağ vardır ama belki de o bağın nasıl ve nerde durduğunu bulamıyor olabilirsiniz belki de sizi emmedigi için içinizde kaldı kendinize bilmeden duvar örüyor olabilirsiniz iyi düşünün çocuğunuz sizinle neye gülüyor neye ağlıyor tanımlamaları davranışlara doğru monte etmeye çalışın aranızdaki bağı bulun .

X