11. Hafta İkili Tarama Testi Sonucu

Esn_89

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2020
2
0
33
Merhaba, gebelik 11. haftada ikili tarama testi yapıldı, sonuca göre doktor risk değeriniz mevcut dna testi yaptırabilirsiniz isterseniz dedi. Fakat küçük bir anadolu şehrinde yaşadığımız için başka doktordan fikir alma şansımız da olmadı.

Eğer bu konuda bilgisi olan biri varsa bize fikir verebilir misiniz?

Resim yükledim fakat açılmazsa diye bilgileri de yazıyorum:

NT :1.55 mm
CRL :55 mm
PAPP-A :1.1
Bhcg :77
Kombine Risk: 1166
İkili Test: 440
Yaş Riski :559

Eklentiler

• sonuç.jpg
    sonuç.jpg
    188,6 KB · Görüntüleme: 3.305
Son düzenleme:
Merhaba, bence başka bir doktora en azından telefonla danışın. çünkü benim değerlerim daha yüksek size göre amniyosentez önerilmedi.
Neye göre aminyosentez denmiş onu da bilmiyorum.

Doktor sadece yaptırmanız iyi olur ama siz bilirsiniz gibi konuştu. Fakat ben bu sonuca göre risk durumumuz nedir onu tam anlayamadım. Ortalamaya göre düşük mü yüksek mi acaba?

risk değeriniz benim test sonucuna göre düşük. ama tabi bi uzmanla görüşün. Bu tanı testi değil zaten ihtimaller hesaplanır.

Merhaba, gebelik 11. haftada ikili tarama testi yapıldı, sonuca göre doktor risk değeriniz mevcut dna testi yaptırabilirsiniz isterseniz dedi. Fakat küçük bir anadolu şehrinde yaşadığımız için başka doktordan fikir alma şansımız da olmadı.

Eğer bu konuda bilgisi olan biri varsa bize fikir verebilir misiniz?

Resim yükledim fakat açılmazsa diye bilgileri de yazıyorum:

NT :1.55 mm
CRL :55 mm
PAPP-A :1.1
Bhcg :77
Kombine Risk: 1166
İkili Test: 440
Yaş Riski :559
Değerleriniz gayet normal down sendrom olması için 1/250den yüksek trisomy18 içinde 1/100den yüksek olması lazım zaten raporda da tüm riskler cutt of değerinin altında yazmış üstünde yazmamış ki neye dayanarak amniyosentez isteniş doktor :/

Anladığım kadarıyla doktor riskiniz orta seviye çıkınca amniyosentez diye bir opsiyon da var diye bilgi vermiş. benim doktorum orta riskte fetal dna testi, yüksek riskte (1/270) amniyosentez öneririm demişti. fetal dna testini araştırmanızı öneririm. nitekim doktorunuz da fetal dna testi anlatıldı diye not düşmüş.

X