11 haziran 2016 smmm staja baslama sınavına girecekler

snyclp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2016
4
0
37
Herkese merhabalar. Haziran ayında ki sinava girmeyi planlıyorum. Bu sınava daha önce girip kazananlar nasıl bir yol izlediler goruslerini paylaşabilirlermi. Evde bu sınava nasıl hazırlanmalıyiz konuları ne şekilde çalışmalıyız malum çok konu var fikri olanlar lütfen paylasirmisiniz

Merhaba...
Öncelikle zor bir döneme gireceksiniz. Eğer kararlıysanız Fuat hoca nın sitesine üye olmanızı tavsiye ederim. Evde istediğiniz Zaman izleyip hazırlanabilirsin. Ben çok memnun kaldım. Gerçekten çalışırsanız %80 ilk girişinizde kazanırsınız :)

Elit görüntülü eğitim setini aldım gerçektende çok ayrıntılı ve güzel islemisler konulari şimdilik sadece finansal muhasebeyi çalıştım fuat hocayı da araştırdım fakat orada konular başlayana kadar zaman kaybetmek istemedim çünkü 15 marttan sonra baslayacakmis. Soru bankasi konusunda hangi kaynakları tavsiye edersiniz

Merhaba...
Öncelikle zor bir döneme gireceksiniz. Eğer kararlıysanız Fuat hoca nın sitesine üye olmanızı tavsiye ederim. Evde istediğiniz Zaman izleyip hazırlanabilirsin. Ben çok memnun kaldım. Gerçekten çalışırsanız %80 ilk girişinizde kazanırsınız :)

Ayrıca tekrardan fuat hocaya üye olayım mi sizce bu arada siz belgenizi aldınız mı ne zaman aldınız

Ben pek çalışma fırsatı bulamadım dersaneleri gittim hiç verimli olmadı daha doğrusu gittiğim süreçte vayy ne kadar iyi soru çözebiliyorum baya diyordum ta ki sınava girene kadar hiç gösterilen yerlerden çıkmıyordu
Fuat hocayı bana önerdiler pek internetten böyle bir şeyin olacağını düşünmemiştim yine de olayım dedim ve hiç pişman olmadım Fuat hoca hep nokta atışı yaptı ne gösterdiyse neyi vurguladıysa çıktı
Bence başka kaynaklarla kafanı karıştırma sadece Fuat hocaya üye ol :))
Ben şubat sınavına girdim sonuçlar henüz açıklanmadı ama çok umutluyum. Herkese öneriyorum kesinlikle pişman olmayacaksın

Herkese merhabalar. Haziran ayında ki sinava girmeyi planlıyorum. Bu sınava daha önce girip kazananlar nasıl bir yol izlediler goruslerini paylaşabilirlermi. Evde bu sınava nasıl hazırlanmalıyiz konuları ne şekilde çalışmalıyız malum çok konu var fikri olanlar lütfen paylasirmisiniz
Merhaba,
ben 27.02 tarihindeki sınava girdim ilk kez. çok zor geçti. şimdi sonuçların açıklanmasını bekliyorum.
size tavsiyem evde hazırlanacaksanız eğer hukuk grubuna ağırlık vermeniz.
Meslek - Vergi - İş - Borçlar - Ticaret toplam 30 soru geliyor. hukuk grubunu sadece okumanız bile yeterli olabilir. ama düzenli olarak okumalısınız.
zaten biraz muhasebe bilginiz var ise finansal muhasebeden de biraz yaparsınız.
finansal analizden 8 soru geliyor. hep aynı formüller geliyor cari oran/asit test oranı gibi sürekli çıkan formüllerden soru çözebilirsiniz.
denetim grubu bazen kolay bazen zor oluyor. 16 soru geliyor. burdan da konu okuyarak ve soru çözerek ilerleyebilirsiniz.
bunların haricinde alandan geriye maliye - ekonomi - muhasebe standartları var çok hakim değilseniz bunları çalışarak vakit kaybetmeyin.
genel kültürden 30 soru var. türkçe-matematik-tarih-ingilizce bu derslerden çalışmadan bile 10-15 tane çıkabilir duruma göre...
şimdiden başarılar dilerim..

Ben pek çalışma fırsatı bulamadım dersaneleri gittim hiç verimli olmadı daha doğrusu gittiğim süreçte vayy ne kadar iyi soru çözebiliyorum baya diyordum ta ki sınava girene kadar hiç gösterilen yerlerden çıkmıyordu
Fuat hocayı bana önerdiler pek internetten böyle bir şeyin olacağını düşünmemiştim yine de olayım dedim ve hiç pişman olmadım Fuat hoca hep nokta atışı yaptı ne gösterdiyse neyi vurguladıysa çıktı
Bence başka kaynaklarla kafanı karıştırma sadece Fuat hocaya üye ol :))
Ben şubat sınavına girdim sonuçlar henüz açıklanmadı ama çok umutluyum. Herkese öneriyorum kesinlikle pişman olmayacaksın

Sonuçlar açıklandı sanırım 130 sorudan 60 net yapanlar 60 ve üstü almışlar sizin sonuçlar nasıl oldu fuat hoca ile hazırlandıklarını sonra

X