11 Ocak 2024 Oğlak Yeniayı - Burçlara Etkileri

oglaks (18).jpg


Koç ve Yükselen Koç:

Yeniay kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Bu sizin için tarifi yüksek zam anlamına gelebilir. Bunun temelinde yeteneklerinize, tecrübenize duyulan ihtiyaç olabilir. Ya da yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Bu iş teklifi kariyerinizde parlamanızı sağlayacak bir teklif olabilir. Kendi işiniz varsa bunu büyütebilirsiniz. Ya da kendi işinizi kurma fikrinizi hayata geçirebilirsiniz. Kariyer hedefi taşımayan koçlar toplumsal alanda yardım amaçlı başarılı işler yapabilir. Ayrıca ev, aile, yuva, emlak konularında yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. İşi eve taşımak, taşınmak, emlak alım satımı gibi bir başlangıç olabilir. Bunun için gerek maddi desteği bulabileceksiniz. Önümüzdeki 1,5-2 yıl boyunca izole olma konforu sağlayarak, kendi kabuğunuza çekilip iç huzurunuzu sağlamak, yeteneklerinizi geliştirmek için önemli bir fırsat önünüze geliyor.

Boğa ve Yükselen Boğa:

Kendi işini yapan boğalar yaptıkları iş ne olursa olsun bununla bağlantılı olarak sosyal medya, e-ticaret, turizm gibi işlerde,ihracat, yurtdışı gibi bir alanda yeni bir başlangıç yapabilirler. Ya da yaptıkları işi bir üst boyuta çıkarabilirler. Yani bir eğitim, sertifikasyon, akademik bir girişim gibi bir olanak ile de kendinizi ileri taşıyabileceğiniz bir adım atabilirsiniz. Tüm bu başlangıçlarda sosyal çevreden, Arkadaşlarımızdan ya da sivil toplum kuruluşlarından destek alabilirsiniz. Önümüzdeki dönemde sosyal çevreniz bugünlerde atacağınız adımlar çerçevesinde değişebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Krediler borçlar ortaklı gelirler miras ve nafaka konularında sağlam bir adım atabilirler. Kendi işinizi yapmak istiyorsanız kredi çekebilirsiniz. Borcunuz varsa bunu yapılandıra bilirsiniz, borçlar ile ilgili rahatlayabilirsiniz. Bazı ikizler zam isteyebilir, İşinizden memnun değilseniz farklı bir işi yapmak adına araştırmalar yapıp girişimde bulunabilirsiniz. İstediğiniz şeye tam kavuşamasanız bile var olan şeyi iyileştirmeniz için destekleneceksiniz. Manevi olarak güçlü hissedeceğiniz bir dönem olacak. Kontrol dışı bazı olaylar lehinize gelişebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:

İlişkilere düzen getirecek bir yeniay geliyor. Evlenecek ya da boşanacak olabilirsiniz bir ortaklık grup ortaklıktan ayrılacak da olabilirsiniz kısaca ilişkilerinizde nasıl ilerleceğiniz noktasında bir başlangıç olacak. Bu karar sizi biraz zorlasada ilerleye bilmeniz için ve geleceğe yönelik hedeflerinizde sağlam adımlar atabilmeniz için önemli olacaktır. Bugünlerde yaşanan gelişmelerde aileden destek alamamış olsanız bile arkadaşlarımız dostlarımız, eğitim aldığınız konular veya hukuksal haklarınızdan kaynaklanan alt yapı size güven ve mutluluk sağlayacaktır. Yabancılarla ilişkiler, yurtdışı fırsatları, sosyal medyadan aldığınız destekler hayatınızda fark yaratmanızı sağlayabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan:

Üzerinde çalıştığınız bir proje varsa ya da bir işe günlük olarak emek veriyor ama henüz bir ilerleme sağlayamadıysanız şimdi bunu büyütmek için adım atma zamanınız geldi. Yeteneklerinizi ortaya koyacaksınız. İşinizi büyütmek, kariyerinizi sağlam temeller üzerine oturtmak için önemli bir dönüm noktası olabilir. Bunun için maddi bazı yükümlülükleri sırtlanmanız gerekebilir. İş, sağlık alanında sorumluluklarınız artıyor. İş ile ilgili atılacak yeni başlangıçta maddi olarak tatmin olmasalar da prim talepleri ile bu durumu dengeleyebilirler. Genel bir sağlık kontrolüne gitmeniz bu yeniayda önemli olacak.

Başak ve Yükselen Başak:

Aşk hayatınızda önemli veya ciddi bir başlangıç yapılabilir. İlişkiniz farklı bir boyut kazanabilir. Geleceğe yönelik hedefleriniz doğrultusunda önemli bir adım olacak. İlişkiniz ile ilgili ön yargılarınız olabilir ya da üniversiteden yurtdışından yabancı kanallardan tanıdığınız birisi dolayısıyla bu ön yargılarınız oluşabilir. İlişkiye şans vermelisiniz. Bu geleceği olan bir ilişki olacaktır. Eğer çocuk istiyorsanız bununla ilgili bir adım atmalısınız. Çocuklarınız varsa onların yerini sorumluluklar almak gerekebilir. Hayattan keyif aldığınız bir alan varsa ya da bir hobiniz varsa bunu daha profesyonel bir boyuta taşımanız gerekebilir. Her ne olursa olsun atamalar, yurtdışı, yabancılar, hukuk gibi alanlardan destekleneceksiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi:

Ev alma, satma, taşınma gibi konularda önemli bir adım atılabilir. Yeni bir düzene geçebilirsiniz. Aile ve yuva gibi konularda da yeni bir düzenleme gerçekleştirebilirsiniz. Evden çalışmak, iş dolayısıyla ev değiştirmek ya da evde sistemi yenilemek gibi farklı durumlar yaşanabilir. Yaşam alanınızı düzenliyorsunuz. Tüm bu konuları şimdi yapmanız maddi anlamda sizin için daha doğru olacaktır. Alım, satım, tadilat gibi işleri, ortaklı işlerdeki gelirler, miras nafaka kredi çekmek vb. gibi kararları şimdi gerçekleştirmek daha karlı olacak. Aileniz ile ilgili, yaşam alanınızda yeni sorumluluklar yükleniyorsunuz.

Akrep ve Yükselen Akrep:

Yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınız gibi alanlarda yeni ve ciddi bir adım atacaksınız. Artık düzenin böyle gitmediğinin farkındasınız. Ticari resmî bir başlangıç yapabilirsiniz. Evlilik, boşanma ve ortaklık konusunda teklifler gelebilir. Bu konularda karşı tarafa olan güveninizi temin etmeye çalışıyorsunuz. Bu teklifler ya da içinde bulunduğunuz durum size değişik, hızlı, çılgın gelebilir. Siz işin içine dahil olduğunuzda başarı şansı büyük. Bir sözleşmeyi imzalayabilirsiniz. Yurtdışına taşınmak, eğitim veya ticaret için yer değiştirmek gibi bir adım da atılabilir.

Yay ve Yükselen Yay:

İş arayanlar ya da kuracak olanlar için yeni bir iş bulma, kariyerine devam edenler için projeleri hayata geçirme, kariyer hedeflerini gerçekleştirme ve sorunları giderme açısından olumlu bir yeniay olacak. Bu Ocak ayı içerisinde para anlamında problemlerinizi çözüyorsunuz. Böylelikle odak noktanız sosyal hayattan ziyade aşk hayatınız, hobileriniz ve çocuklarınız olacak. Hayatınıza renk geliyor. Ev, yuva, aile alanlarında sıkışmış hissedebilirsiniz. Baskıda hissedebilirsiniz. Aldığınız yeni sorumluluklar veya girişimlerinizle bu alanlarda (ev yuva emlak) maddi manevi destek bulabileceksiniz, olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:

Bu yeniay sizin için çok önemli bir zaman dilimi olacak. Hayatınızı düzene koymak ve ideallerinizi gerçekleştirmek adına önemli adımlar atabilirsiniz. Ancak odak noktanız burada kariyerden çok çocuklarınız, aşk hayatınız, ve hayattan keyif aldığınız konular olmalı. Bu alanlarda ilerleme sağlamak, konuları ciddiyetle ele almak sizi ileri taşıyacaktır. Emlak, alım satım ve ticari işlerde, olumlu girişimlerde bulunabilirsiniz. Aynı kariyerde ısrarcı olmak çok da fazla sonuç vermeyebilir. Başka seçenekleri, yeteneklerinizi gözden geçirmeli ve bunları ticari fırsatlara dönüştürmeyi denemelisiniz.

Kova ve Yükselen Kova:

Bağlılık ve bağımlılık yaratan alışkanlıklarınızdan kurtulmak, ev aile yuva, emlak ile ilgili beklentilerinizi sağlam bir zemine oturtmak için yeni bir başlangıç fırsatı geliyor. Hem maddi hem manevi olarak destekleneceksiniz.

Beklenmedik sorunlar, engeller problemler gerçekleşebilir. Ve sizin dışınızda olan bu gelişmeler arkanızdan yapılan konuşmalar, gizli düşmanlıklar şeklinde gelişebilir. Bu problemler sizin para ile ya da kendi özgüveninizden kaynaklanan umursamaz davranışlarınızla birlikte çözülebilecek bir konu olacak. Her ne oluyorsa korktuğunuzu, endişe ettiğinizi göstermemeniz gerekiyor, fazla tepkiler vermekten kaçının. Umursamaz olun. O zaman bu durumu çok kolay bir şekilde halledebileceksiniz. Söz ettiğimiz problemler sadece gizli düşmanlıklar değil kolektiften kaynaklanan problemler de olabilir. Bu da sizde maddi kaygı yaratabilir. Biraz daha akışta kalabilmeyi başarmak sizin için en iyisi olacaktır.

Balık ve Yükselen Balık:

Geleceğe dair ciddi büyük önemli zor kararlar alabilirler. Bu sorun çocuklar, aşk hayatı ile ilgili olabilir. Arkadaş çevrenizden veya içinde bulunduğunuz sosyal grupların desteğini alacaksınız. Gelirlerinizi arttırmak, gelir gider dengesini kurmak için kararlısınız, motivasyonunuz yükseliyor. Sosyal alanlarda yeni bir konum ya da yeni bir görev alabilirsiniz. Yeni bir sosyal çevreye resmî bir adım atabilirsiniz. Bu yeni sorumluluklar demek olsa da kazançlı olacaksınız. İçinde bulunduğunuz sosyal gruplarda problemleri çözmek gibi bir görev de üstlenebilirsiniz.Sanem Moğulkoç
 

oglaks (11).jpg


Koç burcu ve yükselen Koçlar:
İş ve kariyerle ilgili konular gündeminizi meşgul edebilir. Yeni bir iş veya gelir kapısı elde etme şansınız var. Maddi konularda beklenmedik güzel sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Kariyer ve maddi anlamda yeni ay size fırsatlar getirecek.

Boğa burcu ve yükselen Boğalar:
Bu yeni ay ile birlikte yurt dışı eğitim, yabancılar, hukuksal konular ve yayıncılık gibi alanlarda yeni gündemler oluşabilir. Özgürlük alanlarını genişletmek daha kolay olacak, özellikle yurt dışında veya yeni bir eğitim konusunda sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

İkizler burcu ve yükselen İkizler:
Krediler, bankacılık işlemleri, faizler, primler, nafaka, miras ve borçlar gibi konularda gündemler oluşabilir. Bu konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir, düzenlemeler yapabilirsiniz. Psikolojik olarak sizi zorlayan durumlardan kurtularak destek almaya karar verebilir ve ruhsal olarak özgürleşebilirsiniz.

Yengeç burcu ve yükselen Yengeçler:
İkili ilişkilerinizde ortaklarınızda beklenmedik sürprizli gelişmelere hazır olun! Evliliğe adım atabilir, yeni bir ortaklık kurabilir veya mevcut ilişkinizde olumsuz giden konulara çeki düzen verebilirsiniz. Eğer yalnızsınız, bir arkadaşınız aracılığıyla yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

Aslan burcu ve yükselen Aslanlar:
İş ve çalışma koşullarınızda sürprizli, ani ama olumlu gelişmelere açık olun. İş teklifleri alabilir, iş yerinizde yeni bir proje başlatabilirsiniz. Bu dönemde sağlık konularında dişleriniz, eklemleriniz ve cilt sorunlarına dikkat edin. Kendi rutinlerinize bir çeki düzen vermek isteyebilir ve evcil hayvan sahiplenmeyi düşünebilirsiniz.

Başak burcu ve yükselen Başaklar:
Eğer yalnız bir Başak burcuysanız, bu yeni ayda aşk hayatınız hareketlenebilir ve yeni bir flört başlayabilir. Maddi anlamda riskler alarak kazançlarınızı artırabilir, ufak bir tatile çıkabilirsiniz. Evli olanlar bebek haberi alabilir veya bebek için adımlar atabilir. Bir hobinizi kazanca dönüştürme fırsatınız olabilir.

Terazi burcu ve yükselen Teraziler:
Aile, ev ve yuva temaları gündemde. Yeni bir ev, arsa alım-satımı veya taşınma, tadilat gibi konular gündeme gelebilir. Uzun zamandır devam eden miras veya nafaka davalarınız sonuçlanabilir ve bu yolla gelir elde edebilirsiniz. Ev alışverişi yapmak veya evinizin güvenliğini sağlamak isteyebilirsiniz.

Akrep burcu ve yükselen Akrepler:
Zihniniz oldukça yoğun olacak, yeni fikirler bulup yeni kararlar almanız kolay olacaktır. Yakın çevrenizle iletişime geçmeniz olasıdır; kuzenler, kardeşler ve komşularla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Kısa bir seyahate çıkmak veya uzun zamandır düşündüğünüz yeni bir eğitime dahil olmak isteyebilirsiniz.

Yay burcu ve yükselen Yaylar:
Finansal konularda bol sürprizli bir yeni ay sizi bekliyor. Para konularında ani güzel gelişmeler yaşanabilir. Yatırım yapmak uygun olabilir ve yeni iş projeleri gündeme gelebilir. Fazla çalışmanıza rağmen mutluluk duyarak çalışmaya devam edebilir ve mali açıdan kendinize düzenlemeler getirebilirsiniz.

Oğlak burcu ve yükselen Oğlaklar:
Burcunuzda gerçekleşecek yeni ay ile özgürleşmek isteyebilirsiniz. Uzun zamandır hayatınızda yapmak istediğiniz değişikliklere harekete geçiyorsunuz. Tarzınızda değişiklik yapabilir, spora başlayabilir ve planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Bu yeni ayda hayatınızda birçok yenilik yapma ve risk alma eğiliminde olacaksınız.

Kova burcu ve yükselen Kovalar:
Oğlak yeni ayında biraz geri çekilip uzun zamandır olanı biteni değerlendirme isteği içine girebilirsiniz. Yalnızlık size daha cazip gelebilir. Ailenizden olumlu destek ve yardımlar görebilirsiniz, özellikle maddi anlamda. Etrafınızda dönen dedikodulara kulak kabartmanız mümkündür.

Balık burcu ve yükselen Balıklar:
Bu yeni ayda sosyalleşip arkadaşlarınızla bir araya geleceğiniz organizasyonlara katılabilirsiniz. Yeni ayın size getireceği sürprizler, daha çok arkadaşlarınızdan gelecek yardım ve faydaları içerecek. Aynı zamanda beklenmedik seyahatler, eğitimler ve seminerler de gündeme gelebilir.


Astrolog Filiz İnsel
 

OĞLAK BURCUNDA YENİAY​

11 OCAK 2024 SAAT: 14:57 20 DERECE OĞLAK’TA

j4 (1).jpg

ZAMANA GÜVEN
ZAMANLA HER ŞEY YERİNİ BULUR
ŞU ANDA AKLI BAŞINDA DAVRANMAK
SONRADAN AH VAH ETMEKTEN SENİ KORUR.YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE YENİAY ETKİLERİKOÇ: KOÇLAR kariyeriniz çıkışta


Sevgili Koçlar 11 Ocak'ta gerçekleşecek olan 20 derece Oğlak burcundaki Yeniay döneminde kariyer alanında niyetlerinizi gerçekleştirmek için sebatla çalışma enerjisine sahip olacaksınız. Mesleki hedefleriniz de başarı kazanmak için gerçekçi bir biçimde neler yapacağınızı fark edeceksiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars bu ay Oğlak burcunda kalacak ve kariyer alanınızda geçiş yapacak, bu da güçlü bir biçimde sizleri mesleki konularda ön plana çıkaracak etkilerdir. Toplumsal alanda ve etkilemek istediğiniz kişiler varsa onların dikkatini çekmek için iyi bir fırsatınız var. Yeni iş başvuruları, görüşmeleri, proje başlangıçlarını rahatça yapabilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn sizlerin ruh ve bütünlüğü bilinçaltı ve kolektife hizmet alanında geçiş yapmakta olduğu için ruhunuzu yoran konulara derinden bakmak biraz kendinize dönmek iç dünyanıza inmek ve bilinçaltınızı rahatlatacak sizi stresten arındıracak konulara yönelmek isteyebilirsiniz. Bu yeniay sizleri bir yandan iş dünyasında, sorumlulukları ele almakta ve hedeflerinize profesyonel bir bakışla odaklarken, bir yandan da ruh dünyanıza önem vermek konusunda sizleri destekliyor. Merkür ve Venüs Yay burcunda geçişteler ve kültürel felsefi yolculukları içeren konulara sizleri odaklarken, bir yandan da baskılı malzemeler sosyal medya işleri ve hukuki ve resmi işlerin hızla halledileceğine işaret ediyor. Maddi konuların ve işle ilgili yatırımların gündeminizde bu ay daha yoğun bir biçimde yer alacağını söyleyebiliriz.BOĞA: BOĞALAR Fikirler kültürler yolculuklar revaçta


Sevgili Boğalar yılın bu ilk yeniayı sizlerin uzaklarla bağ kurduğunuz, hukuki ve resmi işleri hallettiğiniz alanda yer alacak. Mars ta bu alanda geçiş yapmakta olduğu için sorumluluk gerektiren ve ciddiye alınması gereken işlerinizi halletmek üzere sizlere enerji verecek. Uzun yolculuklar planlayabilirsiniz, pasaport vize işleri ile uğraşabilirsiniz veya resmi kurumlarda işleriniz varsa bunları halledebilirsiniz. Basın yayın baskılı malzemeler akademik çalışmalar ve mesleki sınavları ele almak için güçlü bir enerjiniz ve odaklılığınız olacak. Savaşma mücadele etmek istediğiniz konularda güç sizden yana. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs ve Merkür bu dönemde yay burcundalar ve sizlerin finansal alanınızda geçiş yapmaktalar. Mali işlerin, vergi, sigorta, tazminat, bonus ve miras vb işlerinizin halledilmesi için hızlı hareket etmeniz gereken bir zamandasınız. Ticari atılımların, ortak para paylaşımının, yatırımların dikkatle ele alınması gerekir. Burcunuzda yer alan şans yıldızı Jüpiter ile hızlı değişimleri sembolize eden Uranüs’ün yeniayla uyum içinde olması sayesinde kişisel hedeflerinize gelecek vizyonunuza bilgi aktarımına ve düşüncelerinizi topluluklarla paylaşmaya dair istek ve planlarınızı gerçekleştirmek için çok fazla şansınız var. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn sizlerin sosyal alanından geçiş yapması sebebiyle topluluklarla arkadaşlarla kurulan ilişkilerde daha hizmet odaklı yardımsever olabilirsiniz ve gelecek projeleri ile ilgili planlarda size ruhen hitap edecek konulara yönelik hedefler koyabilirsiniz.İKİZLER: İKİZLER Para Para Para

Sevgili İkizler Oğlak burcundaki Yeniay sizlerin finansal alanınızda gerçekleşiyor. Maddi konularda daha sağlam ve akılcı planlar yapmak ve istikrarlı olmak için daha fazla çaba harcayacaksınız. Gerçekçi davranmak isterken, yaş tahtaya basmak istemeyeceksiniz. Bu dönemde ticari ve mali adımlar için destekleyici bir gökyüzü altındasınız. Kredi, borç, vergi, sigorta ve yatırımlar alanında toprak elementindeki güçlü etkiler ile sağlam adımlarla ilerleme ve hedeflerinize ulaşma şansınız olacak. Bu alanda ayrıca Mars tüm ay boyunca geçişini sürdürecek bu sebeple paranızı korumak kollamak para paylaşımlarını dikkatle ele almak ve kazançları iyi yönetmek müşterilere daha ciddi davranmak veya kazanç getiren konularda maddi profili iyi hesaplamak ve istikrarlı bir bütçe yapmak konusunda azimli olacaksınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür ve Venüs bu dönemde ilişkiler alanınızda geçiş yapıyor. Ciddi ilişkilerinizi ve ortak işlerinizi kurduğunuz özel bağları kağıt üzerindeki anlaşmaları yatırımları ve para yönetimini sembolize eden alanda geçiş yapıyor. Dolayısıyla, ilişkiler önemli olacaktır. Bu süreçte üstlendiğiniz sorumluluklara verdiğiniz sözlere ve yerine getirilmesi gereken mecburiyetlere yönelik olarak zamanınızı enerjinizi paranızı ve kaynaklarınızı nasıl yönettiğinize dair adımlarınızda dikkatli olmalısınız. Bu Yeniay da sizler tek başınıza değil hayatımızdaki özel kişiyle ailenizle veya size gerçekten yakın olan kişilerle bir arada olmanın veya birlikte çalışmanın gücünü fark edeceksiniz ve onların desteğini ve yardımını almanız önemli olacaktır.YENGEÇ: YENGEÇLER İlişki Yönetimi yapılmalı


Sevgili Yengeçler Oğlak burcunda gerçekleşecek bu yılın ilk yeniayında ilişkiler alanınız canlanıyor. Hem evlilik hayatınızda hem kurduğunuz yakın işbirliklerinde ve yakın çevreniz içerisinde kurduğunuz ilişkilerde uyum denge ve birlik sağlamak sizler için ön plana çıkıyor. Mars ta bu alanda geçiş yapmakta olduğu için ilişkilerde düzen ciddiyet istikrar ve sorumluluk hissetmek sizler için ön planda olacak. İş ortaklıkları, sözleşmeler veya hukuki ve resmi süreçleriniz varsa bu konularda yapılması gereken işlere derinden odaklanarak hedefe ilerleyeceksiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn uzun yolculukları akademik çalışmaları hukuki ve resmi işleri yabancılarla kurulacak bağları sembolize eden alanda yer aldığı için gelecek vizyonunuza dair emin adımlarla ilerleyebileceksiniz. Bu alan sizlerin aldığınız bir eğitimin veya kişisel gelişim amacının formal kalıplarını kavramayı ve edindiğiniz bilgi ve deneyimin hatta tecrübeden konuşmanın ne kadar önemli olduğunu sizlere hatırlatacak bir dönemdesiniz. Bu yeni ayda başkalarıyla yaptığınız işbirliklerinin ve onların desteğini almanın, düştüğünüzde sizi kaldıracak birine güven duymanın, ihtiyacınız olduğunda mali olarak dertlerinizi paylaşacak birilerinin olmasının ya da ortak girişimleriniz de ciddi sorumlu ve aklı başında davranan birilerinin yanınızda olması sizler için önem kazanıyor.

İlişkiler alanında yer alan Venüs ile Plüton arasındaki kavuşum ve Venüs'ün gerileme hareketi içerisinde olması yakın ilişkiler bakımından her iki tarafın da yüklendiğini sorumluluklarını yerine getirmesi bakımından sizi hassas kılacaktır. Bu sorumlulukların nasıl ele alındığı nasıl planlandığı ve gelecekte de sürdürülebilir olması bakımından size ne kadar güven verdiği konusu konuşulabilir. Bu yeni ay sürecinde geçmişte yarım kalan Tamamlanmamış konuşulmuş ama tam anlamıyla somutlaşmış iş ve kariyer projeleriniz bu dönemde tekrar ortaya çıkabilir ve bu konuda Beyin Fırtınası yapabilirsiniz. Aynı şekilde geçmişte yarım bıraktığınız ya da vazgeçtiğiniz bir ilişki varsa bu kişiyle tekrar bir araya gelebilir ya da en azından ondan haber olarak, sohbet ederek geçmiş anıları hatırlayabilirsiniz. Birlikte nerede hata yaptığınızı ilişkinin nerede eksik kaldığını görmek bakımından bu yeni ay size farkındalık kazandıracaktır. İş sözleşmeleri anlaşmaları iş ortaklıkları ve işbirlikleri yapmak için bu dönemde önünüze fırsatlar gelebilir Ancak elbette bunları somutlaştırmak için Venüs'ün geri hareketini bitirmesini beklemek avantajınız olacaktır.ASLAN: ASLANLAR O ruha ve bedene iyi bak


Sevgili Aslanlar Oğlak burcunda gerçekleşecek yılın bu ilk yeniayı sizlerin günlük hayat iş ve çalışma koşulları ve sağlık konularını sembolize eder alanınızda yer alıyor. Bu dönemde iş hayatınızı oldukça ön plana almış olabilirsiniz, iş konusunda yeni bir başlangıç yapmak bir projeye atılmak ya da ticari bir girişimde bulunmak için gökyüzü sizi destekliyor. İşle ilgili planlarınızı mükemmelleştirmek için yapılması gerekenleri yapmak konusunda çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Elbette sağlığınıza beslenmenize iskelet ve kemik yapınıza dişlere ve ciltle ilgili konulara dair kendinize daha çok bakım yapmak ve özen göstermek isteyebilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn'ün sizlerin para paylaşımınızı bütçe yönetimini yatırımlarımızı ticari atılımları sembolize eden alanda yer alması sebebiyle ilişkilerde maddi anlamda karşılıklı güvende hissetmek, sağlam bir para akışı ve akılcı bir planla para yönetimi yapmak oldukça önem kazanıyor. Her şeyden evvel bu dönemde kendinizi ilişkilerde ve para konularında güvende hissetmek isteyeceksiniz. Aşk ve romantizm alanınızda geçiş yapan Merkür ve VENÜS geçişi sayesinde gönül işleri daha heyecanlı hevesli hareketli ve neşeli olacaktır. Yaratıcı yanınızı harekete geçirecek ve sizi mutlu edecek konulara eğileceğiniz bir 15 günlük dönem içindesiniz. İlişkiler ve kariyer hedefleriniz bu ay sizler için oldukça ön planda olacağa benziyor.BAŞAK: BAŞAKLAR Aşk Para Tutku Bermuda Şeytan Üçgeni

Sevgili Başaklar Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yılın bu ilk yeni ayı sizler için aşk alanında güzel başlangıçlara işaret ediyor. Bu dönemde Aşk hayatınız Gönül işleriniz yaratıcılığınız, yeteneklerinizi geliştirecek hobiler ya da çocuklarınızla ilgilenmek konusunda yenilikler hayatınıza girecektir. Mars gibi enerji ve hareket gezegeninin aşk ve romantizm alanınızda yer alması sizleri elbette aşka flörte aşk oyunlarına odaklıyor ve libidonuzu artırıyor. Bu dönemde kalbi boş Başakların ilişkilere daha fazla odaklanacağını söyleyebilirim. Hali hazırda ilişkisi olan Başaklar da bu dönemde partnerleri ile daha ciddi ilgilenmek ve ilişkide sorumluluk yüklenmek için istekli olacaklardır. Yeniayın Yönetici gezegeni Satürn sizleri yakın ilişkiler evlilik işi ortaklıkları alanınızda geçişini sürdürüyor, Dolayısıyla başkalarının hayatınızdaki işlevi fonksiyonu ve sizin için ne ifade ettiği bu dönemde ciddiyetle düşündüğünüz bir konu olabilir Dolayısıyla bu anahtar kişiler ile ilişkilerinizi geliştirmek ciddi dikkatli ve güven içeren bir tonda bu ilişkileri ele almak akıllıca olacaktır. Yapacağınız işleri yalnız başınıza yapamayacağınızı fark edebilirsiniz ve hem İş hayatınızda hem özel hayatınızda yanınızda size güven verecek akıllı sorumluluk alabilecek ve Sorunlarla karşılaşıldığında yanınızda sağlam durabilecek birilerinin olması sizleri oldukça pozitif etkileyecektir. Burcunuzun yönetici gezegeni Merkür ve Venüs bu yeniayda Yay burcunda ilerliyor ve ev aile ve yerleşim alanınızda geçiş yapıyor, bu sebeple ev işlerine aile ilişkilerine ve aile içi iletişime ve evle ilgili konulara bu 15 günlük dönemde ilginizi yöneltebilir ve her ne oluyorsa konulara daha neşeli ve iyimser bakabilirsiniz.TERAZİ: TERAZİLER Evim limanım , ailem kalemdir


Sevgili Teraziler Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yılın bu ilk yeni ay sizler için ev aile ve yerleşim alanında yer alacak. Aile üyelerini Annenize babanıza onların iyiliğine sağlığına daha fazla ilgi göstermek eve ve aileye ait sorumluluklara daha ciddiyetle yaklaşmak niyetinde olabilirsiniz. Aile içerisindeki iletişimi daha güçlendirmek gerekebilir, aile içi ilişkilerde konuşulması gereken birtakım ciddi konular yer alabilir. Ailenizde kurduğunuz ilişkilerde soğuma uzaklaşma mesafe koyma gibi duygular hissediyorsanız bu konuda insiyatif alıp net bir şekilde kendinizi ifade etmelisiniz. Dolayısı ile aile içerisindeki ilişkilerde sorumlulukları yerine hakkı ile getirmek önem kazanıyor. Ayrıca evdeki konfor ve huzuru sağlamak tamiratlar tadilatlar yer değiştirmek taşınmak evdeki eşyaları yenilemek gibi konular aklınızda olabilir. Evden çalışmak iş kurmak isteyen sevgili Teraziler için bu yeni ayda taze kararlar alınabilir. Ayrıca ev ve kariyer arasındaki sorumlulukları dengelemek için çaba sarf edebilir ve akılcı bir gelecek planıyla kariyer hedeflerinizi geleceğe taşıyabilirsiniz. Ancak bunu yaparken ailenin desteğini almak sizler için önemli olacaktır.

Yeniayın yönetici gezegeni Satürn sizlerin iş ve çalışma alanında yer aldığı için özellikle bu dönemde yaratıcı tarafınızı özgüvenle ifade edebilecek, pratik ve somut bakış açısıyla adım atacağınız, bireysel yeteneklerinizi öne çıkaracak bir projeye yönelebileceğiniz bir Yeniay enerjisi altındasınız Özel hayatınızda ve günlük yaşamınızda sizi daha fazla eğlendirecek mutlu edecek konulara yönelmek isteyeceksiniz bu istekle birlikte bu yeni ay enerjisi ile ciddiye alacağız verimli pratik somut sonuçlar elde edeceğiniz bir ilgi alanına yönelmeniz oldukça mümkün. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs bu dönemde sizler için iletişimin eğitsel konuların kardeş ve yakın çevre ilişkilerinin sizler için iyimser neşeli ve vizyoner bir biçimde ele alınması gerekliliğini ön plana çıkarıyor.AKREP: AKREPLER O mesajı atmalısın, o telefonu açmalısın

Sevgili Akrepler Oğlak burcunda gerçekleşecek olan bu yılın ilk yeni ayında iletişim konuları zihinsel projeler eğitsel işler kısa yolculuklar kardeşler ve yakın çevre ilişkileri sizler için ön plana çıkıyor. Bu dönemde geçmişte planladığınız fakat tam anlamıyla Start veremediğiniz işlere tekrar el atabilir eksiklikleri tamamlayabilir ve bir gelecek projesi olarak ajandanıza koyabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars ta yeniay enerjisi ile birlikte zihinsel alanınızda yer aldığı için yaratıcı projelerinize odaklanmak isteyeceksiniz. Taşınmak yer değiştirmek, yeni bir mahalleye gitmek, Eğitimler projeler ve yolculuklar satış ve pazarlama konuları iletişimin her türlüsü reklam ve kampanyalar yapmak planınız içerisinde yer alabilir. Bu yeniay esnasında ilişkiler gezegeni Venüs ve Merkür maddi alanınızda geçiş yapmakta olduğu için hem kazançları artırmak hem ticaret yapmak, parayı iyi kullanmak, zihinsel projeleri kazanca dönüştürmek hem de var olan yeteneklerinizi kullanarak kazancınıza ek kaynak yaratmak sizler için önemli olacaktır. Sizler için bu dönemde sorumlulukları yerine getirmek, verilen sözleri tutmak ve verimlilik analizi bakımından gözünüze çarpan sizi rahatsız eden konular varsa bu konularla ilgili ciddi konuşmalar yapabilirsiniz. İşleri ele alırken zaman emek ve nakit dengesini iyi planlamanın gerçekçi bir bakış açısı ile planlama yapmanız oldukça önem kazanmakta. Bu yeni ay ile birlikte yaratıcı ve zihinsel projelerin zihninizde şekillendiği yetenekleri geliştirecek eğitim veya kursların sizler için planlandığı Bir sürece işaret edebilir ancak ne yaparsanız yapın görüyorum ki ciddiyetle profesyonel bir bakış açısıyla ve prestijinizi korumak isteyerek yapacağınız görülmekte. Yakın çevrenizde kurduğunuz iletişim de sizin için önemli olan değerleri ortaya koyacağınız gerekiyorsa sınırlarınızı tekrar belirleyeceğiniz bir yeni ay sürecine giriyorsunuz.YAY: YAYLAR PARA PARA PARA MEVZULARI MEVZUNUZ.

Sevgili Yaylar Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yılın bu ilk yeniayı sizler için para kaynaklarınızı ve kazançlarınızı sembolize eden alanda yer alıyor. Bu yeni ay ile birlikte sizin için değer yaratacak sizi büyütecek geliştirecek konulara eğilmek isteyeceksiniz aynı zamanda Mars ta bu alanda tüm ay boyunca geçiş yapacak dolayısıyla sizler mesleki anlamda maddi kaynaklarınızı güçlendirecek yeni gelir kaynaklarına ulaşmak için var olan yeteneklerinizi daha fazla ortaya koymak isteyeceksiniz. İş hayatında ve kariyer hedefleriniz de daha ciddi profesyonel ve Prestij kazanacak bir tutumla ilerleyeceğinizi görüyorum. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter bu yeniayda çok aktif olumlu açılar yaparak ilerliyor bu sebeple maddi anlamda sizleri daha olumlu geleceğe taşıyacak adımlar atmak bakımından destekliyor olacak. Yeniayın yönetici gezegeni Satürn ev aile ve yerleşim alanınızda geçiş yapmakta olduğu için ev alanında yerleşimle ilgili konularda özel hayatta ve aile ile ilişkilerde yeniden yapılandırdığınız durumlar olabilir. Kalıplar değişebilir ya da değişen kalıpları daha kalıcı istikrarlı ve güvenli bir düzene yerleştirmek için çaba gösterebilirsiniz. Yönetemediğiniz ve elde olmayan bir takım aile meseleleri varsa bunları duygu bazında değil mantık ve objektif bakış ile gerçekçi çözümlerle ele almak avantajınıza olacaktır. Taşınmak yer değiştirmek miras ve aile büyükleri ile ilgili konuların gündeminizde olduğu bir yeniay sürecindesiniz.OĞLAK: OĞLAKLAR Yürü kim tutar seni


Sevgili Oğlaklar 11 Ocak'ta burcunuzda gerçekleşecek olan yılın bu ilk yeni ayında gelecek planlarınızı, ilişkiler alanında taşıdığınız niyetleri, kariyerdeki hedeflerinizi ve özel ilişkilerinize bakış açınızı ön plana çıkaracak bir enerji altındasınız. Hedeflerinize güçlü bir odaklılıkla ve enerjiyle atılım yapabilirsiniz. İlişkilere kozmik Bir reset yapma imkanınız olacak, Bunu yaparken karakteristik özelliklerinizi vurgulama ihmal etmemelisiniz. Bu dönemde dış dünyadaki hedeflerinizde emin adımlarla ilerlerken ilişkilerde gerekiyorsa hayır demek istediğiniz konular varsa çizmek istediğiniz sınırları net bir şekilde belirlemeyi ihmal etmeyin. Yeniay esnasında burcunuzun yönetici gezegeni Satürn diğer gezegenlerde rahatlatıcı ve destekleyici açılar aldığı için bu süreçte isteklerinizi ve planlarınızı doğru adımlarla gerçekleştirme imkanınız var. Kendinizi önemsemek, bu dönemde sizi mutlu edecek konuların ne olduğuna dair içinizi araştırmak ve sizi tatmin edecek bir kariyer veya ilişki hedefini odaklanmak isteyeceksiniz. Bu niyetler çerçevesinde değiştirmek istediğiniz ne varsa bu konuda planlar yapabilir ve somut adımlar atabilirsiniz. Bu yeni ay sizlere emek vakit ve nakit dengesini iyi kurmak gerektiğini hatırlatacaktır. Zamanınızı gereksiz yere çalan emeğinizin karşılığını alamadığınız her türlü ilişki veya mesleki kalıbı hayatınızda yeniden yapılandırmak için size bu yeni ay enerji verecektir.

Yeniay yönetici gezegeni Satürn sizleri iletişim yeteneklerinizi sembolize eden alanda yer aldığı için bu dönemde oldukça fazla insanla kontak kurup iletişim kurabileceğiniz projelerinize start verebileceğiniz bir zamandasınız insanları etkileyebileceğiniz Profesyonelliğiniz ile göz dolduracağınızı söyleyebilirim. Bu dönemde daha verimli çalışarak başkalarının onayını kazanmak takdirini elde etmek sizler için önemli olacaktır. Kendinizi yaratıcı bir biçimde ortaya koyarken daha olgun fikirlerle, rasyonel ve objektif, uzmanlığımızı yansıtan bir biçimde konuşmaya özen göstermelisiniz. Siz kendinizi ne kadar ciddiye alırsanız başkalarının da aynı paralellikte sizi ciddiye alacağının farkına varmak mümkün, kendinize verdiğiniz değeri özgüvenli bir biçimde dış dünyaya yansıtmayı ihmal etmeyiniz.KOVA: KOVALAR Sessizlik bazen konuşmaktan çok şey ifade eder ve ruhu dinlendirir.


Sevgili Kovalar Oğlak burcundaki Yeniay sizleri Ruh ve Bedensel olarak şifalandıracak ve rahatlatacak şeylere doğru yönelmek isteğinizi artırabilir. Hayatınızda daha fazla huzur hissetmek sizi engelleyen kaygı ve stresten arınmak için bu yeniay size biraz geriye çekilip içe dönmek düşünmek ve ruhunuza hitap edecek şeylere yönelmek için size enerji verecek. Sırtınızda yük gibi hissettiğiniz artık taşımakta zorlandığınız sorumluluklar varsa bu konuda daha mantıklı ve objektif bir bakış açısıyla düşünmek gerekir, bu unsurlara karşı hayır diyerek gerekli sınırları çizmek sizler için daha kolay olacaktır. Bitirmekte zorlandığınız bir ilişki veya iş meselesi varsa bu dönemde kapanışı yapabilirsiniz, kontrolünüz dışında gelişen bir takım gelişmeler varsa bunu kabul edip “B” planına geçmek mantıklı olacaktır. Bir konuda beklemeniz gerekiyorsa sabretmeyi denemelisiniz, kör noktalarınızı olabilir ve tam anlamıyla gerçekliğini göremediğiniz bir durum veya koşul varsa hayatınızda acele etmeden sakin kalarak kendi akışında kolunu gerçekleşmesine izin vermelisiniz. Tek başınıza kalmak tek başınıza çalışmak ya da kendinize ayıracağınız özel bir alan içerisinde rahatsız edilmeden zihninizi toparlamak veya işlerinizi ele almak istiyorsanız bu konuda kendinize toleranslı davranmalı ve gereken alanı yaratmalısınız. Ayrıca kolektife hizmet yardım spiritüel çalışmalar ilham gerektiren konulara dair bu dönemde enerjiniz yüksek olacaktır. Yeniayın yöneticisi ve burcunuzun da yönetici gezegeni olan Satürn bu dönemde maddi alanınızdan geçiş yapmakta olduğu için para kazanmak paranızı daha iyi değerlendirmek ve her ne iş yapıyorsanız veya yapmak istiyorsanız bunu daha profesyonel sınırları net belirlediğiniz ve gerçekçi bir bakışla organize ettiğiniz bir tarzda ilerlemeniz avantajınıza olacaktır.BALIK: BALIKLAR Kendine dost olmayan kimseye yar olamaz.


Sevgili Balıklar Oğlak burcundaki bu yılın ilk yeni ayında ciddiye aldığınız bir takım gelecek projeleri içerisinde olabilirsiniz. Arkadaşlıklarınız bu dönemde ön plana çıkıyor, arkadaşlarla veya bir grupla yapmak istediğiniz bir gelecek projesi varsa bununla ilgili akılcı mantıklı ve somut bir plan yapmak için bu yeni ay sizlere güç verecektir. Bu dönemde arkadaşlarınızın önemi konusunda daha net bir farkındalık elde edebilirsiniz, eğer sizi yoran sizin amacınız daha saptıran vaktinizi ve vaktinizi boşa harcamanıza sebep olan bir takım konular varsa bunları çevrenizde uzaklaştırmak için bu yeniay size hayır diyebilme potansiyeli getirecektir, Tutamayacağınız sözlere evet dememeli eğer elinizi bir taşın altına koyacaksanız sorumlulukları hakkı ile yerine getirebileceğinizden emin olmalısınız. Ya da bir grup, ekip içerisinde bu konuda sorumluluk alamayacak ve ciddi davranamayacağını düşündüğünüz birileri varsa baştan bu konuları net bir şekilde açıklığa kavuşturma yolunu seçerseniz arkadaşlıklarınız yıpranmayacaktır. Dolayısı ile arkadaşlıklarınızın gözünüzdeki değerini değiştirebilecek ve onları yeni bir bakış açısıyla değerlendirdiğiniz veya sorguladığınız bir Yeniay sürecine girmektesiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter bu dönemde gökyüzünde oldukça olumlu açılar yapıyor olması sebebiyle, iletişim kurmak istediğiniz kişilerle, yakın çevre ilişkilerinde, eğitsel konularda ve zihinsel projelerde oldukça avantajlı günlerde olduğunuzu söyleyebiliriz.NAZ BAYATLI
 
Screenshot_20240110-121350_Instagram.jpg

Oğlak burcu, disipline olmayı, sorumluluk almayı, hedeflere ulaşmayı, kariyeri, gelecek ile ilgili planları ifade eder. Yeniay ise adım atmayı, iradeyi daha etkin kullanmayı anlatır.

Bu yeniay, zamanı etkili bir şekilde kullanma ve planlama yeteneğini kuvvetlendirirken, gelecek hedefleri konusunda adımlar atmamız konusunda bizleri destekleyecektir.

Yılın ilk Yeniay’ı ile 2024 planlarımızı oluşturabiliriz.

Mars’ın da Oğlak burcunda transit ettiği bir dönemden geçtiğimiz için iş, kariyer, hedef, strateji, ilerleme sağlamak gibi konularda destekleniyoruz. Bu enerjiler altında artık işe yaramayan ve gereksiz gördüğümüz, boşa zaman harcadığımız konuları hayatımızdan çıkartıyoruz.

Oğlak burcunun gerçekçi doğası ile netlik arıyor ve buna uygun adımlar atmaya başlıyoruz.

Bu kadar Oğlak enerjisi altında fazla gerçekçi ve net bir dönemdeyiz! Oğlak burcundaki gezegen yoğunluğu, endişeye ve kaygıya zemin hazırlayabilir! Kaygılı ve endişeli hissediyorsanız eğer kendinize şu soruyu sorun, planlarımın gerisinde miyim? Cevabınız evetse bu enerjiler melankoli getirebilir! Bu enerjinin en etkin ve akıcı kullanımı, plan ve program geliştirmek ve plana sadık kalarak ilerleme sağlamak olacaktır.

Yeniay’ın enerjisi kendinden sonraki 2 haftalık sürece yayılır. Başladığımız konuları büyütmek için Dolunay fazına kadar olan süreci değerlendirmek güzel olacaktır. Dolunay ise 25 Ocak’ta Aslan burcunda olacak. Neleri başlatıyor ve büyütüyoruz bize Dolunay sonuçlarını getirecektir.Berna Atay
 
X