12 yaşındaki çocuğa yıllarca tecavüz ettiler.

H E

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2013
24.859
62.725
30
Erkek çocuğuna cinsel istismara 98 yıl hapis
Zonguldak’ta 12 yaşındaki M.A. isimli erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 2’si tutuklu 5 sanık, toplam 98 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

erkek-cocuguna-cinsel-istismara-98-yil-hapis--6438196.Jpeg

Ceza alan 5 sanık için iyi hal indirimi uygulanmadı.

2011 ile 2013 yılları arasında merkez ilçeye bağlı Gücek köyünde meydana gelen olaylarda, maden işçisi M.A., 2011 yılında ortaokulu öğrencisi M.A.’ya tecavüz etti. 58 yaşındaki M.A., daha sonra değişik zamanlarda çocuğa cinsel istismarda bulunmaya devam etti ve kimseye söylememesi için tehdit etti. Köyde olayın duyulması üzerine M.A. isimli erkek çocuğu ile başka kişiler de ilişkiye girip karşılığında para verdi. Durumun bildirilmesi üzerine jandarma köyde araştırma yaptı.

Jandarmanın ifadesini aldığı M.A. isimli çocuk, kendisiyle maden işçisi M.A.’nın yanı sıra 4 farklı kişinin daha ilişkiye girdiğini söyledi. Gece evlerine yapılan baskınlarda gözaltına alınan zanlılar 33 yaşındaki Ş.A., 63 yaşındaki H.A., 36 yaşındaki D.U., 45 yaşındaki Y.E. nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden M.A. ve Y.E. tutuklanırken, 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 5 kişi hakkında, ’Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ’Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı.

Zonguldak 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu Beycuma M Tipi Cezaevin’den getirilen M.A. ve Y.E.’nin katılırken, tutuksuz sanıklar davaya katılmadı. Taraf avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada, cinsel istismara uğrayan çocuk ve ailesi de mahkeme salonunda yerlerini aldı.

Mahkeme, tutuklu sanık M.A.’nın mağdura karşı üzerine atılı suçu kişi hürriyetini yoksun bırakarak zincirleme olarak birden fazla işlediğine kanaat getirerek 24 yıl, Y.E.’ye 20 yıl, Ş.A., H.A. ve D.U.’ya ise 18’er yıl hapis cezasıyla cezalandırılmalarına karar verdi. Ayrıca tutuksuz yargılanan sanıklar hakkında tutuklama kararı çıkartıldı. Mahkeme 5 sanık için de iyi hal indirimi uygulamadı.
http://www.milliyet.com.tr/erkek-cocuguna-cinsel-istismara-98-gundem-2169283/

Bu serefsizleri sallandiracaksin ipte cümle alem gorsun
Bakın bakalım bidaha kimse yapiyormu böle bisey
Bide özel hücreye alınırlar aman başka mahkumlar bisey yapmasin
İğrenç ruh hastaları
Yasalar acilen değişmeli daha katı ve caydırıcı olmali

Allah bildiği gibi yapsın böyle pislikleri:KK62:
Bunların kendi çoluk çocukları yok mu :KK47:
O çocuğa bunu yaparken kendi çocuklarını hiç mi düşünmezler :KK62:

yeminle sallandıracaksın ibreti alem için o korkuyla bak teşebbüs eden olurmu.. bıktım valla çocuk lara edilen eziyetlerden..:KK62::KK62:
Milletçe bıktık. !
İdamın çıkması için ne olmasını beklıyorlar anlamıyorum ki !
Bu adam hapisten çıktıktan sonra hayatı olucak mı sankı , km bakar bu adinin suratına ?
Bir daha yapmayacağı ne malum.
Büyük ihtimalle ölücek orda ama o masum çocuk o anları ömru boyunca hatırlayacak :KK43:

Şimdi biz bu fotoğraftakini ve diğerleri sokakta görsek insan deriz değil mi:KK62:
Diğer değerlere girmiyorum bile, hem yasak hem ağır kaçacak ama anladınız siz.

Size tükettiğim kelimelere günah, sapıklar:KK62::KK62:

şeyini kessinler adilerin ,pislikler 12 yaşındaki çocuğa nefsi uyanan insan mıdır

ya nasıl bi iyi hal olabilir Allah aşkına nasıll biri açıklasın benim beynim yetmiyo artık...
onları o çok övündükleri uzuvlarından sallandıracaksın asıl o zaman ibret-i alem olur...
şeriat'i sadece bu yüzden istiyorum bazen!

Ne o, rizasi yokmuydu oglanin? Kiz cocugu olsa rizasi vardi denilip, o adamlar asla hapis'e bile atilmazdi, atilsa bile en fazla 3 yil alirlar. Kücük cocuklarin tecavüzlerinde bile cinsel ayrimi var!!!

Millet idami istemeden önce, normal hapis cezasi istesin. Sirf takim elbise giydi diye indirim almasinlar zanlilar, tahrik olmus diye indirim almasinlar zanlilar. Tacizede agir cezalar gelsin. Ayni sirada rehabilitasyon olsun hapislerde. Genel kampanyalar olsun kadin degeri üzerine, cocuklara cinsel egitim verilsin, ebeveynlere pedagojik egitimi,....

Yani idamin cikmasi birseye yaramiyor. Kökten birseyler degismesi lazim. Hergün ayni seyleri duyuyordun ve hic ama hic birsey yapilmiyor! Olan cocuklara oluyor.

Idam Türkiye için konuşulmayacak, geri gelmesi mümkün olmayan bir ihtimal artık. Daha kesin çözümler lazım bize. Kanunda belirlenmiş cezalar gerçekten ağır cezalar, caydırıcılığı neden yok bunu konuşmamız lazım. Insanlar neden meylediyor bu tip davranışlara, altında yatan etkenler ne ve nasıl engellenir? Sorumlu kişilerin bunu araştırıp önlem almaları gerek artık, belli ki salt cezalandırma yetmiyor.

X