DİŞ'Lİ YAK'AR'IŞIM İÇİN LÜTFEN BİR'LİK OLALIM

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu psikiyatristi de ondan bağımsız buldum zaten orda bir yanlış anlaşılma olmasın ve tedavi masraflarını da zaten o karşılıyordu. 1-2 hafta içerisinde dava gereği Bakırköy'de gözetim altına alınacağım başta çok üzülmüştüm karara ama şimdi nedense içimde bir umut var. Orada bana yardımcı olabilecek iyi hekimlerle karşılaşacağıma inanıyorum. Bu saatten sonra özelde kesinlikle işim olmaz ama.

Evet dediğiniz gibiyse anneniz yüzünden bu haldeyseniz oraya gitmeniz iyi olacaktır 🙏

Yazınızda kullandığınız terimler, mantıksal uyuşmalar sebebiyle aklınızın gayet başında olduğunu düşünüyorum. Ekt çok ağır bir tedavi. Ben de zamanında cevap vermeyen depresyon tedavisi sonucu doktora gidip ekt istiyorum demiştim. "Sana ekt yapılmalı" diyen özel ya da devlet hastanesi olursa arkana bakma kaç demişti. 8 seansı nasıl kaldırdı bünyeniz. Neyse tavsiyem şu olur; bu davalar vs sizi daha kötü yapıyor. Alın başınızı başka bir yere taşının. Bir işe girin annenize muhtaç olmayın. Sakin bir hayat yaşayın sizi hiç tanımayan yeni bir ortamda.
Çok teşekkür ediyorum, yorumlarınız için. Akıl oynamadan başa gelmez derler ya, bu süreçte sağolsunlar bana aklımı oynattırmışlar yeni yeni başıma geliyor:) Size bunu diyen hekime gitmek isterdim. Çok doğru söylemiş. Benimde bünye kaldıramamış bence, bu korkunç tedavi(!) sürecini sorgulayamamışım bile. Davalar bitmeden şehri terk edemem, artık anlık yaşıyorum. NOW ters çevir WON. Anda kaldın kazandın mantığı çünkü hayat hiç benim planladığım gibi gitmedi.

Tam ülke gündemi gibi değil mi ama yok yok içinde:)
Keşke bu kadar teknik terim katmadan ve konuyla doğrudan alakası olmayan olayları eklemeden yazsaydınız. Daha çok kişi anlayabilir ve yardımcı olabilirdi. Tabiri caizse Hz. Adem'in doğumundan başlamışsınız asıl olaya gelene kadar insanın kafası karışıyor.

Atlaya atlaya olsa da okudum. Anladığım kadarıyla konu sahibinin annesiyle problemleri varmış. Aynı zamanda psikolojik sorunları da varmış. Adı geçen hastaneye tedavi için yatmış fakat yanlış tedavi uygulandığını iddia ediyor. Ve buna da annesinin sebep olduğunu söylüyor.
Hemen hemen doğru anlamışsınız ama iddia etmiyorum, kanıta dayalı belgelerle hastaneyi bu konuda uyardım. Psikolojik sorunlar mı diyeyim psikolojik zulme maruz kalmanın sonuçları mı diyeyim bilemiyorum. Çünkü ben hep psikolojimi korumak iyileştirmek için çabaladım 6 sene terapi gördüm toplamda. Ama işte birileri bozuyor gibi bir durum oldu altın vuruşu da hastane yapmış oldu.

Keşke bu kadar teknik terim katmadan ve konuyla doğrudan alakası olmayan olayları eklemeden yazsaydınız. Daha çok kişi anlayabilir ve yardımcı olabilirdi. Tabiri caizse Hz. Adem'in doğumundan başlamışsınız asıl olaya gelene kadar insanın kafası karışıyor.
Doğru söylüyorsunuz teşekkür ederim, burası iyi bir öğrenme platformu oldu benim için. Daha CİMER'e SABİM'e de yazacağım çünkü konuyu ama onun daha zamanı var. Yeni yeni kendime geliyorum. Günlerce kimseyle konuşmadan yatakda yatıyordum öyle düşünün bu gece iyi sosyalleşmiş oldum ve bu bana kendimi iyi hissettirdi.

Geçmiş olsun öncelikle , benim bir arkadaşım o hastaneye gitmişti tedavi için yüklü miktarda para da veriyordu, yanlış teşhis koymuşlardı ilaçlardan dolayı çok zayıfladı hastalığı ilerlemişti, nörolojik rahatsızlığı varmış aslında sonradan başka bir doktora götürdüler o kurtardı kızı şuan doğru tedaviyle stabil

Çok geçmiş olsun. Allah vicdanlı işini bilen hekimlerle karşılaştırsın.

Doğru söylüyorsunuz teşekkür ederim, burası iyi bir öğrenme platformu oldu benim için. Daha CİMER'e SABİM'e de yazacağım çünkü konuyu ama onun daha zamanı var. Yeni yeni kendime geliyorum. Günlerce kimseyle konuşmadan yatakda yatıyordum öyle düşünün bu gece iyi sosyalleşmiş oldum ve bu bana kendimi iyi hissettirdi.
Geçmiş olsun. Umarım hakkınızı alırsınız. Durumunuzda ihmali ya da yanlışı olanlar varsa da cezalarını çekerler.

Merhabalar. Eğer daha çok kişiye ulaşıp, belirtmek isterseniz ekşi sozluk'e de başlık açarak,yazmanızı tavsiye ederim..

Çok teşekkür ediyorum, yorumlarınız için. Akıl oynamadan başa gelmez derler ya, bu süreçte sağolsunlar bana aklımı oynattırmışlar yeni yeni başıma geliyor:) Size bunu diyen hekime gitmek isterdim. Çok doğru söylemiş. Benimde bünye kaldıramamış bence, bu korkunç tedavi(!) sürecini sorgulayamamışım bile. Davalar bitmeden şehri terk edemem, artık anlık yaşıyorum. NOW ters çevir WON. Anda kaldın kazandın mantığı çünkü hayat hiç benim planladığım gibi gitmedi.
Bu arada lütfen eklediğim dosyaya bakınız, kendisinin instagramına da yazdım ama sildi hemen EKT ile ilgili bilimsel çalışma önerimi :) Ben yazıyorum, onlar siliyor bakalım nereye evrilecek süreç çok merak ediyorum. Ama EKT uygulamayı yazabilmesi için önce bir psikiyatristin kendisi en az 1 haftada 3 seans olmak üzere ne demek olduğunu deneyimlemiş olmalı. Ben o zaman çok merak ediyorum işte EKT diye bir uygulama kalır mı diye?

Merhabalar. Eğer daha çok kişiye ulaşıp, belirtmek isterseniz ekşi sozluk'e de başlık açarak,yazmanızı tavsiye ederim..
Orda yazar değilim ama bir arkadaşım paylaşacak benim hikayemi. Orada nasıl yazmalıyım sizce?

Geçmiş olsun. Umarım hakkınızı alırsınız. Durumunuzda ihmali ya da yanlışı olanlar varsa da cezalarını çekerler.
Hakkımı alacağım öyle ya da böyle Allah'a sonsuz güveniyorum bu konuda. Öyle bir tabloki yapılan yanlışlar sınırlı sayıdaki doğruları da götürmüş durumda, mesela taburcu dosyamdan başka bir hastanın radyoloji raporu çıktı. Direk hasta hakları ihlali. Ama ilk gördüğümde sorgulamadım bile, Mehmet adında birine aşık olmuştum o hastanın da adı Mehmet'ti ne tevafuk dedim:) Bana bildiklerimi unutturan EKT, aşkı unutturamamıştı:)

Merhaba, hastaneyle davalık durumdayken burada ismini paylaşmamanızı tavsiye ederim. Haklıysanız da haksız duruma düşmeyin. Öfkeli olmanızı anlıyorum.

Anladığım kadarıyla depresyon geçirirken korkup annenize sığındınız. O da sizi hastaneye götürüp bir hikaye uydurdu, doktor sorgulamadan bu hikayeye inandı ve size yanlış bir teşhis koyup yanlış bir tedavi uyguladı. Ağır gelen bu yanlış tedavi sonucu durumunuz kötüleşti.

Annenizin amacı sizi akıl hastası gibi gösterip, vasiniz olmak mıydı? Davalık kısımları çok karışık anlatmışsınız anlayamadım. Ancak sizce sizin durumunuz da sadece depresyonla açıklanabilir mi? Bu Ekt dediğiniz tedaviden önce sadece depresyon geçiren biri miydiniz? Nasıl başınıza bunca darp, davalık olay falan geldi?

Kendi durumunuzu çok objektif değerlendiremiyor olabilirsiniz. Yangın kısmını biraz daha açar mısınız?

Geçmiş olsun öncelikle , benim bir arkadaşım o hastaneye gitmişti tedavi için yüklü miktarda para da veriyordu, yanlış teşhis koymuşlardı ilaçlardan dolayı çok zayıfladı hastalığı ilerlemişti, nörolojik rahatsızlığı varmış aslında sonradan başka bir doktora götürdüler o kurtardı kızı şuan doğru tedaviyle stabil
Arkadaşınız adına gerçekten çok üzüldüm, ama ne yazık ki şaşırmadım, tahmin edebiliyorum çok fazla mağdurun olduğunu o yüzden de burada bir farkındalık oluşturabilmek istedim. Bana sundukları hizmet öyle bir noktadaki yapılan yanlışlar, sınırlı sayıdaki doğruları da tamamen götürmüş durumda. Bu kadar büyük hatalar yapılabiliyorsa, çok uzun zamandır bir alt yapısı olduğu anlamına gelir. Arkadaşınız peki yasal hakkını aradı mı? Ya da hastaneyi yapılan yanlışla ilgili yakınları bilgilendirdi mi? Şu anda iyi olmasına da sevindim inşallah daha da iyi olur.

Bastan sona okudum yazdıklarınızı
Gerek psikolojik sorunlariniza gerekse yaşadığınız taciz ve istismara üzüldüm
Kolay bir surecten gecmemissiniz burada yapmanız gereken iyi bir psikolog ve psikiyatrist ile sizi guzel savunacak bir avukat bulmaniz.
Aldiginiz teshis ve uygulanan tedavi yanlis mi doğru mu buna uzmanlar karar verebilir.
Fakat annenizle kesinlikle iletisimi kesmeniz gerektiğini düşündüm çünkü cok etkileniyor ve tetikleniyorsunuz belli ki.

Merhaba, hastaneyle davalık durumdayken burada ismini paylaşmamanızı tavsiye ederim. Haklıysanız da haksız duruma düşmeyin. Öfkeli olmanızı anlıyorum.

Anladığım kadarıyla depresyon geçirirken korkup annenize sığındınız. O da sizi hastaneye götürüp bir hikaye uydurdu, doktor sorgulamadan bu hikayeye inandı ve size yanlış bir teşhis koyup yanlış bir tedavi uyguladı. Ağır gelen bu yanlış tedavi sonucu durumunuz kötüleşti.

Annenizin amacı sizi akıl hastası gibi gösterip, vasiniz olmak mıydı? Davalık kısımları çok karışık anlatmışsınız anlayamadım. Ancak sizce sizin durumunuz da sadece depresyonla açıklanabilir mi? Bu Ekt dediğiniz tedaviden önce sadece depresyon geçiren biri miydiniz? Nasıl başınıza bunca darp, davalık olay falan geldi?

Kendi durumunuzu çok objektif değerlendiremiyor olabilirsiniz. Yangın kısmını biraz daha açar mısınız?

Merhaba, nöbet ertesiyim dikkatimi sürdürmekte zorlanıyorum, eğer bir hayırsever bana özet geçebilirse konuyu, elimden geldiğince yorum yapabilirim, çünkü zannediyorum ki psikiyatri ile alakası olan bir konu, yani yorumlardan öyle anladım.
Depresyon hastasıyken annesinin anlattığı hikaye sonucu doktor hiç sorgulamadan duygu durum bozukluğu tanısı koymuş. Ağır ilaçlar ve Ekt denen bir tedavi uygulamış doktor ve durumu daha kötüleşmiş. Ancak sonradan fark etmiş bu durumu.

Annesinde MUNCHAUSEN BY PROXY SENDROMU diye bir şey olduğuna inanıyor. Kendisini hasta edip vasisi olmak istiyormuş sanırım. Anladığım kadarıyla böyle, hastaneyle de davalık olmuş.

Orda yazar değilim ama bir arkadaşım paylaşacak benim hikayemi. Orada nasıl yazmalıyım sizce?
Ben orada uzun yıllardır yazarım. İsterseniz tavsiye verebilirim bu konuda. Ayrıca meslektaşmisiz. P/SICK/YAT/RI SICK/T(ER)ÖRÜNÜN bu tarz kelimeleriniz biraz karışık gelebilir okurlara. Burdaki okurların da dediği gibi olay biraz kopuk kopuk anlatılmış gibi. Bence yazınızın en başına annesizin sizi çeşitli yönlerden zarara ugrattigini ve bu yazıyı bunun için yazdığınızda dair mini bir aciklama yazabilirsiniz. Konuyu bilmeyen biri ilk kez okuduğu "ne, ne oluyor, olay ne" diye birden kendini yoğun bir anlatım için bulabilir. Sanki konuyu bilen birine anlatır gibi yazmışsınız. Bunlari dikkate alarak yazmanızı tavsiye ederim. 🙏 Diğer mesajlarınızi da okuyacağım şimdi. Anlattiginiz olaylar gercekse çok üzüldüm sizin için.

Geçmiş olsun biraz daha yalın ifadelerle , konuyu şikayetinize odaklayıp , dikkat dağıtacak açıklamalarıda eklemeden bütün platformlarda hakkınızı arayın.

İntihar etme isteğinin bütün ruhunuzu sardığı bir hal olarak düşünün. Ve ben bunu 2 aylık tedavi sürecindeyken yaşadım yani doktorun bana verdiği ilaçları kullanırken, belki yanlış ilaçlar verdi onların etkisi oldu bilemiyorum ki. Basit bir problem aramıyorum kendimde o zaman yaşadığım bu kadar acıyı çok basite indirgemiş olur ve kendime çok büyük haksızlık etmiş olurum. Yok mahkemede inanın buranın hiçbir önemi olmaz. Ben birlikte bilinçlenelim istiyorum bu konularda, bir farkındalık oluşmasını istiyorum.
İntihar düşünceleri ilaç kullanımı sırasında artabiliyor. Doktorunuzun kendince en uygun ilaçları verdiğinden eminim ama özellikle depresyon için verilen ilaçların bünyeden bünyeye çok farklı etkileri oluyor. Annenizden hikayeyi dinleyerek kayda girmiş olması garip ama siz halihazırda nöbet içerisinde olduğunuz için böyle bi yol seçtiğini düşündüm okuyunca. Umarım dava süreciniz olumlu sonuçlanır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X