Sünnet 12 yaşındaki oğlum sünnet olmak istemiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah’ın yeryüzüne gönderdiği Kuran dışında üç kitabı daha vardır. Zebur (Hz Davuda gönderilen), İncil ve Tevrat.
En son iki kitap değiştirilince Allah Kuran’ı göndermiştir.
Diğer dinler de bozulmuş semavi dinlerdir. Şuan tek hak din İslamdır.
İslam bütünleştirici, en güzel ve en üst seviye olarak peygamberimizle yeryüzüne indi.
Ali imran süresi 85 ayette diğer dinleri kabul gorenlerin hüsrana ugrayacagi gecer. Bu ayettende anlaşılıyor ki bütün peygamberler islam ile geldi. Şayet başka din üzere olsalardı ahirette hüsrana uğramış olacaklardı ( ibni Abbas bu şekil tefsir etmistir). Ali imran 52. Ayetinin mealinin devamında Isa aleyhisselama inanan havariler diyor ki " ey isa sen şahit ol ki bizler muslumanlardaniz", demiyorlar ki biz hristiyanlardaniz. Aynı şekilde bir hadiste peygamber efendimiz mealen; " bütün peygamberler üvey kardeş gibidirler, dinleri bir İSLAM, şeriatları farklidir". Seriat yani hükümler, örneğin isa, musa peygamberlerin şeriatında 2 rekâttı namaz ve yalnızca ibadet edilen yerlerde kiliniyordu, ama peygamberimizin şeriatında 5 vakittir namaz, yeryüzü tahir kılınmıştır, her yerde kılınabilir ( necis yerler haric). Zebur da tevrat da incil de dini islam olan peygamberlere indi ve uydurma din mensup olan hıristiyanlar, yahudiler tarafından tahrif edildi. Islamdan başka hak din olduğunu iddia etmek küfürdür, çünkü burada ayetleri yani Allah'i yalanlama vardır.

Neden istismar olsun? Bebekleri de istismar mi ediyoruz sünnet ederken? O çocuk büyük ihtimalle sadece acı çekeceğini bildiği için sünnet olmak istemiyor. Nasıl ne şekilde sünnet ederler bayıltırlar mı ikna mı ederler bilemem ama bir şekilde yapmaları gerekecek onun sağlığı için. Anlamaya başladıktan sonra zaten ne saçma bir korkuymuş diyecek. Sağlık açısından, cinsel sağlık açısından, erkeklerle aralarındaki muhabbetler vs.
Size de ne diyeyim konu sahibi. 12 yaşına kadar bekletmek de nedir Allah aşkına? O çocuğu bayıltıp sünnet ederseniz sizle arasında olan güven bağı çok zedelenecek. Tabii başka yolu nedir ben bilemiyorum. Belki doktorla konuşturabilirsiniz, anesteziyle yapıyorlarsa acımayacağını, ayrıca kendi sağlığı için de neler olabileceğini doktor kendisi anlatsın. Ertelenir ertelenir de 12 sene erteleyeni ilk defa gördüm.
Arkadaslar herkesin hayatı öyle tozpembe değil benim burada açıklamak istemediğim özel sebeplerim vardı kimse bilmeden ben haksız yere elestirmesin lütfen çünkü bazı zor süreçler yaşadık aile olarak benim burada ilk konumdu bu ama herkes sadece beni elestirmekle yetindi bende biliyorum 12 yaşına kadar sünnet beklenmemeli ben yardımınız olur diye yazdım beni burada eleştirin diye değil.

Merhaba.Ilk once oglunuz sunnetin nasil birsey oldugunu bilmjyor ola bilir. Yani ucunu kesicem derken akilkarina baska seyler gele bilir. Siz ona sunneti anlatmazdan once bir musluman erkeyi icin sart oldugunu, arkadaslarinin da hepsinin sunnet olsugunu soyleyin. Hicbir aci duymayacagini, uyuyacagini anlatin. Sunnet olmazsa bir sira cinsel hastaliklari olacagi da tibbi bir gercekdir. Şakasina sunnetsiz erkeye hic bir baba kizini vermez diye de ekleyin))ama sizin hatanjz bu sonuçta. Korkmasi çok normal. Anlayisla karşilayin. Ama psikolojisini bozmayin aman
güzel yorumunuz için teşekkür ederim mantıklı ve çözüm içeriyor.

Merhaba arkadaşlar benim 12 yaşında bir oğlum var bu yaz sünnet olmaya bir türlü ikna edemedik ne zaman konuşsak bu konuya ters cevaplar veriyor bu konuda önerileriniz nedir sizce ne yapmalıyım?
Valla içimden geçenleri herkes söylemiş tekrar etmicem ama bence bi pedegog a götürün çünkü bu konuda ikna edebileceğinizi sanmıyorum . Çocuk çok haklı. Bi uzmandan yardım almak hem çocuğunuza hem size iyi gelir

yaptırmayın,iyice büyüdüğünde kendi rizası ile yaptırmak isterse yaptırır,tüm dini kurallara uyuyorda bir sünnetmi eksiği kaldı tam 12 yaşında bir ergenin?baştan bu kadar geç kalınması yanlış tam bir travma yaşatırsınız evladınıza eğer habersiz oldu bitti yaparsanız.
uzmandan yardım alın diyeceğim ama bu yaşa kadar beklediğinize göre o tarz bir yardım alacak durumunuzda yoktur.Allah çocuğun yardımcısı olsun...

Merhaba arkadaşlar benim 12 yaşında bir oğlum var bu yaz sünnet olmaya bir türlü ikna edemedik ne zaman konuşsak bu konuya ters cevaplar veriyor bu konuda önerileriniz nedir sizce ne yapmalıyım?
Psikolog eşliğinde konuşulup dr ile birlikte ikna ettirilmeli. 12 yaş orta 1 ve gençliğe adım atmış çoktan, ayıp kaçmazsa tüylenme vs de yaşıyordur utanıyordur. Doktoru konuşup ikna edecek başka türlü olmaz.

Düğün falan mı yapacaksınız anlayamadım ne engel olur 12 yaşa kadar???? Neyse Allah yardımcınız olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X