12 yıldır aynı rüyayı görüyorum

Ben de hep ev olarak lise döneminde yaşadığımız evi görürüm. Aslında doğalgazlı evden o eve geçmiştik. Sobalı ve eski bir evdi. Tek iyi yanı güneş alırdı ve genişti. Onun dışında temizlik kendini belki etmezdi. Kapılar eskiydi camlar alüminyumdu. Apartmanda soba olayı ise çok zordu balkonda tutardik. Yine de lise ve üniversite dönemim o evde geçtiği için sanırım ne zaman ev görsem o evi görürüm. Çok mutlu değildik aslında ama herhalde insanın hayatında en çok yer eden dönem lise ve üniversite gibi. Evlilik öncesi o zamanlar güzel demekki akılda o kalıyor

Geçmişe, mutlu anlara özlemden kaynaklanıyor. Ben de gördüğüm tüm rüyaları büyüdüğüm evde hala yaşıyormuşum gibi görüyorum.

12 yıl oldu evleneli,ailemden uzak bi yere evlendim, hayatımda çok çok büyük değişiklikler oldu,herkesin kaldıramayacağı yükler, imtihanlar ,hem evlilik,hem aile ile ilgili ve tamamen çevrem değişti,annemi kaybettim v,s ama ayda veya 2 ayda bir hep aynı rüyayı görüyorum,eski bi erkek arkadaşım vardı, erkek arkadaş gibi bile değil yani daha çocuktum lise zamanları gibi diyelim,bizim orda bi yere gitmiştik bi merdivenlerde oturmuştuk ,sanırım akşam saati yaklaşıyor gibiydi vakit, önü manzara tüm şehir ayaklarının altında, bilmiyorum o günleri mi özlüyorum,ya da çok bi veda edemeden ayrıldık onu mu kalıyor aklımda hiç bilmiyorum inanın,ama hep oraya gitmeye çalışıyorum,yanımdaki kişiler olaylar değişiyor ama ben hep orada olmak istiyorum,yolu bulmaya çalışıyorum v,s uykudan uyanınca hüzünleniyorum gidemedim diye mesela,hatta eşime anlattım olayı değil de rüyamda gördüm memlekete gidince orayı bulalım dedim,sizce niye oluyor bunu yaşıyorum,takıntı halini aldı bnde bu durum cevaplarınız kıymetli benim için
Bende acayip rüyalar görürüm hatta bazen görmek istediklerimi(uzaya gitmek vs..) beynine kodların 2 yada 3 günün sonunda o rüyayı görürüm,çok güzel bir ruyaysa uyansamda geri yatıp rüyama devam ederim,bilinç altinizla ilgili mesela dün oğlum ruyasinda korkunca şeyler görmüş bana anlattı nasıl beynimde kalmışsa gece rüyamda rahibeydim 🤦 şeytan cikariyoduk birinden ayy hala tüylerim dikenleniyor o kişi döndü bana baktı tam elimi ısıtacak eşime rüyamda bagiriyorum ama sesim boğuk cikmiyo sonra kendime salak ruyadasin uyan dedim de gözlerimi açtım ama hala etkisindeyim😱

Freud ne diyordu: Rüyalar bilinçaltındaki gizli arzuların ifadesidir. Hatta bununla ilgili rüya tabiri kitabı vardır. Okuyabilirsiniz. 😉

O denemde yaşadığınız herhangi bir travmadan dolayıdır. Bilinç altınıza yerleşmiş. Muhtemelen görmeye de devam edeceksiniz. Özelikle kış aylarında.

X