Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 13 aylık bebegimin kilosu

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

annekurban

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2022
4
0
37
Hanımlar hayırlı günler bebeğim 13 aylık doğum kilosu 1.800 boyu 42 olarak doğdu.Şu anda 8 kiloyuz boyumuz ise 77 sizcede doğum kilosunu düşününce gelişimi çokta kötü değil demi birde çook hareketli bebeğinin kilosu az olan anneler var mı sanki sadece benim bu durumda hamdolsun sağlıklı ama anne olunca herşeylerinin çok daha iyi olmasını bekliyoruz.

sizin durumunuzda değilim yani 3 kilo 50 cm doğdu, sizin prematüre oldu sanırım. Şuan kızım 12 aylık 9buçuk kilo, prematüre bir bebeğe göre bence gayet iyi
Öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ediyorum 37 haftalık doğdu ama 1800 idi doğum kilosunu düşününce sizin dediğiniz gibi normal ama doktor kilosu az olmamalı diyip duruyo

Öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ediyorum 37 haftalık doğdu ama 1800 idi doğum kilosunu düşününce sizin dediğiniz gibi normal ama doktor kilosu az olmamalı diyip duruyo
Yani çocuğun bir hastalığı yoksa sıkıntı etmeyin ilk kızımda hep zayıf olarak büyüdü ikinciside zayıf büyüyor ama maşallah bağışıklıkları kuvvetli. O yüzden kiloya hiç takılmadım. Bebeğinizin kendi yemesine izin verirseniz belki o şekilde kabul eder yemesi artar. Heryer kirlenecek kıracak dökecek ama siz verin öyle öyle öğrenecek

Yani çocuğun bir hastalığı yoksa sıkıntı etmeyin ilk kızımda hep zayıf olarak büyüdü ikinciside zayıf büyüyor ama maşallah bağışıklıkları kuvvetli. O yüzden kiloya hiç takılmadım. Bebeğinizin kendi yemesine izin verirseniz belki o şekilde kabul eder yemesi artar. Heryer kirlenecek kıracak dökecek ama siz verin öyle öyle öğrenecek
Haklısınız bu arada doktor önerisiyle fortini mama başladık kilo almaya başladı hamdolsun

X