Bebek Beslenmesi 13 aylık bebeklerin gerçekçi yemek menüsü nedir Allah aşkına!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

naos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2012
3
0
arkadaşlar benim kızım 13 aylık.yemek problemi bence yok ama bu internette dolaşan porsiyon porsiyon tarifler nedir Allah aşkına.acaba eksik mi besleniyor kızım.
kahvaltıda;normal peynir,labne peyniri,azıcık bal,reçel azıcık yine,yumurta mutlaka hergün bitane,bir küçük bardak taze meyve suyu ki 3-4 çeşit meyve suyu sıkıyorum.
11 gibi uyuyo uyandığında 2 tatlı kaşığı pekmez ve meyve veriyorum.saat 3 gibi süt içiyo bi çay bardağı.saat 4-5 gibi sebze yemeği yediriyorum,çorba falan oluyo bazan
tabi yemekleri hep karşık oluyo.saat yedi gibi bir kase yoğurt yer.akşam 9 gibide bi kase kadar muhallebi yer.şimdi bu çocuk eksikmi besleniyor ben anlamadım.internette dolaşan bu
porsiyon porsiyon tarifler ne kadar gerçekçi:KK43:

arkadaşlar benim kızım 13 aylık.yemek problemi bence yok ama bu internette dolaşan porsiyon porsiyon tarifler nedir Allah aşkına.acaba eksik mi besleniyor kızım.
kahvaltıda;normal peynir,labne peyniri,azıcık bal,reçel azıcık yine,yumurta mutlaka hergün bitane,bir küçük bardak taze meyve suyu ki 3-4 çeşit meyve suyu sıkıyorum.
11 gibi uyuyo uyandığında 2 tatlı kaşığı pekmez ve meyve veriyorum.saat 3 gibi süt içiyo bi çay bardağı.saat 4-5 gibi sebze yemeği yediriyorum,çorba falan oluyo bazan
tabi yemekleri hep karşık oluyo.saat yedi gibi bir kase yoğurt yer.akşam 9 gibide bi kase kadar muhallebi yer.şimdi bu çocuk eksikmi besleniyor ben anlamadım.internette dolaşan bu
porsiyon porsiyon tarifler ne kadar gerçekçi:KK43:

amaaaaaannnnnnnnnnnn o internetteki porsiyonları yapmaya kalksan mutfaktan çıkamazsın kıs:KK1:
1 yaşından sonra çocuk herşeyi yiyebilir bir kısıtlama falan yok kendin ne yiyosan ona da verebilirsin
belki sebze yemeğini saat 4 e kadar bırakmasan iyi olur gibi geldi bana biraz daha erken versen
kahvaltısınıayrı ayrı mı yiyo yoksa cicibebeyle falan ezip de karışık mı veriyosun

benimde 13 aylık oğlum var mesela bugünkü menüsünü yazayım sana
sabah 9.30 kahvaltı(patatesli yumurta beyaz peynir zeytin bal ve 120 cc devam sütü)
öğle yemeğinde bugün 1 kase mercimek çorbası içti saat 12.30
uykudan sonra 1 kase 4 çeşit meyve ve 1 kase yoğurt yedi 16.30
akşam yemeğinde yarım levrek buğulama ve yanında haşlanmış havuç yedi 19.00
yatmadan önce 210 cc devam sütü içiyor genelde 22.30-23.00
gece deliksiz uyuyoruz sabah 9 gibi uyanıyoruz mutlaka balık et sebze yemekleriyle ve çorbasıyla öğünlerini dengelemeye çalışıyorum bazen meyvenin yanında bazense yemeğin yanında yoğurt veriyorum 1 gün süt 1 gün meyve suyu içiyor
bence porsiyonlara takılma gelişimi sağlıklıysa ve yemesi iyiyse boşver sadece farklı yemek tarifleri için sitelere bakabilirsin

X