1300 telaaa gelen doğalgaz faturam. İmdaaattt !!!

Kombi mi ısı pay ölçer mi?

378 geldi bana bütün petekler açık 😂 biraz daha delir 😂😂😂
Defol :KK70: kıazlar kudişe şaka yapıyorum. Hemen raporlamayın jdjdjd
Zaten raporlanınca ve banlanınca daha çok üşüyorum yalnızlıktan 😔 hxhshsh
Allah belanı vermesin, ölücü seni :KK70: donanımhaberw kayıt olsana sen djjdjd

Güzel arkadaşım fatura itirazı yapıp sayaç kontrolü istemelisin bence. Bize bu ay 1200 geldi ama hem ev 3 katlı hem de tüm petekler açık. Sana böyle bir fatura gelmesi çok saçma. Komşulara da sor bence
Yan komşum kar gelse yakmaz :KK70: evde cidden montla oturuyor.
Alt komşum arap ve sonuna kadar açıyor. Hol sayesinde sıcacık. Hemen bi baktırıcam. Kocam tüm katı mı ödemeye kalktı napptı anlamadım.

Merabaynn .
Evet başlıkta da okuduğunuz gibi 1300₺ gelen bir faturadan bahsedeceğim. Hatta 3-5 sayfa yazabilirim.
İstanbulda epey yüksek bir binada oturuyoruz. Adına residance diyorlar :KK70: Olmaz olsun cidden. Tutarken ay çok güzel, gökyüzüne ne güzel yakınız, geceleri perdeleri açar yıldızları seyrederiz diye tuttuk. Sonuç; hiç izleyemedik. Ama o kayan yıldızların nereye şeee yaptığı belli oldu hdjdjdj
1300₺ Şoku ile evde şu an kaloriferler kapalı ve ben askılı ile duruyorum. Öyle bir yangın geldi kiiii.
Hayır bir de anlamadığım 2 oda yakıyorum hatta gündüzleri yatak odasını kapatıyorum, sadece oturma odam açık oluyor.
Apartmanda da herkes yaktığı için evin içi sıcacık oluyor.
Sabah kapatıp, akşam açtığım bir kalorifer nasıl olurda 1300₺ faturaya sebep olur. Üstelik 35-40 arasında falan yakıyorum.
Kızımı kat kay giydirip, penguen gibi mi yürütsem acaba? Yazık günah gerçekten…
Ya da kocamın hemen çıkılık yapıp, konuyu sexe bağlamasına mı sinir olsam ? :KK70: ısınmak için taktiği belli hxhdjd
Ay nolur birileri yazsın bize 1301 ₺ geldi diye de rahatlıyım jdjdjjd
Tüm evi yakanlara ne kadar geliyor diye düşünüyorum sabahtan beri . Bir foruma girdim dona.. diye başlayan :KK70:
İnanılmaz pinti insanların birleştiği, hohlayarak ısınan tipler var. Öyle tipler bana yazmasın hxhsjd survivor hayatı yaşamak istemiyorum. Ama hadi bir birimize alev, ateş atalım 🔥
Mahalleyi mi ısıttınız bacım 1300 ne 2 odada:S
Yanlıslık mı var acaba:S

evi sabah kapatır akşam açarsan ısıtmaya çalışmak için daha çok yakarsın evde kapılar açık olan tüm odanın peteklerini sabit bir şekilde yak hem daha az üşür hemde faturayı düşürürsün rezidans olduğuna göre termostatik valf vardır her petekte bunların çalışma mantığı aç kapa şeklinde değil
Valla o işi pek anlamıyorum. Ama salonumda kapı yok, o da çok sıkıntı oluyor 😬

e yani başka ne olabılır bi iş var😂 bızde aynı yakıyoruz hemen hemen bukadar hiç görmedim , yani düşük ısıda atıyorum 45 te yakıyorum gunduz gece de kapatıyorum . 2 oda yakıyorum , 1000lerde filan görmedim hıçç . nebılıyım bırıkmış borç filan olmasın. bı komşulara da sorun bence, normal bıfatura degıl
Yeminle şimdi aklıma geldi. Benim kocam aşırı boşlar fatura falan :KK70: dur ben bi buna bakayım. Acaba 2 aylık falan mı ? Bu adamı bi gün öldürücem ama ne zaman bilmiyorum 😂

Kıaz siz niye geldiniz konuma :KK70:
Ne yazdım okumadın mı ? 1301 ₺ gelen yazsın dedim cjjdjdj

Ne işin var İstanbul'da ?
İzmir'e gel diye yazdım :KK70:
Yavrum bizim kombi hep açık 50-55 arasında, evin içindeki termostattan düşüp yükseltiyoruz.

Ama altta dükkan, üstte oturanlar var ondan hep sıcak oluyor.

Defol :KK70: kıazlar kudişe şaka yapıyorum. Hemen raporlamayın jdjdjd
Zaten raporlanınca ve banlanınca daha çok üşüyorum yalnızlıktan 😔 hxhshsh
Allah belanı vermesin, ölücü seni :KK70: donanımhaberw kayıt olsana sen djjdjd
Sus sus şimdi ısı pay ölçerli merkezi sistem olan bi binaya geçecez, korkuyorum zaten 😂 kombinin dilinden anlıyordum bu meretten hiç anlamıyorum.

Ama mantıken merkezi sistemde daha az fatura gelmesi lazım. Sizin pay ölçer arıza vermiş olabilir mi?

Ben de 2 odayı yakıyorum aynı şekilde yatak odasını çoğu zaman kapatıyorum, geçen ay böyle sadece 1 haftalık fatura 250 tl geldi. Bakalım bu ay ben de 1000 lere hazır olayım o zaman.
Sorun sadece 2 odayı yakmakta falan mı yani öyleyse söyleyin hepsini ateşe vereyim hemen 😬
Gel knk :KK70:
Tüm ölücüler geldi konuya hxhshhs
Ha şöyle 1000li rakamları görelim.
Galiba cidden ondan fazla geliyor.

Valla o işi pek anlamıyorum. Ama salonumda kapı yok, o da çok sıkıntı oluyor 😬
sürekli kapatıp açmak işte enerji tasarrufunu önlüyor o petekler ısınana kadar daha çok yakıyor açık olan her yeri 35 de tut peteklere dokunma
yine de çok yüksek bence itiraz et merkezi ısıtma mı? yoksa kalorifer mi

Ne işin var İstanbul'da ?
İzmir'e gel diye yazdım :KK70:
Yavrum bizim kombi hep açık 50-55 arasında, evin içindeki termostattan düşüp yükseltiyoruz.

Ama altta dükkan, üstte oturanlar var ondan hep sıcak oluyor.
Olur hemen geleyim. Ama korkuyorum Müge Anlıya çıkarda beni ararlar diye :KK70: o zaman senin başına da bela olurum hdjdjd

sürekli kapatıp açmak işte enerji tasarrufunu önlüyor o petekler ısınana kadar daha çok yakıyor açık olan her yeri 35 de tut peteklere dokunma
yine de çok yüksek bence itiraz et merkezi ısıtma mı? yoksa kalorifer mi
Yani pay ölçer sistem var :KK70: soruna yanıt olur inş jdjd

Ben de 2 odayı yakıyorum aynı şekilde yatak odasını çoğu zaman kapatıyorum, geçen ay böyle sadece 1 haftalık fatura 250 tl geldi. Bakalım bu ay ben de 1000 lere hazır olayım o zaman.
Sorun sadece 2 odayı yakmakta falan mı yani öyleyse söyleyin hepsini ateşe vereyim hemen 😬
Muhtemelen. Üst komşum tek oda yakıyor hemen hemen aynı faturayı ödüyoruz.

Sus sus şimdi ısı pay ölçerli merkezi sistem olan bi binaya geçecez, korkuyorum zaten 😂 kombinin dilinden anlıyordum bu meretten hiç anlamıyorum.

Ama mantıken merkezi sistemde daha az fatura gelmesi lazım. Sizin pay ölçer arıza vermiş olabilir mi?
Bu siteden her şeyi beklerim :KK70:
Hata da verir, bişilerde olur.
Of ulan ne işim var böyle bir yerde 😔 Sakın böyle bir yere taşınma :KK70: biz çok banlanıyoruz. Üşürsün guzum :KK70:

X