1300 telaaa gelen doğalgaz faturam. İmdaaattt !!!

Eşim 2000 üstü bekliyor bu ay. Henüz gelmedi. 😀😀😀Sinirlerim yerlerde saçma saçma gülüyorum. 😀😀 Bir de biz ısınamadan bekliyoruz bu parayı.1300e ısındıysanız tamam. 😀😀
Yakında Escobar gibi para yakıcaz :KK70:
Eşin bekliyormuş iyi benimki sürekli cinsellik eksik olduğundan üşüyoruz diyor hdjdjhd pff

Bu siteden her şeyi beklerim :KK70:
Hata da verir, bişilerde olur.
Of ulan ne işim var böyle bir yerde 😔 Sakın böyle bir yere taşınma :KK70: biz çok banlanıyoruz. Üşürsün guzum :KK70:
Aldım artık, mecbur taşıncam 😂

Siz faturaları okuyan firmayla da bir görüşün. Uzaktan okudukları için hata olabiliyormuş arada. Deli gibi sistemi anlamaya çalışıyorum, sürekli okuyorum bu ara.

Yani pay ölçer sistem var :KK70: soruna yanıt olur inş jdjd
oo o zmaan az yaktığınız için ceza almış olabilir misibniz?

Şöyle bir durum var merkezi ısıtma sistemlerinde eğer gerekli kcal yakılmadıysa ortalama fiyat üzerinden sizin de o tutarı ödemenizi sağlarlar

merkezi sistemde boşu boşuna kapatıyorsun o petekleri canım açıp kapatma bu işin içinde olan biri olarak söylüyorum ev buz gibi olur ısınamazsınız
bu arada fiyat çok yüksek geçen ay yakılan enerji /para oranını bu aya oranlayın ya ceza var ya da yönetim sizi öpüyor

En düşükte yandı
Peteği elledigin zaman ılıktı

650 ₺ geldi

Yüksek binada oturuyorum, en üst kat

Ev dublex ama üst kat petekleri kapalı

Peteği elledigin zaman elin bile ısınmıyor yani, ılık öyle düşünün 😀
Bebek olduktan sonra Loading… :KK70:

Aldım artık, mecbur taşıncam 😂

Siz faturaları okuyan firmayla da bir görüşün. Uzaktan okudukları için hata olabiliyormuş arada. Deli gibi sistemi anlamaya çalışıyorum, sürekli okuyorum bu ara.
Sen o donanımdasın dimi :KK70:
Adam şey yazmış, avm gidiyoruz sabahları . Hxjsjdjjdhd Allah belanı hxhshdhhdhs

Hahsvausbhw yok kıazzz. Residance adı batsın. Ne işim vardı acaba ? Aidata da zam gelmiş. Artık en iyi montla gezeyim 😔Moncler mont xhehhd of Calci dur kıaz moralim bozuk.😂
Az daha yazarsan aynı yerde oturduğumuzu düşünmeye başlayacam
Yüksek yüksek katlarda yüksek yüksek faturalar
Kuş bile uçup cama konmaya üşeniyor🙈
Yaksam da yakmasam da çok geliyor
Hele elektrik akşama kadar tek başımayım kendimi şarja taksam bu kadar gelir🥺

Boşver zevk almaya bak🤪

Az daha yazarsan aynı yerde oturduğumuzu düşünmeye başlayacam
Yüksek yüksek katlarda yüksek yüksek faturalar
Kuş bile uçup cama konmaya üşeniyor🙈
Yaksam da yakmasam da çok geliyor
Hele elektrik akşama kadar tek başımayım kendimi şarja taksam bu kadar gelir🥺

Boşver zevk almaya bak🤪
Aynen kuş yok :KK70: gelen kuşta mıçmaya geliyor :KK70:
Balkona çiçek aldım , çiçek açmadı:KK70: öyle bir yer.
Elektrik 100 gelmiş, su 80 :KK70: onlar normal ama bu anormal :KK70:
Doğru diyorsun yakıcem ulen tüm evi :KK70:

Bir de bizim merkezi sistem. Komşum benim 1 haftalık faturamdan daha az aylık ödedi. Şimdi peteklerin hepsini açıp kapıları sonuna kadar açmalı mıyım yani ters tepmesin bu iş :KK70:
İşte merkezi sistem olayına yabancıyım. Onun hinliğini seneye çözecem inşallah 😂

Ama kombide bizim bütün petekler açık, kombi 70 derecede termostat 22.5’ta 378 geldi işte geçen ay. Ben 500’ü görürüz demiştim. Üst komşuya da 345 gelmiş.

Isı pay ölçerin çalışma mantığı petek ısısından oda ısısını çıkarmaya dayanıyor. Petek sıcak oda soğuksa aradaki fark yüksek olduğundan fatura yükseliyor. Benim uzun araştırmalar sonucu anladığım bu 😂 O yüzden sürekli evi belli ısıda tutmak daha mantıklı bence.

Merabaynn .
Evet başlıkta da okuduğunuz gibi 1300₺ gelen bir faturadan bahsedeceğim. Hatta 3-5 sayfa yazabilirim.
İstanbulda epey yüksek bir binada oturuyoruz. Adına residance diyorlar :KK70: Olmaz olsun cidden. Tutarken ay çok güzel, gökyüzüne ne güzel yakınız, geceleri perdeleri açar yıldızları seyrederiz diye tuttuk. Sonuç; hiç izleyemedik. Ama o kayan yıldızların nereye şeee yaptığı belli oldu hdjdjdj
1300₺ Şoku ile evde şu an kaloriferler kapalı ve ben askılı ile duruyorum. Öyle bir yangın geldi kiiii.
Hayır bir de anlamadığım 2 oda yakıyorum hatta gündüzleri yatak odasını kapatıyorum, sadece oturma odam açık oluyor.
Apartmanda da herkes yaktığı için evin içi sıcacık oluyor.
Sabah kapatıp, akşam açtığım bir kalorifer nasıl olurda 1300₺ faturaya sebep olur. Üstelik 35-40 arasında falan yakıyorum.
Kızımı kat kay giydirip, penguen gibi mi yürütsem acaba? Yazık günah gerçekten…
Ya da kocamın hemen çıkılık yapıp, konuyu sexe bağlamasına mı sinir olsam ? :KK70: ısınmak için taktiği belli hxhdjd
Ay nolur birileri yazsın bize 1301 ₺ geldi diye de rahatlıyım jdjdjjd
Tüm evi yakanlara ne kadar geliyor diye düşünüyorum sabahtan beri . Bir foruma girdim dona.. diye başlayan :KK70:
İnanılmaz pinti insanların birleştiği, hohlayarak ısınan tipler var. Öyle tipler bana yazmasın hxhsjd survivor hayatı yaşamak istemiyorum. Ama hadi bir birimize alev, ateş atalım 🔥
Ara katta oturuyorum 3 daire var ortadayim yani evim normalde sıcak olur sadece şu kar yağdığı zamanda 5 gün açtım doğalgazı 270 tl gelmiş 50 tl gelen faturam

Sıcağa alıştırmamayı dusunuyorum :KK53:
-20 derecede uyuyan bebekler var :KK70:
Bende kızımı öyle deli gibi giydirmiyorum ama hasta olur diye de korkuyorum. Özel hastaneye gitsen 2000₺ ve bir de çocuğun o halini görmek var.
Annelik değişik bişi :KK70:

X