Gebeliğe Hazırlık 13’nde ÇATLATMA İĞNESİ OLANLAR?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İğnemi geçen hafta çarşamba 00.00 da yapmıştım bende de pko var sol da 21 mm idi yumurtam. İlk 2 gün sadece kasık ağrısı olmuştu ama son 2 gündür göğüs uçlarımda ağrı aşırı hassasiyet var aşırı bir akıntım var. Üst bacak iç kısmım da ağrı oldu gece uyuyamadım. Bunlar ilacın yan etkisiyse niye 5-6 gün sonra çıkıyor değilse ne oluyor diye düşünmekten kafayı yiyeceğim sizde de oldu mu bu sıkıntılar??
14 gün sonra test öneriyorlar, vücut iğnenin etkisini anca atıyormuş. Şimdi bi test yapsan pozitif çıkabilirsin ama yalancı pozitif deniyor onada sanırım. Ben 14 15 gün bekledim öyle yaptım. Hatta direk 14 gün sonra kan testi yaptırın mümkünse. Varsa direk çıkıyor 🙏🏼

14 gün sonra test öneriyorlar, vücut iğnenin etkisini anca atıyormuş. Şimdi bi test yapsan pozitif çıkabilirsin ama yalancı pozitif deniyor onada sanırım. Ben 14 15 gün bekledim öyle yaptım. Hatta direk 14 gün sonra kan testi yaptırın mümkünse. Varsa direk çıkıyor 🙏🏼
Hayır test yapmayı suan düsünmüyordum bekleyeceğim tarihi sadece bu etkiler yaşayan var mı diye merak ettim

İştahım açıldı valla ya, çok korkuyorum bu belirtiler iğneye bağlıdır diye umutsuzluğa kapılıyorum
Benimde öyleydi sonra kayboldu, regli olacakmışım gibi ağrılarım oluyodu hatta bekliyodum ben regliyi. Test yaptım evde dedim şimdi boşuna kan vermiyim, benimde umudum yoktu ne yalan diyim. Hep kafamı işime verdim. Mümkünse kafanı başka bir işe ver. Seni çook iyi anlıyorum. Benim doktorumun dediği gibi bu çatlatma iğnesi tedavisi çoklu denenebilinir. Bu olmazsa sonra olur. Stres yapma sakın.

Benimde öyleydi sonra kayboldu, regli olacakmışım gibi ağrılarım oluyodu hatta bekliyodum ben regliyi. Test yaptım evde dedim şimdi boşuna kan vermiyim, benimde umudum yoktu ne yalan diyim. Hep kafamı işime verdim. Mümkünse kafanı başka bir işe ver. Seni çook iyi anlıyorum. Benim doktorumun dediği gibi bu çatlatma iğnesi tedavisi çoklu denenebilinir. Bu olmazsa sonra olur. Stres yapma sakın.
Canım benim Allah razı olsun, su süreçte insan konuşacak danışacak birilerini arıyor gerçekten bende burdan çıkamıyorum acaba benim gibi sunuda yaşayan oldu mu öyle oldu mu böyle oldu mu diye😞
Rabbim evladına ve sana uzun sağlıklı ömürler versin 🙏🏻🤍
Sen kaçıncı gün yapmıştın testi?

Canım benim Allah razı olsun, su süreçte insan konuşacak danışacak birilerini arıyor gerçekten bende burdan çıkamıyorum acaba benim gibi sunuda yaşayan oldu mu öyle oldu mu böyle oldu mu diye😞
Rabbim evladına ve sana uzun sağlıklı ömürler versin 🙏🏻🤍
Sen kaçıncı gün yapmıştın testi?
Amin canım hepimize inşallah 🙏🏼
30 unde ekim de çatlatma iğnesi oldum 13 kasımda evde test yaptım silik çıktı, sonra 14 ün de yine evde yaptım biraz daha belirli oldu gidip hemen kan verdim. Değerde çıktı zaten. Sonra 3 gün sonra tekrar kan verdim artış varmı diye, doktor dedi telefondan konuşmuştuk, düzenli artmıştı :) Sende bu süreçten geçiceksin eminim 💜

30 unde ekim de çatlatma iğnesi oldum 13 kasımda evde test yaptım silik çıktı, sonra 14 ün de yine evde yaptım biraz daha belirli oldu gidip hemen kan verdim. Değerde çıktı zaten. Sonra 3 gün sonra tekrar kan verdim artış varmı diye, doktor dedi telefondan konuşmuştuk, düzenli artmıştı :) Sende bu süreçten geçiceksin eminim 💜
Ay ne güzel rabbim nasip etmiş sanaa 🙏🏻
Senin adına şükrettim rabbim sağlıklı bir şekilde kavuştursun evladınla seni🙏🏻🌸
Kızma ama bende biraz önce test yaptım sadece iğnenin etkisi geçmiş mi görmek için bir de hiç çift çizgi görmediğim için o anı yaşamak istedim çok çok silik çıktı 1 hafta da geçiyor iğnenin etkisi demek ki 3 gün sonra tekrar yapmayı düşünüyorum 10. Gün olmuş olacak öyle öyle takip edeceğim🤭🥳

Ay ne güzel rabbim nasip etmiş sanaa 🙏🏻
Senin adına şükrettim rabbim sağlıklı bir şekilde kavuştursun evladınla seni🙏🏻🌸
Kızma ama bende biraz önce test yaptım sadece iğnenin etkisi geçmiş mi görmek için bir de hiç çift çizgi görmediğim için o anı yaşamak istedim çok çok silik çıktı 1 hafta da geçiyor iğnenin etkisi demek ki 3 gün sonra tekrar yapmayı düşünüyorum 10. Gün olmuş olacak öyle öyle takip edeceğim🤭🥳

Canım benim güzel haberlerini bekliyorum birlikte kavuşucaz inşallah 🙏🏼

😂 Dayanamıyor insan dimi? Seni okadar iyi anlıyorumkiiii Her gün yap istersen valla öyle yapanda var, öyle anlıyorlar ilacın etkisinin geçip geçmediğini 😅 Ben cesaret edemedim valla 😂🤭

Canım benim güzel haberlerini bekliyorum birlikte kavuşucaz inşallah 🙏🏼

😂 Dayanamıyor insan dimi? Seni okadar iyi anlıyorumkiiii Her gün yap istersen valla öyle yapanda var, öyle anlıyorlar ilacın etkisinin geçip geçmediğini 😅 Ben cesaret edemedim valla 😂🤭
Hem dayanamıyor hemde hiç çift çizgi görmediği için merak ediyor ahahahahha ağlanacak Halime gülüyorum suan😂😂
Bende iğnenin etkileri 5. Günden sonra çıktı ya insan bir umut işte bekliyor bugünde alt karnımda bir sıcaklık vardı tatlı bir ağrı sızı gibi ve belim ağrıyor bekliyoruz nasip :)

Yani sormadım ben neden diye ama sanırım biz sperm sayımı yaptırmıştık, ona dayanarak bunu dedi. Sonuçları iyiydi, normal şekildede tutabilir kendinizi kısıtlayıp stres yapmayın demişti :) Ben polikistik over sendromlu biri olduğumdan stres on katı etki yapıyor. Sağlıklı beslendik çift olarak birde baya hemde. Umarım güzel haberlerini alırım🙏🏼 Hepimiz bu mutluluğu yaşayacağız inşalamin
Amiiinn inslallah hepimizin yüzü tez zamanda güler hayırlısıyla, streste yapmıyorum öyle çalıştığım için çok vakitte kalmıyor stres yapmaya 😀illaki gün içinde aklıma geliyor.
1 yıldır bizde aynı şekilde yağ protein ağırlıklı besleniyoruz bakalım ne zaman nasip olacak

Canım beta kaç çıkmşdı senin

Gayet iyi canım kese görmedin demi
Salı günüden 3 gün sonra cumartesi günü sabah gittim ben doktora. Vajinal ultrasonla gördük küçük bir kese. İçindede küçük bir nokta ışık süzmesi gibi bişi. Dünde ikinci gidişim, yine vajinal ultrasonla baktı gördük, daha net ilkine göre :)

Salı günüden 3 gün sonra cumartesi günü sabah gittim ben doktora. Vajinal ultrasonla gördük küçük bir kese. İçindede küçük bir nokta ışık süzmesi gibi bişi. Dünde ikinci gidişim, yine vajinal ultrasonla baktı gördük, daha net ilkine göre :)
Ben daha görmedim canım yani beta geçen hafta 970 di ondan sonra gitmedim bidahaki randevum haftaya hep acilde kontrol ettirdim kadın doğuma gitmedim daha vajinal ultrasonla erken gözüküyo muş galiba☺️

Arkadaşlar çatlatma tam olarak ne sebeple yapılıyor 3 aydır ovülasyon testi yapıyorum yunurluuorum ama hamile kalmadım. Annem de benim için çatlatma iğnesi olmuş . Tam işlevi ne

X