15 kez polise şikâyet etti ama yine de öldürüldü

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.346
$15-kez-polise-sikayet-etti-ama-yine-de-olduruldu-4237371.Jpeg

Kayseri’de Mehmet Alper Korkmaz, tartıştığı üç çocuk annesi eşi Asiye Ülkü Korkmaz’ı bıçaklayarak öldürdükten 4 saat sonra 1.47 promil alkollü olarak yakalandı.

15 kez polise şikâyet etti ama yine de öldürüldü

DHA

Sorgusu tamamlanan Korkmaz, olay anında eşi Asiye Ülkü ve çocuklarıyla birlikte yemek yediklerini, eşinin kendisine ‘Bu lokmalar boğazımdan geçmiyor. Seni aldatıyorum’ dediğini öne sürerek, “Daha sonra mutfaktaki bıçağı alarak eşimi bıçakladım. Alkol kullandığım için ve şiddetli geçimsizlik nedeniyle beni sürekli polise şikâyet ediyordu” dediği öğrenildi.

Aileler barıştırmış
Çiftin oturdukları eve yaklaşık 1 ay önce İstanbul’dan taşındıkları, Asiye Ülkü Korkmaz’ın esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne şiddet gördüğü gerekçesiyle 14 kez başvurduğu ve tedbir kararı bulunduğu, Kayseri’de ise Organize Sanayi Polis Merkezi Amirliği’ne bir kez şiddet şikâyeti yaptığı öğrenildi. Çiftin ailelerinin tavsiyesi üzerine aralarının düzelmesi için Kayseri’ye geldikleri, Asiye Ülkü Korkmaz’ın anne ve babasının oturduğu eve yakın bir apartmana taşındıkları bildirildi. Sorgusu tamamlanan Mehmet Alper Korkmaz, sağlık kontrolünün ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

BenIpek

en sevdiğim....
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
33.160
17.603
Gerçekten doğruysa 15 kez şikayet ettiyse nasıl ciddiye almazlar hayret verici.
Polisin görevi sadece suçluları yakalamak mı yoksa suç işlenmesine de engel olmak mı?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1358 gün geçti.

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.346
ailelerde barıştırmakla çok iyi yapmış aferin onlara

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
45.532
149.170
49
Gerçekten doğruysa 15 kez şikayet ettiyse nasıl ciddiye almazlar hayret verici.
Polisin görevi sadece suçluları yakalamak mı yoksa suç işlenmesine de engel olmak mı?

Ne yazık ki eğer ortada böyle cinayet veya yaralama olmazsa polis siz karı kocasınız barışın diyor, ülkemizde hala karı koca kavgasına karışılmaz, dövselerde sövselerde karı koca arasına girilmez mantığı hakim.

Bir defasında boşanmış eşlerin tartışmasına şahit oldum, adam velayeti annede olan çocukları anneden döve döve aldı, kayınvalidesini, baldızını darp etti, polis geldi olur böyle şeyler dedi:KK50:

simon

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2010
6.368
1.913
bu tür durumlarda dilekçeler de hemen incelemeye alınmıyo sanrım
yani hemen polis koruması verilemiyo diye okumuştum
bunca olayın üstüne hala nasıl bu problem çözülmez anlamadım gitti

olan kadınlarımıza oluyo ne yazık ki :KK50:

Beyondparadise

Az İnsan Çok Huzur ;)
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.735
629
Polis koruma verse ne oluyorki geçen çocuk adliyede annesini ve polisi vurdu , iki gün öncede adam koruma yanındayken önce eşini sonrada kendini vurdu kafaya koymuş adamı pskolojik taramadan rehabilite geçirmeden bu şiddet olayları asla son bulmayacak
Toplum zihniyeti kocasına karşı gelen kadına bunlar haktır dediklerinden adım atanda yok o kadar kadın milletvekili var zerre çalışma yok
işini ciddi yapan polis pskologlar gerekli şiddeti korumayla şiddetle çözmek mümkün değil

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.394
1.442
Ne zaman bitecek bu ülkede ki erkek terörü, daha kaç kadınımız ölecek yada tecavüze uğrayacak? :KK50:

Son düzenleme:

KenyaliZehra

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2012
11.940
7.931
Dün de ADANA'da iki çocuk annesini kocası öldürmüş diye izledim haberlerde.
Ne olacak böyle yaaa... :KK43:

Bir can gitti. O çocuklar annesiz kaldı. :KK43:

Ölenlere Allah'tan rahmet kalanlara sabır diliyorum. :KK43:

yercekimli karanfil

Güzel günler de bizi görecek mi?
Pro Üye
1 Eylül 2010
11.714
22.482
Hergün birer ikişer koca şiddetine kurban gidiyor kadınlar ne zaman gerçek bir sorun olarak algılanacak gerekli işler yapılacak bilmiyorum :KK50:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 764 gün geçti.