15 yaşında ilk kez ve yalnız ABD seyahati için önerilerinizi bekliyorum

15 yaşında tek başına uzun uçak yolculuğu nedenli güvenli

• Güvenli

OY: 41 59,4%
  • Güvenli değil

OY: 28 40,6%

• Ankete Katılan
    69
  • Anket Kapalı .
Burdan muvafakat vereceğiz noterden bukadar biliyorum ama tekrar araştırayım.teşekkürler

Yolculukta tekbaşına.Orada kuzenlrrimin yanında olacak onlar alandan alacaklar.malum yol uzun alan ve uçağa dair tavsiyeleri rica ederim

Havaalaninda siz olacaksiniz zaten yaninda orada karsilayacak guvendiginiz insanlar varsa 15 yas cok kucuk degil.

Mutlaka gonderdiginiz yerin hava durumu hakkinda bilgi alin ve ona gore giydirin. Uzerine cikartip giyebilecegi seyler olsun mutlaka.

Mesela biz temmuzda parise gittik istanbul sicaktan kavruluyorken oraya indigimizde yagmur yagiyordu ve serindi.

Ucakta cok sikilacagini zannetmem. Yanina telefonun kulakligini alsa yeter ona muzik felan dinler. Zaten yemek servisi yapilirken de zaman geciyor. herkesin onunde ekran var zaten filmde izlerse gecek zaman.

Tabiki inislerde bavulu bulma kismi var ama kuzenleriniz yardimci olur o kisimlara.

Insallah sorunsuz bir seyahat olur kiziniz icin.

Evet kuzen yanına gidiyor.seyahat sşamasında yalnız olacak

Teşekkürler bavul kısmı biraz uğraştırabilir.dışardakiler o esnada yardımcı olamaz.valizi doğru yerde beklerse halleder yeterki doğru yetdr beklesin:)

Anladığım kadarıyla siz havaalanından uçağa bindireceksiniz, kuzenleri havaalanından alacak. Bu, yolculuğun en fazla güvenlikli olan kısmı zaten bence hiç korkmayın. Gidene dek ingilizce iletişim kurması gereken tek nokta uçaktan inip daha bavulunu almadan kamerayla fotoğrafını çekip niye geldiğini soruyorlar. Bana biraz pasaporttaki kişi ile aynı kişi mi gelmiş diye kontrol ediyolar gibi gelmişti. Bi de galiba parmak izi alıyolardı. Orada söyleyeceği bikaç cümleyi iyi öğrensin. Yani kuzenlerimi ziyarete geldim kapıda beni bekliyorlar diyebilir mesela, böylece çok soru sormaz. Zaten ordan çıkınca bavul alma kısmını da geçip kuzenleriyle buluşur.
Bence güzel bi karar vermişsiniz göndererek, döndüğünde vizyonu genişlemiş olur inşallah.
Selametle.

O kadar çok istedi ki bu deneyimi yaşasın istedik.16.yaş gününe orada girecek.Daha zaman var belkide yaklaşınca biz napıyoruz deriz .

bence 15 yaş gayet büyük, sonuçta hep havaalanlarında ve havada olacak, benim oğlumun arkadaşı 11 yaşında gitmişti abisinin yanına tek başına geçmiş senelerde

Harikaymis ya göndermeyi diyenlere aldırıp canınızı sikmayin. Evet genel olarak 15 yaş tam erişkin değil belki tam kavak yelleri estiği zamanlar falan ama herkes için geçerli değil ki bu. Siz kizinizi herkesten iyi tanirsiniz ve gönderme karari almissiniz.

Çok teşekkürler.Bütün isteğim şimdiden seyahati sırasında aksaklık yaşatmamak adına tedbirler almak.önerileriniz bu anlamda benim için çok değerli.Bu seyahat eminim ki ona çok şey katacak.kişisel kaygılarımla onu daraltmak istemiyorum.yoksa bu zamanda evden çıkartmamak lazım neredeyse.bizleri hiç üzmeyen kızımıza anı biriktirme şansı verdik.umarım keyifli bir seyahat olur

Ben olsam ben de gönderirdim çevremi de bu minvalde yönlendiriyorum açıkçası. Kaygılarınızı ona çok yansıtmayın bu onun paniklemesine sebep olur. Yolculuk için çok özel bişeye ihtiyaç duyacağını sanmıyorum, kıyafet konusunu herkes söylemiş zaten. Kemerli pantolon da giymesin kapılarda uğraştırıcı oluyo o kemerler. Siz zaten kızınıza güveniyorsanız gözünüz arkada kalmasın. Nereye gidiyo bilmiyorum ama benim amerikada gittiğim her yer çok rahattı tek başıma sokak sokak gezdim. Hem de zenci mahallelerinde ıssız kenar semtlerinde falan. Kimseden bişey duymadım. Türkiyede daha fazlası olurdu eminim Kaldı ki o yalnız olmayacak zaten.

valla kızınız çok şanslı hem sizin gibi annesi olduğu için hem de amerikada akrabaları:) keşke bizimde böyle imkanımız olsa ben de oğlumu yollardım, yurtdışı seyahatler insanın vizyonunu çok açıyor

Teşekkürler katılıyorum size.hem dönmeden 1 gün önce 16 olacak

bence o yasta gitmesi cok iyi bir sey,tek basina birseyler basaracak,okyanus otesi ucus bile onemlidir bence.nasil bir tavsiye bekliyor sunuz?ucusla ilgili mi?
ucus ile ilgiliymis simdi okudum:)transit ucusu var mi?aktarma yapacak mi?onun disinda ucakta eglence sistemi var,film izler,muzik dinler,kitap alsin yanina.lens kullaniyorsa ucakta takmasin feci kuruluk yapar,cok rahat birseyler giysin,o kadar yolculuk dayanilmaz geliyorsa onceki gun uyumasin en azindan yolculugun cogunu uyuyarak gecirir.

Harika ya kızınız nasıl heyecanlıdır :) Kafaya takacak cok birşey yok o yaşta biri gayette beceririr bu yolculuğu, kimseyle konusmasın havaalanında bir de hemen check in yaptırıp girsin içeride beklesin uçağı anonsları mutlaka dinlesin kapı değişikliği yapılırsa diye ben uçak kaçırdım 2 kez bu yüzden :) vize memuru deyince benim de aklıma Cem Yılmaz geldi :)) iyi yolculuklar şimdiden

bisey olmaz telefonunun sarji olsun, havaalani yolculuk kurallarına uysun yeter...

Yolculukta tekbaşına.Orada kuzenlrrimin yanında olacak onlar alandan alacaklar.malum yol uzun alan ve uçağa dair tavsiyeleri rica ederim
bende tek basima 10 saat uçak yolculugu yaptim ama..
15 yaş biraz kucuk geldi bana 20 olsa hadi neyse ama 15 ..
yani biraz dil bilip atik konuskan biri ise zorluk cekmez benim gibi.
orda yasayan komsumuz sen buraya tek geldin ya dunyayi tek basina gezersin demisti..
cok gozu acik olmasi lazim kizinizin..

benim bir deneyimim var bunu kiziniza iyice anlatin..
ben tek basima yolculuk yapmistim..
ama giderken yanima o kadr cok poset esya almistim ki..
zorla tasidim ..
cunku valizde kilo hakki sinirli ama yanimda cok aliyordum neyse..
ucaga bindim..
gittik 10 saat surdu..
neyse indik herkes toplaniyor ..bende onumdeki beyfendiden yardim istedim bir bos posete esyalari koyacam..
neyse adam tuttu ben poseti gecirdim ..
neyse yanimda cok kalabalik esya vardi..
neyse adam gitti bende toplandim ..
gidiyordum birde baktim ki benim poseti adam almis goturuyor...
bende adamin yanina gittim noluyor ya bu benim posetim dedim cektim alfim adamin elinden adam hicbirsey demedi turk mu yabanci mi anlamqdim dili yoktu heralde hic konusmadi..
neyse posetimi aldim adamdan ..
insanlara hayret ediyorum ya alt ustu bir poset ..
icinde biraz esya vardi ..
yani alipta napcan demi sen kafasiz adam..
senin kizda dikkat etsin borine soru soracakken..

Öncelikle direkt uçussa endişelenmeyin. Uçağa binmeden bir görevli gelecek yanına.Bagajıyla ilgili.

Kendiniz mi hazırladınız? Size emaneten götürmeniz için birşey verildi mi? Teslim etmeden valizlerinizin

yanından ayrıldınız mı? gibi hepsine net cevap versin.Kendim hazırladım emanet eşyam yok vazlizlerim

hep yanındaydı gibi.

Bir de havayollarının şöyle bir uygulaması var diye biliyorum eğer değişmediyse. 15 yaşına kadar olan çocukları

binmeden havayoluna bildiriyorsunuz. Çocuğu bir hostese zimmetliyorlar.Çocuğu uçağa bindiriyor uçakta

ilgileniyor vardığı havaalanındaq karşılayan kişiye teslim ediyor.

Hangi havayolu ?Amerika da hangi şehre gidiyor?

Teşekkürler
bisey olmaz telefonunun sarji olsun, havaalani yolculuk kurallarına uysun yeter...
teşekkürler. Yanına power bank vereyim
Teşekkürler. Bende check- in yaptırıp pasaport a geç girse diyordum sıkılmasın diye orda beraber olmak adına. Gerçi ben dışarda bekleyip kapı değişiklik vs telefonla da görüşürüm olursa
teşekkürler. Direkt uçuş aldım yardım yazdırdım. THY. Çünkü aktarma büyük risk bence .13 saat yolculuk. Sandiego. Diğer hatırlatmamız çok önemli. Alanda bu tarz bir talep olması hususunda uyarıcam hiçbirşey kabul etmesin

Yanına resmi görevli gelip soracak.Eğer yanımda annem onu verdi dayım bunu verdi götüreyim diye falan derse valizi açtırabilirler onu diyorum.Açıklama yapmaya çalışmasın.Yok desin geçsin.

Yardım yazdırdıysanız sorun çıkmaz.Mesul hostes karşılayana teslim eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…