17 - 23 Nisan 2023 Haftalık Burç Yorumları

HAFTANIN GENEL ASTROLOLOJİK GÖRÜNÜŞÜ

Güneş tutulması Koç burcunda gerçekleşiyor.Bu hafta arkadaşlık ilişkilerinizde dengeli olmak zorundasınız. Aşk ve dostluk kavramlarını karıştırmamalısınız. Seçimlerinizi her zamankinden daha dikkatli davranmalısınız. Engellerin sizi etkilemesini de izin vermemelisiniz. Sürekli uçlarda dolaşmanız mümkün. Tercihleriniz hakkında sorunlarınız olacaktır. Sadakat konusunda beklentileriniz gerçekleşmeyebilir. Gerçeklerle yüz yüze gelmeyi öğrenmelisiniz. Aşırı hareketli olacaksınız

haft çiçek (13).jpg

KOÇ BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Bu hafta Güneş Güneş tutulması kişisel evinizde gerçekleşiyor. Mars aile ve yuva evinizde ve iç dinginliğinizi sağlama açısından bir fırsat olan bu günlerde, mistik konularla da ilgilenebilirsiniz. Karşınıza çıkan kişilerin kapasitelerini çok çabuk ölçebiliyorsunuz. Sosyal aktivitelerde bireylerin davranışlarını analizci bir gözle izlemeniz nedeniyle, çelişkili bir izlenimci tavır içinde olabilirsiniz. Bu tür bir ruh durumu; şansın yanında problemleri de beraberinde getirebilir.

BOĞA BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması bilinçaltı evinizde gerçekleşiyor. Evlilik ve ortaklık evinizde ilerleyen, mars size müthiş bir kozmik aşk müjdesi veriyor. Evren hiç bu kadar aşktan ve sizden yana olmamıştı. Seçtiğiniz konularda ömür boyu sürecek başarıların altına imza atabilirsiniz. Sadece kendinize güveniyor, size katkıda bulunmak isteyenleri kibarca geri çeviriyorsunuz. İsteklerinizi başarma konusunda oldukça kararlısınız. Fiziksel ve zihinsel aktivitelerinizle dikkat çekeceğiniz bir döneme girdiniz. Enerjiniz mükemmel..

İKİZLER BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması yenilikler evinizde gerçekleşiyor. Mars finans konusunda size destek veriyor. Bu hafta maddi talebiniz oldukça yüksek.. Yeni insanlar tanımak ve çevrenizde farklı kişiler olsun istiyorsunuz. Kalite sizin için çok önemli bir tanı haline geldi. Herkesi inceliyor ve size uygun kişileri çevrenizde görmek istiyorsunuz.. Kadronuzu yenilerken, yeni iş prensipleri geliştireceksiniz. Rakipleriniz sizi zorlayacak ve tartışma ortamları yaratacaklardır. Oto kontrolünüzü kaybetmemelisiniz. Daha çok çalışıp, daha çok kazanacaksınız.

YENGEÇ BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması kariyer evinizde gerçekleşiyor. Kendi inisiyatif ve düşüncelerinizin ön planda olduğu bir dönem. Yaşam enerjinizin yüksek olması motivasyonunuzu arttırıyor. Bu yüzden, kişisel isteklerinizde doğru ve arzulu yaklaşımlar içinde olacaksınız.. Duygularınız güçleniyor ve yılın en olumlu günlerinden birini yaşıyorsunuz. Değişim içinde olmanız ve düşüncelerinizin şekil değiştirmesi sonucunda keşfettiğiniz duygular, ilginç konular üzerinde yoğunlaşmanıza neden olacaktır. Özgüveninizi testten geçiriyorsunuz

ASLAN BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması ruhsal evinizde gerçekleşiyor. Girişimci ruhunuzun uzun vadelere damgasını vuracağı başlangıçların temelini kuracaksınız. Partnerinizle gücünüzü birleştireceksiniz. . Dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler içinde yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Etkileyici konuşmalarınızla bulunduğunuz gruplarda ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. Bireyselliğiniz ikinci planda kalacak, daha çok sosyal çalışmalar içinde bulunacaksınız.

BAŞAK BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması karşıt finans evinizde gerçekleşiyor. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak, işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz. Amaçlarınızdan taviz vermeden hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz aktiviteleriniz yüzünden başarılı bir dönem geçireceksiniz. . Partnerinizden beklentilerinizin çıtası yüksek olabilir. Onun himayeci tarzı sizin için önemli bir güven potası oluştururken, partneriniz sayesinde değişik ve güçlü çevrelerin içinde bulunabilirsiniz. Beklediğiniz fırsatlar kapınızda.

TERAZİ BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması karşıt ilişkiler evinizde gerçekleşiyor. Bu hafta ilişkilerinizi uyumlu tutmak için gerekli tüm donelere sahip olacaksınız. Çevresel koşullar sizi desteklerken, bilinçaltınızda şekillendirdiğiniz konular ön plana çıkacak. Bilinçaltı değerlerinizin aktif olmasına rağmen, içinize kapanarak olayların yorumlarını içinizden yapacaksınız. Çevresel faktörler nedeniyle, yaşama karşı çekimser olabilirsiniz. Fakat bu dönemde yardım etme duygularınız çok yoğun. Yardım etme konusunda kurumsal yardım almanız mümkün.

AKREP BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması çalışma ve sağlık evinizde gerçekleşiyor. Çevrenizle ilgili büyük projelerinizi gerçekleştirmek için elinizde müthiş bir kozmik enerji var. Planlarınızı değiştirmek yerine, evrenin size sunacağı değişimden ne kadar yararlanacağınızı keşfedin ve fırsatları lehinize çevirmeye bakın. Çünkü büyük enerjilerin etkisi sizin isteklerinizin dışında gelişecektir. İş birliği içinde olduğunuz kişilere dikkat etmelisiniz. sizinle aynı fikirde olmayabilirler. . İş yaşantınızda kazandığınız başarılar sizi tatmin etmeyebilir.

YAY BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması aşk ve sosyal evinizde gerçekleşiyor. Güçlü gruplar içinde olma arzusu ile, arkadaşlarınızla bütünleşmeyi sağlayacak işler peşinde olacaksınız. Seçeceğiniz arkadaşlarınızın çalışma hayatınızda size fayda sağlayacak tarzda olmalarına dikkat ediyorsunuz.. Bu ortak organizasyon çalışmaları içinde olacağınız biri olabilir. Takıntılı ve platonik bir aşka da hazır olun. karşılıklı çekim dorukta olacak. İlişkinizde şimdiye kadar olmadığınız kadar çarpıcı duygular adını koymadığınız bir duygu karmaşası içinde bulabilirsiniz.

OĞLAK BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması aile ve yuva evinizde gerçekleşiyor. Birçok olumlu pozisyon sizi bekliyor. Karşılaşacağınız engellerle mücadele edecek güçtesiniz. Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için, çevrenizi sınamak isteyeceksiniz. Yenilikler ve arzularınız doğrultusunda hareket etmeyi amaçlarken, çevrenizdeki arkadaşlarınızla kuracağınız işbirlikleri de önem kazanacak. Fikir alışverişinde bulunacağınız topluluk ve arkadaş grupları içinde olacaksınız. Tüm bunları yaparken ailenizle daha çok vakit geçirmeye çalışmalısınız.

KOVA BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması iletişim evinizde gerçekleşiyor. Yaratıcılığınız kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak, çevrenizi yönetmek ve ayni zamanda onlarla bütünleşmek isteyeceksiniz. Eğlence hayatına daha fazla önem verdiğiniz dönemlerden biri.. Fikirlerinizdeki açıklık ve berraklık bazılarının kafalarında yanlış düşünceler yaratabilir. Kariyerinizi ilgilendiren, arkadaşlarınızla mesleki çalışmalarınızı pekiştirecek çalışmalar peşindesiniz. Sosyal kişiliğinizi sağlamlaştıran ve çevresel faktörlerden alacak işler içinde olacaksınız.

BALIK BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU: Güneş tutulması finans evinizde gerçekleşiyor. Entelektüel konularda daha belirgin çalışmalar içine gireceksiniz. Bu hafta meraklı yönleriniz atağa kalkıyor. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Bu dönem ön planda olma isteğinizi körükleyen çalışmalar içinde olacak, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Toplumda göze çarpacak çalışmalar yapmak istiyorsunuz. Ortak çalışmalar içinde olacağınız bir arkadaşınızla ileriye dönük evlilik planları yapabilirsiniz.

Astrolog Filiz Özkol - medyabey
 
haft çiçek (14).jpgKOÇ VE YÜKSELEN KOÇ :

Sevgili Koçlar bu hafta yılın ilk Güneş tutulması burcunuzda meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle bireysel anlamda hayatınızda yeni başlangıçlar yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Hem özel hayatınızdan hem de iş hayatınızdan daha fazla verim alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Hızlı kararlar alıp, o doğrultuda ilerlemek için tüm enerjinizi ortaya koyabilirsiniz. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde gelir giderler arasında denge kurmakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden gereksiz harcamalar yapmaktan uzak durmalısınız. Mümkünse yeni hiçbir yatırım girişimde bulunmamalı, imza atmamalısınız.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA :

Sevgili Boğalar bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 12. evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle biraz kafanızı toparlamak adına inzivaya çekilme ihtiyacı duyabilirsiniz. Ara sıra kontrolünüz dışında gelişebilecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Soğukkanlı bir şekilde ilerlerseniz, önünüze yepyeni yollar çıkabilir. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de burcunuzda geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde geçmişi sorgulamaya ihtiyacı duyabilir, hatta yarım kalmış işlerinizi tamamlamaya yönelebilirsiniz. Her vaat edileni iyice araştırmadan kabul etmemelisiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER :

Sevgili İkizler bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 11. evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle sosyal ilişkilerinizde bir genişleme söz konusu olabilir. Katılacağınız ortamlarda sizinle aynı doğrultuda düşünen insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Bu durum sayesinde sosyal organizasyonlara daha sık katılmaya başlayabilirsiniz. Kendinize yepyeni gelecek hedefleri belirleyebilirsiniz. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde bazı yanlış anlaşılmalarla karşı karşıya kalabilir, aslında gerçeklik payı olmamasına rağmen sizden gizli işler çevrildiği fikrine kapılabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ :

Sevgili Yengeçler bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 10. evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle kariyer yaşantınızda sektör değişimi, statü atlama gibi fırsatlarla karşılaşacağınız bir döneme girebilirsiniz. Kendinize yeni hedefler belirleyip, bu hedefleri gerçekleştirebilmek için hayatınızdaki otorite figürlerinden destek alabilirsiniz. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde arkadaşlarla aranızda bazı yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir. İkna etmeye çabalarken karşınızdaki kişinin düşüncelerine karşı toleranslı yaklaşım sergilemeyi unutmamalısınız.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN :

Sevgili Aslanlar bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 9.evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle hayatınızın anlamını aramaya dair yeni arayışlar içerisine girebilirsiniz. Bu duruma bağlı olarak yabancı bir ülkeye gitmek gibi, eğitim girişiminde bulunmak gibi denemeler yapmak isteyebilirsiniz. Uzak akrabalarınızla birlikte ticari girişimlerde bulunma fırsatını değerlendirmek isteyebilirsiniz. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde iş hayatında attığınız adımlara dikkat etmelisiniz. Yaptığınız işlere odaklanmakta zorlanabilir, üstlerinizle orta yolu bulmakta zorlanabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK :

Sevgili Başaklar bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 8. evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle hayat konforunuzu arttırabilecek belli başlı maddi imkanlar elde edebilirsiniz. Bu imkanı kendinize yatırım yapma şeklinde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Yoğun bir tempo içerisindeyseniz, sağlığınıza daha özenli yaklaşmayı da unutmamalısınız. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde yurtdışı bağlantılı konularda dikkatli olmalısınız. Geniş bir araştırma yapmadan bir sözleşme yapmamalı, bir eğitim programına katılmamalısınız.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ :

Sevgili Teraziler bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 7. evinizde meydana gelecek.

Bu tutulmanın etkisiyle yeni bir ilişkiye başlayabilir, var olan ilişkinizde boyut atlayabilirsiniz. Eşinizle geleceğinize dair önemli kararlar almanızı gerektiren durumlar oluşabilir. Ortağınız ile birlikte belli ölçüde risk alarak işinizi büyütmek adına girişimde bulunabilirsiniz. Güneş tutulmasının ardından bu haftasonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde maddi kaynaklarınızı yönetmekte daha dikkatli olmalısınız. Kredi, vize alımı gibi başvurularınızda ertelenmeler, iptaller söz konusu olabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP :

Sevgili Akrepler bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 6. evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle iş ortamınızda değişiklik yapma, yeni bir proje için ekip çalışmasına katılma gibi girişimler içerisinde bulunabilirsiniz. Genel düzeninizi hareketlendirecek fırsatlar yanınızda çalışan kişiler aracılığı ile gelebilir. Sağlık açısından günlük rutininizde değişiklik yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Güneş tutulmasının ardından bu haftasonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde partnerinizle veya ortaklık yaptığınız kişi ile aranızda bazı konularda anlaşmazlıklar çıkabilir. Davalık bir durumunuz varsa, ertelenme ihtimali yüksek olabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY :

Sevgili Yaylar bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 5. evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle aşk hayatınızla ilgili konularda cesur kararlar alarak, sevgilinizi de mutlu edecek girişimlerde bulunabilirsiniz. Yaratıcılığınızın yükselmesiyle yeni bir alanda şansınızı denemek isteyebilirsiniz. Çocuğunuz varsa, onun adına önemli seçimler yapmanız gerekebilir. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde iş ortamınızda bazı aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Detay gerektiren işlere odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilerin hata yapma riskine karşılık tüm yapılan işleri titizlikle kontrol etmelisiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK :

Sevgili Oğlaklar bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 4. evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle yaşamınızla ilgili yeni kararlar alma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Şehir değişikliği veya ev değişikliği yapmak isteyebilirsiniz. Ailenizle birlikte ileriye dönük yeni planlar oluşturabilir, bir gayrimenkul fırsatı için girişimde bulunabilirsiniz. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde eski sevgilinizden beklenmedik bir haber alabilirsiniz. Bu durum aklınızı oldukça karıştırabilir. En iyisi bir süre önemli bir karar almayın. Çocuğunuzun ketum tavırları yüzünden kendisiyle sağlıklı iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA :

Sevgili Kovalar bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 3. evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle yepyeni insanlarla iletişim ağları kurarak işinizden çok daha fazla verim almaya başlayabilirsiniz. Yeni bir eğitim sonradan önemli fırsatlar elde etmenize sebep olabilir. Ayrıca en yakınlarınızla kısa ama sık şekilde tatil planları oluşturabilirsiniz. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde evinizin içerisinde aletlerin bozulması gibi küçük aksiliklerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ebeveynlerinizle fikir ayrılığı yüzünden orta yolu bulmakta zorlanacağınız geçmişte yarım kalmış bir konu belirebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK :

Sevgili Balıklar bu hafta yılın ilk Güneş tutulması 2. evinizde meydana gelecek. Bu tutulmanın etkisiyle gelirinizi arttıracak yeni fırsatlarla karşılaşabilir, uzun zamandır yeteneklerinizi göstermek istediğiniz bir alanda ekstra iş yapmaya başlayabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi arttırmak amaçlı belli başlı çalışmalar içerisine girebilirsiniz. Güneş tutulmasının ardından bu hafta sonu Merkür de geri hareketine başlayacak. Bu retro sürecinde kardeş, kuzen gibi en yakınlarınızla bazı konularda anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Sınava hazırlananlar bugünlerde derslere konsantrasyon sağlamakta sorun yaşayabilir.
Barış Özkırış
 
haft çiçek (3).jpg

YÜKSELEN KOÇ
Güneş tutulması sizlerin gündemine ciddi kişisel seçimler yapacağınız olaylar getirecek. Finansal alanlarda yeni atılımlar yerine mevcut işleri tamamlamayı tercih edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla parayla ilgili konularda anlaşmazlık yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA
Sürüncemede kalmış konuları netleştireceğiniz, gizli kalmış konularla yüzleşeceğiniz bir hafta. İş hayatında güç savaşları gündemde olabilir. Daha önce verdiğiniz kararları sorgulayıp, bu konularda farklı adımlar atmak isteyebilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER
Arkadaş çevrenizle ilgili düşüncelerinizin değişebileceği bir hafta. Gizli düşmanlıklar, rekabet konuları olaylara farklı bakmanıza sebep olacak. İş hayatınızda da netleşen durumlar kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak.

YÜKSELEN YENGEÇ
Çalışma hayatınızın ve gruplarla olan ilişkilerinizin öne çıktığı bu hafta borç almamaya ya da vermeye dikkat edebilirsiniz. Eski arkadaşlarla görüşme ya da onlarla ilgili geçmiş konular gündeme gelebilir. Otorite figürü olarak gördüğünüz kimselerle güç savaşına girmemeye gayret edin.

YÜKSELEN ASLAN
Ticari ya da hukuki konuların daha öne çıkacağı bu hafta ikili ilişkilerde çatışmalar yaşanabilir. Olaylara yaklaşımınızı değiştirmek isteyeceksiniz. Finansal konularda daha rahat hissedeceğiniz bir hafta olacak.

YÜKSELEN BAŞAK
Maddi konularda yeni kararlar alıp, harcamalarınızı düzenleyeceğiniz bir hafta. Sağlığınız konusunda daha dikkatli olmanız gerekebilir. Hayatınızdaki kişinin desteğini hissetmek size iyi gelecek.

YÜKSELEN TERAZİ
İkili ilişkilerinizde sorun yaşadığınız konulara dair net bir tavır içinde olacağınız bu hafta krizli durumlara son vermek isteyeceksiniz. Kıskançlık, aşırı sahiplenici tavırlar zorlanmanıza sebep olabilir. Sağlıkla ilgili de olumlu gelişmeler
yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP
Çalışma ortamınız ya da günlük akışınızla ilgili yeni kararlar verebileceğiniz bu hafta aile ilişkilerinde dengeleri korumakta zorlanabilirsiniz. Sağlıkla ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Aşk hayatınızda ise perşembeye kadar atacağınız adımlar olumlu gelişecek.

YÜKSELEN YAY
Çocuklarınızla ya da özel hayatınızdaki iletişimde zorlanabileceğinizden bu hafta fevri tepkilerden uzak durun. Çalışma arkadaşları ile de güç savaşları içinde olacaksınız. Daha çok evde vakit geçirmek isteyebilir, aileden destek alabilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK
Bu hafta evinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Aile büyüklerinin sorunlarıyla da ilgilenmeniz gerekebilir. Harcamalarda aşırıya kaçmamaya gayret edin. Yakın çevrenizle, çocuklarınızla vakit geçirmek size iyi gelecek.

YÜKSELEN KOVA
Yakın arkadaşlarınız ya da kardeşlerinizle ilgili yeni kararlar alacaksınız. Baskıcı bir tutumda olmamaya gayret edin. Ailenizle daha fazla vakit geçirmek isteyeceksiniz. Evle ilgili unutulmuş harcamalar da gündeme gelebilir.

YÜKSELEN BALIK
Finansal konularda radikal kararlar alabileceğiniz bu hafta teknolojik aletlerle ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Fikirlerinizi rahatça ifade edememek sizi zorlayabilir. Kardeşlerinizin ya da yakın çevrenizin desteği size iyi gelecekAstrolog Aslıhan Doktoroğlu​

 
haft çiçek (11).jpg


KOÇ BURCU

Sevgili Koç; haftaya duygusal olarak içe çekilerek, yalnız hissederek başlayabilirsiniz. Ama 20 Nisan tutulmamasıyla 1,5 sene kadar ;hayatınızda önemli değişimler gerçekleşmeye başlıyor. Fiziksel değişim, yakın çevrenizin değişimi, kariyerinizde önemli değişimler gerçekleşebilir. Ayrıca ev, aileyle ilgili köklerden gelen bilinmeyen sırların açığa çıkması gerçekleşebilir. Merkür Retrosu’nun da etkisiyle maddi kazançlar, ticaret konularında belirsiz kalan konular belirli hale geliyor. Ama yepyeni kararlar almanızı tavsiye etmiyorum. Hafta sonunda; seyahat, eğitim kararı alabilirsiniz. Yakın çevrenizle, akrabalarınızla, kardeşlerinizle iletişiminiz artabilir. Harika bir hafta dilerim.

BOĞA BURCU

Sevgili Boğa; haftaya sosyalleşerek, arkadaşlarınızla ilgilenerek başlayabilirsiniz. Ayrıca neşeli ve atak olacaksınız. 20 Nisan tutulmasıyla1,5 sene kadar; hastane, sağlık, psikolojik konular gündeminize gelebilir. Bilinçaltınızı yenileyebilirsiniz. Bilinçaltınızın tortularından arınabilirsiniz. Seyahatleriniz artabilir. Kardeş, yakın akraba, eğitim konularında eski konular gündeminize gelebilir. Merkür Retrosu’nun etkisiyle; çevrenizle, görüşmediğiniz kişilerle iletişiminiz artabilir. Eski arkadaşlrla, sevgililerle aranız düzebilir. Öğrenmeniz gereken ne varsa bu süreçte öğreneceksiniz ve derin bir rahatlama yaşayacaksınız. Ayrıca kendinizle ilgili yapmak istediğiniz ama yapamadığınız değişiklikleri yapabilirsiniz. Hafta sonunda; iş, kazançlar, para konuları gündeminize gelebilir. Harika bir hafta dilerim.

İKİZLER BURCU

Sevgili İkizler; haftaya kariyerinize, iş hayatınıza odaklanarak başlıyorsunuz, kararsızlık içinde kalabilirsiniz. Yılın ilk tutulması olan 20 Nisan tutulmasıyla 1,5 sene kadar; sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla ilgili yepyeni bir döneme giriyorsunuz. Sosyal çevreniz genişleyebilir, güzelleşebilir. Eskide kalan küslük yaşadığınız arkadaşlarınızla yeniden yollarınız kesişebilir. Maddi açıdan ise harcamalarınız artabilir. Ailenizden belki miras kalabilir. Merkür Retro’su da başlıyor. İçsel konuşmalarınız artabilir. Geçmişte kalan kişilerle gizli olarak görüşebilir, iletişime geçebilirsiniz. Yepyeni bir karar almaktan ziyade yarım kalmış işlerinizi tamamlamanızı tavsiye ediyorum. Hafta sonunda; kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. İlişkiler, aşk konularında şansınız artıyor. Harika bir hafta dilerim.

YENGEÇ BURCU

Sevgili Yengeç; haftaya seyahat, yurt dışı, eğitim konularıyla ilgilenerek başlıyorsunuz. Neşeli ve keyifli olacaksınız. 20 Nisan tutulmasıyla 1,5 sene kadar; kaderinizde büyük değişimler gerçekleşecek. İş hayatınızda, kariyerinizde değişimler gerçekleşebilir. İşten kaynaklı yer değişikliği yapabilirsiniz. Fiziksel değişim yapabilirsiniz. Sağlığınıza ise dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Ailenizle ilgili önemli gelişmeler gerçekleşebilir. Merkür Retrosuyla sosyal çevrenizde eski tanıdıklarla karşılaşabilirsiniz. Eski aşklar karşınıza çıkabilir. Bol bol sosyalleşebilirsiniz. Hafta sonunda; duygusal olarak içe çekilebilir, yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Yazmak, seyahat etmek, eğitim almak ruhunuzu besleyecektir. Harika bir hafta dilerim.

ASLAN BURCU

Sevgili Aslan; haftaya biraz huzursuz hissederek başlayabilirsiniz. Finans, sağlık, cinsellik konuları gündeminize gelebilir. 20 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulmayla 1,5 sene kadar; yurt dışı, eğitim, seyahat, inançlar, hukuk konularında yepyeni bir döneme giriyorsunuz. Önümüzdeki süreçte hayatınızda yepyeni güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki sırlar açığa çıkabilir. Bilinçaltınız, psikolojik süreçlerinizle ilgili konular gündeminize gelebilir. Gizli eril düşmanlar kendini ortaya çıkabilir. Merkür Retrosuyla; kariyer ve aşk hayatınızda yarım kalmış, tamamlanmamış ne varsa ortaya çıkabilir. Bu dönemde yepyeni bir karar almaktan ziyade uzlaşmak, konuları toparlamak, yarım kalmış işlerinizi tamamlamak için kullanabilirsiniz. Hafta sonunda; sosyalleşebilir, arkadaşlarınızla zaman geçirebilirsiniz. Harika bir hafta dilerim.

BAŞAK BURCU

Sevgili Başak; haftaya ortaklık, yakın arkadaş, mahkeme, evlilik, partner konularıyla ilgilenerek başlayabilirsiniz. 20 Nisan Hibrid Güneş tutulmasıyla 1,5 sene kadar; finans, miras, vergi, ödemeler, ameliyat, okültizm konularında yepyeni bir döneme girebilirsiniz. Sosyal çevrenizden dolayı harcamalarınız artabilir. Arkadaşlarınızla ilgili yüzleşmeler gerçekleşebilir. Ayrıca finansal açıdan doğru değerlendirirseniz kazançlarınız çok artabilir. Ayrıca bu hafta Merkür Retrosu da başlıyor. Merkür retrosu; yurt dışı, uzak akrabalar, eğitim, hukuk, yabancı partner gibi konuları gündeminize gelebilir. Bahsettiğim alanlarda yarım kalmış konuları tamamlayabilirsiniz. Bol bol seyahat edebilirsiniz ama seyahatlerde dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Hafta sonunda; iş, kariyer hayatınız ön plana çıkabilir. Aşk konusunda ise şanslı bir dönemdesiniz. Harika bir hafta dilerim.

TERAZİ BURCU

Sevgili Terazi; haftaya gündelik, rutinler, çalışma hayatı, evcil hayvanınızla ilgili konularla ilgilenerek başlayabilirsiniz. 20 Nisan Güneş tutulmasıyla önümüzdeki 1,5 senelik süreçte; evleniyorsunuz. Evliyseniz de yeni bir döneme adım atabilirsiniz. Büyük değişimler sizi bekliyor. Ayrıca bir ortaklık da gündeme gelebilir, iş değişikliği yapabilirsiniz. İş hayatınızda bu süreçte bazı tartışmalar gerçekleşebilir, dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Merkür Retrosuyla; finans, kredi, eşin veya ortağın parası konularında bazı belirsizlikler gerçekleşebilir. Yeni bir karar almanızı tavsiye etmiyorum. Ayrıca ameliyat, sağlık konuları da gündeme gelebilir. Eski aşklarla iletişiminiz artabilir. Hafta sonunda; yurt dışı, eğitim, seyahat, hukuk konuları gündeminize gelebilir. Harika bir hafta dilerim.AKREP BURCU

Sevgili Akrep; haftaya aşk, tatil, çocuk, eğlence konularıyla ilgili güzel fırsatlarla başlıyorsunuz. Güzel gelişmeler sizi bekliyor olacak. 20 Nisan Güneş Tutulmasıyla 1,5 sene kadar; sağlığınızla ilgili ani konular gerçekleşebilir. İş hayatınızda beraber çalıştığınız arkadaşlarınız değişebilir, yepyeni bir döneme girebilirsiniz. Bu dönemde önemli olan sağlığınıza ve psikolojinize dikkat etmek olacaktır. Merkür Retrosuyla; eski aşklar, adını unuttuğunuz kişiler karşınıza çıkabilir. Eski defterler açılabilir, söylenmemiş sözler dile gelebilir. Bu dönemde ilişkinizde bazı anlaşmazlıkları düzeltme şansına erişebilirsiniz. Önemli olan ise karşı tarafı dinlemek olacaktır. Uzak akrabalar, yurt dışı, seyahatleriniz bu dönemde artabilir. Aile içi davalar gündeme gelebilir. Hafta sonunda; finans, ameliyat, sağlık, cinsellik konuları gündeminize gelebilir. Harika bir hafta dilerim.

YAY BURCU

Sevgili Yay; haftaya ev, aile, gayrimenkul konularıyla ilgilenerek başlayabilirsiniz. 20 Nisan tutulmasıyla 1,5 sene kadar; aşk, çocuk, hobilerinizle ilgili önemli bir sürece gireceksiniz. Belki aşık olacaksınız, belki de çocuk sahibi olmaya karar vereceksiniz. Miras, ödemeler, vergi, ailenizle ilgili gizli konular gündeminize gelebilir. Hiç beklemediğiniz bir miras gündeminize gelebilir. Merkür Retrosuyla; sağlık, çalışma hayatı, eski çalışma arkadaşlarınızla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Gündelik hayat rutininizi sistemli hale getirebilirsiniz. Hafta sonunda; partner, ilişki, ortaklık, mahkeme konularıyla ilgilenebilirsiniz. Harika bir hafta dilerim.

OĞLAK BURCU

Sevgili Oğlak; haftaya yakın çevre, eğitim, seyahat, kardeşlerle ilgili konularla ilgilenerek başlıyorsunuz. 20 Nisan tutulmasıyla 1,5 sene kadar; ev, aile, taşınmaz, araba gibi konular gündeme gelebilir. Ailenizde büyük değişimler gerçekleşebilir. Krizsel durumlar yaşanabilir. Ayrıca size ihanet etmiş kim varsa gelip sizden özür dileyecek diyebilirim. Eski aşklar, ilişkiler önümüzdeki 1,5 sene boyunca gündeminizden inmeyecek. Bir evliliğiniz varsa ailenizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Merkür Retrosuyla da eski aşklar gündeminize gelecek. Ayrıca borsa, hobi, sanat, çocuklarla ilgili yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bol bol eğlenebilir, tatil yapabilirsiniz. Hafta sonunda; gündelik rutinler, çalışma arkadaşlarınızla ilgilenebilirsiniz. Harika bir hafta dilerim.

KOVA BURCU

Sevgili Kova; haftaya para, iş konularıyla ilgilenerek başlıyorsunuz. Yılın ilk tutulması 20 Nisanda gerçekleşiyor. 1,5 sene kadar ; yakın çevre, eğitim, seyahat, kardeşlerle ilgili konularda önemli gelişmeler gerçekleşebilir. Sosyal medyada tanınırlığınız artabilir. Sağlık konuları ise önemli olacak. Çalışma arkadaşlarınızla ilgili konularda değişimler, tartışmalar, ihanetler gündeme gelebilir. Yer değişikliği yapabilirsiniz, yakın çevreniz değişebilir. Merkür Retrosuyla; aile, ev, gayrimenkul konularında yarım kalmış işlerinizi tamamlama fırsatı yakalayabilirsiniz. Aile içi iletişimde sorunları düzeltebilirsiniz. Ama bu süreçte 17 Mayıs kadar ev değişikliği, evle ilgili yeni bir sözleşme imzalamanızı tavsiye etmiyorum. Hafta sonunda; aşk, çocuk, tatil, hobi konularıyla ilgilenebilirsiniz. Harika bir hafta dilerim.

BALIK BURCU

Sevgili Balık; haftaya iyi hissederek, duygularınızı rahatça ifade ederek başlıyorsunuz. Fiziksel değişiklik yapabilirsiniz. 20 Nisan tutulmasıyla 1,5 sene; maddi kaynaklarınızla ilgili önemli değişimler gerçekleşebilir. Krizler yaşanabilir ama bu durumu lehinize çevirmek sizin elinizde olacak. Geliriniz çok artabilir. Aile, ev, çocuk, çocuğunuzun veya sevgilinizin ailesiyle ilgili bilmediğiniz konularla yüzleşebilirsiniz. Merkür Retrosu 17 Mayıs’a kadar devam edecek. Bu süreçte; bol bol seyahat edebilirsiniz. Kardeşlerinizle, yakın çevrenizle iletişiminiz artabilir. Eski tanıdıklarla karşılaşabilirsiniz. Eğitim konularında yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu dönemde yepyeni kararlar almanızı tavsiye etmiyorum. Hafta sonunda; ev, aile konularıyla ilgilenebilirsiniz. Harika bir hafta dilerim.Dilara Yıldızhan
Elele
 

haft çiçek (10).jpg

Koç & Yükselen Koç​

Perşembe günü burcunuzda yaşanacak olan güneş tutulması her on yılda bir gerçekleşir ve size yeni varoluş biçimleri başlatma şansı sunar. Aynı gün Boğa burcu döneminin başlamasıyla birlikte, sahip olduğunuz değerleri güvende tutacak şeyler hakkında aksiyona geçeceğiniz bir ay sürecek bir döneme giriyorsunuz. Boğa burcundaki Merkür retrosu ise ertesi gün hayatlarımıza giriyor. Bu merkür retrosu sizin finansal güvenliğinizle olan ilişkilerinizi gözden geçirtecek.

Boğa & Yükselen Boğa​

Şu anki işinizde kendinizi biraz sıkışmış hissediyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın, harika işler yapmanın tek yolu yaptığınız işi sevmektir. Sizi gerçekten neyin motive ettiğini düşünmek için kendinize biraz zaman ayırın. Vücudunuz biraz fiziksel aktivite arzuluyor olabilir. Kan akışınızı hızlandırmak için yürüyüşe çıkın ya da esneme hareketleri yapın. Perşembe günü Koç burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması sizi güçsüz kılan ve korku içinde sıkışıp kalmanıza neden olan bir bağlamdan özgürleşmenizi isteyecek. Ayrıca bu ay sizin doğum günü döneminiz başlıyor. Hayalleriniz, bu dönemde evrenin öncelik listesinin en başında yer alacak. Şimdiden mutlu yıllar sevgili Boğalar!

İkizler & Yükselen İkizler​

Perşembe günü Koç burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması sizden arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle birlikte daha topluluk odaklı bir yaşam tarzına yönlenmenizi isteyecek. Aynı günün ilerleyen saatlerinde Güneş Boğa burcuna geçecek ve Boğa dönemi başlayacak. Bu dönem sizin için kendinize vakit ayırmak, dinlenmek ve biraz izole kalmak için bir fırsat. Bolca dinlenin ve düşünün. Yapabileceğinizin en azını yapmak için kendinize izin verin. Bir sonraki gün başlayacak olan merkür retrosu ise geri çekilme, düşünme ve yeniden şarj olma dönemi için size destek olacak. Ruh sağlığınıza biraz dikkat etmeniz gerekebilir. Sosyal medyaya bir ara verin ve doğanın kucağında biraz zaman geçirin.

Yengeç & Yükselen Yengeç​

Perşembe günü Koç burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması size liderlik, özgürlük ve profesyonel anlamda en iyi senaryolara adım atmanız için ilham veriyor olacak. Aynı gün Güneş Boğa burcuna geçecek ve Boğa burcu dönemini başlatacak. Özlediğiniz arkadaşlarınızla yeniden buluşabilir, hasret giderebilirsiniz. Meşhur merkür retrosu ise bir sonraki gün başlayacak. Bu merkür retrosu sizden arkadaşlarınızla, toplumla ve paylaştığınız değerlerle olan ilişkinizi gözden geçirmenizi isteyecek.

Aslan & Yükselen Aslan​

Perşembe günü Koç burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ufkunuzu genişletmenize, hayatınızı değiştirecek yeni yerlere gitmenize yardımcı olacak. Bu hafta mesleki hedeflerinize odaklanmak için ideal bir hafta. Engellerin motivasyonunuzu düşürmesine izin vermeyin, sıkı çalışmaya devam edin; ancak ihtiyacınız olduğunda gevşemek ve şarj olmak için de biraz zaman ayırın. Ayrıca, bu hafta ilişkilerde iletişimin hayati önem taşıdığını unutmayın. Eğer bir partneriniz varsa onun bakış açısını ve fikirlerini dikkatle dinleyin. Cuma günü başlayacak olan Merkür Retrosu; kariyer hedeflerinizi yeniden düşünmeniz ve değerlendirmeniz için sizi motive edecek.

Başak & Yükselen Başak​

Enerjinizi hedeflerinize ulaşmak ve yeni zorlukları kucaklamak için kullanmanın zamanı geldi. Unutmayın, sevdiğiniz bir işi seçerseniz, hayatınız boyunca bir gün bile çalışmak zorunda kalmazsınız demişler. Bu hafta neyi gerçekten severek yapıyorsunuz ve ne yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz; buna odaklanmak için uygun bir zaman. Bu dönemde zihinsel ve fiziksel sağlığınızın yanı sıra varsa parterinizin de ihtiyaçlarına öncelik vermeyi unutmayın. Sonuçta aşk bir eylemdir, sadece bir duygu değil.

Terazi & Yükselen Terazi​

Hedeflerinize doğru ilerleme kaydediyor gibi görünüyorsunuz. Sıkı çalışmaya devam edin ve hayal ettiklerinize ulaşmaya odaklanın. Bu dönemde hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınıza dikkat etmeniz önemli, bu nedenle genel refahınıza katkıda bulunacak bir rutin oluşturmaya çalışın. Bir partneriniz varsa bu aralar düşüncelerinizi ve duygularınızı onunla paylaşmaktan çekinmeyin. Sağlıklı bir ilişki sürdürmek için birbirinize biraz alan tanıyın. Ayrıca yakınlarınızın bakış açılarını dinlemeye açık olun. Çözüm başka bakış açılarında olabilir.

Akrep & Yükselen Akrep​

Sezgileriniz güçleniyor, bu yüzden şu sıralar sezgilerinize biraz güvenin. Sandığınızdan çok daha fazlasını biliyorsunuz. Bu hafta kendinizi enerjik hissedebilirsiniz, ancak bedeninizi ve zihninizi aşırı yormamaya dikkat edin. Gerektiğinde mola vermeyi unutmayın. Tüm hafta boyunca kendinizi biraz temkinli hissedebilir, kalbinizin sesini kısıp zihninizle hareket edebilirsiniz. Ancak unutmayın, hayattaki en değerli deneyimlerden bazıları ölçülemez veya görülemez, daha ziyade kalbinizin derinliklerinde hissedilir.

Yay & Yükselen Yay​

Bu hafta bazı beklenmedik zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ancak, hayatı anlamlı ve ilginç kılan şey biraz da zorlukların üstesinden gelebilme kabiliyetimizdir. Vücudunuzdaki gerilimi azaltmak ve esnemek için bedeninize biraz zaman ayırın. Ruhunuzu taşıyan kap olduğu için bedeninize özen göstermek çok önemlidir. Ayrıca bu hafta unutmamanız gereken en önemli şey, açık iletişimin her ilişkide hayati önem taşıdığıdır. Bu nedenle varsa partnerinizi veya sevdiklerinizi hem aktif bir şekilde dinlediğinizden hem de kendinizi açıkça ifade ettiğinizden emin olun.

Oğlak & Yükselen Oğlak​

Ekip çalışması ve işbirliğine odaklanmak için iyi bir haftadasınız. Birlikte çalıştığınız kişiler masaya benzersiz güçler getirebilir. İşbirliği güçlüdür ve harika şeyler başarmanıza yardımcı olabilir. Ancak yine de siz mola vermeyi ve enerjinizi yenilemeyi unutmayın. Bu dönemde bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu yenilemek için dinlenmek şart olacak. Bununla birlikte, bu hafta aklınızdan çıkarmamanız gereken yegane şeylerden biri, ilişkinizi beslemek için dürüstlük ve açıklığın çok önemli olduğudur. Ne demişler: “Bilgeliğe giden ilk adım dürüstlüktür.”

Kova & Yükselen Kova​

Üretmeye ve problem çözmeye odaklanmak için harika bir zamandasınız. Alışılmışın dışında düşünmekten korkmayın. Ne de olsa lider ile takipçiyi birbirinden ayıran tek şey yenilikçiliktir. Bununla birlikte bu hafta doğa ile bağlantı kurmak için biraz zaman ayırın. Temiz hava ve güneş ışığı zihinsel ve fiziksel sağlığınız için harikalar yaratabilir. Gönül meseleleri söz konusu olduğunda içgüdülerinize güvenin. Dışarıdan gelen fikirlerin kararlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Ne demişler: “Kalbin, aklın hiçbir şey bilmediği nedenleri vardır.”

Balık & Yükselen Balık​

Mesleki hedeflerinize odaklanmak için belki de en iyi haftadasınız. Hayallerinizin peşinden gitmeye odaklanın ve ısrarcı olun çünkü gelecek, hayallerinin güzelliğine inananlara aittir. Bununla birlikte, kişisel bakımınıza öncelik vermek için kendinize biraz zaman ayırın. Bu hafta ortaya çıkabilecek yanlış anlaşılmaları önlemek için partnerinize veya sevdiklerinize karşı açık ve dürüst olun. Bu hafta unutmamanız gereken şey, etkili iletişimin her türlü sorunu çözebileceği ve gelişimin temelini oluşturduğudur.Kaynak Küçük İlham Kutusu
 
haft çiçek (2).jpg


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Bu hafta zamanınızı çoğunu, aileniz veya işiniz için önemli olan birtakım konularda çeşitli devlet daireleri, bankalar veya bazı özel kurumlar da geçirebilirsiniz. Bu hafta boyunca, mantık yerine daha çok duygularınıza hareket etme eğiliminde olacağınız için, hayatınıza dair önemli kararlar alırken dikkatli olun. Değişkenlikler ve istikrarsızlıklar hayatınızda istenmeyen sonuçlara sebep olabilir. Hafta ortasında, tanıdığınız bir kişiyle ilgili bir haber sizi biraz şaşırtacak. Bu haber muhtemelen uzaktan aile bağınız olan veya eskilerden kalmış bir kişiyle ilgili olacaktır. Hafta sonunda ise, büyük ihtimalle sanal ortamda iletişim kurduğunuz, ortak ilgi alanlarınız olan, dertlerinizi ve fikirlerinizi paylaştığınız karşı cinsten biri ile olan dostane ilişkiniz ilginç bir yöne evrilebilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

17-23 Nisan haftasında yakından tanıdığınız bir kişiyle ilgili tatsız bir olayı, istemeseniz de kabullenmek durumunda kalabilirsiniz. Hafta boyunca yakın çevrenizdeki insanların sorunları ile uğraşmaktan kendinize, işinize ve ailenize fazla zaman ayıramayacaksınız. Ancak ilahi sistem bu hafta, bazı arzu ve isteklerinizi gerçekleştirmeniz için size en az bir şans gönderecek. Eğer yeteri kadar sebat eder ve irade gösterirseniz eylemlerinizde istikrarlı ve tutarlı olursanız size bahşedilen bu şansı değerlendirmiş olacaksınız. Hafta sonunda ise eşiniz ya da partneriniz ile kısa bir seyahate çıkabilir farklı bir şehirdeki arkadaş ya da akrabanızı ziyaret edebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Hafta başında, başka bir şehir veya ülkede yaşayan biriyle ilgili bazı haberler ve olaylar sizi çok mutlu edecek. Büyük olasılıkla, bu kişi, eskiden romantik ilişkiniz olan ya da hoşlandığınız biri. Bu hafta boyunca, yanlış anlaşılmalara veya manipülasyonlara oldukça açık olacaksınız. Bu nedenle ikili ilişkilerinizde ve konuşmalarınızda daha dikkatli ve seçici olmaya gayret edin. İlişkileriniz dürüstlük, saygı ve açıklığa dayalı olmalı. Finansal olarak ellinizin bollaşacağı bir zaman dilimindesiniz. Bu hafta bir gayrimenkul kiralamak yada satın almak için bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Hafta sonu ise aşk adına sürpriz gelişmeler vaat ediyor. Mutlaka sosyalleşin ve dışarıda vakit geçirin. Belki de kısmetiniz sizi bir yerlerde bekliyordur.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Bu hafta özellikle aile ve ev konuları gündeminiz olacak. Gerek ebeveyn ve kardeşleriniz eğer evli iseniz kendi çekirdek aileniz ile olan ilişkileriniz bu hafta vaktinizin çoğunu alacak diyebilirim. Bir süredir eviniz ile ilgili bir takım tadilat ve dekorasyon değişikliği ile ilgili araştırmalar yapıyor olabilirsiniz. Ya da ev değiştirmek, mevcuttakini satıp daha küçük ama yeni bir ev satın almak isteyebilirsiniz. Tüm bunlar için bu hafta oldukça pozitif bir etkiye sahip olacaktır. Maddi olarak kazandığınız para sizi tatmin etmiyor ve bu durum gelecek planlarınızı da etkiliyor. Bu hafta bir dilek tutun ve evrene gönderin. Gökyüzü ve yıldızlar size şans gönderecek bir enerjiye sahip. Sadece gerçekten içten dileyin ve sebat edin.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Bu hafta boyunca yapacağınız her tür seyahat için tedbirli ve dikkatli olmalısınız. Evraklarınız veya bagajınızla ilgili her şeyi dikkatlice kontrol edin. Bu hafta yapacağınız yolculuklar sırasında, sizin için gerilim yaratacak veya bir tür kayıp yaşamanıza neden olacak beklenmedik durumların ortaya çıkma olasılığı var. Gene hafta boyunca profesyonel hayatınız da ve iş ilişkilerinizde dikkatli olun. Acelecilik veya deneyim eksikliği nedeniyle bazı iş kayıpları yaşayabilir hatta ciddi anlamda zarar edebilirsiniz. Daha da kötüsü eğer bir çalışan iseniz işinizden olabilirsiniz. Bu haftaki olumsuzluklar, sizi aceleci yapacak ve ani duygusal tepkilere sevk edebileceğinden planlarınızı ve eylemlerinizi olumsuz yönde etkileyecek ve bu durum onların derinleşmesine yol açacaktır. Yapmanız gereken tek şey sakin kalmak ve acele kararlar almamak olacaktır.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Bu hafta, bir kurumdan, bankadan ya da başka bir kaynaktan alacağınız parayla ilgili bir belge sizi fazlasıyla memnun edecek ve şaşırtacak. Gene bu hafta, iş yerinizdeki bazı olumlu gelişmeler gelirinizde bir artışa sebep olabilir. Kendi işiniz ise belki yeni bir müşteri ya da proje eğer maaşlı çalışansanız belki de bir maaş artışı ya da prim. Ancak hafta boyunca, aile ilişkileriniz biraz çatışmalı ve gerilimli olabilir. Bunun sebepleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kiminiz eşiniz ile bir gerilim yaşarken kiminiz çocuklar, kardeşler ya da ebeveynler ile çatışabilir. Bekar olan ya da ilişki problemleri yaşayan Başaklar için bu hafta yepyeni aşk fırsatları doğabilir. Evli olup da sorun yaşayanlar ise ilişkilerini tamam ya da devam noktasına taşıyabilirler.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Genel olarak, bu hafta akraba, komşu veya arkadaş çevrenizden biriyle ilgili hoş olmayan haberler alacak veya beklenmedik bir olay yaşayacaksınız. Yine hafta boyunca, bir finansal belge, yerine getirilmeyen bir söz veya para ile ilgili olacak bir tartışma veya gerginlik canınızı sıkabilir. Bu hafta yakınınızda olan bir kadından ki bu anne, abla, kardeş, eş ya da sevgiliniz olabilir maddi destek almak zorunda kalabilirsiniz. Tüm hafta, aşk ve romantik deneyimler için uygun bir hafta olacak. Ancak yeni başlayacak ilişkiler için kısa süreli, yoğun ve ateşli olacağını söylemeliyim. Kısacası uzun vadeli bir beklentiye girmeyin derim. Hafta sonu katılacağınız bir etkinlik size yeni bir çevreye girme şansı verebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Hafta boyunca ailenizde, aile ve aile ilişkilerinizde istikrarı ve rahatlığı sağlamak sizin için önemli olacak. Çabalarınızı bu yönde değerlendirmeniz kesinlikle olumlu sonuç verecektir. Bir çocuk veya yakın bir akrabanız için bazı harcamalar yapabilirsiniz. Bu durum belki de bir zorunluluk olacak, ancak muhtemelen sonuç hem sizi hem de yakın çevrenizi oldukça gururlandıracak. Hafta boyunca plan ve programlarınızı uygulamakta bazı zorluklar yaşayacaksınız. Bazen bir şeyi düzeltmek için geri adım atmanız gerekecek. Önemli olan, sonuçta başarılı olmanız ve verdiğiniz sözleri yerine getirebilmeniz olacaktır. Spor yapın, doğaya çıkın, sigara ve alkole dikkat edin. Bu hafta aşk hayatınız sürprizlerle dolu olabilir. Kendinizi daha özel hissedeceğiniz saatler yaşayacaksınız. Ancak, bu güzel anların hayatınızda daha uzun sürmesini istiyorsanız, hassas, dikkatli, kibar ve samimi olun.

YAY VE YÜKSELEN YAY

Hafta boyunca, iş yerinizdeki stresli bir durumla çok akıllıca, pratik ve diplomatik olarak başa çıkmak zorunda kalacaksınız. Büyük olasılıkla, bu durum, amiriniz, patronunuz veya müşteriniz olan biri ile ilgili olacaktır. Gene bu hafta, bir devlet veya bankacılık kurumunu temsil eden bazı kişilerle olan görüşmeleriniz de sorunlu olabilir. Aman dikkat! Yakınınızda olan bir kişinin size karşı ikiyüzlü tavrı, kandırma ya da manipüle etme girişimleri ilişkinizi alt üst edebilir ve bu kişiyle ilgili hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir. Aşk hayatınız hafta boyunca oldukça hareketli olacak. Yeni tanışacağınız ve sizden oldukça farklı bir kişiliğe sahip biri ile romantik saatler geçirmeniz an meselesi.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Hafta boyunca, finansal veya maddi nitelikteki sorunlarınızda bir takım olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Bu bir kredi onayı ya da vermiş olduğunuz bir borcun geri dönüşü sebebiyle olabilir. Ev ile ilgili bir tadilat ya da zaruri bir nedenden ötürü harcama yapmanız gerekebilir ve bu masrafı bir aile büyüğünüz karşılamak isteyebilir. Yurtdışı ile ilgili bir iş ya da fuar, konferans vb. sebepli seyahat planlaması yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu çok kısa hatta aynı gün içinde git gel şeklinde dahi olabilir. Hafta ortası özellikle düşüp yaralanmalara karşı dikkatli olmalısınız. Aşk hayatınızdaki tekdüzelik partnerinizi sizden biraz uzaklaştırmış olabilir. Ya ilginin dozajını arttırın ya da ona kalbini kazanacak bir hediye alın.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

Bu hafta, akraba ya da arkadaş çevrenizde uzun zamandır beklenen bir hamilelik veya doğum haberi alacaksınız. Hafta boyunca, sizden yaşça büyük veya iş yerinizde ya da özel hayatınızda sizden daha yüksek bir konuma sahip kişilerle finansal ilişkilere girmemeye özen göstermelisiniz. Hafta boyunca size yerine getirilmeyecek sözler verilebilir ya da gerçekleşmesi imkânsız olan uçuk kazançlar vaat edilebilir. Aman dikkat! Bu hafta hayatınızdaki otorite figürleri ile (Baba, abi, eş, patron) oldukça gerilimi günler yaşayabilirsiniz. Kimsenin sizin özgürlük alanınıza müdahale etmesine asla izin vermeyin. Hafta sonu, eşiniz ya da partneriniz ile baş başa romantik bir akşam yemeği yiyebilir, ilişkinize dair bir yenilenme ve tazelenme yaşayabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

17-23 Nisan haftası, özellikle bekarsanız veya ciddi bir ilişki arayan gruptaysanız, romantizm ve aşk için oldukça uygun bir hafta. Hafta boyunca görüşeceğiniz bir partnerle ilişkilerinizde beklenmedik ama ilginç gelişmeler olabilir. Bu hafta boyunca agresif insanlardan ve hoş olmayan durumlardan kaçınmaya çalışın. Yaşanacak gelişimler beklenmedik bir hal alabilir ve size hem psikolojik hem de fiziksel olarak bir şekilde zarar verebilir. Bu hafta çok eskilerde kalan bir arkadaşınızla tesadüfi bir şekilde karşılaşacak ve oturup sohbet edeceksiniz. Eski anılar ve geçmişte kalan güzel günler her ikinizin de hüzünlenmesine sebep olacak. Hafta sonu ise sizin için adeta bir terapi gibi geçecek. Sessiz, sakin ve romantik saatleri partnerinizin ya da eşinizin şefkatli kollarında huzur dolu bir şekilde geçireceksiniz.
Funda Koç
Formsante
 
X