19 Ağustos 2020 Aslan Burcunda Yeniay

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
19 AĞUSTOS ASLAN BURCUNDA YENİAY
Azade Öksoy
Genel anlamıyla yeniay

19 Ağustos günü saat 05:42 de Aslan burcunun 26°35 derecesinde bir yeniay meydana gelecek. Aslan göz önünde kendini göstermeyi, önlerde olmayı, sırtının sıvazlanmasını, alkış almayı sever. Gölgesinde ego, kibir, gösteriş, müsriflik vardır. Aslan burcu, liderleri, yöneticileri, tanınmış kişileri, sanatçıları, yönetmenleri, organizatörleri, eğlence, reklam sektörünü, mimarlık ve iç dekorasyonu, kuyumcuları temsil eder. Dolayısıyla doğasına has özellikleriyle birlikte, bu gruplara ilişkin gelişmeleri de daha belirgin görebiliriz.

Yeniayda şartlar oldukça dirençli, dediğim dedik ve hareketli, ısrarcı, kararlı, riske girebilen girişimlere, gelişmelere açık görünmekte. Fakat kimse dediğinden, kendi şartlarından taviz verme tarafı olabilecek gibi durmamakta. Aynı zamanda dinlemeden, anlamadan, söylenene kulağını tıkayarak başlanacak işler iletişim sorunlarına da açık olunduğunu işaret etmekte.


Yükselende yine yeniayın sahibi olan Aslan burcunu görmekteyiz ki yukarıda saydığım Aslan burcu özelliklerini vurgulamakta. Yeterince hesaplamadan, düşünmeden atılan adımlar rahatlıkla anlaşmazlıklara ve engellere sebep olabileceğinden, dikkat edilmesi gereken nokta olarak durmakta. Bu dereceye Alterf ve Pherkad sabit yıldızlarının etkisini görmekteyiz. Bu sabit yıldızlar anlaşmazlıklarla, ilgisizlikle, sıkıntıya yol açmayla ve ürünleri, yolculukları olumsuz etkilemeyle ilişkilendirilmişler. Dolayısıyla yeniay döneminde atılacak adımlarda bu etkileri göz önünde bulundurmak, tedbirli yol almak önemsenebilir.

Yeniayın ışıkları ise Adhafera ve Alfard etkileşimde görünmekte. Aldafera suça, yalana meyilli olmayı işaret ederken intihar eğilimlerini de tetikleyebilmekte. Alfard ise bir yandan bilgelikle, sanatla anlatılırken öte yandan otokontrol sorunlarına, itici, çirkin çıkışlara, girişimlere, zehirlenmelere, boğulmalara işaret etmekte.


Aslan burcunda yeniayın bireysel haritalarda işaret ettiği konular

19 Ağustos’ta meydana gelecek yeniay kişinin kendisini ilgilendiren gelişmeleri, dışavurumunu, karakterini, sağlığını, fiziksel görünümünü, yeni başlangıçlarını ve en yakınlarını ilgilendiren gelişmelere dikkati çekmekte.

Sabit burçların 23-29, öncü burçların 9-13 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar Aslan yeniayından öncelikli etkilenmekteler. (Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova ; Öncü burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak)


Aile içinde yaşanan problemler, ilişkilerde, para konularında, sosyal hayatınızda erişmeyi hedeflediğiniz pozisyonda, sağlıkta yaşanan durumlar, karar alırken, adım atarken bağlılık gösterdiğiniz kişilerle aranızdaki ilişkinin bitmesine sebep olmuş görünmekte. Şartları değerlendirdiğinizde çok sayıda konuda tatminsizliğin, hayal edilenin dışında gelişen durumların varlığından söz edebiliyorsunuz değil mi? Beraberinde bir yol ayrıma geldiğinizi de hissediyor olmalısınız. Fakat buna rağmen henüz biten, kopan, yiten, sonlanan bu durumlara aslında tam bir strateji geliştirememiş, noktayı koyacak çözümü üretememiş olabilirsiniz. Bu durum aileyle, bürokrasiyle olan işlerinizde, halen resmi bağınızın bulunduğu ilişkilerinizde sizi bir geçiş noktasında, arada bırakmış olabilir. İşte bu yeniay, hayat sahnenizdeki duruşunuzu güçlendirmeye yönelik aksayan ya da daha iyi olmasını arzuladığınız konularda son noktayı koyacak adımları görebiliriz. Bazı kararlar alınabilir, görüşmeler yapılabilir. Yeniay, haritanızda zorlayıcı açılarla destekleniyorsa bu son nokta stresli de olabilir. Bu noktada iletişim sorunlarına dikkat edin. Gurur yapmaktan egoyu parlatmaktan geri durun ki şartlar istenmeyene dönmesin. Ekim ayı başında bu dönem yeniden gündeme gelecek ve bazı adımlarda geri adım atacak ya da düzenlemeler yapacak olabilirsiniz. Aralığın son haftası işler çok daha hızlanabilir, Şubat sonu gibi de bazı şeylerin ortaya çıktığını görebilirsiniz.

Kendinizi çok daha cesaretle ortaya koyabileceğiniz bir süreçtesiniz. Sizin için önemli olan bir konuya yönelik girişimleriniz söz konusu olabilir. Eğitim, tanıtım konuları, seyahatler gibi durumlar söz konusu olabilir. Hazırlığını yaptığınız bir konuyla ilgili kararlar, anlaşmalar, duyurular gündeme gelebilir. Fakat burada halen zorlayıcı etkilerin varlığını, yapısal olarak tamamlanmamış durumların olduğunu hatırlayalım. O yüzden her ne yapıyor, yapmak istiyorsanız hesabınızı, planlarınızı da bunu göz önünde bulundurarak yapmanızı öneririm. Sizin dışınızdaki faktörlerin de etkisiyle bazı sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Bu durum bazı köklerinizle, aileyle ilgili krize neden olmuş konularda size bir aydınlanma getirebileceği gibi, geçmişte kırılganlık yaratmış durumların tamiri için avantaja dönüşebilir ve hedeflerinizi, statünüzü, işinizi etkileyebilir. Harekete geçmeyi, iletişimi egoyu, kibiri, ben yaparım olur şeklinde fevriliği geride bırakarak kurmak önemli olabilir. Anlamadan, dinlemeden, araştırmadan, geçmiş eksiklikleri iyice tespit etmeden yeni bir şeye başlamamanızı öneririm. Ve başlanmış bitmemiş, eksik, yeniden yapılanması, düzene sokulması gereken işlerinize de artık tamamlayın lütfen. Yeniay civarı üstlerle, aile büyükleriyle ve resmi işlerde aksamalar, sorunlar yaşanabilir. Sağlıkla ilgili konularınıza özen gösterin. Bu dönem kalp, damar hastalıklarının yanı sıra kemikleri, iskelet sistemini, ayak ve bacakları, deri ve dişleri ilgilendiren sorunlar da yaşanabilir. Günlük rutininizi, iş ortamınızı etkileyecek gelişmelerle, kısıtlanmalarla, şartların değişimiyle karşılaşabilirsiniz. Aslan yeniayı ile geçen sene Temmuz ayında yaşadığınız gelişmelerle ilgili iyi ya da kötü bir sonuç alma evresine gelmiş olabilirsiniz. Yeniay Aldebaran ve Regulus etkisini de içinde barındırmakta. Yani dürüst olmak ve intikam duygularından uzak durmak koşuluyla gerçekte önemli başarıları da verebilir. Yeniay ekonomik anlamda sert bir döneme de işaretçi. Lütfen harcamalara da dikkat edin.


Aslan burcunda yeniayda ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için : Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız
Boğa ve yükselen Boğalar için : Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.
İkizler ve yükselen İkizler : Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar
Yengeç ve yükselen Yengeçler için : Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar
Aslan ve yükselen Aslanlar için : Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler
Başak ve yükselen Başaklar için : Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.
Terazi ve yükselen Teraziler için : Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar
Akrep ve yükselen Akrepler için : İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.
Yay ve yükselen Yaylar için : Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesi
Oğlak ve yükselen Oğlaklar için : Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları.
Kova ve yükselen Kovalar için : Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri
Balık ve yükselen Balıklar için : Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız
Ülkemiz ve Aslan burcunda dolunay
19 Ağustos’ta meydana gelecek Aslan yeniayında komşu ülkelerle ilişkilerimizi, eğitim sistemini, okulları, taşımacılığı, ulaşımı, haberleşmeyi, iletişimi, basın yayını ilgilendiren gelişmeler ana başlıklar olarak görülmekte. Aynı zamanda meclisi, belediyeleri, yabancı devletlerle yapılan ortak anlaşmaları, paktları, borsayı ilgilendiren gelişmeler de dikkati çekmekte. Şirketler açısından baktığımızda ise eğitim, tanıtım, lojistik faaliyetleri ve saha çalışmaları ile ilgili gelişmeleri gözlemleyebileceğimiz bir yeniay süreci görünmekte.

Aslan yeniayı yakın komşularla ilişkilere, Doğu Akdeniz, Kıbrıs ve petrol arama faaliyetleri ile ilgili gelişmelerin yanı sıra Yunanistan, Libya, Mısır ve ABD’nin bölgedeki faaliyetlerine dikkati çekebilir. Ülkemizin arama yaptığı bölgenin sınırları ile ilgili gelişmeler gündeme gelebilir. Anlaşmazlıkların arkasında bir başka ülkenin de katkısı olabilir. Yeniayın ülkemiz ilerletilmiş Jüpiter ve Neptün’üne yaptığı zorlayıcı açıyı dikkate alınca, sonrasında hedeften sapma olmaması için görünenin ardına bir kere daha bakmayı, dost görünenlerin kurbanı olmamayı işaret etmekte. Diplomaside dengelenme düşünüldüğü kadar kolay olmayabilir. Çözüme giden yol tıkanabilir. Ortam sıcaklığı kolay yükselebilir. Bu durum şirketler açısından gerek ortaklık yapılarına gerek piyasa rekabet şartlarına da yansıyabilir. Ordumuzun, güvenliğimizin yine dikkati çektiği bir dönem. Meclis gündemine Nato ile ilişkilerimiz, yabancılarla yapılan anlaşmalar oturabilir. Bu noktada dış borçlarımız konu olabilir. Aynı şekilde bankaları, finansal yapıyı, kurumları etkileyebilecek durumlar halkın yükünü arttırabilir. İthal ürünlerin vergi oranlarında, fiyatlandırmalarında değişimler olasıdır. Covid 19 ile bağlantılı olarak eğitimle, okullarla ilgili yeni açıklama gelebilir. Günlük hayata yeniden bazı düzenlemeler, kısıtlamalar dahil olabilir. Meclis aritmetiğini etkileyecek değişimleri konuşmaya devam edebiliriz. Konumunda otorite olan yöneticilerle ilgili hukuksal konular gündeme gelebilir ki bunlar finansal konularla ve yurtdışı ile de bağlantılı olabilir. Operasyonlar devam edebilir. Bu süreçte düşün insanları, yazarlar, gazeteciler, muhalefet partileri mensupları ile ilgili gelişmeler olasıdır. Dilerim şiddet içeren durumlar yaşanmaz. Para piyasalarında, borsada hareketlilik dikkati çekebilir. Ulusal servetimiz, uzun dönemli kalkınma planlarındaki hedef değişimlerini konuşabiliriz. Bu yeniay tüm dünyada finansal krize vurgu yaparken, işten çıkartılmalara, her türlü bozulmaya, rüşvete vs de vurgu yapmakta. İlerleyen günlerde bu konuların da iyice bizleri meşgul ettiğini görebiliriz. Yer hareketliliği devam edebilir. Yangınların, patlamaların, kazaların ne yazık ki yine fazlalaşabileceği bir dönemdeyiz. Taşımacılık, ulaşım, yeraltı ulaşımı, internet hatları da bu dönemde sıkıntılar yaşatabilir.

Yukarıda 19 Ağustos günü Aslan burcunda meydana gelecek olan yeniaya ait ülkemizin astrokartografik hatlarını görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklarla işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.
Azade Öksoy
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
a (4).jpg

Aslan burcunda yeni ay bize neler getiriyor?

19 Ağustos saat 05.42’de Aslan burcunun 26 derecesinde bir yeni ay meydana gelecek! Yeni ay sırasında yine Aslan burcu yükselecek ve yükselen yöneticisi Güneş’in de Aslanda burcunda olması, Mars ile pozitif teması ve ay düğümleri (kadersel etkiler göstergesidir) teması ise oldukça kuvvetli bir yeni ay ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor!

Yeni ay Güneş ile Ayın kavuşumu demektir, bu kavuşuma bu sefer Merkür de eşlik ediyor. Yani zihnimizin yoğun olacağı bir yeni ay, aklımızda düşünce ve fikir halinde olan projeleri hayata geçirmek için güzel etkiler devrede olacak. Ego ve inat yapmadan, bu iş nasıl ilerler veya nasıl çözülür diye bakmak, aklımızda fikir olarak bulunan şeyleri hayata geçirmek için adım atmak önemli olacak…

Yılın en iyi yeni ayı!
Yeni aylar yenilenme ve tazelenme zamanlarını gösterir, yeni başlangıç yapmak, yeniye niyet etmek önemlidir bu taze enerjilerle. Bu yeni ay için ise yılın en iyi yeni ayı diyebilirim, sebebi ise öncelikle geri giden gezegen olmaması (yani Satürn ve Jüpiter dışındaki daha içsel gezegen olan Merkür, venüs, Marstan bahsediyorum) kuvvet verici ve cesaretlendirici bir yeni ay olması..

Bu yeni ay hepimiz için Aralık ayına kadar en güzel dönemi anlatıyor, yani yapmak istediğiniz işler için harekete geçmek için en iyi yeni ay. O kadar cesaretlendirici ve harekete geçirici etkiler var ki hayatınızda yapmak istediğiniz değişimleri, girişimleri yapmak için başka vakit beklemeyin. Eğer bitirmeyi bir türlü beceremediğiniz, mutsuz olduğunuz ama içinizde o gücü bulamadığınız durumlar varsa, bu bir ilişki, iş veya sizi sömürdüğünü bildiğiniz herşey için geçerlidir şimdi tam zamanı. #aslan burcunda yeni ay

Şanslı etkilerde devrede bu yeni ay sırasında Venüs’ün tam açı ile Uranüs ile olan tatlı teması, sürpriz sürpriz diyor. Yani sürpriz aşklar, para ile ilgili sürpriz gelişmeler hep bu yeni ayın konuları arasında. Yine aşk ve para konularında alt yapıda yatan sorunlar ve yaşanmışlıklar yüzünden kendini geri çekenlerin onları engelleyen şeyleri fark etmesi ve aşması için harika etkiler devrede olacak! #aslan burcunda yeni ay

Zaman BEN deme zamanı, soru ise şu: ne istiyorum, nelerden memnunum, nelerden memnun değilim?

Mottomuz ise “ben yapabilirim“!


İçimizdeki gücü bulmak, harekete geçmek için harika bir yeni ay, şüpheye, ya olmazsaya yer yok. Kadersel etkilerde devrede bu yeni ay döneminde, beklenmedik gelişmeler, kadersel karşılaşmalar, hayatınızın yönünde ani ve güzel değişimler söz konusu olabilir….

Yeni aya daha vaktimiz olduğuna göre bugünlerde gerçekten hayatınızda hangi durumlar değişmeli onu düşünün, sonra da hayatınıza neler gelsin ona odaklanın: daha iyi bir iş, daha iyi bir pozisyon, kendi işinizi yapmak, yeni bir ilişki, yeni bir ev, sağlıkta daha iyi durumlar, yeni şehir v.b

Çaresizseniz çare sizsiniz diye bir laf vardır, eskiden esprisine çok söylerdik, sonra kişisel gelişimin içine girince şunu farkettim gerçekten kişi kendine yardım etmek istemiyorsa ona kimse yardım edemiyor. O yüzden kişiler size rehberlik edebilir, astroloji size yol gösterebilir ama ayağa kalkıp o değişimleri yapabilecek olan ancak sizsiniz. Siz istemedikten sonra ne yazık ki kimse sizin adınıza hayatınızı değiştiremez, işte bu döenemde öyle, yeni ay çok kuvvetli, çok güzel ama bunun için bir planınız olmalı ve yeniden başlamaya niyetiniz. #aslan burcunda yeni ay

Niyeti olanlar için kendilerine özgüvenleri son derece yüksek olacak olan güzel bir yeni ay olacak. Yürekler aslan gibi, kafalar sağlam, fikirler bol ve evrenden yardım yüksek… Eğer sıkışıyor ve ne yöne gideceğinizi bilmiyorsanız evrenden yardım isteyebilirsiniz. Yine astroloji danışmanlığıda size yön göstermek ve hayatınızda neler değişmeliyi anlamak için son derece faydalı olacaktır. #aslan burcunda yeni aySevgiler,

Astrolog M. Güliz KINA
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
Yeni başlangıçlar: Aslan burcunda Yeniay
19 Ağustos'ta meydana gelecek olan Aslan burcunda Yeniay; yeni başlangıçları, kişisel hırsları ve riskleri de beraberinde getiriyor. Astrolog Ceylin Çelebi, Aslan burcunda Yeniay'ı Kadın ve Kadın takipçileri için yorumladı...
19 Ağustos tarihinde 26 derece Aslan burcunda saat 05:41'de bir yeniay meydana gelecek. Yeniay anı haritasında yükselende Aslan burcu var. Kişisel Doğum haritalarımızda Aslan burcunun bulunduğu alanlarda yeni başlangıçlar bizleri bekliyor olacak. Kişisel hırsların bu dönemde daha fazla öne çıktığına şahit olabiliriz aynı zamanda. Kendimizi öne çıkarmak ve risk almak yeniayın bir diğer özellikleri arasında bulunuyor.Bu yeniaydan en çok etkilenecekler arasında Koç, Boğa, Aslan, Akrep, Yay ve Kova burçları yer alıyor.

Koç burçları ve yükselen Koç
Sevgili Koçlar, 19 Ağustos tarihinde 26 derece Aslan burcunda önemli bir yeniay meydana geliyor. Yeniay sizlerin haritasında çocuklar ve aşk hayatınızı temsil eden ev alanında olacak. Hayatınızda yeni bir aşk girebilir ya da sevindirici bir çocuk haberi alabilirsiniz. Çocuklarınız varsa onlar kendi hayatlarında daha öne çıkacakları gelişmelerle karşılaşabilirler. Aşk hayatı aktif bir yükselen Koçsanız önemli ve sevindirici gelişmelerde yine sizleri bekliyor. Aşk hayatınızda sizi mutlu edecek bir partner hayatınıza girebilir. 12 Nisan ile 20 Nisan arası doğmuş olan Koç burçları Yeniayın etkisinden olumlu anlamda etkileniyor olacaksınız.

Boğa burçları ve yükselen Boğa
Sevgili Boğalar, 19 Ağustos tarihinde 26 derece Aslan burcunda bir yeniay meydana geliyor olacak. Yeniay sizlere eviniz, yaşadığınız alan ile ilgili konularda yeni birtakım fırsat ve olanaklar sağlayabilir. Evinizi satabilir veya taşınabilirsiniz. Aynı zamanda ebeveynlerinizin hayatlarında da önemli yenilikler söz konusu olabilir. 12 Mayıs ile 20 Mayıs arasında doğmuş olan Boğa burçları Yeniayın etkisinden sizler daha fazla etkileniyor olacaksınız. Başlarda zorlayıcı etkiler olsa da zamanla bu hayatınıza getireceği yenilikler sizleri evinizle ilgili olarak mutlu edebilir.
İkizler burçları ve yükselen İkizler
Sevgili İkizler, 19 Ağustos saat 05:41'de Aslan burcunda bir yeniay meydana geliyor. Yeniay yakın çevre ve kardeşlerinizin hayatı ile ilgili olarak önemli konuları önünüze çıkartabilir. Sizler de aynı zamanda iletişim ile ilgili konularda ya da eğitiminizi ilgilendiren konularda önemli adımlar atabilirsiniz. Daha görünür olacağınız bir dönem sizleri bekliyor. Yakın çevreniz ile ilişkilerinizde daha lider pozisyonunda hareket edebilirsiniz.

Yengeç burçları ve yükselen Yengeç
Sevgili Yengeçler, 19 Ağustos saat Aslan burcunda meydana gelecek olan yeniay sizlerin hayatında parasal konuları karşınıza çıkartıyor olacak. Yeniay ile birlikte para kazanabileceğiniz yeni olanaklar elde edebilirsiniz. Bu dönemde harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Değeri yüksek eşyalara fazla harcama riskiniz olabilir. Düşünmeden harcama yapabilirsiniz veya fazla cömert davranıp daha sonrasında kendiniz zor durumda kalabilirsiniz.
Aslan burçları ve yükselen Aslan
Sevgili Aslanlar, 19 Ağustos tarihinde burcunuzda meydana gelecek olan yeniay şüphesiz en çok sizleri etkiliyor olacak. Önemli yeniliklere adım atabilir, fiziksel görüntünüzde birtakım değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Yeni bir diyet programı, kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz yeni bir proje, yeni bir çevre, yeni bir ev gibi her türlü yeni adımlar sizleri bekliyor. Bu dönemde sadece kişisel hırslarınızın sizlerin yanlış tercihler yapmanıza müsaade etmeyin. Adımlarınızı doğru atmaya özen gösterin. Fazla hızlı bir şekilde bir şeylere adım atabilir ancak sonrasında pişman olabilirsiniz. 14 Ağustos ile 22 Ağustos arası doğmuş olan Aslan burçları Yeniayın etkisinden olumlu anlamda etkileniyor olacaksınız.

Başak burçları ve yükselen Başak
Sevgili Başaklar, 19 Ağustos tarihinde Aslan burcundaki yeniay sizlerin hayatında daha çok kapalı alanlar, hastaneler ile ilgili konularda yeni birtakım durumlar içerisinde olmanızı sağlayabilir. Bir rahatsızlığınız varsa şifa bulacağınız önemli bir tedaviye başlayabilirsiniz. Bu dönemde meditasyon ve benzeri gibi sizleri hem ruhsal hem de fiziksel olarak şifalandıracak birtakım uğraşlar içerisinde olmanızda mümkün olabilir. Arkanızdan dönen işlerin bir bir ortaya çıkacağı bu yeniay dostunuza, düşmanınıza dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda sizler gizli birtakım işler çeviriyorsanız da bu dönemde bunların açığa çıkma riski olduğunu aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Terazi burçları ve yükselen Terazi
Sevgili Teraziler, 19 Ağustos tarihinde Aslan burcunun 16 derecesinde bir yeniay meydana gelecek. Sizlerin hayatında sosyal çevre alanlarınızı etkiliyor olacak. Yeniay ile birlikte sizleri olumlu anlamda etkileyecek yeni bir sosyal çevreye girebilir hatta bu yeni gireceğiniz çevrede sizleri sürpriz bir aşk bekliyor olabilir. İşinizden elde edeceğiniz kazançlarınız ile ilgili de sizleri mutlu edecek gelişmeler yaşanabilir. Alacağınız yeni bir projede projenin lideri konumunda görev alabilirsiniz.
Akrep burçları ve yükselen Akrep
Sevgili Akrepler, 19 Ağustos saat 05:41'de Aslan burcunda meydana gelecek olan yeniay sizlerin kariyer ve sosyal statü alanlarınızı etkiliyor olacak. Kariyer hayatınızda olumlu değişiklikler, kendinizi öne çıkartabileceğiniz birtakım yenilikler söz konusu olabilir. Kariyerinizi yakından ilgilendirecek önemli adımlar atabilirsiniz. 14 Kasım ile 22 Kasım arasında doğmuş olan Akrep burçları Yeniayın etkisinden sizler daha fazla etkileniyor olacaksınız. Başlarda zorlayıcı etkiler olsa da zamanla bu hayatınıza getireceği yenilikler sizleri kariyerinizle ilgili olarak tatmin edici sonuçlar getirebilir.

Yay burçları ve yükselen Yay
Sevgili Yaylar, Aslan burcunda 19 Ağustos tarihinde meydana gelecek olan yeniay sizlerin yurtdışı, yabancılar ve hukuksal konular ile ilgili olarak etkiliyor olacak. Yabancılar ile iş yapan bir yükselen Yaysanız yeniayın etkisi ile birlikte yeni bir anlaşma ya da çalışma yapabilirsiniz. Yüksek öğrenim gibi bir konuda da önemli ve kendinizi daha fazla gösterebileceğiniz bir yenilik içine girebilirsiniz. 14 Aralık ile 21 Aralık arası doğmuş olan Yay burçları Yeniayın etkisinden olumlu anlamda etkileniyor olacaksınız.
Oğlak burçları ve yükselen Oğlak
Sevgili Oğlaklar, 19 Ağustos tarihinde Aslan burcunda önemli bir yeniay var. Yeniay sizlerin ödemeler, ortaklaşa kazançlar, miras ve nafakalar ile ilgili konularınızı etkiliyor ve bu alanlar önemli gelişmeleri hayatınıza getirecek olabilir. Ortak paylaşımlarınızla ilgili her türlü yenilik sizleri bekliyor. Aynı zamanda bu süreçte okült konulara olan ilginizde hayli artabilir.

Kova burçları ve yükselen Kova
Sevgili Kovalar, 19 Ağustos tarihinde karşıt alanınızda bir yeniay meydana gelecek. İkili ilişkileriniz, eşiniz, yakın arkadaşlarınız ile ilgili konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Yeni bir anlaşmaya imza atabilirsiniz. Yapacağınız yenilik her ne ise kendinizi daha fazla öne çıkartacağınız bir yenilik olacağını söyleyebilirim. İkili ilişkilerinizde de kendinizi daha fazla öne çıkartabilirsiniz. Kişisel hırslarınızın ilişkilerinize zarar vermesine izin vermeyin. 13 Şubat ile 18 Şubat arasında doğmuş olan Kova burçları Yeniayın etkisinden sizler daha fazla etkileniyor olacaksınız. Başlarda zorlayıcı etkiler olsa da zamanla bu hayatınıza getireceği yenilikler sizleri ikili ilişkileriniz ilgili olarak mutlu edebilir.

Balık burçları ve yükselen Balık
Sevgili Balıklar, 19 Ağustos tarihinde Aslan burcundaki yeniay sizleri mesleğiniz ve çalışma koşullarınız ile ilgili alanlarda etkiliyor olacak. Mesleğinizde, çalışma şartlarınızda kendinizi daha fazla öne koyacağınız birtakım adımlar atabilir, kendinizi ve işinizi daha görünüz hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu süreçte yeni bir işe de başlayabilirsiniz. Kendi ofisi olan bir yükselen Balıksanız bu dönemde lider ruhlu bir çalışan ile çalışmaya başlayabilirsiniz.
Astrolog Ceylin Çelebi
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
Martina Billi y Crisbel

19 Ağustos 2020, ASLAN Burcu’nda YENİAY; Onur Sınavları!
JUNOASTROLOJİ


19 Ağustos 2020 günü, İstanbul’a göre 05:41 itibariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;
 • Güneş ve AY Aslan Burcu’nun 26 derecesinde ve haritanın 1’inci evinde kavuşum halindeler. Merkür de YENİAY’a eşlik ediyor.
 • Haritanın Yükselen Noktası 18 derece Aslan. Dolayısıyla Güneş Yükselenin de yöneticisi durumunda. ASLAN teması aşırı vurgu taşıyor.
 • Haritanın merkezinde bir uçurtma var. Bir kanadında YENİAY, bir kanadında Mars – Lilith Kavuşumu var. Kuyruğu Güney AY Düğümünde. Kafası Kuzey AY Düğümüne bakıyor.
 • Mars Lilith kavuşumu, Juno ile karşıt ve Oğlak’taki Pluto – Satürn kavuşumu bu karşıtlığı bir T-Kare’ye çeviriyor.
 • Retro konumdaki Jüpiter, Yükselen Noktası’na 150 derecelik açı yapıyor.
Sosyal açıdan;
 • Mars Lilith kavuşumunun Jonu ile karşıtlığı ve Pluto – Satürn ikilisinden aldıkları T-Kare, pandeminin yükselişini ve buna bağlı olarak gelebilecek kısıtlamaların yakınlaştığını ya da bazı önlemleri almakta gecikmenin çok da iyi sonuçlar vermeyeceğini gösteriyor. Yine de devlet eliyle alınması gereken bazı kısıtlayıcı kararların farklı öncelikler nedeniyle ertelenmesi ihtimalini yüksek görüyorum. Bu konuda gerekli önlemleri almayı bireysel olarak seçmemiz, kendi sorumluluğumuzu üstümüze almamız yerinde olacaktır!
 • Öte yandan iktidarı ya da hükümetin ileri gelen bazı isimlerini ilgilendiren iddiaların ülke gündemine oturması, toplum çıkarına ters düştüğü düşünülen bazı devlet uygulamalarına ilişkin sert tepkilerin oluşması da mümkündür.
 • Henüz açıkça ortaya dökülmeyen bazı muhalif yaklaşımların planlanma aşamasından geçmesi, kapalı kapılar ardında yürütülen bazı pazarlıkların sonuçlarının sonbaharın ilerleyen günlerinde kamuya yansıması söz konusu olabilir.
Bireysel açıdan;
İddialı bir YENİAY var karşımızda. Çekimser ve kararsız olmaya yer bırakmayan, sorunlardan kaçmayı ya da yapılacakları belirsiz bir geleceğe ertelemeyi, alışılmış bir düzeni tıngır mıngır devam ettirmek için olayları sürüncemede bırakmayı desteklemeyen… Bizi ille de kim olduğumuzu ve ne istediğimizi bilip, gereğini ASLANLAR GİBİ yapmaya teşvik eden bir YENİAY bu! Şimdi inisiyatif almak istemediğimiz ve oluruna bıraktığımız şeyler, sonradan önümüze daha büyük problemler şeklinde dökülebilir.
Kucağımıza yana yana tutmak ya da hedefe atmak üzere birkaç sıcak patatesin düşeceği belli… Meselam neler olabilir derseniz;
 • Haksızlığa uğradığımız bir konuda bıçak kemiğe dayanabilir ve biz adete şaha kalkarcasına bizi tehdit eden ya da baskı uygulayan, küçümseyen, gözardı eden kişilerin karşısına dikilip hesap sorabiliriz.

 • Bizim haksızlık ettiğimiz bir konu ya da sonradan sorun yaratacağını ve bir an önce aksiyon almamız gerektiğini bile bile ertelediğimiz bir mesele, canımızı yakarak önümüze gelebilir.

 • Beklenmedik meydan okumalara maruz kalırsak, kendimizi enine boyuna düşünüp ince ince hesaplayarak değil, doğaçlama ataklarla ortaya koyacağımız bir dönemdir. Eğer anın ruhuna göre davranmakta ağır kalırsak, ataletimiz bize zarar verebilir.

 • İkiyüzlülük, haksız bir güç gösterisi, inkarcılık, intikamcılık, hile ve yalan yoluyla başarı elde etmek, çıkarcı ve küçük hesapçı olmak, konumumuzu korumak ya da üste çıkmak derdine düşüp insaf ve vicdanı bir yana bırakmak gibi tutumlar ters tepecektir. Dürüstlük, içtenlik, başkalarının iyiliğini de kendimiz kadar gözetmek, kaygımızın değil kalbimizin sesini dinlemek ve ne olursa olsun elimizden geleni ardımıza koymamak, bu dönemde kazanan davranışlar olacaktır.
Kendini var etmenin bir koşulu gerektiğinde ortaya çıkıp inandıkların adına savaş verebilmek ve kimsenin ne düşündüğüne ya da ne yaptığına takılmadan kendi kalbinin izini sürebilmektir. Burada kişinin çok dikkat etmesi gereken konu GURUR ile ONUR arasındaki farkı gözetebilmektir.

GURUR basitçe ”kendini ezdirmemek” üzerine çalışır! Kişi gurur yaptığı zaman kaybetme ya da geri adım atma ihtimali oluştuğunda kendini korumaya alır, üste çıkmayı, kazanan olmayı ister. Hatta gerekirse haksız olduğu yerde bile bunu kabul etmemeye gayret eder. Ezik hissettiği halde üstten alan EGO’nun en belirgin göstergesi gururdur. Ego temelli olduğu için de bizi ifrata kaçmaya, kendimizi aldatmaya, durumu manipüle etmeye, gerçeğin üstünü örtüp kendimizi haklı gösterecek bahaneler bulmaya teşvik eder. Gurur gazıyla yaptığımız girişimlerde ayarı kaçırmak kolay olduğu için, haklıyken haksız durumuna düşmemiz, durmamız ya da geri adım atmamız gereken yeri görmememiz, bizim için değerli olanlara da zarar verecek tercihler yapmamız, kalbimiz kırılmasın derken kalp kırmamız mümkündür.

ONUR ise bizim işimize gelsin gelmesin, gerçeği görmek ve hakkaniyetli olanı yapabilmekle ilgilidir. Onurlu insan kolayına geleni değil, kendine yakışanı yapar. Yüce gönüllü ve adil olmaktan yüksünmez. Kısa vadeli çıkarlarını ve kazançlarını öne almaz. Sorumluluk bilincini ve vicdanını göz ardı ederek davranmaz. En önemlisi onay, takdir ve hediye beklemeksizin, durumun gereğini yapmaktan kaçınmaz. Hakkını arar ama hakkını almak için adapsız ve çirkin yöntemlere başvurmaz. Adaleti ararken kullandığı tüm yollar ve araçlar adil olur. Aydınlığa çıkan yolda karanlık araçlar kullanmanın mübah olmadığını bilir.


ASLAN BURCU ”Altın Gibi Bir Kalp” temasıyla içiçe geçmiştir. Zeka ve becerikliliğin çok ötesine geçen bir ilham ve içtenlikle davranmanın, kutsal ateşi içinde hissedip onun verdiği güven ve cesaretle adım atmanın temsilcisidir.
Sevgiyi iliklerimizde hissetmek ve yaptığımız herşeye coşkuyla aktarmak, sevdiklerimizi ve gönlümüzde yüce tuttuklarımızı başımız üstünde taşımak, onları da kendimizi kollar gibi kollamak ve gözetmek, içimizde taşıdığımız ”Tanrısallığın” en güzel dışavurumudur. ASLAN YENİAYI bizi özümüzdeki tanrısal ateşi aşkla yükseltmeye ve onun verdiği ilhamla önce kendimizi aşmaya, sonra da çevremizdeki küçük hesaplar ve kaygılarla örülü kurguları aşacak adımları atmaya çağırmaktadır.

Altın yüreğinizi elinize alın… İçinizdeki ışığın varlığından bir an bile şüphe etmeyin. Aşk sizsiniz, ”Yaratan” sizi sevmektedir. Yol içinizdedir ve gönülden yaptığınız her şey size size kavuşturur. Alnınız açık, yüreğiniz ferah, umudunuz daim olsun. İlham ve cesaret yoldaşınız olsun 🙂
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
Begüm Minkis​
KADİNL (5).jpg

Aslan yeniayının burçlara etkileri: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

KOÇ: Yaşam temponuzun artacağı hareketli bir döneme giriyorsunuz. Sorumluluklarınız gündemde olsa da hobiler ve keyiflerinize de bir nebze yönelebileceksiniz. Bir tatil organize ederek tazelenebilirsiniz. Aşkta kıpır kıpır bir dönem olabilir. Risk almaya meyillisiniz lakin kariyerinizi ilgilendirecek konularda frene basmak ve mantıklı düşünmek gerekebilir. Hayatınızda ciddi bir ilişki var ise evlilik planları dikkat çekebilir. Borsa ve spekülatif yatırımlardan ani kazançlar elde edebilirsiniz.


BOĞA: Taşınma, satış ve ev ortamına ofis yaratmak gibi yaşam alanınızı ilgilendirecek yeni gelişmeleriniz dikkat çekebilir. Aile içerisinde keyifli, eğlenceli organizasyonlar da öne çıkabilir. Evlilikler ve doğumlar mümkün. Bilhassa kardeş ve kuzen gibi size yakın olan genç yakın çevrenizle ilgili sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Araba ve teknolojik aletler satın almak açısından verimli zamanlar olabilir.


İKİZLER: Sosyal açıdan daha cesur ve hareketli bir sürece giriyorsunuz. İnternet üzerinden iş yapıyorsanız projelerinize yenilikler eklemek isteyebilirsiniz. Daha yaratıcı fikirler ile çevreye ışık saçabilirsiniz. Maddi konularda memnun edici haberler alabilirsiniz. Mal alımı/satımı gündeminizde olabilir. Arabanızın muayesini yaptırabilirsiniz veya seyahat planlayabilirsiniz. Ancak dış kaynaklar, borç ve miras işlerinde hesaba katamayacağınız konular da ortaya çıkabilir.


YENGEÇ: Hayat tarzınızda büyük değişimler gerçekleştirdiğiniz ve kararlar aldığınız bir süreçtesiniz. Yaptıklarınızla övgü toplayabilirsiniz ve statünüz yükselebilir. Fiziksel bir değişikliğe gitmek size iyi gelebilir bu süreçte. Finansal konularınızı ilgilendirecek bir kararlar almanız mümkün. Kendiniz için değer katacak bir alışveriş yapabilirsiniz. Ancak ciddi ilişkiler ve ortaklık konularında hesaba katamadığınız ani gelişmeler ortaya çıkabilir.


ASLAN: Görünürlüğünüzün her zamankinden arttığı bir zaman giriyorsunuz. Şahsi olarak sizi ilgilendiren pek çok konuyu masaya yatırarak kararlar alabilirsiniz ve içinizde başlatma dürtüsü artabilir. İlişki, iş veya ortaklıklara eğilim göstermeniz mümkün. Yurt dışında yaşam veya seyahat gündeminize gelebilir. Sağlık şikayetleriniz var ise tam teşekküllü bir hastane de kontrollerinizi yaptırabilirsiniz. İmaj değişimleri, estetik vb. konular için adım atabilirsiniz.


BAŞAK: Sezgilerinizin ve ilhamınızın daha da artış göstereceği bir sürece giriyorsunuz. Mesajcı rüyalar görebilirsiniz. İçsel bir zenginleşme huzur hissine girmeniz de mümkün. Kafanızı dinlemek adına bir seyahate çıkabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve sevdiğiniz topluluklardan önceden bilmediğiniz haberler alabilirsiniz. Kontrolünüz dışında gelişecek olaylar karşısında daha akışta kalmanız gerekecektir. Çocuklar ve aşk yaşantınızı ilgilendiren konularda daha önce farketmediğiniz detayları görebilir ve farkındalık yaşayabilirsiniz.


TERAZİ: Birlikte iyi bir ekip oluşturduğunuz, ortak hareket edebildiğiniz insanlarla daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Sizinle geleceğe yürüyecek yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Kariyerinizde yaptıklarınızın karşılığını daha çok almanız mümkün bu dönemde. Serbest meslek sahibiyseniz toplu paralarla ilgilenebilirsiniz. Ancak aile hayatı, yerleşim ve akrabalarla ilgili öngörmekte zorlandığınız bir takım şaşırtıcı olaylar da önünüze gelebilir.


AKREP: Toplum önündeki itibarınız ve kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Çalıştığınız yerde idari yönetimde veya patronlarda değişim olabilir. Evlenebilir veya anne/baba gibi unvanlar kazanabilirsiniz. İş nedeniyle yurt dışını da kapsayan seyahat, ticari eylemler, taşınma vb. konularla ilgili beklentileriniz var ise işleriniz yolunda gidebilir. Ancak eğitim, seyahat, kardeş ve iletişim konularında öngöremediğiniz birtakım gelişmeler ile de karşılaşabilirsiniz.


YAY: Hayata dair daha büyük düşüneceğiniz, fikirler üreterek yeni deneyim sahaları kazanacağınız bir dönem geçirebilirsiniz. Dünya görüşünüzü değiştirecek farklı türden gelişmeler de önünüze gelebilir. Eğitime yazılmak, yurt dışı seyahatleri, ticaret ve medyayı ilgilendiren konularda kendinizi daha etkin bir biçimde gösterebilirsiniz. Fakat maddi açıdan fazla güvene kapılarak mevcut şartları göz ardı etme veya öngörememe gibi konular karşısında dikkatli olmanız gerekebilir.


OĞLAK: Parasal konularda yeni kararlar ve adımlarınız dikkat çekebilir. Bireysel düşünmektense birlikte hareket etmek isteyebilirsiniz. Ortaklık kaynaklı gelirleriniz artış gösterebilir. Miras, banka borçları, tazminat ve yatırımlarla ilgili kararlar alabilirsiniz. Sizi zorlayan psikolojik bir konu ile ilgili hızlıca, aileden de destek alarak şifalanabilirsiniz. Finansal konularda yaratıcı düşünme, çözümleme beceriniz artacaktır. Sağlam bir ilişkiniz var ise evliliğe taşınabilir.


KOVA: İkili ilişkiler ve ortaklı işlerin öne çıkacağı bir sürece giriyorsunuz. Eşiniz veya sevgiliniz ile birlikte daha çok zaman geçirebilirsiniz. Dengelemeniz ve adaleti sağlamanız gereken koşullar öne çıkabilir. Ancak gizli bir düşmanın, bir olayın ve sırrın artık kendisini belli ederek ortaya çıkması da mümkündür. Kardeş, kuzen ve komşu ilişkileriniz ile samimiyetin artacağı zamanlar olabilir.


BALIK: İş koşulları ve gündelik yaşam rutinlerinizde değişimler olabilir. Yeni bir iş arkadaşı, müşterinin aranıza katılması mümkün. Sağlık kontrolleri yaptırabilirsiniz. Diyet, spor, uyku ve beslenme alışkanlıklarınızla ilgilenebilirsiniz. İş hayatınızda yaratıcı yeteneklerinizi daha çok sergileyeceğiniz ve popüleritenizin artacağı bir döneme girebilirsiniz. Sosyal çevre ilişkileri, yakın bir arkadaşınız veya büyük hayallerinizle bağlantılı hesapta olmayan bir yenilik de sizleri şaşırtabilir. 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
Astromeri

KADİNL (11).jpg

KOÇ

Yeniayla yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Bu ilişki tam da sizin gibi aşkına sonuna kadar sahip çıkacak biri olabilir. Tutkulu bir aşk yaşayabilirsiniz. Ayaklarınız yerden kesilebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için bu yeniay güzel haberleri de beraberinde getirecektir.

BOĞA

Sizler için harekete geçme zamanı diyebiliriz. Özellikle ev değiştirmek isteyenler bu yeniayla yeni bir eve sahip olabilirler. Yakınlarınızla ilgili yeni bir haber alabilirsiniz. Aileye evlilikle veya doğumla yeni biri katılabilir.

İKİZLER

Bu yeniay sizlere çok güzel haberler taşıyacaktır. Bulunduğunuz çevrede parmakla gösterilen bir insan olabilirsiniz. İletişim yetenekleriniz sayesinde yeni kişilerle tanışıp kendinize gelecek için iş fırsatları yaratabilirsiniz.

YENGEÇ

Güzel etkiler barındıran bu yeniay sizlere gelirinizde yeni kapılar aralayabilir. Alacağınız yeni bir teklifle maaşınız olduğundan daha fazla artabilir. Yatırımlarınızdan da güzel getiriler elde edebilirsiniz.

ASLAN

Burcunuzda oluşan bu yeniay, önünüzde çok güzel fırsatlar aralayacaktır. Her konuda yeni başlangıçlar için enerjiniz olacaktır. Bu yeniayda dileklerinizi tutmayı da unutmayın. Aşk hayatında da bir anda her şey yoluna girebilir.

BAŞAK

Sağlığınıza şifa getirecek bir yeniay gerçekleşecek. Kendinizi psikolojik olarak da daha yüksek enerjide hissedeceksiniz. Hayattan soğumak yerine onunla savaşarak yeni kapılar aralayacaksınızdır. Adı yeniay olsa da bu görünüm size eski biriyle sıfırdan bir başlangıcı da getirebilir.

TERAZİ

Bu güzel etkili yeniayda dileklerinizi tutun. Şansınız çok açık olacak. Özellikle hayatınızda yeni bir dönem açmak istiyorsanız her şey beklediğinizden de güzel gidecektir. Dostlarınızdan duyduklarınız da yüzünüzü güldürecektir.

AKREP

Geleceğinizle ilgili güzel başlangıçlara adım atabilirsiniz. İş hayatınızda da verdiğiniz emeklerinizin karşılığını göreceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni bir iş gelsin diyorsanız bu haftayla beraber telefonlarınız çalabilir.

YAY

Bu yeniayda dilekleriniz kabul olabilir. Aklınızdan geçenler gerçek olabilir. Her alanda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Akademik olarak zirveye çıkabilirsiniz. Yurt dışıyla ilgili yeni bir plan oluşabilir.

OĞLAK

Bu yeniayda finansal olarak yeni adımlar atabilirsiniz. Cesaretiniz olduğu sürece maddi olarak yeni fırsatlarla karşılaşacaksınızdır. Borçlarınızı kapatacak paralar gelebilir. Miras kalabilir.

KOVA

Bu güzel yeniay sizlere ilişki ve evlilik hayatınızda tutkulu bir dönemi de getirecektir. İlişkide ciddiyete gidecek adımlar atılabilir. Yalnız olanlar yeni bir aşka adım atabilirler.

BALIK

Bu güzel yeniayda sizler yeni iş teklifleri alabilirsiniz. Sağlık sorunlarınız varsa şifa bulacağınız bir yeniay olacaktır. Duygusal olarak melankolik ruh halinizden çıkıyorsunuz. Yüzünüz gülmeye başlıyor.

 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
Aslıhan Kozluca​


KADİNL (16).jpg

YÜKSELEN KOÇ

Hobilerle, çocuklarla ve aşk hayatıyla ilgili yeni adımlar atılabilir. İşle ilgili konularda ve harcamalarda ani kararlar almamak gerekiyor.

YÜKSELEN BOĞA

Anne, baba ve yaşanılan mekanla ilgili yeni kararlar verilebilir. Eğitimler ve uzun süreli seyahatlerle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Yakın çevreyle olan ilişkiler, kardeşler, ticari ilişkilerle ilgili yeni kararlar verilebilir. Bu dönemde borçlanmamaya, harcamalara dikkat edilmeli.

YÜKSELEN YENGEÇ

Kazançlarla, harcamalarla ve kişinin kendisini değerli hissetmesiyle ilgili yeni adımlar atılabilir. İkili ilişkiler ve sosyal çevre dengesine dikkat edilmeli.

YÜKSELEN ASLAN

Bireysel anlamda kişiyi ilgilendiren tüm konuların aktif olduğu bir dönem. Sağlıkla ve işle ilgili konularda temkinli olmak gerekiyor.

YÜKSELEN BAŞAK

Kişinin daha içe dönük geçireceği, kontrolü dışındaki olayları sakinlikle izlemesi gereken bir dönem. Aşk hayatındaki kıskançlıklara, gizli düşmanlıklara dikkat edilmeli.

YÜKSELEN TERAZİ

Sosyal çevrenin aktifleştiği, hedefler konusunda yeni adımların atılabileceği bir dönem. Aileyle ve evle ilgili durumlarda adil davranmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN AKREP

Toplumsal statü ve işle ilgili yeni kararlar verilebilir. Kardeşler ve yakın çevre ilişkilerine dikkat edilmeli.

YÜKSELEN YAY

Bakış açısının gelişeceği, eğitim ve hukuki konularda yeni adımların atılabileceği bir dönem. Harcamalara ve iş ortamına dikkat edilmeli.

YÜKSELEN OĞLAK

Finansal konular ve dönüşüm gerektiren alanlarda yeni kararlar verilebilir. Çok fazla egoyu ön plana çıkarmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN KOVA

İkili ilişkiler ve ortaklıklarda yeni kararlar verilebilir. Ailede ve ev konularında kontrol edilemeyen olaylara gurur yapmadan yaklaşmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN BALIK

Çalışma ortamı, iş arkadaşları ve sağlık konularında yeni kararlar verilebilir. Sosyal çevre ile olan iletişime dikkat edilmeli.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
KADİNL (13).jpg
(Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

Y KOÇ BURÇU : Aslan yeni ayı ile tatil eğlence programlarınızı gün deme taşımak yeni bir aşka adım atmak mevcut aşkınızı ilerletmek, çocuk sahibi olmak veya çocuklarınızla ilgili bir başarı elde etmeniz mümkün olabilir . Geçmiş dönemlerde yaptığınız yatırımların karşılığını almak ,çalışmalarınızın karşılığını başarılı bir şekilde elde etmek, sanatsal, hopi , spor gibi çalışmaların karşılığında almanız mümkün olabilirY BOĞA BURCU : Aslan yeni ayı ile ev, emlak işlemleri ,düzenleme, tadilat , onarım gibi çalışmalar, evinizde eğlenceli ortamlar içinde olmak , ailenizde evlilik , nişan veya yeni bir bebeğin katılımı gibi konular mevcut olabilir . Tatil , spor konuları aktif olabilir .


Y İKİZLER BURCU : Aslan yeni ayı ile Kardeş ,yakın çevre ,komşu gibi konularda iletişimlerin artması, eğlenceli vakitler geçirmek ,eğitim konusunda bir başarılı çalışmanın başlaması veya bunun karşılığında ödülünüzü almak ,yolculuk tatil planlarımızı devreye almak ,yeni ticari yatırımlarının başlangıcı ve geçmiş dönemde yaptığınız ticaretin karşılığını başarıyla almanız mümkün olabilir.


Y YENGEÇ BURCU : Aslan yeni ayı ile Mali kazançlarınız, aileden elde ettiğiniz gelir, eşinizin geliri ya da yeni bir çalışmanın başlangıcı, kendi işinizi kurmak ile gelir artışları ile ilgili konularda uzun süredir yaptığımız çalışmaların karşılığını elde ederek başarı kazanmanız mümkün olabilir.


Y ASLAN BURCU : Aslan yeni ayı ile Genel yaşamınızda liderlik konuların önüne çıkması ,yolculukların artışı ,aşk ile yeni bir başlangıç veya evlilik adımı atmanız, çocuk sahibi olmanız ,yatırım planlarınızın doğru işlemesi ve gelir elde etmenizi sağlamak, sanatsal olarak sahne önünde olmanız ödüllerinizi almanız ,başarılı çalışmalar yapmanız adına olumlu zamanlar.Y BAŞAK BURCU : Aslan yeni ayı ile yeteneklerinizin öne çıkması ile liderliğinizi ele almanız, çocuklar , aşk hayatınız ,hobilerinizle ilgili önemli konuların gündeme gelmesi uzun süredir yaptığımız çalışmaların başarıları ile ödülleri almak gibi konular aktif olabilir . Sağlık konusunda bir yeni bir oluşum bir tedavi de gündeme gelebilir.


Y TERAZİ BURCU : Aslan yeni ayı ile Arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, sosyal gruplar , sosyal medya, spor klüpleri gibi üyeliklerimizde liderliğimizi öne çıkması, çalışmalarınızın karşılığını almak, başkan olmamız gibi etkiler , ödül ve başarı elde etmemiz mümkün olabilir


Y AKREP BURCU : Aslan yeni ayı ile Meslek, kariyer, toplumsal statümüzde öne çıkmak, liderliğimizle konumlandırmak bağlı olduğumuz gruplardan ayrılan ayrılmak, kendi şirketimizi kurmak , Evlenmek gibi konular ön plana gelebilir.


Y YAY BURCU : Aslan yeni ayı ile Yurt içi veya dışı yolculukların aktifleşmesi ,pasaport, vize ve ehliyet işlemleri gibi konular ,akademik çalışmalar, üniversite çalışmalarını adım atmak gibi konular aktif olabilir.


Y OĞLAK BURCU : Aslan yeni ayı ile Ortak gelirler eşinizin geliri biraz nafaka banka kredi gibi konular ve yatırım araçlarımızda ilgili bir takım konularda başarı elde etmeniz gelir artışı gibi konular aktif olacak.Y KOVA BURCU : Aslan yeni ayı ile Evlilik adımı atmanız veya boşanmanız ortaklık kurmak veya ortaklıktan ayrılmak sosyal alanlarda yeni bir takım emeklerinizin karşılığını almak sonuçlanmak ile başarılı çalışmalar yapmanız mümkün olabilir


Y BALIK BURCU : Aslan yeni ayı ile Sağlıkta başarılı sonuçlar elde etmek ,çalışma ortamınızla liderliğinizi öne almak, terfi almanız başarılı, yeni gelişmelere hazırlığı içinde olmanız,günlük yaşamınızda eğlenceli ortamlar içinde olmanız mümkün olabilir .

 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
KADİNL (9).jpg

19 Ağustos Aslan Burcunda Yeniay'ı Yıkım Getirebilir

19 Ağustos 2020’de aslan burcunun 26 derecesinde yeniay gerçekleşiyor. Merkür’le kavuşan Yeniay’a koçtaki Mars üçgen, oğlaktaki Satürn 150’lik açı yapıyor. Yeniay esnasında Mars oğlakta stelyum yapan Jüpiter-Plüto-Satürn’e kare açısı, Venüs-Uranüs 60’lığı ve Neptün Jüpiter-Plüto 60’lığı etkin…

Ateş elementindeki üçgen açılar isteklerimizin peşinden hevesle bazen de bencil ve düşüncesizce gidebileceğimizi gösterir. Gezegenler yönettikleri burçlarda olunca istekleri daha güçlü bir şekilde ortaya koymak mümkündür. Ancak Yeniay’a 150’lik yapan Satürn bu istekleri nasıl yapılandırıp, hayata geçireceğimiz yolu bulmakta zorlanacağımız anlamına geliyor. Bu istek ve ihtiyaçlara başlamak için bir şeylerin hayatımızdan çıkması gerekiyor olabilir ve biz olaylar arasındaki sebep-sonuç ilişkisini kuramayabiliriz.

Bu yeniayda heves ve isteğimizin bencillik boyutuna geçmemesine dikkat etmek gerekir
. Yeniay’la kavuşan Merkür, duygu ve düşüncelerimizin herkesinkinden daha önemli olduğunu düşünmemize neden olabilir. Oğlaktaki stelyuma kare yapan Mars zaten ay boyunca dönüşüm enerjisinin kıvılcımını ateşler halde… 150 derecelik açı ve Plüto dönüşüm temasıyla bağlantılıdır. Satürn Plüto kavuşumu dönüşerek yeniden doğmak için kesin kes terkedilmesi, bırakılması gereken şeyleri gündeme getirir.

Mars şiddetli bir şekilde bizi bir şeyleri bırakmaya zorlarken, hayatımıza giren yeni başlangıç bir yıkım ve kayıpla gelebilir.

Venüs-Uranüs 60’lığı tutkularımızın da güçlü ve sıra dışı bir enerjide olduğunu gösteriyor. Venüs ve Uranüs yöneticiliklerle Yeniaya bağlanıyor ve hevesli doğamızın sürprizlere açık yönünü ortaya çıkarıyor.

Tüm bu süreçte akışta kalabilmeyi sağlayan ama aynı zamanda kaos ve karmaşa ortamı yaratan Neptün stelyuma 60’lık yapıyor. Kayıplarla ilgili teslim olmaya yöneltiyor.

Haritasında 26 dereceye yakın aslan, akrep, kova ve boğa burçlarında gezegen ve noktaları olanlar güçlü bir etki alacaklar. Güneş burçlarına göre 13-23 Ağustos, 12-22 Kasım, 11-21 Mayıs, 10-20 Şubat tarihleri arasında doğanlar güçlü bir şekilde etkilenecekler.Özlem Gider
Astroloji Danışmanı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
Eda Ocak​

KADİNL (7).jpg


19 ağustos sabaha karşı gerçekleşecek Aslan Yeni Ayı’na, Aslan burcundaki Merkür de eşlik ediyor. Ateşi yüksek bir yeni ay bu ve dinamik doğasıyla harekete geçmeye çağırıyor.

Aslan ile kendi özümüzle temas kurmaya çekiliyoruz. Gerçekten neyi yaratmak, kendimizi nasıl ifade etmek istediğimizi keşfetme cesareti göstermek için teşvik edici.

Koşullar zorlayıcı ve baskılıyor. Oğlak’ın otoriter sesiyle kendi sesini duymakta zorlanıyor olabilirsin. Yapmak zorunda oldukların, görevlerin, sorumlulukların seni kendi merkezine dönmenin bencilce olduğuna inandırmış olabilir. Kalbinin atışlarını dinlemek için zamanın olmadığını söyleyebilir dış sesler ve tabii ki kendi zihnin.

Oysaki şimdi tam da bu seslere inat, kendinde “kendin” olma hakkını görebilir misin?

Zamanın birinde birisine “öyle” davrandığın için hep “öyle” davranman bekleniyor olabilir. Zamanın bir yerinde bir süre öfkenle, acınla, ve diğer insanlık hallerinle özdeşleşmiş olduğun için hep böyle olduğun varsayılıyor olabilir. Birilerine hep fazla iyi, fazla büyük, fazla küçük, fazla iddialı geliyor olabilirsin. Yorulduysan bu geçici hallerinle kalıcıymışcasına etiketlenmeye , yorulduysan kendin olduğun için özür dilemeye bu YeniAy sana sesleniyor.

Ve soruyor;

Koşullanmışlıkların, sana biçilen rollerin, kendine uygun gördüğün maskelerin ardında yatan hakikatinle, özünle VAR OLMAYA cesaretin var mı?


Aslan’da cesaret kendini sevmekle başlıyor. Ama öyle böyle sevmek değil. “Kendimi seviyorum” olumlamalarıyla da değil. “Senin damarlarında gece gündüz dolaşan aynı hayat akışı, bütün dünyayı da dolaşıyor” gibi sevmek kendini. Muazzam yaratımın vazgeçilmez bir parçası olarak sevmek kendini. İşte o zaman kendinde yaratma ve kendin olma hakkını göreceksin.

Gökyüzünün altında denenmiş pek bir şey kalmadı diyorsun, duyuyorum. Oysa ki senin yaratımının olması gereken o mozaikte o yer hala boş.

Senden akmak isteyen her ne ise varoluş okyanusuna, izin verir misin? Kendine bir nehir gibi akıp çoşma, bir aslan gibi kükreme şansını tanıyabilir misin?

İşte zamanı şimdi. Merkür’ün eşliğinde bu YeniAy kendi sesini duyman için açıyor kapıları. Belki hep başkalarının şarkılarını söyledin bugüne kadar, kendi şarkın beğenilmez diye..

Şimdi kendi sesini duymaya hazır mısın? Bütün titrekliğine rağmen şefkatle kendi sesini, kendi şarkını sahiplenebilirsin. Cesaret et diyor YeniAy, bütün incinebilirliğinle…

Kendinle konuşurken kullandığın kelimeler sana bu yoculukta rehber olacak. Yeteri kadar yaratıcı, yeteri kadar iyi, yeteri kadar bir şey… olmadığını söylerken kendine, hatırla, o sesler sana ait değil. O kelimeleri ödünç aldın sadece ve şimdi ait oldukları yerlere geri gönderebilirsin.

Sadece sende olanı verebilirsin. Sende olanı görmek, kendi hakiki varlığına temas etmek için haydi yak bir hayali ateş kalbinde. Erit orada farketmeden sahiplendiğin ve de zorla giydirilmiş bütün o suretleri.

ÖZ’ünegüven,
O herkeste varolan saf, sevgi dolu ve yaratıcı özüne.
Daha keşfedilmemiş yaratım potansiyellerine güven.

Cesaretin; yüzlerce yıllık utanç, reddedilme, hor görülme acısına rağmen, korkuya rağmen içinde filizlenmesine izin ver.
Ve sor kendine senden akmak isteyen, seninle ifade bulmak isteyen, senin aracılığınla bedenlenmek isteyen ne?


Güneş ve Ay, YeniAy’dan hemen sonra Başak burcuna geçecekler. Bu YeniAy yaratmak istediğinle, yaratıcı enerjinle ve kendi özünle bağlantıya geçmek için ateşliyor fitili. Sonrasında ise işe koyulma zamanı, harıl harıl çalışıp kalplerimizin mümkün olduğunu bildiği dünyayı inşa etme zamanı; Var Olma cesareti göstererek.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
KADİNL (14).jpg

19 Ağustos sabah saatlerinde Güneş ve Ay Aslan burcunda kavuşuyor ve #aslanyeniayı gerçekleşiyor. 🌙

☄Etkilerini önümüzdeki bir hafta boyunca hissedeceğiz. Merkürunde aslan da olması ile ask basta olmak uzere yaratıcı fikirler ve yasama dair guzel şeylerden bahsedebiliriz.

☄Ayrıca venüs ile uranüs arasindaki iyicil açı ile bitmesi gerekenleri bitirip yepyeni başlangıçlara destek verebilir. Yine finansal olarak birtakım gelirlerde söz konusu olabilir. Herkese güzellikler ile gelsin.

☄En çok etkiyi ise ateş grupları: koç, aslan ve yay alacak... Bu yeni ay aşkı ve sevgiyi en guzel şekilde getirsin ❤🐞
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
KADİNL (12).jpg
ASLAN YENİAYI​

19 Ağustos 05:42’de Aslan burcunun 26 derecesinde bir yeniay gerçekleşecek. Anın haritasında da yükselen burç Aslan’da. Genel bir yorum yapmak gerekirse, Aslan burcu sanat, çocuklar, şöhret, ego, ön planda olma, eğlence, parlama, hobiler, kibir, kraliyet, soylular ve yönetici tabakası gibi anahtar kelimelerle özetlenebilir. (Aslan=Kral)

Önümüzdeki günlerde sanat camiası, yöneticiler ve çocuklarla ilgili konuların ön planda olduğunu görebiliriz.

Bu dönemde özellikle tansiyon hastalarının dikkat etmesini öneririm. Kalp krizi riski yüksek olacaktır. Boğulma veya zehirlenme vakalarında da artış görülebilir.

Erkek liderlerin çıkışlarına, ön planda olmalarına sebebiyet verecek olaylar gerçekleşebilir. Seslerini yükseltip, kibirli açıklamalarda bulunabilirler ve bu açıklamalar halk tarafından (özellikle işçiler ve hakları konusunda) tepkilerle karşılanabilir.


Girdiğiniz tartışmaları çok uzatmamaya çalışın derim. İletişim şeklimiz daha çok “benim dediğim doğru” minvalinde olabilir.

Yangınlara, patlamalara ve güneş yanıklarına da dikkat!


Burada Aslan burcunun sembolikleri konusunda (yöneticiler, sanatçılar, çocuklar) sansasyonel olaylar duyabiliriz. Halkın desteğiyle (ki bu günümüzde sosyal medya olacaktır) gerçek suçlular ceza alabilir veya kötücül kararlar bozulabilir.

Yönetici, kraliyet veya sanat camiası mensuplarında hastaneye kaldırılma, kalp krizi, tansiyon, zihinsel veya nörolojik hastalıklar, uyuşturucu sebepli sağlık problemleri ve vefat haberleri duyabiliriz.

Yurtdışı, uyuşturucu maddeler, üniversiteler, hukuksal konular veya din kurumlarıyla ilgili yaptırımlar ve can sıkıcı haberler gündemde olabilir.

Uzun süredir ertelediğiniz bir hobiye başlayabilirsiniz.


Bir Aslan cesaretiyle yeni ve ani ilişkilere başlanabilir. Başta tatlı gelse de ileri vadede dikkat etmek gerekebilir. Yeni başladığınız ilişkilerde her şeyi çabuk tüketmek isteyebilirsiniz.

Altın piyasasında hareketlenme ve buna bağlı uzak dönem için belirsizlikler ortaya çıkabilir.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
Astrolog Gamze Benzer​

KADİNL (4).jpgTesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. Sen bana dünyada başka bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin.

Kürk Mantolu Madonna Sabahattin Ali

Sabaha karşı gerçekleşecek yeniayda;sıcaklık artmış,tatil başlamış,enerjimiz yükselmiş,cesaret ve motivasyonumuz çoğalmış,telaşsızlık duygusu hakim,eğlence yerleri dolmuş,kalbimizde kelebekler uçuşmuş,gezmeye hevesli,hobi ve yeteneklerimizin farkına vardığımız ,özgüven artışı yaşadığımız ,yaratıcılığımızın geliştiği olumsuz yanıyla gurur,kibir,ego,buyurganlık,lüks ve gösterişi biraz abarttığımız bir yeniay.Sıcak,samimi,esprili,cömert tavırlarımızı çevremize yansıtabiliriz.Çocuklarımız onların gelişimi,yetenekleri,eğitimleri önceliğimiz olabilir.Beraber aktiviteler gerçekleştirebiliriz. Bebek haberleri alabiliriz.İletişim kurarken sabit fikirli, inatcı yaklaşımlar,emir kipi tavırlar yorabilir. Yükselende aslan burcu olduğundan kendimizi öne atmaktan geri kalmayacağız.

Aslan,kova,boğa,akrep
burçları 26 derece ve yakınlarında kişisel gezegenleriniz varsa oldukça etki altında olacaksınız.Yeniaya merkür eşlik ediyor, mars destek oluyor.

Düşündüklerimizi,eğitimlerimizi,yolculuklarımızı,projelerimizi hayata geçirmek ,girişimlerimizi,yeniliklerimizi,başlangıçlarımızı gerçekleştirmek, kalpten gecenleri ifade etmek ,dile getirmek için bundan daha iyi bir zaman olamazdı?

Biraz düşüncesiz biraz atak,fevri,dürtüsel,spontan davranışlar ,risk alabilen ,gözü kara tavırların dozunu ayarlamamiz gerekebilir.

Güzellik ,saç,cilt bakım,kozmetik gibi konulara eğileceğiz. Dış görünüşümüzle dikkatleri üzerimize çekmek hoşumuza gidecektir.

Liderler,yöneticiler,politikacılar,sanatçılar,para piyasaları,borsa,altın gibi konular gündemimize taşınacaktır.
Yeniay satürn 150 liliği ,mars plüto karesi otorite ile güç savaşlarını ,iş ve çalışma ortamında yaşanabilecek zorlukları ,düşmanlıkları,sağlık sorunlarını (kalp,dolaşım sistemi,omurga,adele ,bel ) ,sorumluluk,görev,yüklerin altında ezilmeyi,bizden gizlenen entrikaların açığa çıkması gibi durumları yaratabilir

Venüs uranüs desteğine bakacak olursak altınla ilgili bir yükseliş,kazançlarla ilgili şaşırtıcı gelişmeler,sevgi diline gelince süpriz,şok edici,heyecan verici,özgür ve bağımsız ilişkiler kurulabilir.Başımızda kavak yelleri esebilir.Değişime açık olmalı ,yeniliklere hazır olmalıyız.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
Astrolog Berçem Ulutaş​

KADİNL (1).jpg


Koç ve Yükselen Koçlar:


Sizler bu deneğimi aşk,çocuk ve hobiler alanında yaşıyor olacaksınız.Çoçuklarla alakalı yeni gündemleriniz olabilir.Hatta onların sağlık gündemleriyle tekrar uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.
Yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için uğraşırken heyecanlanmadan sakin kalarak ilerleyebilirsiniz.Yeni aşklar ve birliktelikler yaşa bilirsiniz yalnız fazla ego yapıpta kendinizi de bu konuda hasta etmemeye dikkat etmeniz gerekir.
Ayrıca ,evlilik ve birlikteliğinizle alakalı bazı durumlarda mantıklı hareket edemeyip,karşı tarafı suçlama girişiminde bulunabilirsiniz.Yaşamınızda bazı değişiklikler olurken ,ayrılık ve ayrılma gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
Kariyerinizle alakalı ciddi anlamda baskı hissediyor ve epey sıkıntı cekebiliyorsunuz ve artık sabrınızın son anlarınızı yaşadığınız ortada ,fakat arkaya dönüp baktığınızda çoçuklarınızı ve para kazanmanın sorumluluğunu üzerinde hissettiğiniz bu günlerde en büyük desteği onlardan alarak sürpriz bir şekilde güç toplayacaksınız.
Maddi anlamda ,parayla alakalı tatmin de olamıyorsunuz ve bu anlamda da harçamalarınız artarken ,eski borçlarıda düşünecek olursak kriz çıkarmanız an meselesi.
Fakat kendinizi işinize adar,hedeflerinizi doğru planladığınız sürece bu konuyu çabuk toparlayabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Sizler bu deneğimi ev ,aile ve köklerinizde yaşıyor olacaksınız .
Evinizde değişiklik yapabilir,dekorasyon malzemelerine para harcayabilirsiniz.
Ailenizin ,kardeşlerinizin sağlık sorunlarıyla uğraşırken surpriz bir şekilde iyi gelişmeler ve haberler alabilirsiniz. Yalnız şunu unutmayın aile içinde kimseye ego yapmaya kalkışmayın ki, kıriz yaşayıp kendinizi suçlu durumuna düşürüpte sonunda üzülen siz olmayın.
Kendinize yapmış olduğunuz harçamalarınızdan dolayı maddi sıkıntı yaşarken, ailenizden yardım bekliyor olabilirsiniz .Fakat buda sizin için çözüm olmadığını bilmelisiniz . Aksi taktirde istediğiniz yardımı alamayıp onlara karşı sinir olurken onlara karşı nefret duyabirsiniz.
Son olarak;uzaktaki akrabalar sizi içsel olarak bunaltıp ,öfkelenmenize neden olurken ,sizleri de maddi konularda epey zorlayacaktır.
Sizlerde içsel olarak çözemediğiniz sıkıntılarınızı kendi ailenizde , evinizde, çoçuklarınızla birlikte vakit geçirerek ve de onların sevinç ve mutluluklarıyla bütün kızğınlıklarınızı ,öfkenizi atabilirsiniz.
İkizler ve Yükselen İkizler:

Sizler bu deneğimi kardeşler,akrabalar ve iletişim evinde yaşıyor olacaksınız.
Hayatınıza yeni insanlar girerken,birliktelikler ve aşklar yaşayabilirsiniz.Ya da akrabalar sizler için boş durmayıp sizlere durmadan yeni kişilerle tanışmanızda baskı kurabilirler.
Ayrıca,uzun zamandır sizi egonuzdan dolayı suçlayıp size bu anlamda sinir olan kişilerle karşı karşıya kalabilirsiniz.Kendinizi de çok fazla önemsemeyin, ilişkilerinizi stratejik bir ölcüde yürütün ki ,kimseye üstünlük sağlayıpta kıriz yaşanmasına vesile olmayın.
Kariyerinizde o kadar çok yapmak istedikleriniz var ki ,hayalleriniz ve yaratıcılığınız oldukça güçlü çalışırken maddi destek alabilirsiniz. (mal,mülk,para,kredi gibi konularda uzun zamandır beklediğiniz destek gibi)
Kısıtlandığınız anlarda sizler sınırlarınızı aşarak zorda olsa bütün bunları başarabilirsiniz.
Yalnız arkadaşlarınızla yada patronlarınızla para mevzularına girmekten mukakkak kaçınmalısınız, aksi taktirde ciddi anlamda bu konuda sorun yaşayabilir aranız hiç olmadığı kadar açılabilir.
Maddi açıdan ise,giyime ,yemeğe aileye,çocuklara , ciddi anlamda para harçayabilirsiniz.
Bu harçadığınız paralardan dolayı sinirlenebilir,onlara bu konuda kızıp,öfekelenirken arabaya atlar uzaklara gidebilirsiniz.
Harçamalarımızı ve banka hesaplarımızda bu anlamda açılmalar olabilir.

Sizler kendi iç dünyanızda madi anlamda harçamalarınızdan dolayı zorlanırken, sizleri sakinleştirecek ,motive edecek ruhsal konulara yönelebilirsiniz.
Bunun için hayvanlara ve yardıma muhtaç kişilere yardım ederek ruhunuzu ve kendinizi rahatlatıp sakinleşebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Maddi açıdan sizler sürpriz fırsatlarla karşılaşabilir,yeni haberler alabilirsiniz.Fakat bu fırsatlar tamda sizin istediğiniz gibi olamazken, bunları fes edebilir,karşı tarafı suçlayabilirsiniz.
Kariyerinizde ise bu yaşamış olduğunuz herne var ise,daha hırslı ve başarılı olarak dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.Pes etmeği düşünmediğiniz taktirde ,patronunuzla arayı bozmamaya özen göstermeli ,onu kızdıracak inat edecek,sınırlarını zorlayacak onun koyduğu kuralları bozacak olursanız sizler bu anlamda ciddi sıkıntıya girebilirsiniz.
Eski arkadaşlarınıza verdiğiniz değer ve maddi yardımlarla alakalı sorun yaşayabilirsiniz.
Yaşamında aileniz sizler için çok önem teşkil ederken,onlarla planladığınız yolculuklarda ,sinirlenebilir,onlardan ayrı takılmak isteyebilirsiniz.Onların herşeğiyle ilgileniyor olmak sizi bu durumda sıkıntıya sokabilir.


Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Sizler hayatınızda yeni başlangıçlara birlikteliklere heyecanlara açık olun .Sizlerin parladığı ,kendinize büyük hayranlık uyandıracak kişilerle tanışmaya hazır olun.Fakat kendinizi de bu anlamda fazla ego yapıpta üstün görmeye çalışmayın. O içinizde kaybolmayan, çoçuğu da düşünecek olursanız ,alçak gönüllü olmaya özen gösterebilmelisiniz.
Birlikteliğinizde , tanıştınız kişi sizin umduğunuz ve istemediğiniz biri olurken, siz bu anlamda surpriz bir şekilde üzüntüye girebilirsiniz.Ayrıca ilişkide stratejik davranmadığınız taktirde sizi şok edecek durumların içerisine çekilebilirsiniz.
Fakat,birlikte yapacağınız seyahatlerde,tatilerde rahatlar ve herşeyin yoluna girdiğini görebilirsiniz.Farklı mekanlarda bulunmak sizlere ikiniz açısından iyi gelecektir.
Fakat günlük işlerinizi aksatır,sorumluluklarınızdan kaçmaya çalışırsanız ciddi anlamda tatiliniz burnunuzdan gelebilir.Bütün bunları düşünerek planlı hareket etmeyi ögrenmelisiniz.
Kariyerinizde gerçekleşecek Üranüs ün geri gitmesiyle birlikte ,ailenizden gizli maddi destek ve yardım alabilirsiniz.İşlerinizi toparlamalı ve hesap kitap giderlerinizi tekrar gözden geçirmelisiniz.Sizin önünüze gelebilecek fırsatları da bir daha değerlendirebilmelisiniz.
Ayrıca,kendinize kişisel olarak değişiklikler yapabilirsiniz.Saçınızı kestirebilir,rengini değiştirmek isteyebilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başaklar:

Sizler kendi iç dünyanızda kendinizi sorgulayabilirsiniz.Sessizliği tercih eder,kendinizi işinize yöneltebilirsiniz.Kariyeriniz için okumak ,araştırmak,kendinizi bu anlamda ön plana atmak için çabalayabilirsiniz.
Bazı durumlarda çoçuklara kızabilir,onlarla ikili ilişkileri yönetmekte zorlanabilirsiniz.Sizleri aniden sinirlendirebilirlerken içinizden dua edebilir sizleri sakinleştirecek meditasyon ,terapi çalışmalarına yönelebilirsiniz.
Mal,mülk,kredi ,borç ,alım ,satım işlerinde de kendinize gizli saklı yatırımlar yaparken ,bu anlamda kendinizi garantiye alarak rahat hissedebilirsiniz.
İlişkiler açısından zor günlerden geçerken bunaldığınız anlarda kaçmak ,üzerinizdeki baskıdan kurtulmak isteyebilirsiniz.Fakat bu eşinizle maddi anlamda aranızı açarken ,sizinle bu anlamda kavga çıkarıp üzerinizde maddi baskı yapabilir.
Ailenizden sevdiklerinizden arkadaşlarınızdan alacağınız maddi manevi destekle ( bazı durumlarda ayrılmak,uzaklaşmak istesenizde) onların size olan desteğiyle eğitim,yolculuk,tatil,yapancılarla tekrar bir arada olup vaktinizi geçirebilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Teraziler:

Sizler bu deneğimi arkadaşlar alanında yaşıyor olacaksınız.Sürpriz bir şekilde yeni haberler alabilirsiniz.Fakat fazla beklentiye girmemekte fayda var.Kendinizi onlara nekadar yakın hissettiğiniz anda bazı anlarda bu kadar ego ve kendini beğenmişliklerinden dolayı can sıkabilirsiniz.
Evlilik,ortaklık,birliktelik anlamında ise sizi heyecanlandıracak haberler alabilirsiniz. Fakat bu alacağınız haberler sizlerin sağlını da ilgilendirirken,sizlerin kendinizi iyi hissettirmesine neden olacaktır.
Ayrıca kredi başvurusunda bulunanlar için ise, eski hesapları kapatmadığınız sürece zorlanabilirsiniz.Fakat gökyüzü size ani bir hamleyle işinizi ve banka hesaplarınızı kontrol ettikten sonra sizlere mutlu haberler almanıza neden olabilir.
Yalnız işinizde dikkatli hamleler yaparak ,işinize sahip çıktığınız taktirde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.
Eğitim ,yolculuk,seyahatlar ve inaçlarınız için harekete geçebilir,kadersel destekler alabilirsiniz.
Ayrıca ev ,aile,köklerinizle alakalı bizi zorlayan büyüklerimiz olacaktır.Maddi açıdan ,mal,mülk konularında anlaşmazlıklar yaşayabilir,onların kurallarına karşı çıkarken,bizide bu anlamda kısıtlayıp heyecanımızı yıkabilirler.Bızlerde bu konuda beklentide olduğumuz sürece onlarla anlaşamayabiliriz.
Günlük hayatımızda kendimizi dalgın,yorgun hissederken, işimize bu durumu yansıtmadan çalışıp sahip çıktığımız taktirde kendimizi suçlu hissetmeyebiliriz.
Akrep ve Yükselen Akrepler:

Kariyer ve iş anlamında kendinizi göstermeyi başardınız.Yeni teklifler alabilir,bir üst konuma geçebilirsiniz.
Fakat beklentilerinizi çok yüksekte tutmayın ,aksi taktirde kendinizi zor durumda bırakabilirsiniz.Yani kendinizi fazla önemser ve egonuza yenilebirsiniz.
İletişimde olduğunuz akraba ,kardeş ve arkadaşlarınızla ciddi anlamda sorun yaşarken,bu sizlerin günlük hayatlarında agresif ve mutsuz olamanıza neden olabilir .
Evlilik ve birlikteliğinizde eskiye dönüş yaşarken güveninizi kazanmak ve birbirinize sevginizi hissetirmek için tekrar bir
araya gelerek ayrılıkları rafa kaldırabilirsiniz.
Aşk,flört ve çoçuklarla alakalı ise bu konularda çok bunalmış ve netleşmeyen belirsizliklerle sizleri bu anlamda üzerken ,sessiz kalmak isteyebilirsiniz.Uzun süredir bir aşk yaşayıp sonunu göremediğiniz ilişkinizde sakinliğiniz , sabrınız ,olgunluğunuz sizlere bu anlamda ne karar vereceğinizi bulmanıza neden olacaktır.Hatta bazen bu ilişki sizi ciddi anlamda hasta edebilir.Sizlerde maddi manevi zorlandığınız bu alanda kadersel bir karar verebilirsinizYay ve Yükselen Yaylar:

Eğitim,yurt dışı yabancılar alanında kendilerini ön plana çıkarıp parlayacaklar.Onlarda fazla beklentiye girmeseler iyi olacak.Aksi taktirde pek umdukları konumda olamamak onları mutsuz edebilir.
Maddi açıdan ise,büyük bir zorluk yaşarken ciddi anlamda kendilerini kazanmak konusunda zorlayabilirler.
Mal ,mülk ,kredi faiz,eşin parasıyla alakalı anlaşmazlık yaşabilirler.Bilhassa hesap hareketlerini ayrı tutmak ve birleştirmek istemeyeceklerdir.Arabayla yapılan yolcuklarda sakin kalmaya muhakkak dikkat etmeleri gerekir ki ,tartışma ve kavga yaşamasınlar.
Günlük işlerinde eski işlerine yönelirken ,çoçuklarıyla uğraşmak da onları keyifsiz hale getirebilir.
Aşk,flört ve çoçuklarla olan diyolaglarında maddi açıdan harçamalarında zorlanmalar yaşayabilirler.Uzaklaşmak ve
yalnız kalmak ihtiyacında olurlarken ,bu konuda baskı ve sorumlulukları peşlerini bırakmadığı için bunalıp tartışma çıkarabilirler.


Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Kredi,banka,faiz,eşin ortağın parasıyla alakalı yeni gündemleriniz olabilir.Ödemelerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.Fakat ummadığınız ,memnun kalmadığınız durumlarla karşılaşırken kendinizi bu anlamda sakinleştirmekte zorlanabilirsiniz.Bu kadar borçun ve alaçaklının arasında manevi olarak boğulmuş hissedebilirsiniz.
Fakat,ev ,aile ve köklerinizden sizi sakinlestirecek ve bu konuda destek olacak kişiler çıkarken içinize bir anda su serpilecektir.Yalnız olmadığınızı bilmek güzel olacaktır.
Evlilik birliktelik ve ortaklıklarda ise,uyumlu gittiğinizi hissettiğiniz anda ise,ayrılmalar ve uzaklaşmalar yaşayabilirsiniz.Çekip gitmek isterken bu krizli bir şekilde olabilir.
Sizlerde bu durumda kendinizi hobilere ve eskiden uğraştığınız işlere verdiğiniz taktirde toparlanabilirsiniz.Kova ve Yükselen Kovalar:

Sizler yeni birliktelikler ve ortaklıklar alanında deneğimliyeceksiniz.Yeni insanlarla tanışabilir,kendinizi bu anlamda fark ettirebilirsiniz.Fakat karşınızdaki kişi hakķında çok fazla bir beklentiye girmezseniz sizin için çok da ha iyi olacaktır.Aksi taktirde umutsuzluğa kapılır, karşı tarafı suçlayabilirsiniz.
Günlük hayatınızda aile meseleri olsun ,çoçuklar olsun onlar için kendinizi hasta edebilirsiniz.Bazı durumlarda katlanmak size ağır gelirken ,kaçmak ve gitmek isteyebilirsiniz.
Maddi olarak tatmin olmuyor ,bu konuda önünüzü görmekte zorlanabilirsiniz.Para geldiği gibi giderken ,bazen sizlerde ne olduğunu ve nasıl olduğunu anlamayabilirsiniz.
Fakat sizlerin herzaman saklı ve gizli tuttuğunuz ,biriktirdiğiniz paralar sizlerin bu anlamda kurtarıcısı olabiliyor.
Son olarak ,akraba ,kardeş,ve arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz ve iç dünyanızda bunu sıkıntılı bir şekilde yaşarken kısıtlandığınızı anladığınız anda patlamaya hazır bir bomba gibi karşıya öfkenizi çıkartabilirsiniz.Bunu yeni tanışacağınız kişilere yansıtmaz onları büyük bir
^^ Şifa ^^ kaynağı olarak görüp durumu toparlayabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balıklar:

Hayatınızda yeni iş fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz.Kendinizi göstermek ,parlatmak,dikkatleri üzerinizde toplamak ve fark edilmek sizin kendi elinizde olacaktır.
Fakat öyle çok büyük beklentilere giripte hedeflerinizi abartmaya kalkmayın ,çünkü sürpriz bir şekilde kurduğunuz planlar size ^^ Şok ^^ etkisi yaratabilir.
Maddi açıdan ise,para kazanmakta hırslanırken,bu fark edilişiniz size çok büyük fırsatlar yakalamanıza neden olacaktır.Konuşmanız,hareketleriniz hatta çalışma prensibiniz size ayrıcalıklar tanıyacaktır.Fakat bu kadar çalışmak sizlerin arkadaşlarınızla birlikte aranızı açarken ciddi sorunlar yaşamanıza neden olabilir.
Onlardan kaçmak ve ortamlarında bulunmamak sizleri zor durumda bırakacaktır.
Küçük bir dipnot: Arkadaşlarınızla gerekmediği sürece para mevzularına girmeyin ,yoksa ciddi anlamda aranızda sorun yaşarken, kızgınlığınızı ve öfkenize hakim olamaz sorun yaşayabilirsiniz.
Aşk hayatında ve çoçuklarla olan durumlarınızda size keyfinize diyecek yok gibi gözüküyor olsanızda ,hiç de öyle yaşamıyacaksınız.Bazen çok bunalabir,uzaklaşmak ve ayrı kalmak ihtiyacında hissedebilirsiniz.
Güvendiğiniz ve birlikte vakit geçirmekten hoşlandığınız kişiler size bu anlamda destek olurlarken,onlarla tekrar konuşmak ve bir arada vakit geçirmek size bu anlamda çok iyi gelecektir.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.330
ASLAN BURCUNDA YENİAY

Aslan burcunun 26 derecesinde saat 05:41’de yeniay gerçekleşecek. Yeni başlangıçlar yapmak için bizi destekleyecek. Aslan burcu güç ister. Yönetmek, sahnede olmak ister. Yenay haritasının yükseleni de Aslan burcu. Dolayısıyla yeniay birinci evde gerçekleşiyor. Merkür de bu yeniaya dahil oluyor. Güçlü fikirlerle yeni başlangıçlara adım atmalıyız mesajı veriyor. Ay ve Güneş Mars gezegeninden üçgen açı ile desteğini aldı, Ay düğümleri ile olumlu açı yaparak desteğini sürdürecek ve Ay ilk açısını Merkür ile kavuşum olarak gerçekleştirecek. Eğitime başlamak, imza atmak, konuşmalar yapmak, yönetmek, sahnede olmak, güçlü kişilerden destek almak adına yeni kararlar ve yeni adımlar atmak için güçlü bir şekilde destekliyor. Kadersel etkilerin de olumlu desteği ile beraber yeni başlangıçlar yapmak için içimizde bu gücü hissedeceğiz.


Koç yükselenler, aşk, çocuklarla ilgili, sahne, spor konularında.
Boğa yükselenler, aile, yuva, ev, yerleşim konularında.
İkizler yükselenler, eğitim, seyahatler, kardeşlerle ilgili konularda.
Yengeç yükselenler, para, kazanımları ile ilgili konularda.
Aslan yükselenler, hayata karşı duruşları, sağlıkları ve hayatını yönetme ile ilgili yeni başlangıçlar.
Başak yükselenler, bilinçaltı çalışmaları, gizlilik içeren konularda.
Terazi yükselenler, yeni arkadaşlıklar, sosyalleşme, kariyerle ilgili güçlü destek konularında.
Akrep yükselenler, kariyer, iş, toplumda görünür olma konularında.
Yay yükselenler, yüksek eğitim, yurtdışı, hukuksal konular, yabancı dil konularında.
Oğlak yükselenler, ortak kazanımlar, krediler, bankalar konularında.
Kova yükselenler, ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık konularında.

Balık yükselenler, çalışma ortamları, hizmet odaklı konularda.