2 3 sene asgariye çalışmak mı yoksa 2 3 sene atanmayı beklemek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asgari ücretle derken a101 fabrika bim ne bileyim giyim mağazası bu tarz yerlerde okulu bırakıp direkt çalışıp 3 4sene birikim yapmak mı diye sordum ama sanirim yanlış anlaşılmış
3-4 sene birikim yapıp o birikimle ne yapmayı planlıyorsunuz? Yaşınız 23 mü? Üniversiteyi bitirmeden de lise mezuniyetinizle Kpss deneyebilirsiniz zaten.

İlahiyat okuyorum ayrıca bölümüm 90 üstü istemiyor ya 1 2 sene içerisinde dgs ile geçiş yaparım ya da yapamam zaman geçtikçe her şey zorlaşıyor
Sizin bölümünüzü bilmiyorum 2 yıllık ilahiyatla 4 ün farkı ne peki şu an

Zamanı planlama sorununuz var diye söyledim. Neden size küfredilmiş gibi algıladınız ki? Planlı yaşamayan Dgsyi nasıl kazanacak? Çok kolay bir sınav değil. Zaten ilahiyatçıymışsınız. Matematik yapamıyorum demişsiniz. Sabah kalkamıyorsunuz,kahvaltıda oyalanıyorsunuz,sonra ev işlerinden akşamı buluyorken nasıl sınava çalışacaksınız?
Katılıyorum zaman planlama şart. Matematik disiplinli çalışma gerektiren bir ders. Ben de bu sene KPSS'ye hazirlaniyorum mesela. Yaptığım işleri hızlıca yapıp bitiriyorum. Çünkü zaman çok hızlı geçiyor.

Ben rahatım merak etmeyin diyorum ya en iyisi sizsiniz en çalışkan sizsiniz 👍🏻😁 şimdi almak istediğiniz duygusal tatmini aldıktan sonra gidebilirsiniz ayrıca sizin çalışkan olmanız beni ilgilendirmiyor bana harcamiyorsunuz sonuçta

Ay kardeşim ne kadar sinirlisiniz ya gerçekten ne duymak istiyorsunuz söyleyin biz de onu yazalım
Bak ilahiyat okuyorsun sana biseyler katsın herkese haldir huldur girisiyorsun
Bugün bu ikinci aynı konu cattik ya
Allah gönlünüze göre versin kardeşim selametle

3-4 sene birikim yapıp o birikimle ne yapmayı planlıyorsunuz? Yaşınız 23 mü? Üniversiteyi bitirmeden de lise mezuniyetinizle Kpss deneyebilirsiniz zaten.
Aslında hiçbir şeye yetmez araba almak istesem başka şeyler kalır arabayı iki senede belki 2 buçuk senede ancak denklestiririm o da ne kadar güzel olabilir ki kullanışlı olsun isterim amaç o ama o parayla o kadar evlilik düşünmüyorum şuan ama oldu da öyle bi durum yaşadım kenarı da durur dedim laptpp almam lazım yeni bir süpürge makinesi aile evine araba işi biraz yaş yıllar sonra güzel maaşım olursa alırım da şuan alamam ama ondan önce bilgisayar süpürge makinesi kılık kıyafet olarak üst baş işte aileme bir şeyler alırım o şekilde düşündüm

Ay kardeşim ne kadar sinirlisiniz ya gerçekten ne duymak istiyorsunuz söyleyin biz de onu yazalım
Bak ilahiyat okuyorsun sana biseyler katsın herkese haldir huldur girisiyorsun
Bugün bu ikinci aynı konu cattik ya
Allah gönlünüze göre versin kardeşim selametle
Sinirli değilim sadece buaralar hiçbir şeye tahammül edemiyorum özellikle insanların beni yargılamasına burda da ne zaman soru sorsam yargilaniyorum buradaki insanların takındığı tavır hoşuma gitmiyor herkes üstte bakan vaziyette en iyisi benim havasında bu yüzden size çattım kusura bakmayın lütfen

Saçma sapan bir üniversitenin saçma sapan bur bolumunu bitirip, atanamadim diye ağlayan çok. Daha girerken bölüme devlet ne kadar alıyor vb biliniyor. Bı kapağı atayım da düşüncesi oluyor. Sonra yıllarca kpss git. Boşa geçmiş bir ömür.
Umarım iyi bir üniversite ve bölüm okuyorsunuz dur. Yoksa beklemeyin ise girin bir an önce.
İlahiyat okuyorum ek olarak tibbi sekreterlik de okuyacağım

Zamanı planlama sorununuz var diye söyledim. Neden size küfredilmiş gibi algıladınız ki? Planlı yaşamayan Dgsyi nasıl kazanacak? Çok kolay bir sınav değil. Zaten ilahiyatçıymışsınız. Matematik yapamıyorum demişsiniz. Sabah kalkamıyorsunuz,kahvaltıda oyalanıyorsunuz,sonra ev işlerinden akşamı buluyorken nasıl sınava çalışacaksınız?
Haklısınız bu konuda ben hak veriyorum işlerimi hızlıca halletmeyip oyalaniyorum malesef bu da benim ayıbım

Sizin bölümünüzü bilmiyorum 2 yıllık ilahiyatla 4 ün farkı ne peki şu an
İlahiyat fakülteleri dini eğitim veren fakultelerdir 2 yıllık önnlisans bitirirsin dgs dediğimiz sinavla 4 e tamamlansın ya da direkt 4 yıl normal okursun 2 yilliklarda atamanın kolay olmasi için hafızlık gerekiyor size baya avantaj sağlıyor 4 yilliklarda bu zorunluluk yok

Aslında hiçbir şeye yetmez araba almak istesem başka şeyler kalır arabayı iki senede belki 2 buçuk senede ancak denklestiririm o da ne kadar güzel olabilir ki kullanışlı olsun isterim amaç o ama o parayla o kadar evlilik düşünmüyorum şuan ama oldu da öyle bi durum yaşadım kenarı da durur dedim laptpp almam lazım yeni bir süpürge makinesi aile evine araba işi biraz yaş yıllar sonra güzel maaşım olursa alırım da şuan alamam ama ondan önce bilgisayar süpürge makinesi kılık kıyafet olarak üst baş işte aileme bir şeyler alırım o şekilde düşündüm
Her ne olursa olsun okulu bırakıp çalışmaya başlamak mantıksız bir fikir. Okul bizim geleceğimiz çünkü. Meslek edinmemizin tek yolu. Gidip süpürge laptop almak için okul bırakılmaz. Siz okumaya devam edin,çalışmaya yine başlayın. Öğrenci iken çalışan ve cep harçlığı çıkaran çok insan var

İlahiyat fakülteleri dini eğitim veren fakultelerdir 2 yıllık önnlisans bitirirsin dgs dediğimiz sinavla 4 e tamamlansın ya da direkt 4 yıl normal okursun 2 yilliklarda atamanın kolay olmasi için hafızlık gerekiyor size baya avantaj sağlıyor 4 yilliklarda bu zorunluluk yok
Dgs nedir vs bunları biliyorum ilahiyatta farkı ne bunu çözemedim söyleminize göre hafızlıkla 4 yıllıklara eşit oluyorsanız sınırlı kontenjan dgs ye uğraşmak mı yoksa hafızlık mı daha kolay

Dgs nedir vs bunları biliyorum ilahiyatta farkı ne bunu çözemedim söyleminize göre hafızlıkla 4 yıllıklara eşit oluyorsanız sınırlı kontenjan dgs ye uğraşmak mı yoksa hafızlık mı daha kolay
Hafızlık zordur 2 yılını alır çok ter dökersen 1 senede de bitirirsin ama her gün 1 sayfa ezber vermen gerekir

Bende dgs den çok istemiyor 28 turkce netiyyle de yerlesebilirim aslında ama uzaklara o da tabi yine dışarıdan okuyorsun uzaktan ama sınav zamanı sadece gidiyorsun

Her ne olursa olsun okulu bırakıp çalışmaya başlamak mantıksız bir fikir. Okul bizim geleceğimiz çünkü. Meslek edinmemizin tek yolu. Gidip süpürge laptop almak için okul bırakılmaz. Siz okumaya devam edin,çalışmaya yine başlayın. Öğrenci iken çalışan ve cep harçlığı çıkaran çok insan var
Şimdi bu sene onlisans kpss olacak ve bilirsiniz belki güvenlikler oluyor ben netten baktım güvenlikleri ataması 70 75 eğer çok zorlayıp 80 alırsam atanabilirim hiç olmadı tibbi sekreterlik yazacagim yani şansımı her yönden deneyeceğim zaten dgs de 28 net istiyor bende en düşük eğer yakınım bir yer olsun istersem de 35 net bu sene onlisans kpss ve dgs var ve ikisine de girmem lazım onlisans kpss iki senede bir dgs her sene yapılıyor

Okulu bırakmak istemiyorum ama burda da olduğu gibi insanlar modumu düşürüyor malesef ama onlara inat olsun birakmayacam

Şimdi kısa özet geçeyim hem dgs hemde onlisans kpss deneyeceğim onlisans kpss de düz memurluk için şansımı denerim 2 sene geçerli zaten onumda dgs var kpss onlisans var kpss onlisans 6 ay sonra dgs 4 ay sonra o zaman şöyle yapmam lazım bu sene kpss onlisans sürecine kadar hem dgs hem kpss götürürüm zaten kpss de de Türkçe kısmı var ikisi aradan çıkmış oluyor eğer dgs olmazsa ya daisye kpss olmazsa da eylülden sonra ise girerim artık işte çalışırken de dgs ye tekrar hazirlanirim
KPSS'ye çalışmaya başlayın. DGS'ye son 1 ay kala zaman zaman DGS çıkmış soru ve denemeler çözün. DGS ALES'in kolay hali diyorlar. Sadece deneme çözmek yeterli gelir.

4 yıla tamamlama var ilahiyatta, nasıl oluyor bilmiyorum ama kontenjanı daha çoktur. KPSS Önlisans atamasında genel kadro varsa da çok azdır. Anca derece yapmanız lazım. Olmadı başka bir program daha okuyun, aöfün bazı bölümleri ikinci üniversite kapsamında okunabiliyor.

Okulu bırakmak istemiyorum ama burda da olduğu gibi insanlar modumu düşürüyor malesef ama onlara inat olsun birakmayacam
Burada siz nasıl yaklaşırsanız insanlar da size ona göre cevap verir ama. Bakın konuları bir tarayın 10 üyeden 9 tanesi Kpss diyor :KK66: bizi de anlayın bıktık her gelenin Kpss derdinden 😂 ben de aynı şekilde yorumladım ilk mesajımla sizi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X