2.5 aylık bebeğim hasta

Araştırmaya gerek yok ki. Bazı çocuklar alerjik bünyeli oluyor. Mesela eskiden gazı olan bebeklere anason çayı veriliyordu. Ama artık doktorlar vermiyor. Bir de çok iyi doktorlar çok gerekmedikçe antibiyotik vermiyor. Bana göre bilinçsiz kullanılan ot, çay ve benzeri ürünler bazen antibiyotikten daha tehlikeli oluyor. Ben her zaman işini iyi yapan drlardan yanayım.
Bakın ben oral yol ile birşey verin denedim, ben de biliyorum alerji nedir, ilk 6 ay sadece anne sütü olması gerektiğini. Benim yazdıklarımin neresinden bebeğe oral yol ile bunları yapın ifadesi çıkıyor anlamıyorum.

Evet ben gayet iyiyim hanımefendi. Bu bilgilerimi yurtdisinda yaşadığım dönemlerde çocuk doktoru arkadaşlarımdan öğrenmiştim. O dönemler iki küçük çocuğum vardı ve çocuklarımın 2 günde rahatlamasini sağlayan daha birçok tavsiyeleri vardı bana. Bu insanlar alanlarında ilerlemiş, mesleklerine alternatif tıp eğitimi de alarak devam eden doktorlardi. Türkiye'ye döndükten sonra Gata'dan emekli çocuk doktorumuzla da paylaştım Bu bilgileri, ikinci çocuğum daha kucuktu o zamanlar. Çok doğru müdahalelerde bulunmuşsun kızım devam et dedi bana. İki çocuğum da şükürler olsun gayet sağlikli büyüdüler, ve biz hiç ilaç kullanmadık. Çünkü defalarca kez Turkiye'de yanlış ilaç, yanlış teşhis durumları yaşadık.

Sizin tavsiyelerinizi dayandirdiginiz noktalar:
2 cocuk buyutmek
Cocuk doktoru arkadaslar

Bunlar 6 yil tip egitimi arti 4 yil uzmanlik egitimi arti calisma yillari tecrubesine denk degil malesef.

Okuma yazmaniz var, anladım ama okuduğunuzu anladığınızdan emin misiniz, ayak altına sarımsaklı yağ demişim. Bir diğeri göğse dışarıdan uygulama bir diğeri tohum terapi yani sujok
2.5 aylık çocuğa ne sarımsağı ? Teni ne kadar hassastır farkında mısınız ? Belki egzamalı var tahriş olup yara açılacak ? Siz doktor musunuz ? Offfffffr cidden ceza almamak için yazmıyorum daha

Bakın ben oral yol ile birşey verin denedim, ben de biliyorum alerji nedir, ilk 6 ay sadece anne sütü olması gerektiğini. Benim yazdıklarımin neresinden bebeğe oral yol ile bunları yapın ifadesi çıkıyor anlamıyorum.
Bu arada msj yanlış alıntı yapmışım dut suyu öneren üye zannettim pardon

Ben çocuğa oral yoldan verin mi dedim hanımefendi, en doğruyu kendinizi bildiğinizi sanıyorsunuz değil mi, hadi doğal yöntemlere karşınız anladık ama homeopati ve sujokun ne olduğunu bilmyecek kadar da kibirlisiniz
Ben doğal yöntemlere karşı değilim kendi iradesi farkındalığı olmayan bir bebeğe hiçbir garantiniz olmadan tavsiye vermenize karşıyım. Hepimiz grip olduğumuzda ıhlamur içiyoruz ama bebeğe içirmiyoruz. Çok sığ düşünüyorsunuz. Oral yoldan olmaması neyi değiştirecek? Burnuna damlatıldığında koklatıldığında cildine sürüldüğünde zararsız mı oluyor? Size açık net soruyorum söylediğiniz uygulandığında hiçbir olumsuzluk yaşanmayacağına dair garanti verebiliyor musunuz? Sizin çocuğunuza zarar vermemesi bizimkinede vermeyecek anlamına gelmiyor. Sizin zihniyetinize göre herkes herşeyi tavsiye etsin uygulayalım. Mesela benim oğlumun bazı gıdalara alerjisi var, duta olmadığını nereden biliyorsunuz? Sorularımın hiçbirine cevap vermeyip cahil muamelesi yapıp kibirli deyince haklı mı çıkacaksınız sanıyorsunuz? Konu sahibi gelip yazsa dut tavsiyesine uydum bebeğim yoğun bakımda yada kaybettim dese ne yapacaksınız? O bebeği geri getirebilecek misiniz?
Kronik, genetik, akut bir sürü hastalığım var, kendi irademle doktor gözetiminde hatta doktor tavsiyesiyle birsürü doğal yöntem uygulayan biriyim. Kendime uyguladığım hiçbirşeyi oğluma uygulamam. Nasıl bukadar güvenebiliyorsunuz kendinize? Benim hakkımda ne biliyorsunuz ki etiketliyorsunuz?

Ben doğal yöntemlere karşı değilim kendi iradesi farkındalığı olmayan bir bebeğe hiçbir garantiniz olmadan tavsiye vermenize karşıyım. Hepimiz grip olduğumuzda ıhlamur içiyoruz ama bebeğe içirmiyoruz. Çok sığ düşünüyorsunuz. Oral yoldan olmaması neyi değiştirecek? Burnuna damlatıldığında koklatıldığında cildine sürüldüğünde zararsız mı oluyor? Size açık net soruyorum söylediğiniz uygulandığında hiçbir olumsuzluk yaşanmayacağına dair garanti verebiliyor musunuz? Sizin çocuğunuza zarar vermemesi bizimkinede vermeyecek anlamına gelmiyor. Sizin zihniyetinize göre herkes herşeyi tavsiye etsin uygulayalım. Mesela benim oğlumun bazı gıdalara alerjisi var, duta olmadığını nereden biliyorsunuz? Sorularımın hiçbirine cevap vermeyip cahil muamelesi yapıp kibirli deyince haklı mı çıkacaksınız sanıyorsunuz? Konu sahibi gelip yazsa dut tavsiyesine uydum bebeğim yoğun bakımda yada kaybettim dese ne yapacaksınız? O bebeği geri getirebilecek misiniz?
Kronik, genetik, akut bir sürü hastalığım var, kendi irademle doktor gözetiminde hatta doktor tavsiyesiyle birsürü doğal yöntem uygulayan biriyim. Kendime uyguladığım hiçbirşeyi oğluma uygulamam. Nasıl bukadar güvenebiliyorsunuz kendinize? Benim hakkımda ne biliyorsunuz ki etiketliyorsunuz?
Aynı şey ilaçlar için de geçerli değil mi, hanımefendi, tutturdunuz bir dut da dut diye. Ben nerede dut demişim. Dutun alerjen bir besin olduğunu biliyorum. Herkesin herşeye alerjisi olabilir ama sonucta daha güvenli besinler vardır değil mi, ki besin olarak sadece yağ ve sarımsak demişim. Onu da ayak altına kısa süre sürmesini. Diğeri sabun. Bebek kıyafetlerinin yıkandığı şeyden bahsediyorum ki, en temiz içeriklisi olsun demişim.
Boşa konuştuğumun da farkındayım. 3 yıl önce ben de farklı düşünmezdim sanırım. İnsan birşeye hazır değilse boşuna konuşmuş oluyorsun, selametle

Lütfen gidin araştırın, ya sujok nedir ,kadim bilgiler nedir. Tıp sadece batı tibbindan mi ibaret sanıyorsunuz. 2,5 aylık bebeğe antibiyotik verilse kimse birşey demez ama. İlac dışında herşey tü ka...
Ben çocuklarımi bu şekilde büyütüyoum. Hatta bir grup insan olarak sürekli araştırip paylaşıp, çocuklarımizi bu şekilde büyütüyoruz.
Bu demek değil ki doktora götürmüyorum. Ama önce onlarca yan etkili ilaç kullanmadan önce homeopati,sujok ve doğal yöntemleri deniyorum
Ben bu modern tıp antibiyotik ilaç düşmanlığını da hiç anlamıyorum
Benim bebeğim hasta doğdu doktor böbreğini kaybetmemesi için doğar doğmaz antibiyotik verdi, beni emmeden daha antibiyotik içti, bir buçuk yıl sürdü bu süreç, antibiyotiğin sebep olduğu pişik ve mantar için krem yerine sarı kantaron yağı önerdi kullandım, ameliyat olması gerekebilirdi, tıbba güvenip ameliyat ettirecektim. O antibiyotik sayesinde bebeğim böbreğini kaybetmedi. Size göre maydonoz suyu vermeliydim değil mi, çünkü antibiyotik kötü birşey. Kolumuz kırıldığında da çıkıkçıya gidelim batı tıbbı kötüya. Zehirlendiğimizde yoğurt yiyip sabaha çıkmak için dua edelim. Çünkü batı tıbbı bizi hayatta tutmak hayat kalitemizi yükseltmek için her gün biraz daha gelişmiyor, tek dişi kalmış canavar mübarek. İlaçların yan etkisi var da bu ilaçlarda o bitkilerle en zararsız halde üretilmiyor mu? Amaç sağlık değil mi? Zehir mi üretiyor bunca bilim insanı? Otların yan etkisi yok mu?
yaw gözümün önünde 50 yaşında adam mide kanaması geçirdi, sebep? Ihlamur, bildiğimiz ıhlamur ballı ballı ohhh boğazını yumuşatır mideni rahatlatır içini ısıtır göğsünü yumuşatır iç kıııız dediğimiz ıhlamur

Bir siz biliyorsunuz 6 ay anne sütü verilmesi gerektiğini, bir siz biliyorsunuz alerjiyi değil mi, alternatif yöntemleri öneren, araştıran herkes cahil çünkü.
Evet
2 aylık bebeğe bile pervasızca öneri veren ısrarla garanti veremediği halde doktora yönlendirmeyen hatasını kabul etmeyen herkes cahil

Dut diyen başka üyeydi bende karıştırdım

Merhaba arkadaşlar bebeğim 2.5 aylık. Bir hafta önce çok sıcak bir yerden soğuk bir yere geldik. Hava değişiminden mi yoksa üşüttüğünden mi bilmiyorum ama kızımın burnu çook tıkalı.. Hırıktışı nefes alıyor şükür ateş yok ama bugün öksürük başladı çok fena.. Serum fizyolojik kullanıyorum ama fayda etmedi.. Bugünn dojtura da gidemem.. Ne yapmalıyım içim acıyor yavruöa
Yani buraya konu açana kadar internetten araştırsaydınız şimdiye kadar doktora giderdiniz.Durum ciddi olabilir hemen bir doktora gidin lütfen.Bakın size bulmakta üşendiğiniz veya işinize gelmemiş olan bilgiyi paylaşıyorum.

Bebeklerde Öksürük​

Özellikle 6 ayın altındaki bebeklerde öksürük önemlidir. Bu nedenle ufak bebeklerde öksürük oluştuğu zaman mutlaka yakından gözlemlenmesi gerekir. Küçük bebekler genellikle kış aylarında RSV’ nin neden olduğu enfeksiyonlara karşı çok hassas olurlar. RSV enfeksiyonu büyük çocuklarda ve yetişkinlerde daha çok soğuk algınlığı ve kulak enfeksiyonuna neden olurken ufak bebeklerde soğuk algınlığı gibi başlasa da bir süre sonra bronşiolit ve zatürrreye dönebilir. Hatta bazı bebeklerin hastanede yatarak tedavi alması bile gerekir. Eğer bebeğiniz 3 ayın altında ise ve öksürük varsa mutlaka doktora başvurmanız gerekir.

Fark etmez dıştan sürülen şeyler de pekala alerji yapabilir. Sizin çocukşarınıza yapmamıs aksine fayda etmiş ama benim oğlum gibi bir çocuğa olmaz demek istediğimiz bu

Yani buraya konu açana kadar internetten araştırsaydınız şimdiye kadar doktora giderdiniz.Durum ciddi olabilir hemen bir doktora gidin lütfen.Bakın size bulmakta üşendiğiniz veya işinize gelmemiş olan bilgiyi paylaşıyorum.

Bebeklerde Öksürük​

Özellikle 6 ayın altındaki bebeklerde öksürük önemlidir. Bu nedenle ufak bebeklerde öksürük oluştuğu zaman mutlaka yakından gözlemlenmesi gerekir. Küçük bebekler genellikle kış aylarında RSV’ nin neden olduğu enfeksiyonlara karşı çok hassas olurlar. RSV enfeksiyonu büyük çocuklarda ve yetişkinlerde daha çok soğuk algınlığı ve kulak enfeksiyonuna neden olurken ufak bebeklerde soğuk algınlığı gibi başlasa da bir süre sonra bronşiolit ve zatürrreye dönebilir. Hatta bazı bebeklerin hastanede yatarak tedavi alması bile gerekir. Eğer bebeğiniz 3 ayın altında ise ve öksürük varsa mutlaka doktora başvurmanız gerekir.
Valla okudum tabiki ama ilk başta öksürük yoktu. Dün ortaya çıktı. Dün gitmemek hatamızdı tabiki ama doktor birşey yok deyince geçer mi acaba dedik.. Bugün yine gittik yone birşey yok diyor umarım zatürre ve bronşit fln olmaz

Valla okudum tabiki ama ilk başta öksürük yoktu. Dün ortaya çıktı. Dün gitmemek hatamızdı tabiki ama doktor birşey yok deyince geçer mi acaba dedik.. Bugün yine gittik yone birşey yok diyor umarım zatürre ve bronşit fln olmaz
Burnu tıkalı öksürüyor ve hala birsey yok diyorlar çok ilginç geldi bana.Yarında pazar acile giderseniz yine birsey yok diyecekler anladığım kadarıyla.İnşallah dedikleri gibidir ama ben şahsen tedirgin oldum.Burnunu sürekli açık tut otribebe ile Çek pazarteside güzel bir çocuk doktoruna götür bence.Allah şifa versin

Hmmm sizin çocuklarınız sağlıklı büyüdü diye alerjik reaksiyon, bağırsak delinmesi, zehirlenme vb birşey yaşamadı diye bizimkilere de olmaz zaten dimi
Referansınız nedir, ohooooo siz iki çocuk büyüttünüz bu yöntemle, bu kadar
Alternatif tıp ile çocuk büyüteceksek tıp niye var? Bir doktor yurt dışında olunca profesör ordinaryüs filan mı oluyor bizim doktorlarımızdan üstün mü oluyor
2 aylık bebeğe dut suyu tavsiye eden doktora bırak evladımı tırnağımı bile emanet etmem
Peki hanımefendi siz etmeyin. Gerçekten o kadar üzüldüm ki bu kadar uslupsuz bir şekilde alaycı tavırlarla elestirildigim için. Ben kibar bir dille ifade etmeyi tercih ederdim eğer bir fikre katilmiyorsam. Ben çok saygı duyuyorum sizlerin fikirlerine, alintilayip yazanlara da özellikle cevap vermiyorum çünkü bana kullanılan dili kullanamam. Evet topluluktaki arkadaşların iki tanesi profesördü. Sizi ikna edecekse şayet.. Siz kullanmayın alternatif tıp. Bu bir tercihtir. Siz çocuğunuzu modern tıp ile büyütmeyi seçebilirsiniz. Bu çok normal bir durum olur ama alternatif tıp kullanacaksak modern tıp neden var sorusu çok ilginç bir bakış açısı. Yıllar önce modern tıbbın ulaşamadığı veya modern tıbba ulaşamayan insanlar alternatif yöntemler kullandılar. Her ikisinde de mutlaka ki uygulamada dikkatli ve hassas olmak gerek. Herneyse, çok uzar bu. Herkesin çocuğu çok sağlıklı ve huzurlu olsun. Kimse kimseyi bu kadar kolay kırıp dokemesin. Yuzyuze olduğumuzda kullanamayacagimiz dili, burada da kullanmayalım. Yazarken bile karakterimizi konuşturuyoruz çünkü.

Benim oğlanı götürdüğüm bir çocuk doktoru vardı 2 kez gittik sonra dedim ki bu kesin doktor değil sahte diploma ile çalışıyor 😃 sizin doktor da öyle sanki

X