2.5 aylık bebeğim hasta

Size sövüp saymışım avam bir dil kullanmışım gibi davranmanızın sebebi nedir? Söyleyin yardımcı olayım
Size sorduğum tek bir soruya cevap verin gerisi boş zaten
İki aylık bir bebek dut suyundan dolayı hayatını kaybetse geri getirebilecek misiniz? Annesine çocuğunun hiçbir sorun yaşamayacağına dair garanti verebiliyor musunuz?

Üzüme nasıl reaksiyon verdi vucudunuz? Geecekten cok kotu. Gecmis olsun. Nedeni neydi?
Yazdiklariniza baştan sona katılıyorum

Boğazına ve ciğerlerine baktı yok dedi bende anlamıyorum yani bförırir yerden kapmıştor akıntı var dedi.. Tedavi yöntemi çok kısıtlı serum fizyolojik burnu temizleme başka ne yapabilirim ki.

Üzüme nasıl reaksiyon verdi vucudunuz? Geecekten cok kotu. Gecmis olsun. Nedeni neydi?
Çok teşekkür ederim
Oğlumun üzüme alerjisi var, nezaman yese hastanelik olacak kadar kusuyor, bildiğiniz kimyasal kusuyor sanki çocuk, kuru üzümde problem yok ama
Misafir geldi, üzüm getirmiş, ayıp olmasın diye yıkadım koydum ortaya, herkes evine gitti mutfağı toplarken canım çekti, tek bir tane attım ağzıma, önce damağım hafif kaşındı uyuştu, sonra küçük dilimin etrafı şişti, öksürük başladı ama ne astım gibi ne zatürre gibi tuhaf hiç ama hiç ara vermeyen bir öksürük, sonra yeterli hava alamamaya başladım, dudaklarım gözlerim inanılmaz şişti gözlerimden sürekli yaşlar aktı, herşey 10dk içinde oldu, hastaneye yetiştirdi eşim, en son aklımla oğluma baktım onun görüntüsüyle öleyim diye, daha nefes filan alamaz oldum, hemen bir iğne yaptılar iki serum bağladılar, tüm müdahale gereçlerini hazırladılar, nefes yolum tamamen kapanmak üzereydi, 5gün sürdü bu hal, gözümün biri şişlikten kapandı, tüm dudaklarım ağzım yara doldu, 5 gün sonrada bronşite döndü
Vücudum alerjik reaksiyon gösterdi, bir kez tatlı yeşil biberden de hastanelik oluyordum neredeyse alerji ilaçlarıyla atlattım onu, en son da anestezik maddeye reaksiyon geliştirdi vücudum ama en kötüsü üzümdü, asla unutamıyorum o günleri
Allah korusun bir bebeğin böyle birşey yaşadığını düşünmeye bile dayanamam
Alternatif tıbbı benim vücudumu tanıyan bilen bir doktor önerirse başımla beraber ama böylesine asla he sensin diyemem

Doktora gitmekten başka şuan için yapabileceğiniz birşey yok gibi..

Çok geçmiş olsun inşallah önemli birşey yoktur..

Anlattığınız şey cok korkunç. Okurken nabzım yükseldi! Allah, sizi evladınıza, evladınızı da size bağışlasın. Dilerim bir daha yaşamazsınız.. Alerjik bir bünyeniz var belli ki ve gerçekten zor. Neye ne tepki vereceği belli olmuyor. 1 üzümün insanı bu hale sokması inanılır gibi değil. Bunu bir bebeğin yaşadığını hayal etmek bile istemiyorum. Bebekler söz konusu olduğu zaman, tavsiye verirken 2 kez düşünmek gerek. Tekrardan cok geçmiş olsun.

Benzer birşey benim kuzenime oldu 20 yaşında çekirdek yemiş ve boğazı o kadar şişmişti nefes alamamış bir anda hastaneye kaldırdılar . Bir kere de kolonya kokusundan hastalandı

Benzer birşey benim kuzenime oldu 20 yaşında çekirdek yemiş ve boğazı o kadar şişmişti nefes alamamış bir anda hastaneye kaldırdılar . Bir kere de kolonya kokusundan hastalandı
Cok cok geçmiş olsun. Aniden durduk yerde nasil reaksiyon veriyor vucut akıl alır gibi değil... Cocuklar soz konusu olunca bin kat daha fazla dikkatli olmak gerek..

Ya siz ne tatlı bir insansınız
Amin, Allah sizden razı olsun, nasipte sizden hayır duası almak varmış, çok duygulandım

gerçekten çok kötüydü ya, ben çok soğuk kanlı bir insanımdır ama ister istemez bir tedirginlik var hep içimde özellikle ilaç kullanırken

işte bende bu yüzden uzattımda uzattım mevzuyu kimse sonuçlarını düşünmeden böyle tavsiyeler vermesin diye

size ilginiz için çok teşekkür ediyorum, hep sağlıklı olasınız….

Allah razı olsun. Siz de hep sağlıkta kalınız..⚘

Fark etmez dıştan sürülen şeyler de pekala alerji yapabilir. Sizin çocukşarınıza yapmamıs aksine fayda etmiş ama benim oğlum gibi bir çocuğa olmaz demek istediğimiz bu
Tabi ki o risk hep var, ama doktor ilaç verse onun için de var bu risk. Alternatif tip niye bu kadar öcüymüs gibi gösteriliyor ben onu anlamıyorum

Tabi ki o risk hep var, ama doktor ilaç verse onun için de var bu risk. Alternatif tip niye bu kadar öcüymüs gibi gösteriliyor ben onu anlamıyorum
Alternatif tıp öcü gibi gösterilmiyor . Siz şunu anlamıyorsunuz çocuk küçük küçük küçük sorun bu . Yetişkin değil derdini o an anlatamaz küçük. Yoksa hepimiz doktora gitmeden önce ıhlamur içiyoruz vs vs . Siz bunu anlamak istemiyorsunuz

Doktorlar sadece hastalık tedavi eğitimi almıyorlar, verdikleri ilaçlar bu ilaçların olası yan etkileri ve olası olumsuzluklar esnasında ne yapacaklarını da biliyorlar.
Aspirin içip hastanelik olursanız doktor açısından prosedür bellidir gerekeni yapar ve hayatınız kurtulur
Aktardan aldığınız bir karışım, dağdan toplayıp kaynattığınız bir ot, evde yaktığınız bir tütsüde durum bukadar net değil. Doktor sizi hayata döndürmek için elinden geleni yapar ama sizi o hale getiren ot kök tohum herneyse onun size neler yapabileceğini spesifik bir ilaçtaki gibi bilemez, donanımsız olduğu bir alanda çırpınır
Bu kadar net ve basit bir konuda neden size laf anlatamıyoruz
Alternatif tıbbı niye öcü gösteriliyor sorusunu kendinize sorsanız zaten akıllı mAntıklı sonuca ulaşacaksınız
Ki en sinirlendiğimiz şey tavsiyeyi 2 aylık yeni doğmuş bir bebeğe vermeniz

Niye öcü gibi gösterelim. Yetişkin olarak tercih eden de olabilir, etmeyen de. Ama dünyaya yeni gelmiş,dış dünyaya adapte olan bir bebeğe alternatif tıp bence yanlış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…