Aşılama 2.Aşılama ve genel olarak aşılama ile hamile kalanlar ?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Eşimde sperm azlığı var bende de prolaktin yüksekliği
Tüp bebek vs denemedim
Merhaba ben 18 martta ilk aşılamamı oldum ancak hormon testimde prolaktin 66 çıktığı halde doktor bu ay yapmamızda sakınca yok dedi. İşlemin 7.günü ve ben adet belirtilerinin başladığını hissedip aşılamanın olumsuz olduğunu düşünüyorum. Kafamı kurcalayan prolaktinden kaynaklı olumsuz olmuş olabilir mi. Ayrıca eşimin sperm sayısı 285 milyon ama ileri hareket %10. Buna yönelik bile birşey kullandırmadı. Sadece 1*1 klomen kullandım 20 mm yumurta elde edildi. Ne düşünüyorsunuz acaba?

Tüp bebeği Erzurm'da özel bir klinikte yaptırdım tüp bebek merkezi idi hem aşılama hemde tüp bebeği orda gördüm ama pişmanım cidden ... Hata yaptık birşey bilmiyorduk vs ama demek ki yine nasip değildi ,şimdi Atatürk üniversitesinde hocalardan birine tedavi görüyorum
Canım ben de üni hastanesinde yaptırdım gayet de memnun kaldım her türlü testi de yapıyorlar ve zaten işlem aynı işlem, özel bir beceri gerektirmiyor niye o kadar para veresin ki

Merhaba ben 18 martta ilk aşılamamı oldum ancak hormon testimde prolaktin 66 çıktığı halde doktor bu ay yapmamızda sakınca yok dedi. İşlemin 7.günü ve ben adet belirtilerinin başladığını hissedip aşılamanın olumsuz olduğunu düşünüyorum. Kafamı kurcalayan prolaktinden kaynaklı olumsuz olmuş olabilir mi. Ayrıca eşimin sperm sayısı 285 milyon ama ileri hareket %10. Buna yönelik bile birşey kullandırmadı. Sadece 1*1 klomen kullandım 20 mm yumurta elde edildi. Ne düşünüyorsunuz acaba?
Yıkandıktan sonraki değer kaç canım? Benim eşimin 60 milyondu ve yıkandıktan sonra 20 milyona düştü ama yıkadıkları için hepsine %100 hareketli yazıyorlar tabi, yıkanmadan önceki hızı %5 ti ve 2. Aşılamamı oldum çok şükür tuttu, morfoloji de 1 di

Prolaktin 66 çok yüksek benimki 45 civarı ona rağmen dr ilaç verdi
Eşinizin sperm sayısı iyi diye muhtemelen vermemiştir ilaç
Ama aşılama zaten normal ilişkiden aşırı farklı değil deniliyor.
Yani normal ilişkide tutma ihtimali %20 ise aşılamada %30 diye duymuştum.
Sizin olmama sebebi neydi ?

Yıkandıktan sonraki değer kaç canım? Benim eşimin 60 milyondu ve yıkandıktan sonra 20 milyona düştü ama yıkadıkları için hepsine %100 hareketli yazıyorlar tabi, yıkanmadan önceki hızı %5 ti ve 2. Aşılamamı oldum çok şükür tuttu, morfoloji de 1 dir

Yıkandıktan sonraki değer kaç canım? Benim eşimin 60 milyondu ve yıkandıktan sonra 20 milyona düştü ama yıkadıkları için hepsine %100 hareketli yazıyorlar tabi, yıkanmadan önceki hızı %5 ti ve 2. Aşılamamı oldum çok şükür tuttu, morfoloji de 1 di
Değeri bugün rapor olarak alacağım. Peki prolaktinininz kaç iken gebe kaldınız?

Prolaktin 66 çok yüksek benimki 45 civarı ona rağmen dr ilaç verdi
Eşinizin sperm sayısı iyi diye muhtemelen vermemiştir ilaç
Ama aşılama zaten normal ilişkiden aşırı farklı değil deniliyor.
Yani normal ilişkide tutma ihtimali %20 ise aşılamada %30 diye duymuştum.
Sizin olmama sebebi neydi ?
İşte bildiğimiz Kadarıyla sorun yok diyor Dr. Hsg tüpler rahim yumurtalık sperm. Prolaktin için 2 ay ilaç kullandım düştü. Sonraki ay aşılama yapacağız dedi 3.gün hormona baktı ki prolaktin 66 olmuş. Kesin iptal eder bu ay dedim. Hayır başlıyoruz sorun değil dedi. Yumurtalığı basmılamıuçyor prolaktin sorun değil dedi. Adet belirtilerim olunca acaba prolaktinden kaynaklı mı olmuyor diye düşünmeden edemiyorum. Eğer öyle ise 2.aşılamamı aynı hekim ile yapmak istemiyorum yada prolaktine yönelmesi gerekli diye düşünürüm

İşte bildiğimiz Kadarıyla sorun yok diyor Dr. Hsg tüpler rahim yumurtalık sperm. Prolaktin için 2 ay ilaç kullandım düştü. Sonraki ay aşılama yapacağız dedi 3.gün hormona baktı ki prolaktin 66 olmuş. Kesin iptal eder bu ay dedim. Hayır başlıyoruz sorun değil dedi. Yumurtalığı basmılamıuçyor prolaktin sorun değil dedi. Adet belirtilerim olunca acaba prolaktinden kaynaklı mı olmuyor diye düşünmeden edemiyorum. Eğer öyle ise 2.aşılamamı aynı hekim ile yapmak istemiyorum yada prolaktine yönelmesi gerekli diye düşünürüm
Belki o an stresten de yükselmiş olabilir
Çok değişken bir hormon o

Merhaba raporumuzu şimdi aldık. Rica etsem yorumlar mısınız. İşlem öncesi sperm sayısı sperm sayısı 250 milyon ileri hız %30, işlem sonrası sayı 150 milyon / ileri hız %40, orta ileri hız(galiba B kalite oluyor) %35.

Merhaba raporumuzu şimdi aldık. Rica etsem yorumlar mısınız. İşlem öncesi sperm sayısı sperm sayısı 250 milyon ileri hız %30, işlem sonrası sayı 150 milyon / ileri hız %40, orta ileri hız(galiba B kalite oluyor) %35.
Canım gaaayet iyi ve yeterli bir sonuç ben 20 milyon diyorum sana 😂😂 maşallah çok güzel inşallah hayırlı haberi bu ay alırsın canımm 😍😍😍

Canım gaaayet iyi ve yeterli bir sonuç ben 20 milyon diyorum sana 😂😂 maşallah çok güzel inşallah hayırlı haberi bu ay alırsın canımm 😍😍😍
Yaa İnş Allah razı olsun. Peki kafama takılan son bir soru aşılama için %100 veya %90 ileri hareket miktarını içeren sperm kullanıyorlar. Ama benim %40 ın içinde olduğu miktar kullanıldı. Normal mi bu?

Yaa İnş Allah razı olsun. Peki kafama takılan son bir soru aşılama için %100 veya %90 ileri hareket miktarını içeren sperm kullanıyorlar. Ama benim %40 ın içinde olduğu miktar kullanıldı. Normal mi bu?
Canım senin 150 milyonun yüzde 40 ı ileri hızlı hareketli, yani neredeyse 60 milyon ileri hızlı hareketli enjekte edilmiş daha ne olsun kız😂 maşallah 😍 yani 60 milyonun hepsi senin de yüzde 100 ileri hızlı hareketli oluyor. Bizimkinde kalan 20 milyonun yüzde 19 u ileri hızlıydı yani 4 milyon bile yapmıyor düşün, gerisi yavaş hareketli, evet şişedekilerin yüzde 100 ü hareketli ama önemli olan ileri hızlı olanlar. Seninkisi çok güzel maşallah

Canım ben de üni hastanesinde yaptırdım gayet de memnun kaldım her türlü testi de yapıyorlar ve zaten işlem aynı işlem, özel bir beceri gerektirmiyor niye o kadar para veresin ki
Kuzum kendi açtığın konuda yazistik burda da yazayım burayı da ben açmıştım 🥰 dilerim rabbim bana da nasip eder .
Haklısın cunku Erzurum'da özelde hem tüp hemde aşılama gördüm.. yaptırdık dün inşallah tutar 💚🙏🏻

X