Bebek Beslenmesi 2 aylık bebek uykusu lütfen yardım edin!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yuvarlakpopo

Guru
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2012
92
0
Selam herkese arkadaşlar;Allah öncelikle evlatlarımızı bizlere bağışlasın isteyenlere de nasip etsin.Oğlum tam 2. ayını doldurdu mayıs doğumlu.anne sütüyle besleniyor fakat ilk başlarda çok sık emzirdiğim için sütüm bitiyordu arada mama vermiştim şimdi 2-2.5 saatte bir vermeye çalışıyorum memeyi.Bu zamanda da süt doluyor rahat oluyor emzirmek.Fakat uyku konusu kafamı karıştırıyor ve çok yorgunum.Belli bir uyku saatimiz yok gündüzleri en fazla 2 saat uyuyor uyudugunda emziriyorum gazını çıkarıyoruz biraz geziyoruz evin içinde ya salıncağında sallanıyor ya da ayağımızda uyutuyoruz.Gece uykusu yine düzensiz diyelim ki 12 de uyudu en fazla 2 saat sonra uyanıyo emiyo daha sonra ssat başı veya yarım saatte bir kalkıyo emmeden asla uyumuyo.doktorumuz 2 ssatten önce emzirmemem gerektiğini söyledi reflüsü var kusuyor bu sefer.emziğe alıştırmaya çalışıyorum fakat kanmıyo,illa emecek ve sallanarak uyuyacak.bütün bu dönemdeki bebekler mi böyle geçici bir süreç mi? yoksa benim oğlanın huyumu böyle?Uykusuzluk ve yorgunluk üstüne bir de çalışmaya başlayacağım düşündükçe psikolojim alt üst oluyor.şimdiden teşekkürler..

Slm benimde 6mayis dogumlu kizim war mama ve emziryorum gunduzleri uyumasina izin wermiyorum aksam 8 den sonra banyo karnini doyuruyorum we uyuyo.. Emzikte senin elinde loan bisey surekli wer ozelikle acken tutar bebek..

oğlum 12 mayıs doğumlu.. bi kaç gündür o da gündüzleri maksmuiki saat yatıyodu şükürler olsun ki bugün düzeldi..nrmalde 16 saat falan uyuması gerekiyor,gündüz uykusu da önemli tabi büyümesi için.

biraz rezene vermeyi deneyin doktor günde 10 c ye kadar verebilirsinz dedi hem uykusunu getirir hem de gazını rahatlatır bu arada siz de için tavsiyem,ben içiyorum hem ben rahatım hem o.. bir de gece emmeden altını değiştiriyorum rahat uyusun gece uykusunu diye..

bebek uyusun diye oda oda geziyoruz bazen çünkü rahat br yer arıyor..mesela sabah 6-7 gibi kalktığında uyumuyor,babası alıp oturma odasında yüzüstü yatırınca 1,5-2 saat uyuyor..

bu arada benim oğlum da ilk önce emziği almadı ama ben ısrarcı oldu doktor da tavsiye etti, alınca sakinleşiyor..alsın diye 1 dk ağzında tutuğumu biliyorum.. her bebek aynı olmuyor tabi :)

bildiklerim ve yaptıklarım bunlar. ben de acemi anneyim annemden öğrendiğim kadarıyla uyguluyorum..inşallah yardımcı olabilirim :emir_bebek:

Benim oglum da mayis dogumlu bu pazar tam iki aylik olcak ve hala uyku sorunumuz devam ediyor.hele dun cok fenaydi havalar cok sicak oldugundan olsa gerek bunaliyo heralde ki kucak istiyor karnini doyuruyorum,gazini cikariyorum alti da temiz kucagimdayken hic sesi cikmiyor ama yatagina koyunca hic susmuyor gören de cok hasta sanir o derece yani arabada cok iyi bir yere gidecegimiz zaman oto koltuguna koyunca bilio artik gezdirdim bi yarim saat ama öyle bi bagiriyor ki uyunuyor da dun sabah 10.30 dan aksam 23.00 e kadar uyumadi hic hep agladi e kucagima da yirmidört saat gezduremem anlamadim ki ben de perisan oldum en sonunda artik banyo yaptirdim ondan sonra sabah 04.30 a kadar bayaa bi uyudu e tum gun uyumayinca normal yani diyecegim herkesde var bu sorun ilk aylarda cok oluo malesef sabredicez baska yolu yok Allah hepimizin yardimcisi olsun

Son düzenleme:
benmde oglum 14 nısanda dogdu su anda tam 3 aylık oldu gece 11 gibi uyuyo sabah 7 gıbıde uyanıo ondan sonra hıc ama hıc uyumuo nasıl dayanıo anlamıorum ayagmda sallıyorm ben uyuyorm ama o uyumuo yatagına koyuyrm aglıo kucakda susuo bızmkisi kucaga alıstı neden uyumuo anlamıyorm

benim oğlumda 24 ünde 3 ayını doldurucak.Aynı şekildeydi.çok huzursuz bir bebekti.hiç uyumuyodu,halbuki bebekler uyuya uyuya büyür.İdrar kültürü yaptırdım.yüksek derecede enfeksiyon çıktı.iğneler felan oldu .şimdi kendine geldi çocuk.Bence gaz deyip yada ilk aylarda oluyo deyip geçmeyin.önce kan idrar tahlili yaptırın,kulakta bişiy varmı yokmu emin olun.enfeksiyon ilk 1 yıl böbreklere yayılabiliyo bebeklerde.bence uyumayıp çok huzursuzluk hissediysanız bi doktorunuza danışın .rahat eder bebiş sizde.

benmde oglum 14 nısanda dogdu su anda tam 3 aylık oldu gece 11 gibi uyuyo sabah 7 gıbıde uyanıo ondan sonra hıc ama hıc uyumuo nasıl dayanıo anlamıorum ayagmda sallıyorm ben uyuyorm ama o uyumuo yatagına koyuyrm aglıo kucakda susuo bızmkisi kucaga alıstı neden uyumuo anlamıyorm

canım ne güzel sabaha kadar kesintisiz uyuyosa.benimki de öyleolsa keşke gündüz uyumasın gece uyusun boşver.

senınkı nasıl uyuyo kac saat uyuyo

benim ki saat başı kıvranarak uyanmaya başlıyo :KK43: mesela dün gece 9 da yattı gayet güzel 1 e kadar uyudu.sonra saat başı uyandı ve her seferinde emerek uyuyo.göğüs uçlarım yara ben halsiz..nasıl düzene girer bilemem.herşeyi kontol ediyorum odanın ısısı.altının temizliği gazı falan AMA yine de uyumak istemiyo

benim ki saat başı kıvranarak uyanmaya başlıyo :KK43: mesela dün gece 9 da yattı gayet güzel 1 e kadar uyudu.sonra saat başı uyandı ve her seferinde emerek uyuyo.göğüs uçlarım yara ben halsiz..nasıl düzene girer bilemem.herşeyi kontol ediyorum odanın ısısı.altının temizliği gazı falan AMA yine de uyumak istemiyo

gündüz yeterince basleyemediğiniz için geceleri uyanıyor. Sütünüzü sagarak kac cc cıktıgını görürseniz bebeginizin ihtiyacı olan sütü de hesaplamış olursunuz. Benim bebegim de 6 mayıs dogumlu su anda tek ogunde (3 - 3,5 saatte bir) alması gereken süt ya da mama miktarı 100 ya da 120 cc. Gece o uyanmadan en gec 12 de ruya ogunu verirseniz sabaha kadar uyuyabilirsiniz. Ama gunduz tam beslemis olmanız lazım aksi halde bu uyanmalar alışkanlık yapar sizi cileden cıkarır...

Merhaba benim bebeğimde 1 aylık aynı sorunu bende yaşıyorum mesela sabah 5 de genelde uyanıyor emziriyorum saat 8 9 a kadar bazen 10da oluyor sürekli mememde durmak istiyor ayırdığım an gözleri fincan gibi acılıyor ve ağlıor ve sürekli ıkınıyor. Gazını cıkarıyorum sürekli alttanda kendi cıkarıyor emdiği zamanlarda ama bu huzursuzluğu var uyanıyor sürekli bu yüzden bugün dr gittim ben gazını çıkarıyorum dememe rağmen dr aşırı gazlı bebek dedi zinco kullanıyordum gaz için bugün bio gaia yazdı bu daha etkili olduğunu duymuştum ayrıca İdrar kültürü istedi enfeksiyon olabilirmiş anneden geçebiliyormuş lutfen bence en yakın zamanda dr götür.

X