2 aylık evlilik . Evlilik mi ?

Calcifer

Howls Moving Castle
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
20.770
84.622
Burada hemen yargılayicı yorumlar yapılmis cözum onerisi sunan cok az. tanimiyor muydun neden evlendin vs vs..

daha 2 ay olmamiş bir evlilik. Daha oturmamış evliliğiniz birbirinizi tam tanimiyorsunuz cunku ayni evde yasanmaya yeni baslanmis. Aynı evde yasamaya alişmak evlilige alişmak zaman alan seyler.

Ben de aksamları esimden ilgi beklerim sizi anlıyorum. esim yogun calisiyor ve yoruluyor. Size tavsiyem isteklerinizi acik acik soyleyin anlamasını beklemeyin. ima ettim anlamadi diye kusmeyin. tv izlemeyi seviyorsa hadi beraber izleyelim diye teklifte bulunun. çay demleyip mutfaga cagirin bak cay demledim yanina da cekirdek koydum gel mutfakta cay icelim cekirdek yiyelim hem de sohbet ederiz diyin.

ima ettim anmadı. ben soylemeden ilgilensin felan diyorsanız uzulursunuz. acik acik senden ilgi bekliyorum. bir kadın olarak ilgi gormek benim ihtiyacım isten gelince bana vakit ayirmanı istiyorum ortak bir şeyler yapmak istiyorum yeni evliyiz genciz henuz cocugumuz yok tadını cikarmak istiyorum diye konusun.
Yargılayıcı değil olan bu zaten. Adam sevgililik döneminde bile ilgisizmiş. Evlenince güncellenmiyorlar. Şimdi ilgi bekliyorum yeni evliyim deyince düzelmiyor her şey
 

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
8.092
25.754
31
Borçlara deginen arkadaşlar o konu halledildi. Ödendi.
Ben çalışıyorum öğretmenim yüz yuze egitimdeyken bu kadar söylenmiyordum geçen hafta itibariyle online eğitime döndük dolasiyla bütün gün evdeyim.
İlgiden kastimi soranlar olmuş. Biraz canım cicim bebeğim aşkim bekliyorum he kolay kolay ismimle seslenmez mesela hayatım der ama ben sanırım bir tık fazlasını istiyorum. Yani ne bileyim çay yapalim mi aşkım şöyle olsun mu bebegim gibi. Aşırı aşırı soguk değil ama aklı ilgisi hep TV de . Yani ben kadın olarak simartilmak istiyorum sanirim . Az önce aradı mesela et var güzel indirime girmiş alıyım (market müdürü ) akşam yaparım yeriz diye bu benim için güzel bir şey mesela. Yani sanırım ben daha romantik birlikte sürekli bir şey yapılan , canimli cicimli karşı tarafın sürekli beni simartmakla vakti geçsin anlamında bir ilişki istiyordum. He evlenmeden önce bilmiyor muydun bu huyunu biliyordum. 3 yıl birlikteydik. Aile yapısı da böyle sanırım onun da etkisi var baya. Şu uyuma işini en azından çok takıyorum şuan aynı anda yatağa girmek istiyorum yani mesela.
Nasıl halloldu o kadar borç? Evin gelir gider dengesini kim tutuyor şimdi? Aile hala para istiyor mu? Ne alakası var deme, belki bunun da payı vardır. 2 aylıksınız daha yahu, senin aşk zehirlenmesi yaşaman gerekiyor. İki ayda öküze bağlayan adam normal değil, severek evlendiniz üstelik.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Pinkflambe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
4.520
18.880
peki çözüm? boşansın o zaman. peki.

Bana yazmamışsınız ama yorumum alıntıladığınız yoruma benziyor o yüzden size yazıyorum. Çözüm kabullensin ve beklentilerini minimumda tutsun yok eğer yapamam diyorsa da evet yol yakınken boşansın. Sürekli şikayet ederek karşı taraf değişsin beklentisiyle kendini üzerek ömür geçmez çünkü
 

Miss Bride

Supervisor
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
1.987
4.266
29
Dini nikahımızı kıyan müftü bey demişti ki, en az 10 günde bir oturup 2-3 saat baş başa konuşun.
O zaman anlamamıştım ama, evliliğim ilerledikçe gerçekten önemli olduğunu fark ettim.
O konuşmasa bile, siz onun hoşuna gidecek bir konu açın, ortaya bir laf atın, kayıtsız kalmayacağını düşünüyorum, başlangıç olarak yeterli bence.
 

yel1z

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
1.734
2.958
Evlenmeden önce de böyleydi. Evet bir zaman çok ilgili bir zaman çok ilgisiz oluyor. Sevgili ve nisanliyken de evet takılıyordum bu konuya ama evlenince daha çok gün yüzüne çıktı. Özellikle TV bizi çok yıpratıyor yalnız bekarken de böyleydi . Aile yapısıyla da ilgili olabilir . Çok ilgi görmeyen bir insan çünkü muhtemelen çocukluktan beri TV karşısına oturtmuslar öyle durmuş. Yine ailesi de böyle geç yatıp geç kalkan insanlar o yüzden sanırım böyle olmus çünkü kayınvalidem benim yüzümden böyle oldular ama değişir gibi bir şeyler soyledi.
E o zaman kayınvaldeniz bilir en iyisini yine ona sorun ,eşiniz bu saatten sonra nasıl değişecek onu çok merak ediyorum..
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 131 gün kaldı.

Bugün, bebeğinizin baş saçları görünür olacaktır ve kaşları belirginleşmeye başlıyor. Bebeğinizin kaş ve kirpikleri büyüyor. Bebeğinizin saçları ne kadar koyu olursa olsun henüz daha pigmentleşmiş durumda değil. 3-4 hafta içinde bebeğiniz kaşları beyaz bir şerit gibi gözükecek. Şu anda bebeğinizin saçları beyaz ve çok kısadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Summer-girl

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2018
3.658
8.236
Herkese merhaba.
Yaklaşık 2 aydır evliyim hatta daha 2 bile olmadı.
Bu 2 ay içinde çok kez ağladım.
Eşim iyi bir insan bunda sıkıntı yok. Beni acta acikta bırakmaz ama bu bana yetmiyor.
Eşim sevgisini gösteremiyor , ilgisiz. Eve geliyor TV kumandasini eline alıyor, oturuyor. Çekirdeği ve TV kumandasiyla bütünleşmiş durumda. Gelince iki kelime zor ediyoruz. Uyku saatlerimiz zaten çok farklı. Ben en geç 12 de yatıyorum o gece 2 ye kadar oturuyor. Bunun tartışmasını yaptık. Evlilik bu değil dedim. Ben bu evde yalnız yaşıyorum . Yalnız yatağa gidiyorum. İlgi yok. Çok çok nadir var olsa da. Cinsellik anlamında sıkıntı yok ama ben duygusal olarak doymayinca diğer türlü de istemiyorum artık. İlgine sevgine ihtiyacim var diyince ben böyleyim diyor. Ne yapacağım nasıl yapacağım bilmiyorum . Evliliğin başında böyleyse sonra nasıl olacak ben hep yalniz mi yasayacagim. Önerilerinizi istiyorum.

Her esle ilgili sorun genelde soyle basliyor: "Esim iyidir, acta acikta birakmaz."

Eee, sonra?

Evlilik bu degil.
 

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
24.231
52.290
Yine ailesi de böyle geç yatıp geç kalkan insanlar o yüzden sanırım böyle olmus çünkü kayınvalidem benim yüzümden böyle oldular ama değişir gibi bir şeyler soyledi.

mesela bu yatma saatine neden bu kadar takıldınız cidden merak ettim size çiftler aynı anda yatağa girer diye mi öğretildi

zira bir konu daha vardı eşim benimle aynı yatakta yatmıyor, yatak odası sıcak başka odada yatıyor ama bu evlilik mi diye

lakin ilişkilerinde vs sorun yoktu adam odada yerde uyuyordu

sonuçta cinsel hayatınızda vs sorun yoksa siz yatarsınız 12 de o da gelir 2 de

aynı anda yatağa girilir aynı anda uyunur vs gibi bir yaşam yok

keza kaçta kalkılıyor o da önemli

atıyorum siz 6,5 ta kalkıp 7 de evden çıkarsınız o 8,5 kalkar 9 da iştedir.

arada iki saat olunca da o 2 saat geç yatabilir

hatta bu şekilde kendi hobilerini siz yokken gece halleder, öncesinde size zaman ayırır

bir de hep aynı şeyi soruyorum gibi oluyor da neden o uyacak

pandemi döneminde küçücük çocuklar bile 12 de yatar oldu siz geciktirin yatmanızı madem sizin için önemli birlikte yatağa girmek
 

eylulcmre

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
5.772
15.848
Her esle ilgili sorun genelde soyle basliyor: "Esim iyidir, acta acikta birakmaz."

Eee, sonra?

Evlilik bu degil.
Bunu birde öğretmen olmuş bir kadın söylüyor. Açta açıkta kalmamak.... yazık bir kadın da bunu diyorsa.
 

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
8.092
25.754
31
Her esle ilgili sorun genelde soyle basliyor: "Esim iyidir, acta acikta birakmaz."

Eee, sonra?

Evlilik bu degil.
Açta açıkta bırakmaz ama her an ailesine kredi çekebilir. Alışmış nasılsa.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

cilek.yagmuru

Nirvana
Pro Üye
31 Temmuz 2009
6.859
28.077
Adamın böyle olduğunu bile bile evlenip, evlendikten sonra "e bu niye böyle?" demek çok garip. Topuklu ayakkabı alıp eve gelince "e bu topuklu, ben bununla yürüyemem ki" demek kadar anlamsız.
İade seçeneği hep var ama onu da yapacağınızı sanmıyorum.
O yüzden tek başınıza çabalayıp, olduğu kadarını kabullenmekten başka seçenek yok gibi görünüyor.