2 aylık evlilik . Evlilik mi ?

Daha yeni evlisiniz cok erken başlamış ilgisizlik. Tartışma fln mi yaşadınızda uzaklaştınız böyle. Çünkü evlilik öncesi boyle ilgisiz degilse mutlaka bir sebebi olmali suanki durumun

konu sahibi siz de iki kelam yazsanız

yani konuya bakıyor görünüyorsunuz ama kimseye bir şey yazmıyorsunuz

örneğin siz nasıl ilgi gösteriyorsunuz, bu duygusal doyum için nasıl bir ilgi bekliyorsunuz

çalışıyor musunuz, gününüz eşiniz dışında nasıl geçiyor, eşiniz kaçta gidip kaçta geliyor

konudaki tek yorumunuz bir arkadaşa kaç yıllık evlisiniz yazmaktan ibaret

burası forum ve fikir alış verişi yapılıyor, bu durumda da alacağınız fikirler için bilgi vermeniz gerekiyor

Evlenmeden önce de böyleydi. Evet bir zaman çok ilgili bir zaman çok ilgisiz oluyor. Sevgili ve nisanliyken de evet takılıyordum bu konuya ama evlenince daha çok gün yüzüne çıktı. Özellikle TV bizi çok yıpratıyor yalnız bekarken de böyleydi . Aile yapısıyla da ilgili olabilir . Çok ilgi görmeyen bir insan çünkü muhtemelen çocukluktan beri TV karşısına oturtmuslar öyle durmuş. Yine ailesi de böyle geç yatıp geç kalkan insanlar o yüzden sanırım böyle olmus çünkü kayınvalidem benim yüzümden böyle oldular ama değişir gibi bir şeyler soyledi.
Ama 2 normal bi saat yahu. 12 çok erken asıl. Zaten eve geldik yedik içtik derken saat 9 oluyor. Evde vakit geçirmeyi seven uykuyu pek sevmeyen biri için normal. Hafta içi dizi izlemekte çok absürt gelmiyor bana zaten yorgun oluyoruz. Sizin beklentiniz nedir mesela ilgiden kasıt nedir yani sizce ne yapmalısınız akşamları?

Sizin beklentiniz nedir mesela ilgiden kasıt nedir yani sizce ne yapmalısınız akşamları?

ben de bunu merak ediyorum

sadece konu sahibinden de değil bu adam ilgisiz değişmez diyen arkadaşlardan da

yani bu evlerde neler yapılıyor

tamam biz 20. yılı devirdik 14,5 yıllık da evliyiz ama yine de her gün nasıl bir aksiyon olur ki

ilk birlikte yaşadığımız yıl tv miz yoktu hatta o zamanlar akıllı telefon falan da yoktu

internet de yoktu

dışarıda gezerdik, CD kiralar film izlerdik vs de yine de bu kadar aksiyon modumuz olmazdı

arada birimiz erken yatar, birimiz geç yatardı, eşim zaten akşam 9 da gelirdi vs vs

yani akşam en erken 7,5 8 de gelinen günümüz şartlarında o 4 saatte nasıl bir aksiyon alınabilir ki (iki kişi sürekli birbiri ile ilgilenme modunda)

ben de bunu merak ediyorum

sadece konu sahibinden de değil bu adam ilgisiz değişmez diyen arkadaşlardan da

yani bu evlerde neler yapılıyor

tamam biz 20. yılı devirdik 14,5 yıllık da evliyiz ama yine de her gün nasıl bir aksiyon olur ki

ilk birlikte yaşadığımız yıl tv miz yoktu hatta o zamanlar akıllı telefon falan da yoktu

internet de yoktu

dışarıda gezerdik, CD kiralar film izlerdik vs de yine de bu kadar aksiyon modumuz olmazdı

arada birimiz erken yatar, birimiz geç yatardı, eşim zaten akşam 9 da gelirdi vs vs

yani akşam en erken 7,5 8 de gelinen günümüz şartlarında o 4 saatte nasıl bir aksiyon alınabilir ki (iki kişi sürekli birbiri ile ilgilenme modunda)
Valla ben de bunu hep merak etmişimdir. El ele diz dize gün kritik edilsin diyelim mesela ki taş çatlasa yarım saat sürer bu. E süper kahraman değiliz günler sıradan. Ekstra ne yapılır ilgi adına ben de bilmiyorum ve çok merak ediyorum açıkçası.

İlk etapta böyle yatış saatleri vs uymaması normal. Ancak ilgi, değer dediğimiz şeyler tanışma/nişanlılıkta evresinde nasıldı?
Bir şeyleri değiştiririm diye düşünerek mi evlendiniz mesela?
Bir de siz evde o ise çalışıyorsa ilgiyi siz normalin ötesinde bekliyor olabilirsiniz.
TV mi izliyor olabilir siz de seviyorsanız izlersiniz yoksa sevdiğiniz bir şeyi yaparsınız. Önemli olan birbirimize karşı muhabbetin geçmesi. Evlendiğini ilk ay çalışıyordum. İşten bi geliyordum yemek yediğimiz gibi sofrayı bile toplayacak halim kalmayıp uyuyakalıyordum salonda. Zor kötek yatağa gidiyordum zamanla aştım, eşimde normal yatış saati 3 olan bi adamdı. Şimdi 23.30 dedin mi uykuya hazırlanıyor. Alışacaksınız birbirinize siz ona, o size

İlk etapta böyle yatış saatleri vs uymaması normal. Ancak ilgi, değer dediğimiz şeyler tanışma/nişanlılıkta evresinde nasıldı?
Bir şeyleri değiştiririm diye düşünerek mi evlendiniz mesela?
Bir de siz evde o ise çalışıyorsa ilgiyi siz normalin ötesinde bekliyor olabilirsiniz.
TV mi izliyor olabilir siz de seviyorsanız izlersiniz yoksa sevdiğiniz bir şeyi yaparsınız. Önemli olan birbirimize karşı muhabbetin geçmesi. Evlendiğini ilk ay çalışıyordum. İşten bi geliyordum yemek yediğimiz gibi sofrayı bile toplayacak halim kalmayıp uyuyakalıyordum salonda. Zor kötek yatağa gidiyordum zamanla aştım, eşimde normal yatış saati 3 olan bi adamdı. Şimdi 23.30 dedin mi uykuya hazırlanıyor. Alışacaksınız birbirinize siz ona, o size
Aynıymış malesef. Nişanlıyken de ilgisizmiş. Hatta adam borç içinde yüzüyormuş. Yani evlenince değişen bir durum değil

Ne güzel adam işte kafanı şişirmiyor, karışmıyor ,aliyor eline çekirdeğini çekiliyor :KK66:
Şaka bi yana yeni evli iseniz sıkıntı
Yani sizin bu aylarda iç içe olmanız lazım her anlamda..

Borçlara deginen arkadaşlar o konu halledildi. Ödendi.
Ben çalışıyorum öğretmenim yüz yuze egitimdeyken bu kadar söylenmiyordum geçen hafta itibariyle online eğitime döndük dolasiyla bütün gün evdeyim.
İlgiden kastimi soranlar olmuş. Biraz canım cicim bebeğim aşkim bekliyorum he kolay kolay ismimle seslenmez mesela hayatım der ama ben sanırım bir tık fazlasını istiyorum. Yani ne bileyim çay yapalim mi aşkım şöyle olsun mu bebegim gibi. Aşırı aşırı soguk değil ama aklı ilgisi hep TV de . Yani ben kadın olarak simartilmak istiyorum sanirim . Az önce aradı mesela et var güzel indirime girmiş alıyım (market müdürü ) akşam yaparım yeriz diye bu benim için güzel bir şey mesela. Yani sanırım ben daha romantik birlikte sürekli bir şey yapılan , canimli cicimli karşı tarafın sürekli beni simartmakla vakti geçsin anlamında bir ilişki istiyordum. He evlenmeden önce bilmiyor muydun bu huyunu biliyordum. 3 yıl birlikteydik. Aile yapısı da böyle sanırım onun da etkisi var baya. Şu uyuma işini en azından çok takıyorum şuan aynı anda yatağa girmek istiyorum yani mesela.

Tanımadan mı evlendiniz tam bilmiyorum ama öncesinde de böyleyse ve bunu kabul ederek evlendiyseniz yapacak pek birşey yok. Yani bu saatten sonra bazı oturmuş özellikler değişmiyor kolay kolay. Ben sizin yerinizde olsam kendime bakarım, bakalım ne yapacak o zaman. Bazen sürekli karşıdakini kendine uydurmaya çalışmak da karşı tarafta ters etki yapabiliyor.

Ben çalışıyorum öğretmenim yüz yuze egitimdeyken bu kadar söylenmiyordum geçen hafta itibariyle online eğitime döndük dolasiyla bütün gün evdeyim.
İlgiden kastimi soranlar olmuş. Biraz canım cicim bebeğim aşkim bekliyorum he kolay kolay ismimle seslenmez mesela hayatım der ama ben sanırım bir tık fazlasını istiyorum. Yani ne bileyim çay yapalim mi aşkım şöyle olsun mu bebegim gibi. Aşırı aşırı soguk değil ama aklı ilgisi hep TV de . Yani ben kadın olarak simartilmak istiyorum sanirim . Az önce aradı mesela et var güzel indirime girmiş alıyım (market müdürü ) akşam yaparım yeriz diye bu benim için güzel bir şey mesela. Yani sanırım ben daha romantik birlikte sürekli bir şey yapılan , canimli cicimli karşı tarafın sürekli beni simartmakla vakti geçsin anlamında bir ilişki istiyordum. He evlenmeden önce bilmiyor muydun bu huyunu biliyordum. 3 yıl birlikteydik. Aile yapısı da böyle sanırım onun da etkisi var baya. Şu uyuma işini en azından çok takıyorum şuan aynı anda yatağa girmek istiyorum yani mesela.
Merak etmeyin bence, ben de ilk evlendiğim haftalrda bi böhü ben evi özledim böhü bi değişik bir huzursuzdum, sonra yavaş yavaş alıştım, arada diyorum iyi ki almışım seni diye 😂

Neden o sizi şımartsın

Siz onu şımartın o da sizden görsün

Cidden neden sürekli sizi şımartsın

Mesela adam uyuyamıyorsa neden 12 de yatsın orta yolu bulun onu o saatte yatağa gelmeye ikna edin ama bir paylaşımla

İkiniz ortayı bulun yatma konusunda ille o bana uysun demeyin

Burada hemen yargılayicı yorumlar yapılmis cözum onerisi sunan cok az. tanimiyor muydun neden evlendin vs vs..

daha 2 ay olmamiş bir evlilik. Daha oturmamış evliliğiniz birbirinizi tam tanimiyorsunuz cunku ayni evde yasanmaya yeni baslanmis. Aynı evde yasamaya alişmak evlilige alişmak zaman alan seyler.

Ben de aksamları esimden ilgi beklerim sizi anlıyorum. esim yogun calisiyor ve yoruluyor. Size tavsiyem isteklerinizi acik acik soyleyin anlamasını beklemeyin. ima ettim anlamadi diye kusmeyin. tv izlemeyi seviyorsa hadi beraber izleyelim diye teklifte bulunun. çay demleyip mutfaga cagirin bak cay demledim yanina da cekirdek koydum gel mutfakta cay icelim cekirdek yiyelim hem de sohbet ederiz diyin.

ima ettim anmadı. ben soylemeden ilgilensin felan diyorsanız uzulursunuz. acik acik senden ilgi bekliyorum. bir kadın olarak ilgi gormek benim ihtiyacım isten gelince bana vakit ayirmanı istiyorum ortak bir şeyler yapmak istiyorum yeni evliyiz genciz henuz cocugumuz yok tadını cikarmak istiyorum diye konusun.

Burada hemen yargılayicı yorumlar yapılmis cözum onerisi sunan cok az. tanimiyor muydun neden evlendin vs vs..

daha 2 ay olmamiş bir evlilik. Daha oturmamış evliliğiniz birbirinizi tam tanimiyorsunuz cunku ayni evde yasanmaya yeni baslanmis. Aynı evde yasamaya alişmak evlilige alişmak zaman alan seyler.

Ben de aksamları esimden ilgi beklerim sizi anlıyorum. esim yogun calisiyor ve yoruluyor. Size tavsiyem isteklerinizi acik acik soyleyin anlamasını beklemeyin. ima ettim anlamadi diye kusmeyin. tv izlemeyi seviyorsa hadi beraber izleyelim diye teklifte bulunun. çay demleyip mutfaga cagirin bak cay demledim yanina da cekirdek koydum gel mutfakta cay icelim cekirdek yiyelim hem de sohbet ederiz diyin.

ima ettim anmadı. ben soylemeden ilgilensin felan diyorsanız uzulursunuz. acik acik senden ilgi bekliyorum. bir kadın olarak ilgi gormek benim ihtiyacım isten gelince bana vakit ayirmanı istiyorum ortak bir şeyler yapmak istiyorum yeni evliyiz genciz henuz cocugumuz yok tadını cikarmak istiyorum diye konusun.
Katılıyorum size, beraber izleyin biz de öyle yapıyoruz hatta geçen güldük pijamaları çektik vay evlilik buymuş işte diye 😂

Evlenmeden önce de böyleydi. Evet bir zaman çok ilgili bir zaman çok ilgisiz oluyor. Sevgili ve nisanliyken de evet takılıyordum bu konuya ama evlenince daha çok gün yüzüne çıktı. Özellikle TV bizi çok yıpratıyor yalnız bekarken de böyleydi . Aile yapısıyla da ilgili olabilir . Çok ilgi görmeyen bir insan çünkü muhtemelen çocukluktan beri TV karşısına oturtmuslar öyle durmuş. Yine ailesi de böyle geç yatıp geç kalkan insanlar o yüzden sanırım böyle olmus çünkü kayınvalidem benim yüzümden böyle oldular ama değişir gibi bir şeyler soyledi.
Niye evlendiniz o zaman? Bildiğiniz aynıymış adam.

Herkese merhaba.
Yaklaşık 2 aydır evliyim hatta daha 2 bile olmadı.
Bu 2 ay içinde çok kez ağladım.
Eşim iyi bir insan bunda sıkıntı yok. Beni acta acikta bırakmaz ama bu bana yetmiyor.
Eşim sevgisini gösteremiyor , ilgisiz. Eve geliyor TV kumandasini eline alıyor, oturuyor. Çekirdeği ve TV kumandasiyla bütünleşmiş durumda. Gelince iki kelime zor ediyoruz. Uyku saatlerimiz zaten çok farklı. Ben en geç 12 de yatıyorum o gece 2 ye kadar oturuyor. Bunun tartışmasını yaptık. Evlilik bu değil dedim. Ben bu evde yalnız yaşıyorum . Yalnız yatağa gidiyorum. İlgi yok. Çok çok nadir var olsa da. Cinsellik anlamında sıkıntı yok ama ben duygusal olarak doymayinca diğer türlü de istemiyorum artık. İlgine sevgine ihtiyacim var diyince ben böyleyim diyor. Ne yapacağım nasıl yapacağım bilmiyorum . Evliliğin başında böyleyse sonra nasıl olacak ben hep yalniz mi yasayacagim. Önerilerinizi istiyorum.
Böyle adamlar evlenmese keşke ya 😟

İyi ama adam evlenmeden önce de böyleymiş. Ben buyum diyormuş zaten. Baştan kendini belli eden adama da hadi değiş denir mi? Adam zaten bu.

X