2 buçuk aylık bebeğim var hamile kalmaktan korkuyorum

Yok vajina yıkanmasın.
Doğal florası bozulmamalı oranın.
Bu yanlış, sizde yapmayın. Enfeksiyon sebebi bile olabiliyor.

Olivia bende araştırmadım doğrudur.
Görümcem hemşire o demişti bana yıka ama sadece su, sabun ya da başka temizleyici kullanma diye.
Bende korunurken öyle yaptım hiç sorun yaşamadım.
Ondan yazmıştım :)

Prezervatifi ilişkinin en başından itibaren takıp (burası önemli),
Onun üzerine bir de geriçekilme uygulanırsa kaza olma ihtimali olmaz.
Ama spiralin kan pıhtılaşmasına etkisini bilmiyorum çünkü hormonsuz düz bakır olanlarda oluyor. Gerçi onunda güvenilirliği tartışılır. 😅

Olivia bende araştırmadım doğrudur.
Görümcem hemşire o demişti bana yıka ama sadece su, sabun ya da başka temizleyici kullanma diye.
Bende korunurken öyle yaptım hiç sorun yaşamadım.
Ondan yazmıştım :)
Yok yok sorun değil, bana da doktorum söylemişti.
Vajinanın içini su, sabun gibi şeylerle yıkamak oranın florasını bozar, zaraelı olan mikropları götürdüğü gibi yararlı olanları da götürür demişti. araştırdım da gerçekten öyleymiş, sadece hafifçe yıkamak yeterli aklında bulunsun :)
Sen hamile misin çocuk istiyordun bi ara ama öyle hatırlıyorum sanki :)

Vajinanın içini su, sabun gibi şeylerle yıkamak oranın florasını bozar, zaraelı olan mikropları götürdüğü gibi yararlı olanları da götürür demişti. araştırdım da gerçekten öyleymiş, sadece hafifçe yıkamak yeterli aklında bulunsun :)
Su ile yıkamak neden florayı bozsun ki?
Pardon samimi soruyorum,florası bozulacak diye vajinamızı yıkamayacak mıyız?
:kusmuk:

Bizde yelkenler fora ama daha olan bir şey yok :confused:
Bakalım bu ay neler olacak :halay:
Artık korunmayı bıraktım bende ama aklımda olsun.
Teşekkür ederim :KK68:

Çocuk istemediğimiz için 14 yıldır prezervatif firmalarını zengin ediyoruz. Hiç hamile kalmadım. İki-üç defa prezervatif yırtıldı, o zaman da ertesi gün hapı kullandım emin olmak için. Prezervatifin yırtılıp yırtılmadığını mutlaka kontrol edin her seferinde. Bence gayet sağlam bir yöntem.

Çocuk istemediğimiz için 14 yıldır prezervatif firmalarını zengin ediyoruz. Hiç hamile kalmadım. İki-üç defa prezervatif yırtıldı, o zaman da ertesi gün hapı kullandım emin olmak için. Prezervatifin yırtılıp yırtılmadığını mutlaka kontrol edin her seferinde. Bence gayet sağlam bir yöntem.

Özel olmazsa niye çocuk istemiyorsun?
14 yıldır iyi korunmuşsunuz :eek:

Su ile yıkamak neden florayı bozsun ki?
Pardon samimi soruyorum,florası bozulacak diye vajinamızı yıkamayacak mıyız?
:kusmuk:
Vajinayı yıkamaktan bahsediyorum ben.
Vajina ile genital bölge farklı şeyler.
Vajina yıkanmaz, geniral bölge ise sadece su ile yıkanır.
Screenshot_20210118_181413.jpg

Özel olmazsa niye çocuk istemiyorsun?
14 yıldır iyi korunmuşsunuz :eek:

Özel bir sebebi yok. Hayatımız bu şekilde güzel olduğu için, birlikte mutlu olduğumuz için ve çocuk çok fazla sorumluluk ve endişe getirdiği için düşünmedik. Yaşlarımız daha genç sayılır. Belki 2-3 yıl sonra çocuk istemeye başlarsak evlat edineceğiz.

Bebeğiniz çok küçük, sıkça da emziriyorsunuzdur, henüz regl de olmadınız hamile kalmanız kolay değil zaten.
Elbette tedbirli olmak lazım o ayrı.
Eşiniz korunsun zamanlamasında gecikmeden elbette.
Bir de takvim yöntemini uygulamaya çalışırsanız hamile kalmazsınız.
Fazla evham yapıp strese girmeyin.
Siz tedbiri sağlam tuttuktan sonra gerisine müdahale edemezsinizki zaten. O halde gerilmeye gerek yok.

Ben de gebeliklerimde kan sulandırıcı kullandım, aynı problem bende de var.
Spiralin bize uygun olmadığını bilmiyordum açıkcası. Bunda emin misiniz?
(spiral yok bende, merak ettim sadece, duymadım açıkcası )

Özel bir sebebi yok. Hayatımız bu şekilde güzel olduğu için, birlikte mutlu olduğumuz için ve çocuk çok fazla sorumluluk ve endişe getirdiği için düşünmedik. Yaşlarımız daha genç sayılır. Belki 2-3 yıl sonra çocuk istemeye başlarsak evlat edineceğiz.

Bende ilk başlarda hiç istememiştim ama artık istiyorum yani kucağımda bir minik :anne:
Evet kararı zor, sorumluluğu fazla ama ne yapalım bakarız dimi :)
Sizin içinde hayırlısı olsun inşallah :KK68:

Bizde yelkenler fora ama daha olan bir şey yok :confused:
Bakalım bu ay neler olacak :halay:
Artık korunmayı bıraktım bende ama aklımda olsun.
Teşekkür ederim :KK68:

Bir arkadaşım çok istemesine ve tedavi görmesine rağmen çocuğu olmadı. Sonunda vazgeçtiler çocuk fikrinden. Vazgeçmelerinden birkaç ay sonra hamile kaldı. Yani kafayı rahat tutmak gerekiyor, sanırım en önemlisi bu. Olacak mı olmayacak mı diye kasınca olmuyor, salınca oluyor :)

İçini yıkamaktan bahsediyorum ben? Dışını yıkamayın diye birşey demedim.
İçi dışı mı var bunun. Su yani bu. Hijyen sağlamak için yıkanır ve içine de su gider.Sudan da birşey olmaz bence. Saçma geldi bana suyun sakıncalı olması.
Neyse.. Teşekkürler size🙋🏻‍♀️😉

Bir arkadaşım çok istemesine ve tedavi görmesine rağmen çocuğu olmadı. Sonunda vazgeçtiler çocuk fikrinden. Vazgeçmelerinden birkaç ay sonra hamile kaldı. Yani kafayı rahat tutmak gerekiyor, sanırım en önemlisi bu. Olacak mı olmayacak mı diye kasınca olmuyor, salınca oluyor :)

Evet hep öyle dediler.
Bende illa şuan olsun demiyorum zaten zamana bıraktım hatta nisan dan sonra olursa daha mutlu olurum :KK70:
Ismarlama oldu ama :)

X