2 buçuk aylık bebeğim var hamile kalmaktan korkuyorum

İçi dışı mı var bunun. Su yani bu. Hijyen sağlamak için yıkanır ve içine de su gider.Sudan da birşey olmaz bence. Saçma geldi bana suyun sakıncalı olması.
Neyse.. Teşekkürler size🙋🏻‍♀️😉
Nasıl içi dışı mı var? :KK70:
Vajina dediğin iç kısımdır, genital bölge dediğin ise dış.
Yorumunu alıntıladığım üye "vajinayı" yani içini yıkamaktan söz etmiş, bende sakıncalı dedim. Bunu sadece ben demiyorum doktorlar diyor. Su dahi florayı bozuyor çünkü orası kendi kendini temizleyebilen kendisine ait florası olan bir bölge. İçine az birşey gitmesinden bahsetmiyoruz biz, içini yıkamaktan bahsediyoruz. Bence sizde saçma bulmayın zira sağlık bu şakaya gelmez.
Kaynakta atayım hatta okuyun.

Rica ederim bu arada, iyi günler.

Screenshot_20210118_181413.jpg

Ve evli olduğu halde bunu bilmeyen, halı yıkar gibi vajina yıkayan çok insan var. :KK70:
Ya ben eğitim şart dedim ama cinsel korunma, yoksa üni. Okumuş koca koca insanlar, ellerinde teknolojiyle ulaşabilecekleri uçsuz bucaksız bir bilgi ağı varken, geri çekilmeyle doğum kontrol yöntemi uyguluyorlar/ uygaladıklarını sanıyorlar.

Ya ben eğitim şart dedim ama cinsel korunma, yoksa üni. Okumuş koca koca insanlar, ellerinde teknolojiyle ulaşabilecekleri uçsuz bucaksız bir bilgi ağı varken, geri çekilmeyle doğum kontrol yöntemi uyguluyorlar/ uygaladıklarını sanıyorlar.
Önceden twitterda "türkiye cinselliğin afrikası" denildiğinde kızardım, bu siteye takılmaya başladığımdan beri neden söylediklerine emin oldum. O kadar haklısınız ki, cinselliği sadece girdi-çıktı-hamileyim olarak gören üniversite mezunu insanlar var. Doğum kontrol hapının kısırlığa sebep olduğunu düşünen bir sürü eğitimli kadın var. Keşke ilkokuldan itibaren eğirim verilse de artık bu konu tabu olmasa.

ben ovulasyon haftasindan önce de sonra da hamile kaldigim icin asla takvime guvenmiyorum. vajina yikamanin mantigini da anlayabilmis degilim, nereye kadar yikanabiliyor ki icerideki spermler ölsün.

hem esiniz hem siz korunabilirsiniz. diyafram diye bir urun var kadinlar icin cok oratik ve koruma orani yuksek.

2 sene kondomla korundum hiç bişey olmadı. 1 kere korunmadım hamile kaldım 💁🏼‍♀️
Öte yandan çift korunma yöntemiyle hamile kalanlar da var.
Sizin şuan tek seçeneğiniz kondom gözüküyor, artı olarak geri çekilme de yaparsanız hamilelik zor.
Ablam 10 yıldır sadece geri çekilme yöntemiyle korunuyor. Ne kadar güvenilmezse de işe yaradığı oluyor.

Bende benzer bir konu acmayi dusunuyordum iyi oldu sizin konunuza denk geldigim. Bizde prezervatifle korunuyoruz odum patliyor kazaya kurban gidecegiz diye. Iki cocugum var buyugu 3 kucugu 1 yasinda ikiside birbirinden mizmiz gece yataga girene kadar her biri bir pacama yapisiyor bir cocugum daha olursa timarhanelik olurum heralde. Gectigimiz gunlerde iliskide korunmamiza ragmen bir akinti hissettim korkudan deliye dondum. Ertesi gun hapi icmekte buldum careyi 🤦‍♀️

Olivia bende araştırmadım doğrudur.
Görümcem hemşire o demişti bana yıka ama sadece su, sabun ya da başka temizleyici kullanma diye.
Bende korunurken öyle yaptım hiç sorun yaşamadım.
Ondan yazmıştım :)
Ben bir kere korunmasız ilişki yaşadım. Koşa koşa gittim haldır şaldır yıkadım. Ama ne yıkamak cillop oldu. Sonuç; pozitif 🙃🙃🙃

Hem sezeryan olduğum içim sağlıksal sebeplerden hem lohusa iken yaşadıklarımdan dolayı eşimin ailesi görgüsüzlükleriyle beni başka çocuk fikrinden sonsuza kadar soğuttu oysa ilk bebeğimi kaybedince bir hamile kalayım doğurunca peşinden bir tane daha yapacağım diyordum lafta kaldı... hem de 9 ay boyunca kan sulandırıcı iğne vurdum kan pıhtılaşmam olduğu için beni çok yordu 9 ayımın her günü ayrı evhamla geçti.1 saat hareket hissetmesem delirecek gibi oldum varis sorunum çıktı derken zordu yani.Allah aratmasın ama en azından 7 8 yıl istemiyorum.Şimdi korunma konusu çok kafamı kurcalıyor pıhtılaşma dolayısıyla doğum kontrol hapı,aylık 3 aylık iğne ve spiral yasak dedi doktorum.Eş korunmasını tavsiye etti keza öyle oluyor her seferinde kontrol ediyoruz yırtık delik olmasın diye ama yanlışlık olmasından korkuyorum rüyalarıma giriyor test yapıyorum pozitif çıkıyor terleyerek uyanıyorum tekrar aynılarını yaşayacağımı düşündükçe uykularım kaçıyor lohusalık dönemimi hatırlamak istemiyorum eş korunmasıyla(kondom) senelerce korunup hamile kalmayan kaza bela yaşamayan var mı aranızda ? moral olsun bana.Emziriyorum adet de olmadım bu arada çevremden uyarı üstüne uyarı alıyorum süt korumaz dikkat et kalırsın diye ekstra ekstra alacağım bir önlem var mı uzak durmak dışında ?

ben. 5 yıl kondomla korunduk. Son zamanlarda geri çekilme hatta. Gebe kalmadım. Denediğimiz ilk ay da hamilelik oldu. Kondom yırtılması denen şey bana ütopik geliyor biraz. Çok stres yapmayın.

Adet olmadığım için o günleri de bilemiyorum ki

Ben 4. Ayımda adet olmuştum, hem de ne adet. Bir iki sene öyle devam etti, çok yoğundu. Neyse konu bu değil. Tıpatıp benzer durumdayız, aynı rahatsızlıklar, aynı ilaçlar vs. Eğer kondom+geri çekilme kullanırsanız hamile kalmazsınız diye düşünüyorum. Sağlıkla büyütün bebeğinizi inşallah.

Yumurtlama günleri ilişkiye girmeyin demişler ama şöyle birşey var 6 gün adet sürse yumurtlamadada sperm ucgun yaşıyor mantığına bakarsak yumurtlamadan önce ilikisye girdiniz dyelim ucgun spermin orada yaşama ihtimali var yumurtlamanın sürmesi bitmesi öyle böyle bir hafta gitse kaldı onbeş gun.bu iş te riskli
En iyisi eşin korunması o da korunuuormus zaten
Bende yeni dogurdum benimde hamileliğin ve doğumun sonrası felaketti bende enaz üç yıl istemiuorum
Bende hap kullanıyorum esim geri cekilme var ama o koruma yöntemi degil.
Dogum kontrol hapindan başka yapacak birseyim yok suan
Ve lohusalgim biter bitmez adet oldum ben

Hem sezeryan olduğum içim sağlıksal sebeplerden hem lohusa iken yaşadıklarımdan dolayı eşimin ailesi görgüsüzlükleriyle beni başka çocuk fikrinden sonsuza kadar soğuttu oysa ilk bebeğimi kaybedince bir hamile kalayım doğurunca peşinden bir tane daha yapacağım diyordum lafta kaldı... hem de 9 ay boyunca kan sulandırıcı iğne vurdum kan pıhtılaşmam olduğu için beni çok yordu 9 ayımın her günü ayrı evhamla geçti.1 saat hareket hissetmesem delirecek gibi oldum varis sorunum çıktı derken zordu yani.Allah aratmasın ama en azından 7 8 yıl istemiyorum.Şimdi korunma konusu çok kafamı kurcalıyor pıhtılaşma dolayısıyla doğum kontrol hapı,aylık 3 aylık iğne ve spiral yasak dedi doktorum.Eş korunmasını tavsiye etti keza öyle oluyor her seferinde kontrol ediyoruz yırtık delik olmasın diye ama yanlışlık olmasından korkuyorum rüyalarıma giriyor test yapıyorum pozitif çıkıyor terleyerek uyanıyorum tekrar aynılarını yaşayacağımı düşündükçe uykularım kaçıyor lohusalık dönemimi hatırlamak istemiyorum eş korunmasıyla(kondom) senelerce korunup hamile kalmayan kaza bela yaşamayan var mı aranızda ? moral olsun bana.Emziriyorum adet de olmadım bu arada çevremden uyarı üstüne uyarı alıyorum süt korumaz dikkat et kalırsın diye ekstra ekstra alacağım bir önlem var mı uzak durmak dışında ?
Valla benim eşim 2 senedir kondomla korunuyor bence bu korunma hem sağlıklı en azından diğerleri gibi hormonları bozmuyor. İlişkinin başında takarsa eşin hiçbir sorun olmaz

Normalde kondom kullanıyorduk da, o ilişkide galeyana gelip takmamazlık yaptık 💁🏼‍♀️😁
Aman iyi olmuş bana kalsa daha kaç yıl çocuk yapmazdım, şimdi kucağımda dünya güzeli 🤍

Zaten yapmadıkça yapamıyorsun bu bir gerçek.
Gerek hayat koşulları, gerek rahatlığa alışıyorsun.
Bende öyle öyle 30 a geldim.
Baktım hiç bir şey olmuyor bari çocuğu yapayım dedim :confused:
Yumurtaları kırdım bekliyorum :KK70:

Özel bir sebebi yok. Hayatımız bu şekilde güzel olduğu için, birlikte mutlu olduğumuz için ve çocuk çok fazla sorumluluk ve endişe getirdiği için düşünmedik. Yaşlarımız daha genç sayılır. Belki 2-3 yıl sonra çocuk istemeye başlarsak evlat edineceğiz.
En güzeli valla

Bende rahimden kaynakli sıkıntim yüzünden spiral kullanamiyorum. Hap igne falanda hem esim hemde ben cok saglikli bulmadığımız icin tercoh etmiyoruz. Eşim korunuyor. Bazen şüpheye dusup acaba hamile miyim dedigim zamanlar oldu ama 2 yıldır bu sekilde korunuyoruz ve hamile kalmadim. Sizde dikkatli oldugunuz muddetce kalmazsiniz diye dusunuyorum.

Bu sitede kondoma neden güvenilmiyor anlamadım. Kullanmayı bilmiyor olabilir misiniz?
Spiral daha korkunç bence, içerde kayıyor bir şeyler oluyor hiç haberin yok, kaç kişi tanıyorum spiralle hamile kalan.
Kondom yırtılsa bile o an görünür en kötü ihtimalle ertesi gün hapı alınır ( hiç kullanmadım)

X