2. Cocuğu kac yasinda karar verdiniz ?

lacrimosa

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2007
1.230
885
Merhaba kizlar . 2 cocuklu çalişan anneler , iki cocuk arasindaki yaş farki nedir ? İkinci cocuktan sonra çalismayi biraktiniz mi ? 2 cocuklu olmanin zorluklari neler ? Benm ilk 4 yasinda ben 33 yasindayim . 35 ten sonra bebek cocuk bakmak gercekten cok zor mu ? 🤗 Kara vermek icin fikirlere ihtiyacim var

• Beğen
Reactions: nix
Canim bu durum senin maddi, manevi hazir olmana, sartlarina bagli aslinda.
Uzmanlarin iki cocuk arasinin cok olmamasi gerektigini soylediklerini duymustum ama kesin bilgi degil☺

Benim de oglum 10 yasinda, ikinciyi cok istiyorum, hayirlisiyla insallah.

Merhaba,
bu konu benim için epey önemli bir haldeydi,oğlum 5 yaşında ve aslında uzun süredir yani yaklaşık 3 yıldır yakın çevrem tarafından teşvik ediliyorum.Bu arada oğlumu doğurduktan sonra ekonomik olarak benim çalışmaya ihtiyacım olmadığından iş hayatına ara vermiştim,ama sonrasında ki bakış açım değiştiği için iş hayatına geri dönmedim. Farklı bir iş dalındayım sürekli çalışmıyorum. Ve son 1 yıldır aklımda olan ikinci çocuk yapmak fikri nihayet yerini buldu.Çalışmadığım için belki o tarafından bakamıycam duruma ama en önemlisi senin bir çocuk daha dünyaya getirme arzun,bu çünkü herşeyin üzerinde. Sen iyi ve verimli olduktan sonra herşey yerini buluyor,annenin bedensel ve ruhsal olarak tam olması bence çok önemli.Bu da önce istemekten ve neden istediğini anlamaktan başlıyor.Bir çok nedenden dolayı kadınlar ne yazık ki ikinci bir çocuk istiyorlar ama zorluklarını es geçiyorlar. Bir çocuk büyütmek zor,üzerine bir tane daha ekleniyor.Aradaki yaş farkı meselesine gelince yapılan araştırmalar ne yazık ki son zamanlara ait değil evet belli bir yaş farkının olmasını uygun buluyorlar da neye göre? Kimin evinin düzenine göre,çok göreceli.İlk çocuğunun nasıl bir karakteri var,sen nasıl bir annesin,eşinden ve yakın çevrenden nasıl destekleniyorsun? bunların hepsinin cevabı durumu değiştirir. En önemlisi sensin bunu unutma,senin için iyi ve doğru olan zamanda yapmam en sağlıklısı diye düşünüyorum.

Canim bu durum senin maddi, manevi hazir olmana, sartlarina bagli aslinda.
Uzmanlarin iki cocuk arasinin cok olmamasi gerektigini soylediklerini duymustum ama kesin bilgi degil☺

Benim de oglum 10 yasinda, ikinciyi cok istiyorum, hayirlisiyla insallah.
Evet haklısınız kişiye bağlı ama yalan o. Arada az yas farki olunca gözünü oyuyor büyük olan küçüğün. (Mecaz anlamda değil gerçek anlamda oyuyor) sizin yas ideal bence 10 yas :)

Evet haklısınız kişiye bağlı ama yalan o. Arada az yas farki olunca gözünü oyuyor büyük olan küçüğün. (Mecaz anlamda değil gerçek anlamda oyuyor) sizin yas ideal bence 10 yas :)
:) tesekkur ederim cevabiniz icin☺
Insallah hayirlisiyla olur, oglum arada tek cocukluktan gayet memnun oldugunun sinyallerini veriyor, ama ben de tek cocugum ve istiyorum bi kardesi olsun; ama en cok bi cocugum daha olsun, bakalim nasibimizde varsa inaallah☺☺
😇😇

Benim iki çocuğumun arası 5.5 yaş olacak. 4 yaş olsun isterdim ama oğlum cok zor bir çocuktu ve borcumuz vardı 1 yıl erteledim.

Oğlumda 7 aylıkken işe basladım ve cok yıprandım. Hem annelikten hem isimden taviz vermek istemiyordum bu da beni yıprattı.

Sımdi ikinciye hamileyim ve 2 yıl ucretsiz izin dusunuyorum. Bu yuzddn borcumuz bitsin diye bekledim.

2 yıl sadece çocuklarımla ilgilenmek bana iyi gelecek ama kimine calişmak daha iyi geliyor bu kişiden kişiye gore değisir.

Kendinizi maddi manevi hazır hissediyorsanız cocuğunuzun yaşida sizin yasinizda gayet uygun ikinci çocuk icin ama kendinizi hazir hissetmeniz şart.

Merhaba kizlar . 2 cocuklu çalişan anneler , iki cocuk arasindaki yaş farki nedir ? İkinci cocuktan sonra çalismayi biraktiniz mi ? 2 cocuklu olmanin zorluklari neler ? Benm ilk 4 yasinda ben 33 yasindayim . 35 ten sonra bebek cocuk bakmak gercekten cok zor mu ? 🤗 Kara vermek icin fikirlere ihtiyacim var
seninle aynıyız. ilkini 29, ikincisini 33 yasında doğurdum. çalışıyorum. ikisinin arasında tam 4 yaş var. tesadüftü. ilki tüp bebekti çünkü 2. sürpriz.
çalışmaya devam ediyorum. ilkinde 7 ay evde kaldım, ikincide 4. ayda işe döndüm. çalışırken çok zor. bi yanda minicik bi bebek. bi yanda sürekli ilgi ve oyun isteyen abla, iş ,ev. tek çocuk hiç çocuk, 2 cocuk cok cocuk diyorlar ya gercekten dogru.
ikinci 2 yaşına girecek. uykular düzeldi birlikte oyun oynamaya başladılar. birbirlerine aşıklar. ever zor mu zor. ama işte her zor şeyde bitiyor öyle kalmıyor. eğer ki kesin 2. çocuğu istiyorsan beklemeden sahip ol bence.

X