kimse annesini secemiyo malesef

Benim babam da biz küçükken rahmetli oldu 5 çocukla 35 yaşında annem dul kaldı 30 yıl önce annem hayatını bize adadı annelik fedakarlık ister önceliği çocukları olmalıydı yine evlensin ama sizi yalnız bırakmamaliydi böyle bir anne icin siz hâlâ üzülüp acaba psikolojik sorunlarımı var diye dertleniyorsunuz umrunda bile olmazdı ne halin varsa gör der onun yaptığı gibi arkama bakmazdım
evet haklisin zaten aslinda oyle yapiyorum ama iste huzunlendim oyle gece gece. annen evlenmedimi

evet haklisin zaten aslinda oyle yapiyorum ama iste huzunlendim oyle gece gece. annen evlenmedimi
Hayır evlenmedi hiç annem.. siz yine iyi evlatsiniz gerçekten yani yasadiklariniza rağmen yine anne diye sahipleniyorsunuz belki o yasayamadiginiz anne özlemin dendir ama keşke anneniz bunu anlaya bilse

Son düzenleme:
Sizin anneniz yok, sizin anneniz sizi 4 cocugu o evde biraktigi gun olmus. Boyle dusunun ve silin bu kadini.
O dua baksin bilmem ne baksin askina yansin ne istiyosa onu yapsin. Ancak anne deyip annelik sifati vermeyin su kadina. Nerden anneniz oluyormus o sizin, birakin Allah askina. Anne corabi bile olmaz bu kadindan

Annenizi unutun, ondan bir şey beklemeyin, kendi ailenize ve çocuklarınıza odaklanın. Ben asla anlamıyorum o tür anneleri. Benim çevremde de var, boşanıp apar topar tekrar evlenen, iyice tanımadan etmeden çocuğu ile aynı eve sokan, maddi ihtiyacı da yok. Sizin anneniz de bencil, ondan merhamet ilgi beklemeyin, 14 yaşında iken vermeyen 35 yaşında iken hiç vermez. Siz bunu kabullenin. Kendi çekirdek ailenizle mutlu olun.

Siz 14 yaşında üç küçük kardeşe nasıl baktınız ettiniz ben ona şaşırdım. Okula nasıl gittiniz, gece nasıl kaldınız.. Gerçekten hiçbir büyüğünüz yok muydu yanınızda?

Ha ben olsam öyle anneyi siler atardım herkesin de yazdığı gibi. Siz fazla vicdanlısınız.
gece korkuyoduk sonra alistik. maddi olarak annem destek sagladi ama manevi olarak gorusmuyoduk. haftada bir yada ayda bir ugrardi. korkuyoruz evde yanliz kalmaya dedigimizde ya kizardi ya umursamazdi.

14 yaşındaki kızım ve oğlum üşütmüşler bugün, istifra ediyorlar,ateşleri var,bu gece uyku yok bana,yanlarında yatıp kontrol ediyorum.Yazdıklarınız yüreğimi acıttı.Artık büyüdünüz, güçlüsünüz.Annenizi kesinlikle hasta olarak kabul edin.Ruh sağlığı yerinde olan birinin davranışları değil.Komşunun çocukları evde yalnız olsa merak ederiz,yemek yaparız.Eminim siz harika bir annesiniz,evlatlarınıza, eşinize sarılın sımsıkı..

en cokta varya ne teyzelerim ne dayilarim kimse sahip cikmadi halbuki durumlari o kadar iyiki amir memur hepsi. sadece anneme kizip gidiyolardi. herkes parasi gidecek diye korkuyodu kendi cocuklariyla. ilgilenirlerdi. ev ustune ev araba alirlardi mesela. alin su parayi diyen hic olmadi. para bekledigimden degil ama ilgilenin. bu yasadiklarimiz onlarinda sinaviydi. annem gerci karsiliyodu kira yiyeyeck ama cokta iyi degildik maddi acidan dolap bos olurdu yani o da aman aman bakmazdi. hepsi biliyodu. onlarla konusuyorum yinede dayi teyze deyip napayim arada gorusuyorum senede bir ancak.

Yasadiginiz seyler inanilmaz, dizi olsa abartmislar derdim. Bir an once terapiye baslayin. Uzucu ama annenizden de umudu kesin, 7 yasindaki cocuga merhamet etmeyen Simdi size mi merhamet edecek.

umarim okursuniz dertlesmeye cok ihtiyacim var
Bencil bir anne vakası. Yalnız değilsiniz bence bazı insanlar anne olmamalı. O yükü sorumluluğu taşıyamıyorlar. Tıpkı benim annem gibi. Hayatı sadece kendisinden ibarettir, onun suyuna gittikçe onun hayatında varsınızdır. Ben hep derim annesiz büyüdüm diye ve o kadar ihtiyacım var ki karşılıksız saf anne sevgisine. Kucağına yatıp dünyayı unutacağım bir anneye çok ihtiyacım var. Dilerim kayınvalidem bu şekilde olur diyorum.

Keşke silseniz bu kadını ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla yine görüşeceksiniz… bir yandan anlıyorum da sizi. minicik de olsa o sevgiye açsınız… lakin böyle annenin vereceği sevgiden ne olur… kardeşlerinize sarılın böyle anneyi dayıyı teyzeyi de silip atın yüreğinizden

annem annem annem keske cok farkli olabilseydik keskeeee.babamin vefatindan sonra ben 14 yasinda falandim evlendi 4 kardesiz bizi evde yanliz birakti gitti ne anne tarafim. ne baba tarafim sahip cikmadi. sadece anneme kizdilar. en kucugumuz 7 yasindaydi. annem memur. bes parasiz calismayan biriyle evlendi ve evleniyorum bile demedi eve gelmemeye basladi yillarca yanliz kaldik kirayi oduyordu ama evle ilgisi sifir haftada bir ya ugrar ya ugramazdi korkuyoruz diye yanina giderdim korkulcak ne var evde deyip kizar gonderirdi. evlebdigi adam tehditci dayakci biriydi. yollamiyo diyodu ama annem eve ugrayincada bize sevgi gostermezdi bela okurdi yol ev dagilmis yok bilmem ne. ceker giderdi sirf gelmis olmak icin gelmis gibi. bizde o adam göndermiyo diyoduk uzuluyoduk. konduramuyoduk kac kere yalvardim ayril diye yok tehdit ediyo dedi ki ediyodu ama gorenler annen el ele tutusup geziyo o adamla hic tehdit ediliyod gibi degil diyorlardi. ve su an 35 yasindayim. evliyim annem 3 yil once bosandi o adamdan oglu var ikisi kaliyo annemle iste. ama annem haala ilgisiz annem diye gorusuyorum ama cok degil. mesela hamileydim anne hadi bize gel diyorum bana esin evdeyse oyle geleyim onuda gorem dedi o calisiyo sen gel dedim hep beraber oturalim o varken geleyim dedi. sen kizinin yanina gel damadi napcan degil mi.... bugun esimle gittik esim. cikarken buyur gel anne dedi tamam oglum. senin oldugum bi zaman geleyim diyo siz olsaniz sinir olmazmiydiniz gercekten pskolojisimi bozuk annemin anlamadim gitti ciddi diyom cok garip hareketleri tavirlar var. bugun ordayiz mesela iki uc dk iste cocuklarimi. optu vs elinde bi telefon haber bakiyo yarim saat. yada tv aciyo dur dizim var diyo. 2 ayda bir gidiyoruz. cok ilgisiz arkadaslar cok. 60 yasinda suan. ha bi huyu var her gun arar napiyon diyo sadece ariyo ama sanki sklyoda ariyo gibi yani insani. tele duskun biraz diyorum ya garip. kimse annesini babasini secemiyo cok kotu bir cocukluk. gecirdik. yanlizlik... o adamda baskasiylamis simdi annem kiskanclik krizlerine girdi babanla gorusmiceksin bak baskasini buldu diyomus ogluna. kiz. kardesime de benim kitabimda bosandiktan sonra birini bulmak yok konusturmicam oglumla babasini demis. kiz kardesim. kizmis ne sacmlamiyon sen diye. sok olduk demekki seviyomus baya annem biz yillarca yanliz kaldik o umrunda degilmis. netten geri dondurme duasi bakmis biz gorduk kafayi mi yedi hep ki böyleydi cok tuhaf annem... siz olsaniz nasil davranirdiniz
7 yasinda cocugu markete gonderemezsin yalniz,birakip gitmis hala gorusuyor msunuz ya?Kadin normal degil o ayri da.Sizin hala neden gorusme hevesiniz var?Kedi kopekte doguruyor.Annelik mi bu?

en cokta varya ne teyzelerim ne dayilarim kimse sahip cikmadi halbuki durumlari o kadar iyiki amir memur hepsi. sadece anneme kizip gidiyolardi. herkes parasi gidecek diye korkuyodu kendi cocuklariyla. ilgilenirlerdi. ev ustune ev araba alirlardi mesela. alin su parayi diyen hic olmadi. para bekledigimden degil ama ilgilenin. bu yasadiklarimiz onlarinda sinaviydi. annem gerci karsiliyodu kira yiyeyeck ama cokta iyi degildik maddi acidan dolap bos olurdu yani o da aman aman bakmazdi. hepsi biliyodu. onlarla konusuyorum yinede dayi teyze deyip napayim arada gorusuyorum senede bir ancak.
Teyze dayidan once anne sahip cikmamis,teyze dayi sahip cikmasa koymaz insana da😑

Sizi çok iyi anladığımı belirtmek istiyorum. Benzer şeyler yaşadım.
Anne olunca silmek kolay olmuyor. Onunla da yapamıyorsunuz geçmişi hatırlattığı için ama onun boşluğu da dolmuyor. Var desen yok, yok desen var.
Siz artık o tek başına kalmış terk edilmiş çocuk değilsiniz. Güçlü kendine yeten hatta kardeşlerine de yetmiş bir kadın olmuşsunuz. Kardeşleriniz şanslıymış ki siz varmışsınız.

Kendinizi çekin sizi kaybetme korkusuyla üstünüze düşecek. Ben artık aramam sormam o ararsa konuşurum şimdi de annem phalanx aramaz sormaz diye dertlenir. Babasını seviyor beni sevmiyor diye üzülüyormuş. Hayat böyle sıra onda.

14 yaşındaki kızım ve oğlum üşütmüşler bugün, istifra ediyorlar,ateşleri var,bu gece uyku yok bana,yanlarında yatıp kontrol ediyorum.Yazdıklarınız yüreğimi acıttı.Artık büyüdünüz, güçlüsünüz.Annenizi kesinlikle hasta olarak kabul edin.Ruh sağlığı yerinde olan birinin davranışları değil.Komşunun çocukları evde yalnız olsa merak ederiz,yemek yaparız.Eminim siz harika bir annesiniz,evlatlarınıza, eşinize sarılın sımsıkı..
evet iyiki anneme cekmemisiz hep oyle deriz. cocuklarima o kadar duskunum ki gozumun nuru. cok ilgilenirim. kiz kardesiminde Allah a emanet iki cocugu var o da oyledir cok duskundur evlat sevgisi bambaska anne olunca bir kere daha yikildim annem bizi nasil birakir gider evlat nasil birakilir diye gercekten kafayi yemis olmali insan

annem annem annem keske cok farkli olabilseydik keskeeee.babamin vefatindan sonra ben 14 yasinda falandim evlendi 4 kardesiz bizi evde yanliz birakti gitti ne anne tarafim. ne baba tarafim sahip cikmadi. sadece anneme kizdilar. en kucugumuz 7 yasindaydi. annem memur. bes parasiz calismayan biriyle evlendi ve evleniyorum bile demedi eve gelmemeye basladi yillarca yanliz kaldik kirayi oduyordu ama evle ilgisi sifir haftada bir ya ugrar ya ugramazdi korkuyoruz diye yanina giderdim korkulcak ne var evde deyip kizar gonderirdi. evlebdigi adam tehditci dayakci biriydi. yollamiyo diyodu ama annem eve ugrayincada bize sevgi gostermezdi bela okurdi yol ev dagilmis yok bilmem ne. ceker giderdi sirf gelmis olmak icin gelmis gibi. bizde o adam göndermiyo diyoduk uzuluyoduk. konduramuyoduk kac kere yalvardim ayril diye yok tehdit ediyo dedi ki ediyodu ama gorenler annen el ele tutusup geziyo o adamla hic tehdit ediliyod gibi degil diyorlardi. ve su an 35 yasindayim. evliyim annem 3 yil once bosandi o adamdan oglu var ikisi kaliyo annemle iste. ama annem haala ilgisiz annem diye gorusuyorum ama cok degil. mesela hamileydim anne hadi bize gel diyorum bana esin evdeyse oyle geleyim onuda gorem dedi o calisiyo sen gel dedim hep beraber oturalim o varken geleyim dedi. sen kizinin yanina gel damadi napcan degil mi.... bugun esimle gittik esim. cikarken buyur gel anne dedi tamam oglum. senin oldugum bi zaman geleyim diyo siz olsaniz sinir olmazmiydiniz gercekten pskolojisimi bozuk annemin anlamadim gitti ciddi diyom cok garip hareketleri tavirlar var. bugun ordayiz mesela iki uc dk iste cocuklarimi. optu vs elinde bi telefon haber bakiyo yarim saat. yada tv aciyo dur dizim var diyo. 2 ayda bir gidiyoruz. cok ilgisiz arkadaslar cok. 60 yasinda suan. ha bi huyu var her gun arar napiyon diyo sadece ariyo ama sanki sklyoda ariyo gibi yani insani. tele duskun biraz diyorum ya garip. kimse annesini babasini secemiyo cok kotu bir cocukluk. gecirdik. yanlizlik... o adamda baskasiylamis simdi annem kiskanclik krizlerine girdi babanla gorusmiceksin bak baskasini buldu diyomus ogluna. kiz. kardesime de benim kitabimda bosandiktan sonra birini bulmak yok konusturmicam oglumla babasini demis. kiz kardesim. kizmis ne sacmlamiyon sen diye. sok olduk demekki seviyomus baya annem biz yillarca yanliz kaldik o umrunda degilmis. netten geri dondurme duasi bakmis biz gorduk kafayi mi yedi hep ki böyleydi cok tuhaf annem... siz olsaniz nasil davranirdiniz
Ne tatlı kocaymış arkadaş. Hallice bir model de bizde var. O gıymatlı kumarcı kocası kaçınca bi yumuşar gibi oldu. Ama kısa sürdü ahahahah. Evlatları uzakta iken güya hasretinden ölür, biz yakınına geldik ilk haftadan bir güzel seviştik maşallah 🤣 Benden önce yerleşen görümcenin zaten gece gündüz dedikodusunu ediyor . İnsan kendi çocuğunun dedikodusunu eder mi? Bizim kaynana eder abi.

zaten zor günleri tek basınıza atlatmıssınız neden hala anne diye üzülüyosunuz. kaç yasında kadın sizi düşünmüyo siz niye hala dert ediyosunuz eli ayagı tutuyo gitsin napıyosa yapsın. dogurdu diye böyle şeylere mecbur değilsiniz. size anne sevgisini bile vermemiş gelmiş 60yasına hala akıllanmamış siz mi düzelteceksiniz onu. ben olsam görüşmeyi keserim. anne baba bile olsa sizi yıpratan üzen düzelme şansı olmayan insanlarla ugrasmaya değmez. bu tipler düzelmez sizinde psikolojininzi bozar. dedigim gibi şu saatten sonra onun sevgisine muhtaç değilsinizdir dahada kendinizi yormadan bırakın çıksın hayatından

Zor günler gecirmişsiniz geçti bitti diyin .anneniz damat evde gelmek istiyorsa gecmisinde yedigi seylerden kavga etmeyesiniz diye bence damadin yaninda kavga etmezsiniz sonucda diyerek garantiyr aliyor kendini .. ben tek büyüttum hamilelikte de tekdim annem gelmedi doğumada gelmedi bi sekilde 1 yasina gelmisti siz iyi olun annenizi takmayin ..
Bir tane yengem ve evlat yalan koca yalan evlat evlenip gidecek ayda bir senede 1 gelecek koca başkasını buldum asik oldum der gider hayat zor der.. bu dünyada bir tek sen varsin sen iyisen etrafinda iyidir o yüzden maddi manevi güçlü olun anneniz uzakta dursun önce can sonra canan kendinize bakin üzülmeyin gecti gitti o günler

X