2.cocuk icin uğraşmak

meryemcanelif

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2021
517
567
41
Hikayem cok uzun cok zorlu 4 bebek kaybım var bir tanesi 7 aylık Rabbim nasip etti bir oglum oldu sukurler olsun Rabbime en son 50 günden fazla oldu kurtaj oldum bebegimin kalbi durdu tup bebek doktorum 1 embriyom var genetik taramadan temiz gelmis onu dene diyor son 1 sans gibi ama ben o kadar hayal kırıklığı yaşadım ki hem cok istiyorum hem boyle bir adım atacak gücüm yok gibi bir de ikinci cocuu istemek şımarıklık midir çevremdeki bi kac kisi kurtajdan sonra ne zorluyorsun yetinmeyi bil diyor ben doyumsuz bir insan mi oluyorum 2.cocuk isteği ile isteğimden bile sogudum gibi kendi içimde bile düşünmekten kaçıyorum artik 😔
merhaba . oglunuz sağlıkla buyusun. yasiniz genc ise biraz akışa bıraksanız..
bu durum sürekli kafada oldukça sizi strese sokar ve çocuğunuzun en güzel anlarını yasamanıza engel olabilir. yanlış anlamazsınız umarım yazdiklarimi..

_Olivia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
3.421
19.196
Çok özür dileyerek söylüyorum ama gerizekalı insanlar için neden canınızı sıkıyorsunuz? Neden bencillik olsun, layıkıyla bakabiliyorsanız, çocuğa güzel bir gelecek verebiliyorsanız yapın gitsin isteyen isterse 10 tane yapar millete ne yahu? Hiç bencillik ya da haksızlık değil, sizin yerinizde olsam mutlaka denerdim.

inekobasi

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
1.166
2.370
Sizi çok iyi anlıyorum ve hak veriyorum geçen sene kürtaj oldum ben de çok istedim çok ağladım gecelerce. Rüyalarımda bebek emzirdiğimi bebek kokladığımı görüyordum.bu mübarek günde dualarımdasınız
Ay ayni gercekten bende surekli tuyamda ya dogum yapiyorum ya emziriyorim zor psikoloji
Ben hissettiklerinizi 8 yıl yaşadım.benim de 8 yaşında bir kızım var kendim 35yaşındayım rabbbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 80 gün kaldı.

Önümüzdeki 3-4 gün içinde bebeğinizin derisi, deri altında biriken yağlardan dolayı daha pürüzsüz ve yumuşak hale gelecek. Şiddetli baş ağırısı, bulanık görme, ani kilo artışı, veya ellerinizde, ayaklarınızda, ayak bileklerinizde ve yüzünüzde şiddetli şişme gördüğünüz durumlarda hemen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu belirtiler, hem sizin hemde bebeğiniz için çok tehlikeli olan yüksek tansiyonun belirtisi olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pamukprensali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2016
2.480
1.462
merhaba . oglunuz sağlıkla buyusun. yasiniz genc ise biraz akışa bıraksanız..
bu durum sürekli kafada oldukça sizi strese sokar ve çocuğunuzun en güzel anlarını yasamanıza engel olabilir. yanlış anlamazsınız umarım yazdiklarimi..
Hayir yanlış anlasilcak hicbirsey yok soyledikleriniz cok dogru

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
672
1.149
Hikayem cok uzun cok zorlu 4 bebek kaybım var bir tanesi 7 aylık Rabbim nasip etti bir oglum oldu sukurler olsun Rabbime en son 50 günden fazla oldu kurtaj oldum bebegimin kalbi durdu tup bebek doktorum 1 embriyom var genetik taramadan temiz gelmis onu dene diyor son 1 sans gibi ama ben o kadar hayal kırıklığı yaşadım ki hem cok istiyorum hem boyle bir adım atacak gücüm yok gibi bir de ikinci cocuu istemek şımarıklık midir çevremdeki bi kac kisi kurtajdan sonra ne zorluyorsun yetinmeyi bil diyor ben doyumsuz bir insan mi oluyorum 2.cocuk isteği ile isteğimden bile sogudum gibi kendi içimde bile düşünmekten kaçıyorum artik 😔
cevrede boyle insanlar var, sen dogurdukca rahatsiz oluyorlar.

kimseye bakma, sen ve esin birlikte karar verin.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

dantelangles

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2017
904
2.076
Çevrenizdekilere ne, onlar mı bakacak?

Hazırda da embriyonuz varmış. Siz istedikten sonra kime ne ben anlamadım?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-06-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Posedion

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
3.465
3.664
Eğer beklenmeyen bir durum oluştuğunda kendinizi çok üzmeyecekseniz , hayal kırıklığına uğradım deyip psikolojinizi bozmayacaksanız deneyin . Sonuçta kardeş iyi bir şey . Bizimkiler sabah akşam beraberler . Oyun oynuyorlar , iyi arkadaş oldular .
İkinciyi istemeniz tabi ki şımarıklık değil . Rabbim güç kuvvet versin inşallah ve hayırlısıyla size ikinci bebeği nasip etsin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2082 gün geçti.

Pamukprensali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2016
2.480
1.462
Eğer beklenmeyen bir durum oluştuğunda kendinizi çok üzmeyecekseniz , hayal kırıklığına uğradım deyip psikolojinizi bozmayacaksanız deneyin . Sonuçta kardeş iyi bir şey . Bizimkiler sabah akşam beraberler . Oyun oynuyorlar , iyi arkadaş oldular .
İkinciyi istemeniz tabi ki şımarıklık değil . Rabbim güç kuvvet versin inşallah ve hayırlısıyla size ikinci bebeği nasip etsin.
AMin ins tesekkur ederim