2 cocuk pismanlik olur mu?

Ben tek çocuk gibi büyüdüm kardeşim benden çok küçük. O yüzden hep hayalim çok çocuklu evdi. 2 çocuk şimdi ard arda. 3. Yü de emeklilikte planlıyordum 🤣
Ama buraları okuyunca ben de şaşırdım kimse kardeşini sevmiyor yahu.
Imkanim olsa bende tek cocuk olmayi dilerdim. Sevmemek degilde tum ilgi uzerimde olsa fena olmazdi hani 😁

Imkanim olsa bende tek cocuk olmayi dilerdim. Sevmemek degilde tum ilgi uzerimde olsa fena olmazdi hani 😁

Fazla ilgi sürekli bir çocuğun üstüne düşmek çok bunaltıyordu çocukken. Hep ben diğer kuzenlerimden arkadaşlarımdan özeldim. Annem hep benim tek kızım var kıymetli o. Aşırı düşüyordu üstüme. Neyse ki 2.yi yaptı. Benim kardeşim benden 14 yaş küçük. Çocuğum gibi o da. 33 yaşımdayım hala onun problemleri. 😀Seviyorum ölüyorum bitiyorum ona. Ama biraz daha büyük olsaydı biraz da o benim sorunlarımla ilgilenseydi keşke. Yani kardeşlik hissine bir özlemim var. Ben o yüzden 3 çocuk 5 çocuk gördüm mü kıskanırım. 2 bu devirde ideal ama gücü olan 3 yapmalı bence.

biz üç kardeşiz. Böyle can ciğer değil hani ilişkimiz. Annemle babamın hataları çok oldu, hala oluyor ayrımcılık ve ihmal konusunda. Ona rağmen yine de yakın kalmayı başarabildik. Birbirimize sürekli desteğiz. Ben ilkokula gidiyorken bile annemin hep sağlık sorunları vardı. Şu anda yürüyemiyor. Biz devamlı iş bölümü yapıyoruz aramızda. Paylaşılınca üzerimizde ağırlık olmuyor. Ya da bir yemek sofrasında şenlik oluyor. Şimdi herkesin çocukları var.

2 çocuk evet olmalı bence. Sonrası istek. Ama 3. Fazla değil. Bakılamayacak gibi de değil. 4 ve sonrası kalabalık aile.

2 çocukta kalıp, 3. Çocuğum da olsaydı diyen çok gördüm. 3 ten fazlası İçin görmedim. Artık maddi gücüne güvenen daha fazlasını düşünüyor.

o şen şakrak aile yaşantısı bence çok keyifli. Ve fazla değil, eğer çocuklar arasında o muhabbeti kurabildiyseniz. Korkacak bir şey değil.

benim annem bayağı kötü bir anneydi. Kendince sevmiştir belki ama genel olarak Küçümseyen, suçlayan, ilgisiz, ne bileyim kardeşlerimi cezalandırmak İçin süpermarketin etler için kullandığı buz bölümüne filan kapattıran. Ve biz 3 kardeş kendi aramızda güzel bir dünya kurduk. Annemin ihmalkarlığını hatırlıyoruz şimdi ama çocuklukta da, yetişkinlikte de devamlı destek olduk birbirimize.

kimse de iyi bir kardeşten daha çok destek değil. O sebeple kardeşin çok olması faydalı bir şey bence. Hayatın her evresinde. Düşünmeyebilir tabi ki insan ama 2 iken 3 olması ne gerek var denilecek bir şey de değil.

X