Müstakbel Kv - Kayınaile Endişeler Artılar Eksiler (Uzun)

Hahah siz baya dolmuşsunuz ya, okuyorum kaçıncı yorumunuz.

Ben zaten yanlış düşünüyor olabilirim bu sebeple yazıyorum fikrinizi almak istiyorum. Ama siz linç etmeye uğraşıyor gibisiniz. Bazı kadınların bu yaklaşımları çok inanılmaz gerçekten insanlar özelini yazıyor benim de derdim içimdeki kurt bunlardı. Ama sırf özelimi döküyorum diye saygısızca dam dum ağzınıza gelen yorumu yazamazsınız. O zaman hiç yorum yapmayın yani niye kinini döküyorsun bu kadar bana bir bakış açısı katmayacaksan fikirini düzgünce ifade edemiyorsan.
Gayet üslubum doğru yazdım. Linç de etmiyorum. Yanlış olduğunuzu yazınca mı dan dun oluyor.
Ayrıca burası bir forum başka üyeler beni alıntıladıklarında elbette cevap vereceğim, çünkü burası forum.
Ayrıca insanlar gayet nazik bir şekilde evinizi arabanızı tüm almadı gerekenleri aldığı halde gelinim demediği için torun demediği için dolan sizsiniz. Mesela bohça gibi geleneksel beklentileriniz varsa ailenin içine bu kadar girip evde kalma işlerine giremezdiniz. Aile geleneksel olmadığı için yedi sene huzurlu olmuşsunuz iş evlenmeye gelince birden gelenek diyorsunuz sorun arayan sizsiniz bana göre
 
Kaç yıldır ailenin içindeyim ve ben gerçekten aile gibi olduğumuzu sanmıştım son 2 yılda. Bu hislerim sizi neden rahatsız etti ? Evet canım yandı beni sevgiliden öte bir minvalde kabullenemeyeceklerini görünce. Yani aşağılamaya çalışmanız ne katıyor konuma anlamıyorum. Yardımcı olmak istemiyorsunuz. Yardımcı olmayacak düzgün uslupla fikrinizi belirtmeyecekseniz yorum yazmanıza gerek yok.
Çoğumuz evli barklı çocuklu kadınlarız. Ben 18 yıllık evliyim mesela. Sizin yürüdüğünüz yoldan bizler geri dönüyoruz. Kayınvalide eş ailesi sülalesi... bu konularda master derecesi yaptık. Size söylediklerimiz yazdıklarımız hep tecrübe. Siz öyle sandınız ama aile böyle düşünüyormuş. Kabullenmeyen kabullenmesin otursun köşesinde. Düşünceleriniz gerçekçi değil. Nişanlınızın annesi bilinen annelerden değil, çeyizle bohçayla işi yok kadının. Parası neyse verip alıyor, aslında bu büyük avantaj ama siz bunda bile niyet arıyorsunuz. 7 senedir içlerinde yaşıyorsunuz tek eksik resmi nikah. Millet size alışmış, her gün eve gelip giden birisiniz. Mesela böyle olmasaydı az görüşseydiniz, özel davet dışında gitmeseydiniz daha gizemli merak edilen olurdunuz.

Kusura bakmayın ama benim çocuğumun nişanlısı da 7 sene her gün bizde olsa bende de heyecan meyecan kalmazdı. Oğlunun erken evlendiğini düşünüyor, sizinle evlenmesini de istemiyor olabilir ama karışmıyor müdahale etmiyor. Ne isteseniz alınıyor yapılıyor. Maddi de yapsınlar manevi de yapsınlar hem de içten gelerek yapsınlar diye bir şey yok. Hep sizin istediğiniz mi olsun? Belki de hareketleriniz konuşma tarzınız falan hoşuna gitmiyordur kadının ama sizi olduğunuz gibi kabul ediyor. Etmese bu kadar kolay evlenemezdiniz emin olun. Ne sıfır ev alıp döşerlerdi ne de masrafları karşılarlardı. Düğün yapar bir iki eşya alır çekilirlerdi kenara. Herkes bizi sevecek diye bir şey yok. Daha evlenmeden torun mevzusu açmışsınız.
 
Merhaba 7 yıllık ilişkim var 1,5 yıldır nişanlıyız 2 ay sonra evleniyoruz. Önceden birkaç tane konu açmıştım. Nişanlımla olan sıkıntılarımla alakalı. Şuanlık ikimizin arasında herşey iyi gidiyor.

Yalnız ben bu nişanlılık sürecinden sonra kayınaile konusunda ne düşünmem gerektiğinden emin değilim. Benim ailem uzakta 7 yıldır kayınaileyi tanıyorum 2 yıldır da sürekli beraber idik. Şimdi size İyi yanlarını ve kötü yanlarını sıralayacağım bana düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Maddelerin yanına bazı gerekli açıklamaları da yazacağım.

Eksi madderler uzun olacak uyarayım biraz da içimi dökmem lazım :)

Artıları;

- Maddi olarak full destek oluyorlar. İstenen herşeyi alıyorlar hatta lükse kaçıyorlar ve kendileri hiçbir zaman cocuklarından maddi beklentiye girmiyorlar.

- Bu devirde 0 ev aldılar oğullarına. Kira derdimiz olmayacak. Arabasını da yıllar önce almışlardı zaten.

- Hastalık veya acil bir iş gibi durumlarda yardım etmek için ellerinden gelen herseyi yaparlar bana da tabiki.

- 7 yıl boyunca cok evine gittim yemeğini yedim. Oruc tutmayan bir aile olmasına ragmen ramazanda birkac defa beni tutuyorum diye davet ederlerdi hep.

- Müstakbel Kv çarsıya pazara gidince bana da tshirt, ufak tefek hediyeler alır.

-Sürekli bizi pikniklere, oteller vs eğlenmeye çağırırlar. Aslında nişanlımla vakit geçirmek istiyorlar o da hep benle olduğu için beni de dahil ediyorlar.

-Kasti olarak laf sokma, aramızı açma gibi durumu yok. (Bunu biraz sessizce işlerimizi sabote ederek yapıyor)

-Doğum günü kutlamalarımızı 2 yıldır beraber yaparız kayınaile+ben. Bana doğum günü sürprizi yapmışlıkları bile var.

-Rahat bir aileler gezme tozma beraber kalma durumlarını saklamak sorunda kalmayız. Bundan dolayı da kötü gözle bakılmaz bana. Yargılanmam yani.

5 yıl boyunca hep bu iyi yönleri gördüm, evlilik olayına girdiğimizde bunların yanında eksilerini görmüş oldum;

Eksileri;

- Manevi olarak destek olmuyorlar evliliğimizi hep erken gördüler. (27-28 yaş ikimizde mühendisiz, nişanlım memur ben özel) , kv beni oğlunun bir parçası gibi görerek seviyor. Sevgilisi olarak seviyor. Ama şu zamana kadar bir kere evliliğimizle ilgili kimseyle konuşmuyor, kaçıyor konudan gelin olarak aile olarak benimseyemiyorlar yani beni. Hani oğlan anneleri hevesli olur bu işlere hatta herseye karışmak falan isterler, hiç hevesli değil aksine seks gibi tabu bir konudan bahsediyor gibi ölü taklidi yapıyor düğüne 2 ay kalmasına rağmen. (bu konularda aşırı sıkıntılar yaşadık öncesinde çünkü aileme karşı da duruşu böyleydi) Ağzından hiç kızım gelinim vs geçmeyi bırakın torun hevesi falan da yok cocuklarının bebeklik hallerindeki anılara takılı kalmıs vaziyette. Her daim tüm cocuklarına yeterince olgun olmadıklarını vs telkin eder. Ben bu gelin olarak içten benimsenmeme olayını takacağımı düşünmezdim ama beni duygusal olarak inanılmaz etkiledi.

- Biraz tutuk, donuk bi insan. Hep duygularını ifade edemediğini ama aslında derin oldugunu düşünürdüm. Gördüm ki içeride birşey yokmuş. 7 yıldır tanış ve 2 yıldır içli dışlı olmamıza rağmen, benim bekar evimin anahtarı onlarda, onların ki ben de gibi bir samimiyet olmasına rağmen hep bir duvarı oldu beni yaklaştırmadığı ve bunu asla ulu orta kanıt sunabileceğim şekilde de yapmadı. Hep sessizliğiyle tepkisizliğiyle yaptı. Benim çok geç dank etti benimsenmediğim zaten yani önyargıyla yaklaşmıyorum bu konuda.

- Çocuk olduğumuzu düşünüyor ama gerçekten ihtiyacımız olan evlilik adımlarında büyüklerin düşünmesi gereken şeyleri (kız almayı nasıl yapalım, bohçayı napalım vs) bunları asla düşünmüyor, dillendirmiyor, konuşulur deyip geçiyor. Ama en basitinden gezmek istediğimiz bir yer, sahiplenmek istediğimiz hayvan gibi konularda kendi fikrini aşşşırı ısrarlar retiyor. Çocuklarını sorumluluk almaya hazır yetiştirmemiş tüm o sorumlulukları hayatları boyunca çocukları için kendisi almış. Büyük küçük yani her türlü şey. Ben de tam tersi yetiştim. Bu yaklaşımı bu yaşımızda cok absürt geliyor bana. Sorun yapmıyordum fakat eşşek kadar adamı evlendiremiyor bile. Evleneceğimiz ev 15 dk yürüme mesafesinde ve nişanlımın bazı eşyaalrını yerleştirirken ağlıyor (benim ailem şehir dısında) , nişanlım bedelli askere gideceğinde "oğlum ben de geleyim otelde kalırım aksamları sana telefonunu getiririm sıkılmamış olursun" diyor ve yine harap olurcasına ağlıyor.

- Ben evlilik konusu açıp arada küçük samimi(hatta ona göre cıvık) tavırlar yaparak yumuşatmaya çalıştım. Ama olmadı son 6-7 aydır da onun gibiyim. Anne kız samimiyeti oluşturmaya bile çalışmıyor yani o eksiğini pasta börek yapıp maddi bişeyler alarak kapatmaya çalışıyor sanırım.

- Bu dönemde sıkıntılarımız oldu, benim tepkim hep sert olmamasına rağmen hiç birinde "ya kızım yanlış anlaşılma
olmuş olayın aslı bu bu" veya aileme herhangi bir açıklama yok kadın tutuk yani genel olarak. Sıkıntı varsa kadın ölü taklidi. Bu sıkıntının onun oğlunun canını sıkıyor olması da tavrını değiştirmiyor. Meselelerle yüzleşip insanlarla konusup bişeyleri açıklamak veya en basitinden konuşmak cok zor geliyor kadına ve yapmıyor da yani. Yapması gereken anneliği asıl lazım olduğunda yapmıyor. Ama vitrini süper herseye kosturan hep birsürü güzel yemek yapan cocukları uğruna vefat edebilecek süper anne.

- Oğlum yuvanı kur diyen yok. Nişanlımın kendinden 4 yaş büyük (32) yasında abisi var ona böyle evliliğe teşvik yok anneleri tarafından.

- Toplu sohbet ediliyorken ortamda görünmez veya bir eşya gibi hissediyorum bazen duygusal bağ olmadığı için hani kimse beni merak etmiyor dahil olmak için sürekli lafa atlamam gerekiyor. Benim ailem tam terstir ortamdaki diğer kişiye daha cok odaklanıp ilgilenirler mesela sohbet muhabbet hoşluk açısından.

- Baba ise yine ev araba vs aldıkları için ve üst düzey memur oldugu için biraz fazla saygı bekleyen ama her zaman vermeyen biri. Biz kesinlikle kız evi naz evi değiliz tam tersiyim hatta ben şuan biraz normal kadınlar gibi talepkar olmaya çalışıyorum. Buna rağmen "biz bilmiyoruz" diyerekten en küçük bir "ya cocuklar evleniyor" konusu bile açılamadı nişanı nası yaptık ben bilmiyorum yani bu iletişimsizlikle.

Ailenin en ufak işinde ebeveynler koştur koştur seferber olur her türlü yol yordam bilir bilmiyorlarsa öğrenirler ama evliliğe gelince geleneksel bir aile olmamamıza rağmen "bilmiyoruz" dendi. Yaşları 55-61 İlk evlenecek çocuk nişanlım.


Toparlıyorum : Nişanlım bu benimsememe olayı konusunda (başta kabul etmemişti) imza atılınca benimserler diyor. Evlenince olur o diyor. Ben içten içe kızları olarak görmeyi geçtim gelinleri olarak bile göremedikleri için taktım bu düşünceye. Sizce kayınailenin avantajlarının tadını çıkarıp kötü yanlara takılmamalı mıyım? Yoksa bu eksilerle sıkıntı mı yaşarım ileride ?

Belirtemediğim cok ayrıntı vardır yorumlarda devam edelim daha da uzatmayayım. Lütfen dürüst olun ama saldırı amaclı yazmayın. Teşekkür ederim herkese.... :)
Bu kadar dert etmeyin sizi benimseyip yapissalar daha kotu. Verdiklerini kadarini alin siz de mesafenizi koruyun. Herkes kendi evladini sever beklentiye girmeyin
 
Gayet üslubum doğru yazdım. Linç de etmiyorum. Yanlış olduğunuzu yazınca mı dan dun oluyor.
Ayrıca burası bir forum başka üyeler beni alıntıladıklarında elbette cevap vereceğim, çünkü burası forum.
Ayrıca insanlar gayet nazik bir şekilde evinizi arabanızı tüm almadı gerekenleri aldığı halde gelinim demediği için torun demediği için dolan sizsiniz. Mesela bohça gibi geleneksel beklentileriniz varsa ailenin içine bu kadar girip evde kalma işlerine giremezdiniz. Aile geleneksel olmadığı için yedi sene huzurlu olmuşsunuz iş evlenmeye gelince birden gelenek diyorsunuz sorun arayan sizsiniz bana göre
Yok hayır bunu söyleyen baska kişilere de evet haklı olabilirsiniz dedim ama siz yok aileyi uzaklastırmaya calısıyor gelin adayları yok şöyle yok böyle. ben buraya da herseyi tek tek yazamıyorum da uzuyor millet sıkılıyor. Benim yürüdüğüm yoldan yürümediniz. Olay hakkında fikir yazabilirsiniz, hakkımda aşırı önyargılı yanlış konusamazsınız ama. Kinlenmişsiniz resmen yani. Kimse bu kadar atıp tutamaz anlam veremedim.

Benim gibi düşünmediğiniz için değil (zaten düşüncemi sorguluyorum wtf yani), yapıcı olmayan yaklaşımınızdan rahatsız oldum.
 
Çoğumuz evli barklı çocuklu kadınlarız. Ben 18 yıllık evliyim mesela. Sizin yürüdüğünüz yoldan bizler geri dönüyoruz. Kayınvalide eş ailesi sülalesi... bu konularda master derecesi yaptık. Size söylediklerimiz yazdıklarımız hep tecrübe. Siz öyle sandınız ama aile böyle düşünüyormuş. Kabullenmeyen kabullenmesin otursun köşesinde. Düşünceleriniz gerçekçi değil. Nişanlınızın annesi bilinen annelerden değil, çeyizle bohçayla işi yok kadının. Parası neyse verip alıyor, aslında bu büyük avantaj ama siz bunda bile niyet arıyorsunuz. 7 senedir içlerinde yaşıyorsunuz tek eksik resmi nikah. Millet size alışmış, her gün eve gelip giden birisiniz. Mesela böyle olmasaydı az görüşseydiniz, özel davet dışında gitmeseydiniz daha gizemli merak edilen olurdunuz.

Kusura bakmayın ama benim çocuğumun nişanlısı da 7 sene her gün bizde olsa bende de heyecan meyecan kalmazdı. Oğlunun erken evlendiğini düşünüyor, sizinle evlenmesini de istemiyor olabilir ama karışmıyor müdahale etmiyor. Ne isteseniz alınıyor yapılıyor. Maddi de yapsınlar manevi de yapsınlar hem de içten gelerek yapsınlar diye bir şey yok. Hep sizin istediğiniz mi olsun? Belki de hareketleriniz konuşma tarzınız falan hoşuna gitmiyordur kadının ama sizi olduğunuz gibi kabul ediyor. Etmese bu kadar kolay evlenemezdiniz emin olun. Ne sıfır ev alıp döşerlerdi ne de masrafları karşılarlardı. Düğün yapar bir iki eşya alır çekilirlerdi kenara. Herkes bizi sevecek diye bir şey yok. Daha evlenmeden torun mevzusu açmışsınız.
Doğru tarif ettiniz anneyi evet. Aileyle geçmişimiz olduğu için pişmanım ama artık olan oldu, takılmayacağım diğer şeylere inşallah yani artık o zaman.

Yalnız evlilik adımlarım aşırı kolay olmadı aileler tanışacağında bile müstakbel kv ile kp yi ikna etmek baya zaman aldı. Yada nişan olacağında. Bu tarz isteksizlikleri beni biraz bezdirdi ruhen
 
Eksi maddelerin hiçbiri eksi değil ki, ne yapsın kadın davul mu çaldırsin oğlu yüz yıldır beraber olduğu kız ile evlendi diye?
Takılmaniz gereken nokta asalak gibi yetişen, evini arabasını babası alan, annesinin göbek bağını kesmedigi, sorumluluk almayı bilmeyen bir adamla ömür geçirmek olmalı bence
 
Eksi maddelerin hiçbiri eksi değil ki, ne yapsın kadın davul mu çaldırsin oğlu yüz yıldır beraber olduğu kız ile evlendi diye?
Takılmaniz gereken nokta asalak gibi yetişen, evini arabasını babası alan, annesinin göbek bağını kesmedigi, sorumluluk almayı bilmeyen bir adamla ömür geçirmek olmalı bence
Sonuçta i bir gelinnn , herkes tüm işini gücünü bırakıp gelin için ölüp bitmeli. Ailenin tarzı bu olabilir .
 
Bence eksileri avantaj olarak kullanın derim kayinaile soguk donuk ve mesafeli sizse tam tersi samimi olmak istiyorsunuz ama klasik bir kk cümlesi kuracagim ki hayatımda önemli bir yer eder : "mesafe candır"
Size sunulan imkanların tadini cikarin evlenince de esinizle kurdugunuz cekirdek aileye mudahale etmelerine izin vermeyin, siz de o sekilde onlara sınır koyun. Çünkü çocuklarının buyudugunu kabul etmeyen aileler genelde evlenince evli ciftin de hayatina çok karisiyor buna izin vermezseniz daha huzurlu bir evliliginiz olur. Ileride mesafe koymak zorunda hissettiginizde bu anlattiginiz durumlar size koz olabilir :) siz eşinizle mutlu olmaya bakın gerisi kapinin dışında kalsin. Simdiden mutluluklar dilerim.
 
Yani sadece bir kere "kızım" diyebilmiş olsa bu konu burada açılmamış olacaktı mesela. Yada düğününüzde "şunu yapalım, şöyle yapalım" gibi bir hevesli düşüncesi olsa.
Sanki kızım deyince kızı olacaksiniz. Kizim kizim deyip sonradan gözünüzü oyacagina birakin demesin. Mesafe candir.
Ayrica insanlar siz evlenmeye karar verdiniz diye onaylamak zorunda degiller. Buyuk ihtimalle ogullarinin bu yasta evlenmesini dogru bulmuyorlar ama buna ragmen saygi duyup ses etmiyor ve uzerlerine duseni yapiyorlar. Bu sekilde kurcalamaya devam ederseniz nisanlinizla araniz bozulacak.
 
Eksi maddelerin hiçbiri eksi değil ki, ne yapsın kadın davul mu çaldırsin oğlu yüz yıldır beraber olduğu kız ile evlendi diye?
Takılmaniz gereken nokta asalak gibi yetişen, evini arabasını babası alan, annesinin göbek bağını kesmedigi, sorumluluk almayı bilmeyen bir adamla ömür geçirmek olmalı bence
🤌🏻🤌🏻🤌🏻 şu emoji acil gelmeli 😅😅
 
Eksi diye bahsettiğiniz konular sadece 1 adet konu.
Beni benimsemediler diye destan döktürmüşsünüz. Ortada sorun yok siz sorun arıyor gibi geldiniz.
Mühendis çıkmış iş güç sahibi insanların bohça, gelinliğimi maaile gelinlikçi dolaşıp seçemedim minvalinde sıraladığı konulara inanamıyorum.
Evlenen aileler değil siz siniz ve normali her şeyi ikinizin halletmesi değil mi?
 
Doğru tarif ettiniz anneyi evet. Aileyle geçmişimiz olduğu için pişmanım ama artık olan oldu, takılmayacağım diğer şeylere inşallah yani artık o zaman.

Yalnız evlilik adımlarım aşırı kolay olmadı aileler tanışacağında bile müstakbel kv ile kp yi ikna etmek baya zaman aldı. Yada nişan olacağında. Bu tarz isteksizlikleri beni biraz bezdirdi ruhen
Yalnız benim ailemle tanışmak istemeyenlerin gram nazını çekmezdim ben. Hayırdır kim ki bu insanlar annemi babamı zorla saydıracağım? Adımlarım kolay olmadı değil adımlarınız hepten yanlış. İkna etmek ne demek? İkna olmasalar gelip istemeseler evlenmiycek miydiniz? Dikkat edin nişanlınızdan da iyi sinyaller gelmiyor. Ben bu kızla evlenmeye karar verdim, isteyen yanımda olur destekler mutluluğumu paylaşır, istemeyenin paşa gönlü bilir diyecek kudrette birine benzemiyor. Ailesinin maddi gücünü arkasına almak desteksiz kalmak istemediği için mi sesi soluğu çıkmıyor? Evlendikten sonra imza atıldıktan sonra benimserler demesi güven vermedi. Artık olan oldu diye bir şey yok, olmaya devam eder böyle şeyler. Size göre evlenmek onlarla ilişki kurmak demek. Hayır yanlış bu. Sizin tek muhatabınız eşiniz olmalı. Kayınvalide yapsın veya yapmasın arasın veya aramasın... Herşeyle müstakbel eşiniz muhatap olsun. Sizin aileniz sizin anneniz değil bu kadın. Farkında değilsiniz ama burada konu açanların temel sorunu sizinkinin tersi kayınvalideler. Tekrar yazıyorum, kadına anne demeyin hoşuna gitmiyor.
 
Yalnız benim ailemle tanışmak istemeyenlerin gram nazını çekmezdim ben. Hayırdır kim ki bu insanlar annemi babamı zorla saydıracağım? Adımlarım kolay olmadı değil adımlarınız hepten yanlış. İkna etmek ne demek? İkna olmasalar gelip istemeseler evlenmiycek miydiniz? Dikkat edin nişanlınızdan da iyi sinyaller gelmiyor. Ben bu kızla evlenmeye karar verdim, isteyen yanımda olur destekler mutluluğumu paylaşır, istemeyenin paşa gönlü bilir diyecek kudrette birine benzemiyor. Ailesinin maddi gücünü arkasına almak desteksiz kalmak istemediği için mi sesi soluğu çıkmıyor? Evlendikten sonra imza atıldıktan sonra benimserler demesi güven vermedi. Artık olan oldu diye bir şey yok, olmaya devam eder böyle şeyler. Size göre evlenmek onlarla ilişki kurmak demek. Hayır yanlış bu. Sizin tek muhatabınız eşiniz olmalı. Kayınvalide yapsın veya yapmasın arasın veya aramasın... Herşeyle müstakbel eşiniz muhatap olsun. Sizin aileniz sizin anneniz değil bu kadın. Farkında değilsiniz ama burada konu açanların temel sorunu sizinkinin tersi kayınvalideler. Tekrar yazıyorum, kadına anne demeyin hoşuna gitmiyor.
Nişanlımın gerçekten bahsettiğiniz tutumları vardı ben 7 yılda ilk defa kendisine kapıyı gösterdiğimde silkelendi kendine geldi çok şükür. Kadına da artık anne demek benim de içimden gelmiyor bu sefer nişanlım alınıyor. Ben seninkilere diyorum sen demiyorsun diye. Artık biraz zoraki samimiyetsiz anne diyorum yani napıyım
 
Nişanlımın gerçekten bahsettiğiniz tutumları vardı ben 7 yılda ilk defa kendisine kapıyı gösterdiğimde silkelendi kendine geldi çok şükür. Kadına da artık anne demek benim de içimden gelmiyor bu sefer nişanlım alınıyor. Ben seninkilere diyorum sen demiyorsun diye. Artık biraz zoraki samimiyetsiz anne diyorum yani napıyım
Annen istemiyor kadını zor durumda bırakmayalım diyeceksiniz, ne demek alınıyor? Adama bak nişanlısına istemediği şeyi söyletiyor annesine de duymak istemediğini zorla duyuruyor. Size çok saçma gelecek ama ben kayınvalide kayınpederi nişanlınızdan daha güvenilir ve sağlam buldum. Bu evliliğin yürümesini istiyorsanız beklentilerinizi sıfırlayacaksınız. Gelmediler gitmediler aramadılar sormadılar sevmediler benimsemediler... Bunların hiç önemi yok. Kayınvalidem de böyle bir insan diyeceksiniz özel günlerde bir araya geleceksiniz o kadar. Akrabalarım görüşmek istiyor, çağırıyoruz gelmiyor annemle sohbet etmiyor kandilde bayramda aramıyor demeyeceksiniz. Gelene git gidene gel demeyeceksiniz. Bu kırıcı farkındayım ama kadın içten içe sizi istemiyorsa çevrenizle görüşmek de istemeyebilir.

İnşallah nişanlınız güveninizi boşa çıkarmaz.
 
kimi anne türü var ondan bu kadın
çocuğu evlensin kesinlikle istemeyen.. sizinki de bu tür

neymiş askere gidince orada mı kalacakmış.. korkunççç
en tehlikeli yer burası.. o ne demek köyle

çatla da patla kaynana sana gelin olacamm oğlunu alacamm diye göbek atacaksın karşısında da.. neyse :KK70:
 
Kimse başka birini kendi evladı kadar sevemez, bu beklentin zaten gerçeğe aykırı. Kadın zaten iyi davranıyor sana , gayet yeterli anne sevgisi arıyorsan da kendi annende arayacaksın.

KP ve KV sana koskoca bir ev veriyor farkında mısın, bu zamanda böyle bir şey yapan kaç aile var Allah aşkına?? İnsanlar yıllarca çalışıyor, kredi mredi debelenip başlarını sokacak ev alıyorlar sen daha ne istiyorsun? Git oa ilenin ellerini öp şikayetllenmeden otur oturcaksan.

Nişanlıan gelince bana biraz acaip bir tip gibi geldi açıkçası düşüneceksen de anasını babasını değila damı düşün.
 
Kaç yıldır ailenin içindeyim ve ben gerçekten aile gibi olduğumuzu sanmıştım son 2 yılda. Bu hislerim sizi neden rahatsız etti ? Evet canım yandı beni sevgiliden öte bir minvalde kabullenemeyeceklerini görünce. Yani aşağılamaya çalışmanız ne katıyor konuma anlamıyorum. Yardımcı olmak istemiyorsunuz. Yardımcı olmayacak düzgün uslupla fikrinizi belirtmeyecekseniz yorum yazmanıza gerek yok.

Madem geleneksel bir kafadasın, yüzük takılmadan aileye girmeseydin konu sahibi,sınırını korusaydın. Çok çelişkili bir tipsin.

Bu aile sana her şeyi sunmuş, sen sunacaksın onlara? Böyle suratı bir karış, hiçbir şeyi beğenmeyen gelincilik mi oynayacaksın?
 
Beklentileriniz ve yaptıklarınız çelişkili. Bu kdr uzun süre icice olan insan geleneksel beklentilere girer mi deseler cevabım hayır olur
7 sene sizi bilmişler paylaşım olmuş 7 kere gitmeye bile karşıyım siz 7 sene diyorsunuz üstüne aileniz ile ilgileneceklerini düşünmek bohça vs çok hayal dünyası kalıyor.
 
X