Müstakbel Kv - Kayınaile Endişeler Artılar Eksiler (Uzun)

Maşallah modern Ferhunde. Takılacak yer bulamadım nişanlımın ailesi evi arabayı almış nasıl devreden çıkaracağım diyorsun . Kadının istemediği kadar varsın .
Ferhundeye ne ev ne araba verdiler ya. Bahçede kıytırık bir düğün yapmışlardı yemek olarak da tavuk pilav vardı😂😂 Konu sahibine ev,araba verilmiş. Ferhunde böyle kayınvalideyi bulsa öpüp başına koyar. Her halta karışan ağzımızın tadı kaçmasın Hayriye'den daha iyi bir kayınvalide olduğu kesin

Ferhundeye ne ev ne araba verdiler ya. Bahçede kıytırık bir düğün yapmışlardı yemek olarak da tavuk pilav vardı😂😂 Konu sahibine ev,araba verilmiş. Ferhunde böyle kayınvalideyi bulsa öpüp başına koyar. Her halta karışan ağzımızın tadı kaçmasın Hayriye'den daha iyi bir kayınvalide olduğu kesin
Ahahaha doğru ben diziyi de tam izlememiştim . Ama kötü gelin deyince akla gelir ya. Bu ikidir bana kayınvalide savunduruyorlar. Evlendirmek istemese evini arabasını vermez. Neden birden kızım deyip bagrina bassın . Konu sahibi sanırsın annesi gibi seviyor .Ayrıca asla evlenemezsiniz de dememis kadın bekleyin demiş .

Nişanlıyi doldurmak için benimsemiyor diyor bir yerde de ağzından kaçırmış elimde delilim yok diye. Konu sahibinin çıldırdigi nokta kayınvalide sorun çıkarsa da üstüne tepinecegi bir konu olsa ve mesafeli olsa. Zaten iş bitmis nikahta olunca yüzlerine bakmayacak bahane lazım

Ahahaha doğru ben diziyi de tam izlememiştim . Ama kötü gelin deyince akla gelir ya. Bu ikidir bana kayınvalide savunduruyorlar. Evlendirmek istemese evini arabasını vermez. Neden birden kızım deyip bagrina bassın . Konu sahibi sanırsın annesi gibi seviyor .Ayrıca asla evlenemezsiniz de dememis kadın bekleyin demiş .

Nişanlıyi doldurmak için benimsemiyor diyor bir yerde de ağzından kaçırmış elimde delilim yok diye. Konu sahibinin çıldırdigi nokta kayınvalide sorun çıkarsa da üstüne tepinecegi bir konu olsa ve mesafeli olsa. Zaten iş bitmis nikahta olunca yüzlerine bakmayacak bahane lazım
Kadının bekleyin demesi de aslında oğlunu tanımasından kaynaklı. Konu sahibinin nişanlısı bana da oturaklı, aktif bir erkek duruşu,güveni vermedi. Ailesinin parasına dolaylı olarak bağımlı bir tip olduğu ortada. Kadın genç yaşta kendisinden tam olarak kopamamış oğlunun evlilik yapmasını uygun bulamamış olabilir. Konu sahibi 7 yıl geçti diye acele ediyor ama ikisi de teknik olarak hâlâ genç insanlar. İstediği kadar yüzlerine bakmasın adamlar ev,araba vermiş mecbur ailenin ağız kokusunu çekecekler. 🤷🏻‍♀️

Ailenin seninle bir sorunu yok gibi geldi. Babalar zaten genelde böyle. Annede ise senden bağımsız başka bisi var. Yaşlanma kompleksi var mı? Yani nine olma fobisi falan.

Kafaya takmakta haklısınız zaten nişan süreçleri bunun için var. Açıkçası her şey nişanlınızda bitiyor. Yani sizi davet ettiklerine göre , sizin için organizasyon yaptıklarına göre oğullarının değer verdiği insana değer vermek zorunda hissediyorlar kendilerini. Nişanlınız hu konu hakkında ailesini teşvikleyebilir. Sonuçta sizinle evlenen o. Evlilik konusunu açabilir, onları dürtebilir.. siz daha küçüksünüz dediği noktada karşı çıkabilir ki küçük değilsiniz. Eşim babası bir şey yapma dediğinde sen benim yaşındayken ben vardım baba istersen karışma diyor mesela 😂😂😂 bence kral hareket.

Bu arada oğula düşkünlük meselesi bencillikle alalkalı. Kayınvalidem eşime aşırı düşkün benimde. Kıyamoyor özlüyor, yani imkanı olsa eşimle gidip otelde kalmayı teklif ederdi eminim. Ama beni rahatsız edecek hiç bir şey oluşturmuyor çünkü eşim buna izin vermiyor. Sevgi dolu bir anne olarak kadın hayatına devam ediyor.

bence onlar sana sadece oğulları değer verdiği için değer verip saygı çerçevesinde takılıyorlar
eğer karakter olarak da soğuk ve mesafeli bi insan değilse bu kayınvalide
sen onun oğlu için katlanmak zorunda kaldığı bi insansın
bu bana anormal gelmiyor kimse kimseyi sevmek zorunda değil
benimsemek, kızım , canım cicim olmak zorunda değil
önemli olan oğullarının sevmesi ki onlar da belli ki böyle düşünüyor
her zaman mesafe iyidir mesafesizlik yüzünden burda açılan konuları görüyoruz her gün

Hem erkek hem kız annesiyim , çocuklarımın evlenmesini istemiyorum , tursularini da kuracak değilim hatta 18 olduklarında gitsinler yurtdisinda o da olmazsa sehir dışında bi üniversitede okuyup hayatlarını erkenden yaşamaya başlasınlar istiyorum
25 yaşında karşıma geçip de evleneceğim derlerse vazgeçirmeye çalışırım, baktım israrcilar maddi olarak elimden geleni yaparım ama mesela sizin beklediğiniz şeyleri yapmam , gelini ya da damadı da evladım gibi görmem sonuçta ben doğurmadım ben buyutmedim
Herkes evlenmek zorunda değil, her insanın bu konudaki fikri farklı olabilir , siz de nisanlinizin ailesini böyle kabul etmek zorundasınız ya da evlenmeyebilirsiniz

Bence nişanlının ailesi bu evliliği erken buluyor. O yüzden tavır olarak oyleler. Gerçekten evliliği isteseler konusunu illa ki açarlardı.

Ama diğer taraftan oğullarına ve sana saygıları var. Maddi olarak oğullarını zorda birakmak istemiyorlar. Sizinle de genel olarak iyi anlaşmaya özen gosteriyorlar.

Ek olarak, kv adayindan sizi kızı olarak görmesini beklemeyin. Çünkü kızı değilsiniz.
Bence de ya kimse kimseyi kızı yerine koymasın zaten ne gerek var...

Ben anne diyince utanıyor gibi yine o sessiz tavırla yere doğru usulca bakıyor ahahah
İstemiyor belki de bunu demenizi. Ben de evlilikte kaynanaya anne denmesini tuhaf buluyorum, annem dışında kimseye de anne demem. Çevremdeki birçok kişi anne denmesini normal karşılıyo. Hepimiz farklıyız, aynı şeylerden hoşlanmak zorunda değiliz. Ev anahtarınızı vermişsiniz onlar da kendilerininkini size vermişler. Daha ne yapmaları lazım sizi benimsediklerine inanmanız için?

Tek sıkıntı 15 dk ev ve k.validenin oğluna aşırı bağlı oluşu.Bunu çözebilirseniz devam edin nişanlınizin tavırları önemli

HIsleriniz dogru olabilir. Oglunun evlenmesini istemeyebilir. Bu durumda ne yapacaksiniz? Evlenmeyecek misiniz?

Fazla beklentiniz var. Hep böyle çevreden fazla beklentiniz varsa zor. Size saygı göstersin yeter en başta öyle kizimli canım cicili olup 2 sene sonra kavgalı olan çok.

Merhaba 7 yıllık ilişkim var 1,5 yıldır nişanlıyız 2 ay sonra evleniyoruz. Önceden birkaç tane konu açmıştım. Nişanlımla olan sıkıntılarımla alakalı. Şuanlık ikimizin arasında herşey iyi gidiyor.

Yalnız ben bu nişanlılık sürecinden sonra kayınaile konusunda ne düşünmem gerektiğinden emin değilim. Benim ailem uzakta 7 yıldır kayınaileyi tanıyorum 2 yıldır da sürekli beraber idik. Şimdi size İyi yanlarını ve kötü yanlarını sıralayacağım bana düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Maddelerin yanına bazı gerekli açıklamaları da yazacağım.

Eksi madderler uzun olacak uyarayım biraz da içimi dökmem lazım :)

Artıları;

- Maddi olarak full destek oluyorlar. İstenen herşeyi alıyorlar hatta lükse kaçıyorlar ve kendileri hiçbir zaman cocuklarından maddi beklentiye girmiyorlar.

- Bu devirde 0 ev aldılar oğullarına. Kira derdimiz olmayacak. Arabasını da yıllar önce almışlardı zaten.

- Hastalık veya acil bir iş gibi durumlarda yardım etmek için ellerinden gelen herseyi yaparlar bana da tabiki.

- 7 yıl boyunca cok evine gittim yemeğini yedim. Oruc tutmayan bir aile olmasına ragmen ramazanda birkac defa beni tutuyorum diye davet ederlerdi hep.

- Müstakbel Kv çarsıya pazara gidince bana da tshirt, ufak tefek hediyeler alır.

-Sürekli bizi pikniklere, oteller vs eğlenmeye çağırırlar. Aslında nişanlımla vakit geçirmek istiyorlar o da hep benle olduğu için beni de dahil ediyorlar.

-Kasti olarak laf sokma, aramızı açma gibi durumu yok. (Bunu biraz sessizce işlerimizi sabote ederek yapıyor)

-Doğum günü kutlamalarımızı 2 yıldır beraber yaparız kayınaile+ben. Bana doğum günü sürprizi yapmışlıkları bile var.

-Rahat bir aileler gezme tozma beraber kalma durumlarını saklamak sorunda kalmayız. Bundan dolayı da kötü gözle bakılmaz bana. Yargılanmam yani.

5 yıl boyunca hep bu iyi yönleri gördüm, evlilik olayına girdiğimizde bunların yanında eksilerini görmüş oldum;

Eksileri;

- Manevi olarak destek olmuyorlar evliliğimizi hep erken gördüler. (27-28 yaş ikimizde mühendisiz, nişanlım memur ben özel) , kv beni oğlunun bir parçası gibi görerek seviyor. Sevgilisi olarak seviyor. Ama şu zamana kadar bir kere evliliğimizle ilgili kimseyle konuşmuyor, kaçıyor konudan gelin olarak aile olarak benimseyemiyorlar yani beni. Hani oğlan anneleri hevesli olur bu işlere hatta herseye karışmak falan isterler, hiç hevesli değil aksine seks gibi tabu bir konudan bahsediyor gibi ölü taklidi yapıyor düğüne 2 ay kalmasına rağmen. (bu konularda aşırı sıkıntılar yaşadık öncesinde çünkü aileme karşı da duruşu böyleydi) Ağzından hiç kızım gelinim vs geçmeyi bırakın torun hevesi falan da yok cocuklarının bebeklik hallerindeki anılara takılı kalmıs vaziyette. Her daim tüm cocuklarına yeterince olgun olmadıklarını vs telkin eder. Ben bu gelin olarak içten benimsenmeme olayını takacağımı düşünmezdim ama beni duygusal olarak inanılmaz etkiledi.

- Biraz tutuk, donuk bi insan. Hep duygularını ifade edemediğini ama aslında derin oldugunu düşünürdüm. Gördüm ki içeride birşey yokmuş. 7 yıldır tanış ve 2 yıldır içli dışlı olmamıza rağmen, benim bekar evimin anahtarı onlarda, onların ki ben de gibi bir samimiyet olmasına rağmen hep bir duvarı oldu beni yaklaştırmadığı ve bunu asla ulu orta kanıt sunabileceğim şekilde de yapmadı. Hep sessizliğiyle tepkisizliğiyle yaptı. Benim çok geç dank etti benimsenmediğim zaten yani önyargıyla yaklaşmıyorum bu konuda.

- Çocuk olduğumuzu düşünüyor ama gerçekten ihtiyacımız olan evlilik adımlarında büyüklerin düşünmesi gereken şeyleri (kız almayı nasıl yapalım, bohçayı napalım vs) bunları asla düşünmüyor, dillendirmiyor, konuşulur deyip geçiyor. Ama en basitinden gezmek istediğimiz bir yer, sahiplenmek istediğimiz hayvan gibi konularda kendi fikrini aşşşırı ısrarlar retiyor. Çocuklarını sorumluluk almaya hazır yetiştirmemiş tüm o sorumlulukları hayatları boyunca çocukları için kendisi almış. Büyük küçük yani her türlü şey. Ben de tam tersi yetiştim. Bu yaklaşımı bu yaşımızda cok absürt geliyor bana. Sorun yapmıyordum fakat eşşek kadar adamı evlendiremiyor bile. Evleneceğimiz ev 15 dk yürüme mesafesinde ve nişanlımın bazı eşyaalrını yerleştirirken ağlıyor (benim ailem şehir dısında) , nişanlım bedelli askere gideceğinde "oğlum ben de geleyim otelde kalırım aksamları sana telefonunu getiririm sıkılmamış olursun" diyor ve yine harap olurcasına ağlıyor.

- Ben evlilik konusu açıp arada küçük samimi(hatta ona göre cıvık) tavırlar yaparak yumuşatmaya çalıştım. Ama olmadı son 6-7 aydır da onun gibiyim. Anne kız samimiyeti oluşturmaya bile çalışmıyor yani o eksiğini pasta börek yapıp maddi bişeyler alarak kapatmaya çalışıyor sanırım.

- Bu dönemde sıkıntılarımız oldu, benim tepkim hep sert olmamasına rağmen hiç birinde "ya kızım yanlış anlaşılma
olmuş olayın aslı bu bu" veya aileme herhangi bir açıklama yok kadın tutuk yani genel olarak. Sıkıntı varsa kadın ölü taklidi. Bu sıkıntının onun oğlunun canını sıkıyor olması da tavrını değiştirmiyor. Meselelerle yüzleşip insanlarla konusup bişeyleri açıklamak veya en basitinden konuşmak cok zor geliyor kadına ve yapmıyor da yani. Yapması gereken anneliği asıl lazım olduğunda yapmıyor. Ama vitrini süper herseye kosturan hep birsürü güzel yemek yapan cocukları uğruna vefat edebilecek süper anne.

- Oğlum yuvanı kur diyen yok. Nişanlımın kendinden 4 yaş büyük (32) yasında abisi var ona böyle evliliğe teşvik yok anneleri tarafından.

- Toplu sohbet ediliyorken ortamda görünmez veya bir eşya gibi hissediyorum bazen duygusal bağ olmadığı için hani kimse beni merak etmiyor dahil olmak için sürekli lafa atlamam gerekiyor. Benim ailem tam terstir ortamdaki diğer kişiye daha cok odaklanıp ilgilenirler mesela sohbet muhabbet hoşluk açısından.

- Baba ise yine ev araba vs aldıkları için ve üst düzey memur oldugu için biraz fazla saygı bekleyen ama her zaman vermeyen biri. Biz kesinlikle kız evi naz evi değiliz tam tersiyim hatta ben şuan biraz normal kadınlar gibi talepkar olmaya çalışıyorum. Buna rağmen "biz bilmiyoruz" diyerekten en küçük bir "ya cocuklar evleniyor" konusu bile açılamadı nişanı nası yaptık ben bilmiyorum yani bu iletişimsizlikle.

Ailenin en ufak işinde ebeveynler koştur koştur seferber olur her türlü yol yordam bilir bilmiyorlarsa öğrenirler ama evliliğe gelince geleneksel bir aile olmamamıza rağmen "bilmiyoruz" dendi. Yaşları 55-61 İlk evlenecek çocuk nişanlım.

Toparlıyorum : Nişanlım bu benimsememe olayı konusunda (başta kabul etmemişti) imza atılınca benimserler diyor. Evlenince olur o diyor. Ben içten içe kızları olarak görmeyi geçtim gelinleri olarak bile göremedikleri için taktım bu düşünceye. Sizce kayınailenin avantajlarının tadını çıkarıp kötü yanlara takılmamalı mıyım? Yoksa bu eksilerle sıkıntı mı yaşarım ileride ?

Belirtemediğim cok ayrıntı vardır yorumlarda devam edelim daha da uzatmayayım. Lütfen dürüst olun ama saldırı amaclı yazmayın. Teşekkür ederim herkese.... :)
Ya artik kayinvalidelerden bizi kizi gibi benimsemesini beklemeyelim arkadaslar. Benim kayinvalidem rahmetli hic tanimadim ama olsaydi bile ben de onu kendi annem gibi benimseyemezdim. Boyle bir sey mumkun degil yaa asla o samimiyet olmaz. Var gibi gozukse de asla samimi gelmiyor bana yapmacik davranislar. Bi kere bunu beklemeyin. İkincisi o aile evlilige, toruna torbaya, geleneklere vs sizin aileniz kadar bagli olmayabilir, onemsemeyebilir. Neden ogluna evliligi empoze ettirmeye calissin veya baski yapsin ki bu bana cok sacma bi dusunce gibi geldi. Koskoca adam ne zaman istiyorsa o zaman evlenir. Benim babam da evlilige ve cocuga karsiydi😂 boyle bi dunyaya cocuk mu getirilir diye sitemini ederdi o da oyle bi kafadaydi. Herkes ayni dusunecek, beklentilerinizi karsilayacak diye bir sey yok. Beklentilerinizi cekin insanlarin ustunden inanin cok daha mutlu olacaksiniz. Ben hic buyuk bir problem gormedim ama bunlar sizin icin problemse yol yakinken geri donun cunku ileride daha fazla kurulabilirsiniz ve tatsizlik cikar. Bu sefer esinizin de ailesiyle arasi acilir, iki arada kalir bu da sizin iliskiniz icin hic iyi olmaz…

Kayinaile size 0 ev almis sen hala bohçadan konusmadilar diyorsun 🤷🏻‍♀️bir zahmet senin ailende biseyler yapsin veya bohçan eksik olsun ne farkeder .onlar tabikii evlatlariyla ilgilenecekler ogluyla ayni ilgiyi hkrmeyi beklemeniz sacma .evde 32 devil 35 yasinda adam olsada illa evlen demelerine gerek yok demekki cocuklarinin kararlarina saygililar .
Bos bos seylere takilmissin

Merhaba 7 yıllık ilişkim var 1,5 yıldır nişanlıyız 2 ay sonra evleniyoruz. Önceden birkaç tane konu açmıştım. Nişanlımla olan sıkıntılarımla alakalı. Şuanlık ikimizin arasında herşey iyi gidiyor.

Yalnız ben bu nişanlılık sürecinden sonra kayınaile konusunda ne düşünmem gerektiğinden emin değilim. Benim ailem uzakta 7 yıldır kayınaileyi tanıyorum 2 yıldır da sürekli beraber idik. Şimdi size İyi yanlarını ve kötü yanlarını sıralayacağım bana düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Maddelerin yanına bazı gerekli açıklamaları da yazacağım.

Artıları;

- Maddi olarak full destek oluyorlar. İstenen herşeyi alıyorlar hatta lükse kaçıyorlar ve kendileri hiçbir zaman cocuklarından maddi beklentiye girmiyorlar.

- Bu devirde 0 ev aldılar oğullarına. Kira derdimiz olmayacak. Arabasını da yıllar önce almışlardı zaten.

- Hastalık veya acil bir iş gibi durumlarda yardım etmek için ellerinden gelen herseyi yaparlar bana da tabiki.

- 7 yıl boyunca cok evine gittim yemeğini yedim. Oruc tutmayan bir aile olmasına ragmen ramazanda birkac defa beni tutuyorum diye davet ederlerdi hep.

- Müstakbel Kv çarsıya pazara gidince bana da tshirt, ufak tefek hediyeler alır.

-Sürekli bizi pikniklere, oteller vs eğlenmeye çağırırlar. Aslında nişanlımla vakit geçirmek istiyorlar o da hep benle olduğu için beni de dahil ediyorlar.

-Kasti olarak laf sokma, aramızı açma gibi durumu yok. (Bunu biraz sessizce işlerimizi sabote ederek yapıyor)

-Doğum günü kutlamalarımızı 2 yıldır beraber yaparız kayınaile+ben. Bana doğum günü sürprizi yapmışlıkları bile var.

-Rahat bir aileler gezme tozma beraber kalma durumlarını saklamak sorunda kalmayız. Bundan dolayı da kötü gözle bakılmaz bana. Yargılanmam yani.

5 yıl boyunca hep bu iyi yönleri gördüm, evlilik olayına girdiğimizde bunların yanında eksilerini görmüş oldum;

Eksileri;

- Manevi olarak destek olmuyorlar evliliğimizi hep erken gördüler. (27-28 yaş ikimizde mühendisiz, nişanlım memur ben özel) , kv beni oğlunun bir parçası gibi görerek seviyor. Sevgilisi olarak seviyor. Ama şu zamana kadar bir kere evliliğimizle ilgili kimseyle konuşmuyor, kaçıyor konudan gelin olarak aile olarak benimseyemiyorlar yani beni. Hani oğlan anneleri hevesli olur bu işlere hatta herseye karışmak falan isterler, hiç hevesli değil aksine seks gibi tabu bir konudan bahsediyor gibi ölü taklidi yapıyor düğüne 2 ay kalmasına rağmen. (bu konularda aşırı sıkıntılar yaşadık öncesinde çünkü aileme karşı da duruşu böyleydi) Ağzından hiç kızım gelinim vs geçmeyi bırakın torun hevesi falan da yok cocuklarının bebeklik hallerindeki anılara takılı kalmıs vaziyette. Her daim tüm cocuklarına yeterince olgun olmadıklarını vs telkin eder. Ben bu gelin olarak içten benimsenmeme olayını takacağımı düşünmezdim ama beni duygusal olarak inanılmaz etkiledi.

- Biraz tutuk, donuk bi insan. Hep duygularını ifade edemediğini ama aslında derin oldugunu düşünürdüm. Gördüm ki içeride birşey yokmuş. 7 yıldır tanış ve 2 yıldır içli dışlı olmamıza rağmen, benim bekar evimin anahtarı onlarda, onların ki ben de gibi bir samimiyet olmasına rağmen hep bir duvarı oldu beni yaklaştırmadığı ve bunu asla ulu orta kanıt sunabileceğim şekilde de yapmadı. Hep sessizliğiyle tepkisizliğiyle yaptı. Benim çok geç dank etti benimsenmediğim zaten yani önyargıyla yaklaşmıyorum bu konuda.

- Çocuk olduğumuzu düşünüyor ama gerçekten ihtiyacımız olan evlilik adımlarında büyüklerin düşünmesi gereken şeyleri (kız almayı nasıl yapalım, bohçayı napalım vs) bunları asla düşünmüyor, dillendirmiyor, konuşulur deyip geçiyor. Ama en basitinden gezmek istediğimiz bir yer, sahiplenmek istediğimiz hayvan gibi konularda kendi fikrini aşşşırı ısrarlar retiyor. Çocuklarını sorumluluk almaya hazır yetiştirmemiş tüm o sorumlulukları hayatları boyunca çocukları için kendisi almış. Büyük küçük yani her türlü şey. Ben de tam tersi yetiştim. Bu yaklaşımı bu yaşımızda cok absürt geliyor bana. Sorun yapmıyordum fakat eşşek kadar adamı evlendiremiyor bile. Evleneceğimiz ev 15 dk yürüme mesafesinde ve nişanlımın bazı eşyaalrını yerleştirirken ağlıyor (benim ailem şehir dısında) , nişanlım bedelli askere gideceğinde "oğlum ben de geleyim otelde kalırım aksamları sana telefonunu getiririm sıkılmamış olursun" diyor ve yine harap olurcasına ağlıyor.

- Ben evlilik konusu açıp arada küçük samimi(hatta ona göre cıvık) tavırlar yaparak yumuşatmaya çalıştım. Ama olmadı son 6-7 aydır da onun gibiyim. Anne kız samimiyeti oluşturmaya bile çalışmıyor yani o eksiğini pasta börek yapıp maddi bişeyler alarak kapatmaya çalışıyor sanırım.

- Bu dönemde sıkıntılarımız oldu, benim tepkim hep sert olmamasına rağmen hiç birinde "ya kızım yanlış anlaşılma
olmuş olayın aslı bu bu" veya aileme herhangi bir açıklama yok kadın tutuk yani genel olarak. Sıkıntı varsa kadın ölü taklidi. Bu sıkıntının onun oğlunun canını sıkıyor olması da tavrını değiştirmiyor. Meselelerle yüzleşip insanlarla konusup bişeyleri açıklamak veya en basitinden konuşmak cok zor geliyor kadına ve yapmıyor da yani. Yapması gereken anneliği asıl lazım olduğunda yapmıyor. Ama vitrini süper herseye kosturan hep birsürü güzel yemek yapan cocukları uğruna vefat edebilecek süper anne.

- Oğlum yuvanı kur diyen yok. Nişanlımın kendinden 4 yaş büyük (32) yasında abisi var ona böyle evliliğe teşvik yok anneleri tarafından.

- Toplu sohbet ediliyorken ortamda görünmez veya bir eşya gibi hissediyorum bazen duygusal bağ olmadığı için hani kimse beni merak etmiyor dahil olmak için sürekli lafa atlamam gerekiyor. Benim ailem tam terstir ortamdaki diğer kişiye daha cok odaklanıp ilgilenirler mesela sohbet muhabbet hoşluk açısından.

- Baba ise yine ev araba vs aldıkları için ve üst düzey memur oldugu için biraz fazla saygı bekleyen ama her zaman vermeyen biri. Biz kesinlikle kız evi naz evi değiliz tam tersiyim hatta ben şuan biraz normal kadınlar gibi talepkar olmaya çalışıyorum. Buna rağmen "biz bilmiyoruz" diyerekten en küçük bir "ya cocuklar evleniyor" konusu bile açılamadı nişanı nası yaptık ben bilmiyorum yani bu iletişimsizlikle.

Ailenin en ufak işinde ebeveynler koştur koştur seferber olur her türlü yol yordam bilir bilmiyorlarsa öğrenirler ama evliliğe gelince geleneksel bir aile olmamamıza rağmen "bilmiyoruz" dendi. Yaşları 55-61 İlk evlenecek çocuk nişanlım.

Toparlıyorum : Nişanlım bu benimsememe olayı konusunda (başta kabul etmemişti) imza atılınca benimserler diyor. Evlenince olur o diyor. Ben içten içe kızları olarak görmeyi geçtim gelinleri olarak bile göremedikleri için taktım bu düşünceye. Sizce kayınailenin avantajlarının tadını çıkarıp kötü yanlara takılmamalı mıyım? Yoksa bu eksilerle sıkıntı mı yaşarım ileride ?

Belirtemediğim cok ayrıntı vardır yorumlarda devam edelim daha da uzatmayayım. Lütfen dürüst olun ama saldırı amaclı yazmayın. Teşekkür ederim herkese.... :)
Allah bu kayinaileye sabir versin. Gercekten de cocuksunuz. Sorun cikarmak icin ne yapacaginizi sasirmissiniz. Boyle ailelere boyle sorunlu gelinler geliyor ya cok uzuluyorum.

Ben bahsettiğiniz eksilerden pek bir şey anlamadım. Kadın mesafeli ve mesafesini korumak istiyor gibi görünüyor. Evlendikten sonra çok yakın ilişkiler sizi rahatsız edecek zaten bu sefer de siz istemeyeceksiniz. Bırakın böylece kalsın. Hayatta en son isteyeceğim şey kayınvalidemle aşırı samimi olmak olur herhalde. Herkes yerinde sağ olsun. Uzaktan daha güzel gidiyor ilişkiler.

Artıları;

Eksileri;

Hahah kendimi gördüm :KK70: nişanlıyım bende ve dört ay sonra düğünümüz olacak. 1 yıldır nişanlıyım sence ailesi beni kaç kere aramıştır ben dürtmeden? 1. 😂😂 hele nişanlım askerdeyken asla aramadılar. Birgün patladım nişanlıma, bunlardaki bu rahatlık ne lan dedim ya seni burada on onbeş kişiyle aldatıyorsam? Nereden bileceksiniz dedim arayıp sordukları yok sahip çıktıkları yok bu ne be dedim siz kızı aldık diyip niye kenara çekildiniz aldıysanız kız sizde mi kalacak hep? Belki ben nişan atıcam nerden haberin olacak dedim. Sonra anana deme bunları dedim gitmiş söylemiş kıza sahip çıkın diye ertesi gün kv beni arıyor nasılsın diye. Sinirlendim. Nişanlımla kavga ettim söyleme dediğim şeyi niye söyledin diyerek niye yalan söyledin bana dedim çünkü benim kv ardarda 3 gün beni aradı yani çok anormaldi. Sonrasında çok yanlış açıdan baktığımı farkettim. Açıkcası meğer benden çekiniyorlarmış daha doğrusu bana yanlış anlaşılacak birşey der veya yaparlarsa, nişanlımın onlara vereceği ayardan çok korktukları için bana pek ilişmiyorlarmış. Açıkcası ilgisiz olmaları daha iyi. “ oğluşumun evi, oğluşumun parası, oğluşumun ütülü donu” diyen kvlerden iyi. Tek sıkıntı herşeyi itelemeyle yaptırmak 😂 oda oluversin nolacak. Sen sahipsiz değilsin ailesizde değilsin. Eşinin ailesine karşı resmi ol surat asma ama varlığını göstermek içinde lafa atlama. Sükut eden merak uyandırır. Kendini anlatmaya çalıştıkça sana olan ilgilerini söndürürsün. :)

X