2.evliliğimde bitmek üzere

Bir erkek çocuğunun annesini kötülüyorsa ondan hayır gelmez zaten. Kötü bir kadın varsa ortada çocuğunu da kimse o kadına bırakmaz. Baştan çok belliymiş problemli oldukları. Bence mücadele edin. Terapiste gidin bakalım ikinizi de yorumlasın ondan sonra karar verin. Ama ailesine karşı tavrınızı koruyun

açıklaması ben kızımızı çok seviyor merak ediyordum kızımdan oğlumdan üstün tuttum kendisini o anlamadı
ama işin özetine gelirsek
kontrol etmek oğlunu yönetebilmek ev içerisinden haberdar olmak oğlunun onlardan uzaklaşmasını önlemek
Ben ilk evlendigim sene aynısını yaşadım. Sanki aynı evde yaşıyormuşuz gibi hissediyordum. Telefon hep açık. Işimiz var, yemek yiyeceğiz diyoruz kapatıp 10 dakika sonra tekrar arıyorlar. Sonrada kapatmıyorlar. Döne döne aynı konuları konuşuyorlardi konuşacak yeni birşey olmadığı için. Güya bizi özlüyorlarmış ama asıl sebebi eve biri geliyormu, biz biryere gidiyormuyuz, para harcıyormuyuz, özellikle benim ailemle ne sıklıkla görüşülüyor onu denetlemek.

Sorsan çocuklarını en çok onlar seviyor, koruyup kolluyorlardir.
Türkiye'deki evlat sevme böyle hastalıklı bir şey. Çoğu kimse göbek bağını kesemiyor, hala kendine ait bir Organ muamelesi ediliyor evlatlara.
Konuya gelince, bir kere - minicik bebekle dik durdun, sımdi koca kızınla daha dik durabilirsin.
İnsanlar ne der,diye düşünme. Laf eden bekar kalmana da laf eder. Benim kuzenim mutluluğu üçüncü este buldu 🙈🙈 herkes konuştu etti, sonra sustu . Bu hayat senin. Böyle aptal insanlara ömrünü harcama. Ayrıca çocuğun agresif babayla,mutsuz evde büyüsün isteseydin zaten ilk kocayı bırakmazdin

Hiç katılmıyorum. Benim eşimin ailesi de doğulu. Her erkek annesi ve babası oğlunu kontrol etmek ister evlenince. Buna yeltenir ama iş kocada bitiyor. Gerekli tepkiyi ve mesafeyi alırsa bi daha cesaret edemiyolar. Eşinin bu duruma çanak tutması bağımlı hale getirmiş.boyle olmaması lazım. Ne yazıkki bazı adamlar evlilik bilincinde olmayan sütten kesilmemiş oğlan çocukları gibi davranırlar. Allah böylelerinden korusun
Siz azınlıksınız. Eşiniz öyle değilmiş şanslısınız. Niye her kız annesi ve babası kızlarını kontrol etmek istemiyor, erkek ailelerine bu hak nereden veriliyor?

Tam da söylendiği gibi eski kafalı doğulularda mal mülk kararlar vs aileye hatta babaya aittir. Oğulları evlenmiyor kendileri gelin alıyorlardır.

Ben ilk evlendigim sene aynısını yaşadım. Sanki aynı evde yaşıyormuşuz gibi hissediyordum. Telefon hep açık. Işimiz var, yemek yiyeceğiz diyoruz kapatıp 10 dakika sonra tekrar arıyorlar. Sonrada kapatmıyorlar. Döne döne aynı konuları konuşuyorlardi konuşacak yeni birşey olmadığı için. Güya bizi özlüyorlarmış ama asıl sebebi eve biri geliyormu, biz biryere gidiyormuyuz, para harcıyormuyuz, özellikle benim ailemle ne sıklıkla görüşülüyor onu denetlemek.
bu gerçekten ben de travma yarattı .psikolojim bozuldu sağlıklı düşünemiyorum
ben bu insanlar yaşlansa vefa vs diye kalkıp bakmam onlara .öyle nefret ettim ki o eli belinde cahil cesareti ile oğlundan kopamayan kayınvalideden .
bari yüzüm ailemden gülse idi babam asla evine sokmaz .bir gün kalsam o da laf üstüne laf söyler.
tek başına olmak o kadar zor ki gücümü yitirdim sanki sıkıntıdan geceleri uyuyamıyorum .
sabaha kadar oturuyorum bir saatlik uyku ile dayanıyorum.sürekli hastayım .toparlanamıyorum
önce zihnime sakinlik sonra güç ve cesarete ihtiyacım var.
insanın elinden tutan bir kişi mi olmaz .o kadar yalnız hissediyorum ki :KK43:

ben bu insanlar yaşlansa vefa vs diye kalkıp bakmam onlara .öyle nefret ettim ki o eli belinde cahil cesareti ile oğlundan kopamayan kayınvalideden .
bari yüzüm ailemden gülse idi babam asla evine sokmaz .bir gün kalsam o da laf üstüne laf söyler.
tek başına olmak o kadar zor ki gücümü yitirdim sanki sıkıntıdan geceleri uyuyamıyorum .
sabaha kadar oturuyorum bir saatlik uyku ile dayanıyorum.sürekli hastayım .toparlanamıyorum
O kadar iyi anlıyorum ki. Bende o zamanlar sürekli acile gidiyordum, mideme kramplar giriyordu. Gün içinde işimi gücümü yapacak takatim kalmıyordu. Benim eşim aklını başına topladı çok şükür. Ama ben daha yeni yeni kendime geliyorum. Aylarca terapi gördüm, hala devam ediyorum. Şuan esimle iyi olmama rağmen şimdiki aklım olsa evlenirken eş ailesine de dikkat ederdim diyorum hep. Ben adamla evleniyorum ailesinin bana zarari olmaz diye düşünmek aptallık.
Sizde terapi alın mutlaka. Psikolojik hastalıklar da bulaşıcı diyorlarya hani o kadar dogruki. O insanlarin hastalıkları bize bulaşıyor işte. Bizde hasta oluyoruz. Aklı başında bir insan iki kere oğlunun yuvasının yıkılmasına sebep olurmu? Bunu anca bir hasta yapar.
Çok dua edin. Allah bir çıkış yolu göstersin size.

Allah kolaylık güç kuvvet versin inşallah.neler yapıyorsunuz ne karar verdiniz?bu kadar yalnız olmanıza gerçekten üzüldüm.hangi sehirdesiniz

Siz azınlıksınız. Eşiniz öyle değilmiş şanslısınız. Niye her kız annesi ve babası kızlarını kontrol etmek istemiyor, erkek ailelerine bu hak nereden veriliyor?

Tam da söylendiği gibi eski kafalı doğulularda mal mülk kararlar vs aileye hatta babaya aittir. Oğulları evlenmiyor kendileri gelin alıyorlardır.
Hak nereden veriliyor ben bilemem. Onayladigimi da soylemiyorum. Ama kendilerinde öyle bi hak gördükleri muhakkak. Tam da dedigim noktaya variyoruz bütün iş kocada biter. Koca ailesine nasıl davranır kendini nereye savurur ne derece sözünü dinletirse o tarafa savrulursun. Bagimliliksa bağımlılık olur, bagimsizliksa bağımsızlık

Kaç sene oldu evleneli biraz daha mücadele edin kaynana kayınpeder konusunu net konuşsaniz bu kadar karisilmasi hoşuma gitmiyor ben koskoca bir kadınım diye. Bir de terapi alsanız eşiniz hâlâ çocuk gibi görünüyor

Bir kez başarmışsınız yine başarırsınız ben yıllardır kendimi tükettim,artık yüzüm gülmez oldu bitirmeye cesaret edemedim.Ne ailesi problem oldu ne de benim ailem.Eşin olacak adam ailesinde bile yerimden kaldırmaz,iş varsa kendi yapar,ama bambaşka sorunlar,adamın kendine ait bambaşka dünyası var ve hiç kimse bilmiyor.Şimd ayrılıyorum ben suçlu ilan edileceğim yine de çocuklarım için sessiz kalacağım.Sizin de benim de Allah yardımcımız olsun.
Sizin eşinizin yaptıklarını ortaya niye dökmüyorsunuz afedersiniz? Suçlu ilan edilmeyi bırakın asıl sizin kocanız kanunen SUÇLU konumunda ama susuyorsunuz. "Çocuklarım için sessiz kalacağım" da dünyanın en büyük yalanı. Asıl cocuklariniz için güçlü olup bunca yıl sessiz kaldıklarınızı çıkarmanız lazım ortaya.

Merhabalar içimi dökecek dostum yok siz dostlarımdan güzel yorumlarınızı almak istiyorum.
ilk evliliğinde defalarca aldatılmış;kandırılmış;şiddet görmüş bebeği küçücükken kimseden destek almadan boşanmış bir bayanım.
güven problemleri vs derken 5 sene sonra 2.evliliğimi yine benim gibi evlenip ayrılmış bir kızı olan biri ile yaptım.
evlenmeden önce 1.5 sene tanıdık birbirimizi son 3 aydada ailesi ile tanıştım .ailesi hoş sevecen yaklaşan insanlardı keza akrabaları da öyle.
benim babam ise bu evliliğe karşı çıktı görmeden tanımadan kendisi askeri personel .sadece durumu izah ettim biz batılı onlar doğulu o kültürle yapamazsın ancak düzenini kurdun bozma dedi.ama yalnız olmak da zordu .
tabi ben belki yıllarca tek başına bir çocukla ayakta durmanın zorlugu ile evlendim aileme rağmen .ailemle olay tatlıya bağlandı ailem uzakta yaşıyor zaten.
evlilik ilk başta bir anda bir eş sorumluluğu maddiyat vs zorlanmadım desem yanlış olur senelerce tek yaşa.alışmaya çalışıyorum iş ev eşiminde bir kızı var onunla da güzel vakit geçiriyoruz 6 yaşında annesi ile kalıyor ama haftasonları balım benimle.iş cocuklar eş derken kendime zaman kalmıyor .yeterki huzurum olsun.
gelelim konuya kayınvalidem evlendikten sonra işyerim ypgun olmasına rağmen ayrı kayınpederim ayrı arıyordu bende beni seviyorlar düşüncesindeyim .asıl olay kontrolü oğullarını bırakmamak .
haftada yoğun çalışmama rağmen 3/4 kez onlardayız .baktım e biz sizi özledik hadi gelin altıda işten cıkıyorum sofra kur kaldır servis yap gece birde evimize dönüyoruz ben sabah gözüm kapalı giyiniyor işe gidiyorum tabi eşim razı durumdan yorulan benim .cocuklar iş temizlik.
kayınvalidem sözde şaka yapıyor evine gizliden gelicem temiz değilse komşulara kadar haber verip seni rezil edeceğim dedi bir kaç kez ben sessi,z kaldım ama eşimle tartışmaya sebeb oldu eşim ailesini çok üstte tutuyor.onlar hep haklı.
sonra biz arkadaşlarımızı eve davet edemez olduk her akşam görüntülü arama ve aramayı yapan kayınpederim ;kayınvalidem ayrı telefonla arıyor bir yere gitsek sözde küsmeler gittiğimiz yerdne kaldırıp yanlarına götürmeler eşim nasıl sessiz .bir gün bir kafede arkadaşlarımız ile çay içiyorduk bir tavir kayınpederim ben sizi sevmiyorum siz kafanıza buyruk davranıyorsunuz diye bana tavır almalar .eşim masan kalkıp koşarak babasının evine gitti.
sözde gönül aldık.
bir gün işten erken çıktım tam 14 kez kayınpederim nerdesin diye arıyor cumartesi günü o gün güzellik merkezinde işlemim var.
artık ya sabır çekiyorum içimden olay hem kontrol etmek hemde haftasonu akşamını onlarla geçirmemiz .en son görümcmi arayıp nerde olduğumu teyit ettirmesi vs bende patlama noktası oldu.
öncesindede ailemin yanına gittik barışmak için ne kadar nerde kalacaksınız gibi sürekli her konuya dahil olmalar kayınvalidemin hani benim babamların yanına gidiliyor ya ne kadar harcanıyor para onun peşine düşmesi gibi gibi olaylar.
en son patlama noktasına boşanma eşiğine geldik eşim babasını aradı dedi sizin yüzünüzden biz ayrılma noktasına geliyoruz dedi .sonrası ne ben onlarla konuştum ne onlar benimle.babası beni aradı ama ben açmadım.
beni kontrol etmesinin sebebi eşimin güvenmediği arkadaşları ile biraraya gelirsek ben yanılıp düşer onlarla görüşürmüşüm ne ayıp...
eşim ailesi ile görüşüyor ben görüşmüyorum ama eşim bıraksam hiç bir şey olamamış gibi yine beni götürür
geçen gün annesi eşimi yemeğe çağırdı aman allahım eşim eve bir geldi sen bilerek yaptın ailemle görüşmemek için bahane ürettin bağırıp çağırıp elindekileri fırlatıyor.görüşeceksin ailemle sen kimsin
dedim ben sürekli hayatıma müdahale edip sizin eviniz ayrı diyen kendilerinde suç kabahat bulmayan insanlar ile görüşmek istemiyorum bir önceki gelinlerini 4 ayda hamile iken kaçırmışssınız dedim kavga büyüdü.
eşim resmen düşman gibi pusuda onlarla beni yeniden bir araya getirme derdinde
ben dedim ayrılalım böyle olmaz ben gerçekten ailesi ne ne bakmak ne görüşmek istemiyorum
kabul etmiyor isede ben küçüçük evladımla zamanında ayakta kaldım yine kalırım artık sıkıntı kaldırmıyor yüreğim
ne yapacağımı bilmiyorum
ailem asla bana destek değil
eski evliliğimdede öyleydiler.
ne yerim ne içerim ne ihtiyacım var benimle ilgilenmezler .ailemden destek alamıyorum ama ben evimide tutarım evladım da var ben huzursuzluktan sa boşanırımda eşim ailesini haklı görüyor ne var sana kıymet verildi sen nankörsün diyor bana akıl verin lütfen
Geri adım atmayin. Terbiyesizlere bak. Esiniz de az insan olsun karisına neleri yakıstirmişlar. Mesleginiz var kimseye ihtiyaciniz yok dik durun yola gelir esiniz. Ailesi ile de muhatap olmamaya devam edin. Ne terbiyesiz aileymiş

eski eşinden evlendiğini sakladılar kadını ismen biliyorum .sözde büyü yaparlar kıskanırlar dendi .ailesini hep kötü söylediler etrafta tarafsız insanlarda öyle anlattılar hiç kadınla denk gelmedim eşimin kızı bize geldiğinde eşim kuzenim diye tanıttı beni anne yada sevmediğim üvey anne tabiri ile beni tanıtmadı
Saçmalik resmen. Çocugun iyice akli karısmiştır. Çocuklara dürüst olmak lazım

X