2.gebelikte kan pihtilasmasi yasanir mi

ayse-gul

Kadere inanırım olacaak.. olacak..
Kayıtlı Üye
5 Mart 2014
2.530
880
Merhaba... Hic sorunsuz ilk çocuğumu dünyaya getirdim çok şükür. 6 sene ara verdikten sonra tekrar hamile kaldim ve 8 haftalik bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Acaba ikinci gebeliklerde kan pihtilasmasi durumu ortaya cikar mi . ilkinde hicbir sorun yokken. boyle bir durum sonradan gelişen birşey midir acaba. Bilgilerinizi paylasirsaniz çok memnun olurum.

Merhaba... Hic sorunsuz ilk çocuğumu dünyaya getirdim çok şükür. 6 sene ara verdikten sonra tekrar hamile kaldim ve 8 haftalik bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Acaba ikinci gebeliklerde kan pihtilasmasi durumu ortaya cikar mi . ilkinde hicbir sorun yokken. boyle bir durum sonradan gelişen birşey midir acaba. Bilgilerinizi paylasirsaniz çok memnun olurum.

merhaba canım bende aynı sorunu yasadım ilk hamileliğim sorunsuz geçti 2. bebeğe karar verdik ama malesef kan pıhtılaşması yüzünden 3 kez düşük yaptım 1kimyasal 1dış gebelik 1 7haftalık düşük protein c benim biraz düşük çıktı sen baktırdın mı protein c ne

Hayir Dr.herhangi bir test onermedi ilk düşük olduğu için. Bende burada okuduklarima gore önlem almak istiyorum illa 2-3 katip yasamam mi gerek. Testi nasil yaptiririm bilmiyorum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ayrıca cevabın için çok teşekkür ederim. Kafam karışık tekrar hamıle kalmadan önce bu testleri yaptırmak istiyorum ama ilk duşukte yapmıyorlar yalan mı söyleyelim 2-3 düşük var diye :KK43: özel hastanelerde bir sürü para isterler. Şaşırdım. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İkinci bebeğin doğdu mu..

ayrıca cevabın için çok teşekkür ederim. Kafam karışık tekrar hamıle kalmadan önce bu testleri yaptırmak istiyorum ama ilk duşukte yapmıyorlar yalan mı söyleyelim 2-3 düşük var diye :KK43: özel hastanelerde bir sürü para isterler. Şaşırdım. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İkinci bebeğin doğdu mu..

çok haklısın canım bana 3 düşük olmadan test yapmadılar illa o sıkıntı stresi yasayacağız ben yasadım ve cok kötü bir süreçti bebek için şu an beklemedeyim son düşük 2 ay önceydi bide her düşükten sonra 3 ay ara verdiriyolar bizim için kolaymış gibi tabi ben daha iyi olur diye 6 ay ara verdim ama yine olmadı kısmet değimiş demekki diyorum ama araştırmamalarıda benim sinirlerimi bozuyo yani doğal olarak pıhtılaşma testinin adı ( protein c protein s ) ben bunları devlette yaptıramadım çünkü devlet yapmıyomuş özelde 110 tl ye yaptırdım istersen sende bir araştır canım

çok haklısın canım bana 3 düşük olmadan test yapmadılar illa o sıkıntı stresi yasayacağız ben yasadım ve cok kötü bir süreçti bebek için şu an beklemedeyim son düşük 2 ay önceydi bide her düşükten sonra 3 ay ara verdiriyolar bizim için kolaymış gibi tabi ben daha iyi olur diye 6 ay ara verdim ama yine olmadı kısmet değimiş demekki diyorum ama araştırmamalarıda benim sinirlerimi bozuyo yani doğal olarak pıhtılaşma testinin adı ( protein c protein s ) ben bunları devlette yaptıramadım çünkü devlet yapmıyomuş özelde 110 tl ye yaptırdım istersen sende bir araştır canım

Çok çok geçmiş olsun rabbim bir daha yaşatmasın. Sonuçta olacağı varsa 6 ay arada versen yine düşüyor. Ben beklemek istemiyorum. Oğlum çok heveslenmişti kardeşi olacağı için. O tabi durumu bilmiyor hala kardeşinin doğacağını günü bekliyor o yüzden çok ara vermek istemiyorum ama aynı şeyleri yaşamakta istemiyorum. senin dediğin tetler yeterli oluyor mu ki.? burada arkadaşlar trombofili paneli diye bir testten bahsetti o daha maliyetli birşey ve sanırım daha garanti yani hastalığı ortaya çıkaran.. Devlet hastanesinde ücretsiz ama özelde 1.000 tl ye yakındır. araştırmaya başladım ama kısmet bakalım tekrar denemeden önce yaptırabilirsem çok iyi olur

Çok çok geçmiş olsun rabbim bir daha yaşatmasın. Sonuçta olacağı varsa 6 ay arada versen yine düşüyor. Ben beklemek istemiyorum. Oğlum çok heveslenmişti kardeşi olacağı için. O tabi durumu bilmiyor hala kardeşinin doğacağını günü bekliyor o yüzden çok ara vermek istemiyorum ama aynı şeyleri yaşamakta istemiyorum. senin dediğin tetler yeterli oluyor mu ki.? burada arkadaşlar trombofili paneli diye bir testten bahsetti o daha maliyetli birşey ve sanırım daha garanti yani hastalığı ortaya çıkaran.. Devlet hastanesinde ücretsiz ama özelde 1.000 tl ye yakındır. araştırmaya başladım ama kısmet bakalım tekrar denemeden önce yaptırabilirsem çok iyi olur

benim oğlumda çok heveslenmişti hala karnımda bebek olduğunu düşünüyo hatavdr.lar seni kandırmış diyor karnında bebek var diyo bende çok üzülüyorum benim bahsettiğim test sadece pıhtılaşma testi canım benden başka testlerde istedi ama onları hatırlamıyorum bide genetik testi varmış ama bir çocuk var diye onu yapmadı dr. ay sonu tekrar dr. gidecem sonuçlarımı göstericem bakalım 3. dr ne diyecek ona göre tekrar bebiş çalışmalarına başlamayı düşünüyorum hayırlısıyla :emir_bebek:

Hayırlısı inşallah.. Rabbim isteyen herekese sağlıklı sıhhatli nasip etsin. Çok dua ediyorum hem kendime hem isteyen herkese versin Rabbim.. Ben o tetleri yaptırsam yeterli mi acaba.? Bende gözteğe eğitim araştırmaya gidip bir şansımı deneyim diyordum testler için.. yada tekrar denesem de mi çok kararsız kaldım. Senin dr.lar hangi hastanelerde. Memnun musun? Ümraniye civarı oturuyorsun herhalde. bende öyle. Via hospitale gidiyordum. Dr.Tülay Hanım. İlk bebeğimdede ona gitmiştim. O bir adetten sonra hemen dene dedi.

Hayırlısı inşallah.. Rabbim isteyen herekese sağlıklı sıhhatli nasip etsin. Çok dua ediyorum hem kendime hem isteyen herkese versin Rabbim.. Ben o tetleri yaptırsam yeterli mi acaba.? Bende gözteğe eğitim araştırmaya gidip bir şansımı deneyim diyordum testler için.. yada tekrar denesem de mi çok kararsız kaldım. Senin dr.lar hangi hastanelerde. Memnun musun? Ümraniye civarı oturuyorsun herhalde. bende öyle. Via hospitale gidiyordum. Dr.Tülay Hanım. İlk bebeğimdede ona gitmiştim. O bir adetten sonra hemen dene dedi.

dr tülay gönenç mi

ben afiyet hastanesine gidiyorum bide zeynep kamile gidiyorum afiyette nejla hanım var ona gittim zeynep kamilde ilyas erşan demirağ ikiside iyi

Evet. Tülay Günenç. Normalde ilgili bir dr. .Zeynep Kamilede bir kere gittim. Pınar Kumru. Oda iyi gibi geldi bana. Ama normal sağlıklı gebeliklerde genelede dr.lar iyi . Ama sorunlu gebeliklerde Gerçek Anlamda iyi bir dr.bulmak lazım.

aynen katılıyorum tülay günenç benim oğlumdaki hamileliğimi takip eden dr. çok iyi biri acaba muayene ücreti ne kadar

VIA hospitalde SGK li muayene ücreti 12 TL. Normalde bu civarda kadin doğum Dr ücretleri 25. TL den basliyor

çok iyi ya ben afiyette 35 tl ödüyorum via hospitalin pahalı olduğunu düşünmüştüm bündan sonra oraya giderim

İlgili bir hastane. Dr.zaten taniyormussun nasil olsa. Daha fazla para ödemeye gerek yok

aynen katılıyorum tülay günenç benim oğlumdaki hamileliğimi takip eden dr. çok iyi biri acaba muayene ücreti ne kadar

Tülay hanımla ilgili fazla yorum bulamıyorum, eğer Tülay hanım doğumuzunu yaptırdıysa yardımcı olur musunuz :):emir_bebek:

canım senin ilk doğumunu Tülay hanım mı gerçekleştirdi?

evet bundan 6 sene önce atlas hastanesinde gebelik takibimi ve sezeryan ameliyatımı Tülay Hanım yaptı. iyi bir dr. seviyorum kendisini gület yüzlü hatta muhabbet falab ederdik her gittiğimizde. Yanlız tek eksiği var sezaryen yanlısı biraz normal doğum konusunda çok destekçi değil gibi. yani kendiliğinden zaten kolayca doğurursan amenna ama sonda onda ufakcık bir aksilik bile olsa direkt sezaryene yönlendiriyoru. İkinci gebeliğimde de maalsefe kürtajla sonlndı işlemimi yine kendisi yaptı..İyi geçti.

Tülay hanımla ilgili fazla yorum bulamıyorum, eğer Tülay hanım doğumuzunu yaptırdıysa yardımcı olur musunuz :):emir_bebek:

canım benim hamileliğimi takip etti atlasda başladım hopıtalıum da devam ettim çok güler yüzlü pozitif bakıyo herşeye , benim doğm bayramda oldu tulay hanım bayram nedeniyle şehir dışındaydı bu yuzden o yaptıramadı ama bana senin doğumunu normal yapıcaz demişti ben doğumumu zeynep kamilde yaptım normal oldu

X